Studentski domovi

A šta se dešava sa onim karticama Studentskom i Euro <26?(i za to sam se prijavila kada sam predala dokumenta za dom)
ako ne dobijem dom, valjda dobijam karticu?
I kakav je to status recipijent u domu, jel se to plaća po posebnim uslovima i ko to dobija?
 
Дафмен3:
To je smesno... Mozda neko ima i bolju platu ali ipak to nije dovoljno za normalan zivot. Troje ljudi ne mogu da zive normalno od 30000 dinara. To je cinjenica. Za koliko toliko normalniji zivot danas u Srbiji je potrebno minimum po osobi 25 30 hiljada dinara...
ti si genije! to je upravo ono sto su rekli pre tebe a ti citirao da negiras. u srbiji se ne moze ziveti normalno bez bar 20 000 po osobi a oni navode da su ima primanja 6 000 po osobi odakle je zakljuceno da svi poumirasmo, odn da ljudi svasta pisu ili imaju svoje privatne firme pa su ima 'primanja jednaka nuli' (i to sam vidjala) ili poznaju dobro osobu koja bi trebalo da im pecatira potvrdu o primanjima pa im smanje za koju hiljadu... i zato onaj ko ima oko 15 000 primanja i solidan ali ne savrsen prosek ostaje bez doma, a cak i kredita, osim ako nema pravo da se prijavi za stipendiju koju opet svi dobijaju. eto...
 
bigsister:
ti si genije! to je upravo ono sto su rekli pre tebe a ti citirao da negiras. u srbiji se ne moze ziveti normalno bez bar 20 000 po osobi a oni navode da su ima primanja 6 000 po osobi odakle je zakljuceno da svi poumirasmo, odn da ljudi svasta pisu ili imaju svoje privatne firme pa su ima 'primanja jednaka nuli' (i to sam vidjala) ili poznaju dobro osobu koja bi trebalo da im pecatira potvrdu o primanjima pa im smanje za koju hiljadu... i zato onaj ko ima oko 15 000 primanja i solidan ali ne savrsen prosek ostaje bez doma, a cak i kredita, osim ako nema pravo da se prijavi za stipendiju koju opet svi dobijaju. eto...

Upravo tako. Pa i u srednjoj kada se prima stipendija isti je slucaj. Moja drugarica iz odeljenja je imala primanja 0 na papiru, a 2x godisnje je isla na letovanja, imala je najkvalitetniju garderobu...ali, dobijala je stipendiju...

Ja sam izracunala, i trebalo bi da imam 64, 86 bodova, sto je super valjda...od mogucih 66.
Samo me zanima da li neko zna kakve sobe brucosi dobijaju u Studentskom gradu...verovatno neke cetvorokrevetne i slicno...?
 
Pa 29. u 9h dolazimo na raspodelu, i tamo redom po rang listi dobijamo sobe. Oni nam ponude i mi izaberemo. E, sad, ako si medju prvima, uglavnom mozes da izaberes, a ako si pozadi, sta ti ostane...Bezveze...sta cete da birate...?
 
Jedni pricaju jedno, drugi drugo...Kao fora, Karaburmu renoviraju, ruse sve zivo, ides 5 spratova nize da bi pio vodu, a pojma nemaju kada ce se zavrsiti sve to...a , opet, ja sam se o Karaburmi najvise raspitivala i nekako bih volela tu...sta znam...
 
Viccky88:
Jedni pricaju jedno, drugi drugo...Kao fora, Karaburmu renoviraju, ruse sve zivo, ides 5 spratova nize da bi pio vodu, a pojma nemaju kada ce se zavrsiti sve to...a , opet, ja sam se o Karaburmi najvise raspitivala i nekako bih volela tu...sta znam...
Sta si tacno doznala u raspitivanju o Karaburmi. Ja imam 65.74 poena pa valjda ce ostati bar neki izbor.
 
Ajde da budem društvenokoristan :) LM:
- Studenjak: renoviran ove godine, pa su sad ponovo sve sobe OK. Inače je 4 blok ranije bio lutrija, imalo je i ekstra soba i rupa. Ide za starije studente, za brucoše bude 10ak mesta u 3+2 sobama.
- Karaburma: Nije to loš dom, sobe su relativno OK, ali- kupatila su zajednička i zavise od sprata do sprata, a brucoši dobivaju 13+ sprat, pa je ekstra kul kad lift ne radi.
- Patris: Nije više loš ko što je bio. Trenutno se renoviraju zajednička kupatila u trećem bloku (muškatci- brucoši). Primetićete da na 3 kreveta ide 1 sto, jerbo su sve te sobe bile četvorokrevetne (nekada davno), pa je 1 krevet izbačen, ali na to mesto ne može 2 stola. Ne preporučuje se uzimanje poslednjeg sprata, može i da pomalo prokišnjava.

Moja vam je preporuka da ne pecate toliko sobe koliko cimere/cimerke. Znači dogovorite pre raspodele ko će s kim i uzmite sobu zajedno. Ko uđe prvi zamoli lepo gospodu iz SC-a da mu sačuvaju mesto u sobi koju je načeo za njegove drugare/drugarice, to se RADI. Od pre neku godinu brucoška mesta se mogu zameniti samo za brucoška, tako da vam se to ne isplati.
 
Pa da , tako je TMF izgubio pola soba u LOLI...inache eto Lola je bash fin dom , blizu faksa. Ali je atmosfera bash zategnuta. I ne moze osoba suprotnog pola da prespava u vashoj sobi , ama ni da vam je sestra , nema sanse.
 
Pa u opciji su Patris, Kosutnjak, Karaburma, 4.april i Studenjak za brucose. Ja sam htela Karaburmu jer mi je nekako najbliza fax-u, iako brucosi dobijaju te 13+ spratove koji se inace renoviraju (kupatila) vec 100 godina, niko ne znam kada ce se zavrsiti, ruse sve zivo i 5 spratova ides nize da bi pio vodu samo...ali, ja bih ipak to, blize mi je. I da li zna neko koliko svaki dom prima brucosa...?
 
Prosle godine je bilo 5 soba u Studenjaku, petokrevetnih. Inace znam da je najveca navala u prvoj raspodeli (posto su nas delili na pola) bilo za Karaburmu, tako da ovi iz druge polovine nisu skoro uopste imali na raspolaganju istu, ili ako jesu, samo nekoliko mesta... To zavisi od toga sta uzimaju ovi pre tebe. Ja sam bila oko 160. na listi, i mogla sam da biram izmedju svih ponudjenih domova - znaci mogla sam da uzmem i Studenjak, i 4. april i Veru II i Patris i Kosutnjak, a uzela Karaburmu.
 

Back
Top