Studentski domovi

I jos nesto- kako ide ta raspodela? Napravi se lista po poenima i lista-koji fakultet koliko mesta dobija...i sta onda...sami biramo sta cemo u okviru nasih mogucnosti, tj. broja bodova? Hajde, bre, neko ko je konkurisao malo detaljnije to nek pojasni.....breeeee....
 
Raspodela za brucoše nema veze sa fakultetima, osim što treba da ste upisani.

Dokumenta podnosite u SD Karaburma, kada već to dođe na red. Pripremite se na moguće duže čekanje tom prilikom, pogotovu ukoliko budete čekali poslednji dan (a obično svi to čine). Nakon toga se pravi rang lista prema uspehu iz srednje škole i bodovima na osnovu prihoda (a postojao je i izbeglički bonus, tj moguće da još postoji). Šta god vam rekli ta dva boda su bitna, na dom za brucoše ni ne računajte bez odličnog proseka i njih (a bez njih bi morali da budete gotovo vukovci). Postoje razna muvanja, stoga prošle godine su izdali obaveštenje da se neće primati oni kojima mesto boravka koje prijavljuju nije starije od šset meseci (pre toga je najjednostavniji način za varanje bio da se odjavite od roditeljskog doma i prijavite novu adresu boravka kod, tvrdeći kako živite sami i bez prihoda bi imali prosek 0, tj bodova 2). Takođe za dom ne može da konkuriše niko ko stanuje u dometu linija GSP-a, niti ko je ranije studirao na teretu budžeta, kao ni oni koji nisu upisali kao budžetski. Da, i još uvek radi veza... ali na zvaničnoj raspodeli ona može samo da vam pričuva mesto u domu dok dođete na red. Na osnovu prijava se pravi zajednička rang lista, bez obzira na fakultete, a na raspodeli po redosledu na toj rang listi imate pravo izbora među raspoloživim mestima (bira se redom, od prvog... na kraju šta ostane).
 
Oui... Pa eto prosle godine su i za devojke i muskarce bile po dve raspodele, odnosno bili smo podeljeni u dve jednake grupe. I otprilike niko iz druge grupe nije mogao da uzme Karaburmu, ili, eventualno nekoliko njih.
Kao sto rece neko, gleda se prosek po clanu porodice (logicno), a to za prosecnu platu stalno javljaju na TV-u, kad pricaju politicari. Mislim da je nekako sad oko 20 i nesto 'iljada.
 
Pa za taj prosek, u julu je bio 27 hiljada, ali to se valjda gleda za 6 meseci prosek, pa to ispada manje... U svakom slucaju, kolike su sanse da se dobije dom ako imas npr. prosek tako oko 20-ak hiljada po clanu i da si recimo vukovac...?
 
Evo rang liste od prošle godine, pa uporedite, gledajte u pasulj, šta već: http://www.sc.org.yu/rang_lista_brucosi.php

Primljeni su muškarci zaključno sa rangom 442 (otprilike prosek iz srednje 4.50 i 2 boda na primanja) i devojke do 546 (otprilike prosek 4,75 i 2 boda na primanja). Ako imate bod manje na osnovu proseka primanja dodajte 0,12, odnosno 0,25 ako ne dobijate oba na postavljeni minimum i reći će vam se koliki otpilike treba da posedujete prosek ocena iz srednje.

Ili da nacrtam, za one kojima je sabiranje strano:
  • Momci:
    • 4.51 prosek i 2 boda primanja
    • 4.63 prosek i 1 bod primanja
    • 4.75 prosek i 0 na primanja
  • Devojke:
    • 4.75 prosek i 2 boda primanja
    • 4.87 prosek i 1 bod primanja
    • 5.00 prosek i 0 na primanja

Prosek primanja se upoređuje sa prosečnom zaradom za isti period, tj januar-jun. Sve gore navedeno je samo moja pretpostavka, nastala u želji da vam pomognem i ne preuzimam nikakvu odgovornost za posledice koje mogu uslediti ukoliko se povedete za zaključcima nastalim na osnovu ovog teksta.
 
