Sesiri - Da ili ne?

Stvarno sesiri jesu za starije gospodje, zato sto sakrivaju polovinu lepote koja moze da se vidi na glavi, kosu, oci, i tako u stvari celu glavu promene, ne vidi se glava od sesira, odnosno, starijim gospodjama sakrivaju ruznocu. Ali po ovim vrucinama stvarno stite od toplote, pa onda treba da izmeris kad negde krenes, da li ce ti lepse biti da nosis sesir za sunce pa da ostanes sveza u licu iako se to bas ne vidi, ili da ides bez sesira pa da ti se kosa skoro zapali, da te udari suncanica, da ti se presijava lice od znoja, ili da ipak ostanes kuci i da se ne setas po najvecoj vrucini.
 
sheshiri nisu samo odevni predmeti.. sheshiri definishu glavu.. definishu ko si.. niko nikad nije chuo za charobnjaka bez sheshira - bar ne za charobnjaka vrednog pomena.... a veshtice bez shpicastih sheshira da i ne pominjemo.... sheshir te definishe chak i ako ga ne nosish stalno... to nije tako vazhno.. bitno je da se sheshir ima.. svaki zanat, svaki stalezh ima svoj sheshir... recimo kralj.. skini mu krunu i sve shto ostaje jeste osoba obdarena podvaljkom i veshtinom mahanja narodu.. svejedno.. sheshiri su vazhni....
 
Jeste da dizem sopstvenu temu, ali nesto sam se zazeljela razgovora o sesiricima...
Za pocetak, prilazem fotke dva sesira sa revije u Parizu...
Nadam se da ce mi se jos neko pridruziti...
Zima je ljepsa sa sesirom na glavi...:)
A i ovi moji sjajno se kombinuju sa crnom bojom, zar ne Parka? :lol:
 

Prilozi

  • sesiri revija pariz.jpg
    sesiri revija pariz.jpg
    29,9 KB · Pregleda: 3
  • sesiri revija pariz1.jpg
    sesiri revija pariz1.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 4
za sesir treba da sam, da tako kazem, u posebnom raspolozenju
najvolim od angore
..od sportis varijanti imam jedni kao da sam sumarka, a drugi k'o malo kaubojski
..a od plažnih imam jedni u sombrero fazonu, jedni pleteni pa samo menjam marame i jedni pamucni decji sportski todorov :)

:heart:
 
"Mozete dati prelijep sesir prelijepoj zeni, ali ako ona ne zna kako da ga nosi - pravi ugao, odgovarajuci stav - s njim moze da izgleda smijesno, ili jos i gore...
Zena koja izgleda krajnje obicno, s pravim sesirom na glavi postaje sirena, vamp, neobicna, koketna, samouvjereno ljudsko bice, neko na koga mozete racunati, nevina i tajanstvena... Sesir vise od bilo kod odjevnoj predmeta stvara instant personu... Dobar sesir zapravo je nosilac ideje... On je okvir za lice..."

Ima li neko da sa mnom podijeli ljubav prema sesirima? :razz:



Ne volim šešire .... kad stavim šešir na glavu, jednako mi je kao da sam i stavila šerpu .....

Još nisam srela ženu koja ume da nosi šešir .....

Ali zato kad vidim da nekom dobro stoji kaubojski šešir - e to mi je extra fora .... mada ga ja nikad ne bih stavila na glavu.
 
"Mozete dati prelijep sesir prelijepoj zeni, ali ako ona ne zna kako da ga nosi - pravi ugao, odgovarajuci stav - s njim moze da izgleda smijesno, ili jos i gore...
Zena koja izgleda krajnje obicno, s pravim sesirom na glavi postaje sirena, vamp, neobicna, koketna, samouvjereno ljudsko bice, neko na koga mozete racunati, nevina i tajanstvena... Sesir vise od bilo kod odjevnoj predmeta stvara instant personu... Dobar sesir zapravo je nosilac ideje... On je okvir za lice..."

