Sesiri - Da ili ne?

Gost118

Elita
Poruka
22.445
"Mozete dati prelijep sesir prelijepoj zeni, ali ako ona ne zna kako da ga nosi - pravi ugao, odgovarajuci stav - s njim moze da izgleda smijesno, ili jos i gore...
Zena koja izgleda krajnje obicno, s pravim sesirom na glavi postaje sirena, vamp, neobicna, koketna, samouvjereno ljudsko bice, neko na koga mozete racunati, nevina i tajanstvena... Sesir vise od bilo kod odjevnoj predmeta stvara instant personu... Dobar sesir zapravo je nosilac ideje... On je okvir za lice..."

Ima li neko da sa mnom podijeli ljubav prema sesirima? :razz:
 
DAAAAAA:D :D :D
Oduvek sam obožavala sve što se nosi na glavi, i šeširiće i kapice i letnje i zimske i sportske i čudne i svakakve... ono što sam oduvek želela a nisam smela da ponesem gradom isapunila sam na venčanju, pa sam imala otmen, prelep veliki šešir:smile:
I sada sam konačno srećna što mogu i leti da se prošetam sa šeširom na glavi a da me ne gledaju svi kao debila8-)
 
smatram da su sesiri poseban ukras, i zaista umem da im se divim...al ja nisam od onih koje bi ga nosile, jer ne trpim kape, saleve i sl. mada sigurno je sve stvar navike...Isto kad vidim one kraljice sa evropskih dvorova koje nataknu sesire koje su im pravila najpoznatija svetska dizajnerska imena gde im visi razno cvece, peruske i sl. umrem od smeha...jer im stoje ko piletu sise...
 
Hehe, mene i dalje gledaju cudno...
Valjda zato sto obicno nosim velike sesire...
U zavisnosti od toga koji stavim na glavu, mijenja mi se kako stav, tako i raspolozenje...
Obozavam da posmatram te sopstvene metamorfoze...
 
Ne stoje mi lepo, ne umem da ih nosim. Ne poznajem nekog ko nosi sesir kao sastavni deo garderobe, tj. stila. Moj deda ih je nosio, al' to je vise bilo isticanje lokalne pripadnosti zavicaju. Dame na hipodromima, recimo...ali one koje ih nose su uglavnom starije i onda nakindjureni sesir deluje groteskno. A takav utisak se i dobije u onim radnjama gde prave sesire po gradu Jednostavno te odmere i od nacina na koji ti se obracaju, shvatis da li si na pravom mestu ili ne.
Mada imam poznanicu, igracicu, koju bi snobovske zanatlije momentalno prezrele, kad bi znale da joj je sesir omiljeni i gotovo jedini odevni predmet na nastupima. A ima ih milion, i trosi grdne pare na njih.
 
da
pogotovu na ovakvim vrucinama
iz "Begeja", da biras! I zimski, i letnji, i "francuske" kape (to sam imala u "svim" bojama...)

Jednom, kupila sam slamnati, sa sirokim obodom, nesto kao zirado (dakle, ne za plazu nego za grad!), sa cvetovima od platna, cvetovi nazad, bas koketno, romanticno i lepo ("romantika" apsolutno nije moj stil, ne znam sta mi bi... Vajda citala Cehova, pa tamo sve neke bele haljine i sesiri, sta li?)
E, lepo mi je stajao, samo nikako nisam mogla s njim u guzvu... i kad vetar duva.. Mislim, nisam imala one igle za pricvrscavanje.. Tako, mogla sam da ga nosim subotom, kad idem u setnju... Radnim danom - niposto!
I onda sam kupila, takodje od slame, "kuvane", nesto kao...noša...Okruglo, pa zarolan obodic....(kao zimske kape koje su se plele na cetiri igle) Lepo to ja natucem do obrva, i fino mi... I izgledam samouvereno (jer ko bi bojazljiv nosio nesto tako upadljivo na glavi?) i i strogo (ajd' da me neko pogleda zabezeknuto!).

Moja maman obavezno leti nosi sesir...Ne modira se nego nosi jedan dok ima formu, vazno joj je samo da nije neki "namenski" model ("Ma, necu to ni da gledam, to je za babe" - kaze moja maman kad dodje vreme da kupi novi).
 
Ја сам мало старомодна и у неким стварима држим до правила бонтона, и стога ми увек изгледа простачки када видим даму са шеширом у затвореном простору... Рецимо Исидора Бјелица у студију, пред камерама, ноћу, а све са шеширом са огромним ободом... То ми увек ствара утисак да та жена мисли да ће шешир од ње начинити даму...

По правилу, шешир се не носи у затвореном простору, и не после 5 поподне...(ово се односи на дамске шешире, дакле на оне који су искључиво модни детаљ, а немају функцију да нас штите од хладноће, кише или сунца...)

Понекад на мору носим сламни шешир са великим ободом... Давних осамдесетих су били у моди жирадо шеширићи па сам га носила и по граду...
А и иначе делујем превише строго, и, кажу, уображено...бојим се да бих са шеширом изгледала још упадљивије и надмено!

(Зими носим нешто као качкет-беретка, а понекад само астраганску руску шубару...)
 
(kad je Bjelica postala dama? nisam obavestena.
aha, kapiram, u svojim mislima)

Volim sesire, ali samo smesne. Ne bih umela da nosim damski sesir, ali ako treba da se izgleda kao gusar, cirkuzant, pilot, partizan, ili jednostavno kao lujka - ta sam :)
Imam kolekciju najraznijih sesira, kapa, subara i tako to.
 
Hellen:
Ја сам мало старомодна и у неким стварима држим до правила бонтона, и стога ми увек изгледа простачки када видим даму са шеширом у затвореном простору... Рецимо Исидора Бјелица у студију, пред камерама, ноћу, а све са шеширом са огромним ободом... То ми увек ствара утисак да та жена мисли да ће шешир од ње начинити даму...

По правилу, шешир се не носи у затвореном простору, и не после 5 поподне...(ово се односи на дамске шешире, дакле на оне који су искључиво модни детаљ, а немају функцију да нас штите од хладноће, кише или сунца...)

Понекад на мору носим сламни шешир са великим ободом... Давних осамдесетих су били у моди жирадо шеширићи па сам га носила и по граду...
А и иначе делујем превише строго, и, кажу, уображено...бојим се да бих са шеширом изгледала још упадљивије и надмено!

(Зими носим нешто као качкет-беретка, а понекад само астраганску руску шубару...)
jbt, Helen... mogu ja kod tebe na kurs za dame? (to mi životni san kao)
 

Back
Top