Jedno pitanje... Na primer-dobijem ja dom, dodjem na raspodelu i imam ok. mogucnosti da biram...E,sada, kako ja da znam sta da izaberem...Lupam sad, kazem da hocu Karaburmu, i oni mi daju tamo bilo sta ili moram da izaberem tacno i sobu i sve to... Ne znam na kom forumu sam videla da je neko napisao kao da pokusamo da provalimo koja soba se nalazi gde na spratu(npr.da izbegnemo one koje su do wc-a) i tako izaberemo neku bolju ako imamo mogucnosti...E, sada, kako ja mogu da znam koja je soba dobra...?
 
Viccky88:
Jedno pitanje... Na primer-dobijem ja dom, dodjem na raspodelu i imam ok. mogucnosti da biram...E,sada, kako ja da znam sta da izaberem...Lupam sad, kazem da hocu Karaburmu, i oni mi daju tamo bilo sta ili moram da izaberem tacno i sobu i sve to... Ne znam na kom forumu sam videla da je neko napisao kao da pokusamo da provalimo koja soba se nalazi gde na spratu(npr.da izbegnemo one koje su do wc-a) i tako izaberemo neku bolju ako imamo mogucnosti...E, sada, kako ja mogu da znam koja je soba dobra...?
E to su lepote studentskog zivota :-P
Skauting soba je standardna stvar. Nadjes nekog ko zivi u domu koji hoces da uzme, dodjes kod njega u posetu i zaredjas da pravis popis soba. Ili nadjes nekog ko je to vec uradio ;)
 
Viccky88:
Covece, koja laz...kao pola njih ima prihode 0.07, ili samo nula ili svi kao po 5-6000 po clanu...ma da, kako da ne...

Pa ti ako imas vise od toga po clanu porodice ti si burzuj i nema sta da trazis u domun nego lepo oglasi pa trazi stan.... Alo ovo je Srbija, los standard... Ocigledno da je i dalje prisutno seljacko razmisljanje da je Beograd velika metropola, i ono seljacko zaslepljivanje velikim prljavim gradom...
 
Viccky88:
Jedno pitanje... Na primer-dobijem ja dom, dodjem na raspodelu i imam ok. mogucnosti da biram...E,sada, kako ja da znam sta da izaberem...Lupam sad, kazem da hocu Karaburmu, i oni mi daju tamo bilo sta ili moram da izaberem tacno i sobu i sve to... Ne znam na kom forumu sam videla da je neko napisao kao da pokusamo da provalimo koja soba se nalazi gde na spratu(npr.da izbegnemo one koje su do wc-a) i tako izaberemo neku bolju ako imamo mogucnosti...E, sada, kako ja mogu da znam koja je soba dobra...?

Znaci moram ponovo da citiram gluposti. Jeste da me tema realno direktno ne intresuje ali zar stvarno mislis da se moze BIRATI soba... Mozda bi gospoda htela i room service... OVO JE SRBIJA! Ni u mnogo razvijenijim zemljama nemas savrsene uslove studentskog smestaja.
Boze ne mogu da verujem koliko ljudi razmislja kao da zivimo u zemlji cvetica i leptirica. Nemam nista protiv optimizma (i ja sam optimista) ali paralelni svetovi su po meni glupost...
 
Дафмен3:
Znaci moram ponovo da citiram gluposti. Jeste da me tema realno direktno ne intresuje ali zar stvarno mislis da se moze BIRATI soba... Mozda bi gospoda htela i room service... OVO JE SRBIJA! Ni u mnogo razvijenijim zemljama nemas savrsene uslove studentskog smestaja.
Boze ne mogu da verujem koliko ljudi razmislja kao da zivimo u zemlji cvetica i leptirica. Nemam nista protiv optimizma (i ja sam optimista) ali paralelni svetovi su po meni glupost...

Aman, bre, totalno mi je svejedno kakva ce soba biti, nije u tome stvar, ali meni su rekli da tako ide raspodela, pa je i logicno da pitam, ako vec treba da se bira, da ne dodjem tamo skroz na skroz neupucena i cisto odvalim sta mi prvo padne na pamet... To sto je pisalo apsolutno je pogresno shvaceno...


P.S. Nasla sam na nekom studentskom sajtu vest o domovima koje daju- za brucose su predvidjeni -Patris, Karaburma, 4.april, Studentski grad(verovatno neke petokrevetne sobe), Zarko Marinovic i Kosutnjak...
 