Ima li neko da sa mnom podijeli ljubav prema sesirima? :razz:


upravo sam bila u jednom od onih radnji, u oje kad udjes, kao da si usao u drugi svet.
prodaju sesire, marame i plmpe. a ne zna se sta je od cega lepse.
a gospodja vlasnica, jedna od onih zena, kojima morate reci vi. dama. preifinjena. nasmesena.:)
probala sam sigurno deset.
jedna, kao ava gardner:)
drugi, odri hepbern
treci, bljak ,, gadno:D
ici cu ponovo za neki dan
ali u kaputu, jer sam danas bila u jakni.
jedan ce biti moj.:heart:
 
Meni su potpuno fantasticni.
Pogotovu oni sa veeelikim obodom ....:zaljubljena:
Ne moraju izgledati ako serpa ili noksir na glavi naprotiv treba ih znati nositi kao i sve uostalom.
Meni su misticni pogotovu ti veliki (bilo je jedan fantastican u jednoj reklami) gde se vidi samo deo lica. Predivano izgleda na zeni koja zna da ga nosi :super:
Volela bih da se vrati moda nosenja sesira.
 
Obozavam sesire,ali ne na svojoj glavi.
Volim da ih vidim nekako su mi lepi....mada imam utisak da meni to ne bi stajalo lepo,u sustini ne volim nista da nosim na glavi....a i ne spadam u taj tip''dama''...mene to asocira na ona stara vremena....sve sa pletenicama,sesiricima i suncobranima....nije to za moju licnost i temperament.
 
nosicu jedan kada budem stara :mrgreen:
inace cudno izgledam kada imam kapu na glavi, celavo, nigdje jedan pramenicic da proviri... a usput mi i ispegla kosu pa kad je skinem ostane pripijena uz glavu umjesto chupava kakvu volim...... :(
 
"Mozete dati prelijep sesir prelijepoj zeni, ali ako ona ne zna kako da ga nosi - pravi ugao, odgovarajuci stav - s njim moze da izgleda smijesno, ili jos i gore...
Zena koja izgleda krajnje obicno, s pravim sesirom na glavi postaje sirena, vamp, neobicna, koketna, samouvjereno ljudsko bice, neko na koga mozete racunati, nevina i tajanstvena... Sesir vise od bilo kod odjevnoj predmeta stvara instant personu... Dobar sesir zapravo je nosilac ideje... On je okvir za lice..."

Ima li neko da sa mnom podijeli ljubav prema sesirima? :razz:

Obozavam sesire.:heart: Za zimu imam crni, a leti nosim slamneni sa velikim obodom i vezem esarpu koja mi se slaze uz ono sto sam obukla.
 
I ja nosim leti slameni sesir i menjam esarpe!
Zimi menjam uglavnom dva crni i braon... obozavam sesire!
Mada, da dodam, volim i one velike marame da obmotam oko glave zimi, u tome se osecam isto kao sa sesiricem, nekako posebno
 
"Mozete dati prelijep sesir prelijepoj zeni, ali ako ona ne zna kako da ga nosi - pravi ugao, odgovarajuci stav - s njim moze da izgleda smijesno, ili jos i gore...
Zena koja izgleda krajnje obicno, s pravim sesirom na glavi postaje sirena, vamp, neobicna, koketna, samouvjereno ljudsko bice, neko na koga mozete racunati, nevina i tajanstvena... Sesir vise od bilo kod odjevnoj predmeta stvara instant personu... Dobar sesir zapravo je nosilac ideje... On je okvir za lice..."

Ima li neko da sa mnom podijeli ljubav prema sesirima? :razz:

volim shesire i kapice, lepo mi stoje, umem da ih nosim i imam ih 10-tak, letnjih i zimskih, prema tome delim sa tobom ljubav prema istim
 

Back
Top