Kako izaci na kraj s'linuxom?

?

???

Gost
U linux se slabo razumem? Imam mandare 9.0. Problem je sto cd-romovi (imam dva) nece da rade kako treba.
Mogu da vidim sadrzaj cd-a, ali kad hocu da udjem u neki folder pise error occured no path to /mnt....
u cemu je fazon? Dali distribucija nemoze pravilno da mountuje pri podizanju systema?
 
Ono za mount nece...

Kako pristupam? Pa Obicno, preko browsera koji doalzi u KDE. Probao sam i iz terminala... ista prica... Prikaze sadrzaj, ali nista nece da otvori...
A flopy i windows particiju mogu noramalno da koristim...
 
pazite ljudi incognito axez ... i ne mogu da se setim trenutno dalje su ljudi koji jako dobro znaju neke stvari a ta pitanja da li unix ,linux ,windows ???? bez veze ti koji pitaju ni sami ne znaju shta zapravo hoce..... jer windows radi jako lepo neke stvari,linux svoje itd.. nema pravila posebnog,uzmite bre ono shto vam shtima i gotovo ne razumem sve van toga !! pozdrav INCOGNITO AXEZ LOGITECH ...... ma nije ni vazno...
 
Hmmm... mozda ima problem sam kernel sa podrskom za ISO-9660 standard (uobicajeni fajl sistemi na diskovima)... Probaj da rekompajliras kernel, ukljucujuci tu opciju (i ostale koje ce ti omoguciti da koristis CD-ove razlicitih vrsta), pa vidi sta ce biti... Ne kazem da je ovo problem (stavise, mislim da nije, ali mi trenutno nista pametnije ne pada na pamet)... u svakom slucaju vredi pokusati...
 
Da rekompajliram... Samo jos kad bih znao to da uradim...
Ali bio sam formatiorao hard pa ponovo instalirao... i opet isto...

I desava mi se jos nesto. Ponekad (ili to bese samo kad se ulogujem kao root) moze da radi lepo, ali samo dok ne otvorim prvi file. Znaci kad god ubacim cd mogu da otvorim po jedan file, pa onda moram da ga izvadim pa ponovo stavim... i tako neke gluposti... mogu da se krecem samo dublje kroz direktorijume, kad krenem nazad nemogu vise nista da otvaram...

Dali je moguce da je to do sitribucije?
 
Incognito:
Hmmm... mozda ima problem sam kernel sa podrskom za ISO-9660 standard (uobicajeni fajl sistemi na diskovima)... Probaj da rekompajliras kernel, ukljucujuci tu opciju (i ostale koje ce ti omoguciti da koristis CD-ove razlicitih vrsta), pa vidi sta ce biti... Ne kazem da je ovo problem (stavise, mislim da nije, ali mi trenutno nista pametnije ne pada na pamet)... u svakom slucaju vredi pokusati...

Ne verujem da je doi toga.
Najverovatnije koristi stock kernel koji je stigao uz Andrak i koji ima vec sve to ukompajlirano.
Mora da je u necemu drugom problem, ja bh savetovao da nadje noviji Linux ili dq skine apdejte za taj Andrak.
 

Back
Top