Дафмен3:
Pa ti ako imas vise od toga po clanu porodice ti si burzuj i nema sta da trazis u domun nego lepo oglasi pa trazi stan.... Alo ovo je Srbija, los standard... Ocigledno da je i dalje prisutno seljacko razmisljanje da je Beograd velika metropola, i ono seljacko zaslepljivanje velikim prljavim gradom...


I mani da prosipas pamet o necemu sto i ne znas... Najveca muvanja su upravo oko prihoda,., jer svi pisu da imaju manje nego sto stvarno imaju... I inace, ako cemo do standarda, prosecna primanja za 6 meseci su ove godine 24 750, sto je mnogo bolje nego prethodne godine...a to je napredak.. Sto mrzim to kada neko potencira "Srbija,aaa, najgori smo"...
 
Malo smirite strasti, to oko prihoda je oduvek bilo i biće. Čak i da ne varaš, uglavnom ćeš dobiti oba boda. U ovoj zemlji i dalje većina ljudi ne radi, ili ne prima platu. I ne pišeš sam kolika su ti primanja roditelja, već oni vade potvrde o tome u svojim preduzećima, katastru, sa biroa, zavisi već u kakvoj su situaciji, i na usnovu tih potvrda se izdaje uverenje o prosečnim prihodima u matičnoj opštini.

Još jedna stvar: među brucošima je česta pojava da dobiju dom i napuste ga, jer im ne odgovaraju uslovi u njemu, te odu na stan. Neretko nastave da uplaćuju stanarinu u domu iako više ne žive u njemu, iz neke glupe pretpostavke da će tako zadržati pravo na mesto i sledeće godine (vežilo tako do pre nekih deset-petnaest godina, pa još uvek ima onih koji šire priču koja nije tačna). Smatram da to nije fer prema kolegama koji ne mogu da plaćaju stan privatno a ostaju ispod crte, ali šta da se radi.
 
Viccky88:
I mani da prosipas pamet o necemu sto i ne znas... Najveca muvanja su upravo oko prihoda,., jer svi pisu da imaju manje nego sto stvarno imaju... I inace, ako cemo do standarda, prosecna primanja za 6 meseci su ove godine 24 750, sto je mnogo bolje nego prethodne godine...a to je napredak.. Sto mrzim to kada neko potencira "Srbija,aaa, najgori smo"...

To je smesno... Mozda neko ima i bolju platu ali ipak to nije dovoljno za normalan zivot. Troje ljudi ne mogu da zive normalno od 30000 dinara. To je cinjenica. Za koliko toliko normalniji zivot danas u Srbiji je potrebno minimum po osobi 25 30 hiljada dinara...
 
Naravno da ne moze da se bira soba. A sta fali sobi pored wc-a. Eto ja sam bila godinu dana u istoj, i nije mi smetalo uopste, ako mislite da se oseca, ne oseca se. Samo sto sad u Karaburmi renoviraju kupatila pa imas osecaj da onaj u pola 8 kad pocne da radi, da ce ti pasti na glavu... A rang lista za brucose izlazi 19.

Ajd' sad i ja da pitam nesto. Kada obicno bude raspodela za starije studente, i useljavanje u domove? Pretpostavljam da zavisi u nekoj meri i od fakulteta... I kada objavljuju koje sobe dodeljuju kom fakultetu?
 
geologicarka:
Naravno da ne moze da se bira soba. A sta fali sobi pored wc-a. Eto ja sam bila godinu dana u istoj, i nije mi smetalo uopste, ako mislite da se oseca, ne oseca se. Samo sto sad u Karaburmi renoviraju kupatila pa imas osecaj da onaj u pola 8 kad pocne da radi, da ce ti pasti na glavu... A rang lista za brucose izlazi 19.

Ajd' sad i ja da pitam nesto. Kada obicno bude raspodela za starije studente, i useljavanje u domove? Pretpostavljam da zavisi u nekoj meri i od fakulteta... I kada objavljuju koje sobe dodeljuju kom fakultetu?

Od svega i svacega zavisi samo od fakulteta ne zavisi.
 

Back
Top