Uslovi za otvaranje D.D.O?

Treba da odes u agenciju za privredne registre.To je prvi korak pri osnivanju Drustva sa ogranicenom odgovornoscu.Isto tako treba da smislis ime pre popunjavanja obrazaca i ostale dokumentacije i proveris na sajtu agencije za privredne da li takvo ime postoji u bazi registra.Adresa agencije za privredne registre je Trg Nikole Pasica 5/IV.

Evo detaljnog uputstva:

Документација коју је потребно приложити приликом подношења захтева за регистрацију оснивања привредног субјекта

ЗА ДРУШТВО СА ОГРАНИЧЕНОМ ОДГОВОРНОШЋУ:

-zahtev dobija se u agenciji za privredne registre
доказ о идентитету оснивача (фотокопија личне карте или пасоша физичког лица и/или извод из регистра у коме је регистровано правно лице);
-акт о оснивању друштва (одлука или уговор), са овереним потписима оснивача;
-потврда банке о уплати новчаног улога на привремени рачун или оверена изјава оснивача о томе да је обезбедио новчани улог;
-одлука о именовању заступника друштва, ако заступник није одређен оснивачким актом;
-оверен потпис заступниka

Znaci treba da imas odluku i ugovor o osnivanju.Ugovor overavas u sudu.Ukoliko smatras da to mozes sam da uradis poslacu ti na pp primer odluke i ugovora.

U banci otvoris privremeni racun na kojem ces uplatiti depozit.Te novce mozes podici sutradan.Potrebno je da ti banka da potrvdu o uplati novcanog uloga.Sve paire predas Agenciji.Taj proces osnivanja traje oko 7 dana.Kad dobijes resenje,treba da napravis pecat da bi mogao da dobijes PIB.Zahtev za PIB se podnosi Poreskoj upravi.Kad dobijes PIB mozes otvoriti racun u banci s kojom zelis da poslujes.Kreni polako za ostale informacije stojim ti na raspolaganju.Pozdrav
 
vd:
advokat ti apsolutno noije potreban za otvaranje d.o.o.
sve potrebne obrasce možeš skinuti sa sajta agencije
da...ali ne moze resenja, odluke,pravilnike....a bez toga..ne daj boze da mu kontrola naleti....znaci, ako nema knjigovodju koji obavlja i pravne poslove, opet ce mu advokat biti neophodan....a da, sam cin registracije je sada dosta olaksan..od kada nema puno zezanja po sudovima i zavodima....
 
pa knjigovodju mora da ima...
1.uzmes sablon ugovora odnosno odluke o osnivanju privrednog drustva sa sajta agencije i izmenis ga, pa nekoliko primeraka overis u sudu. bilo bi mozda korisno da se pored svega sto tamo pise doda jedan clan kojim se ovlascuje jedan od osnivaca da podnese registracionu prijavu osnivanja u agenciji za privredne registre (posto su mene skoro nesto zayebavali s tim u vezi)
2. kupis u knjizari op obrazac, popunis ga i overis nekoliko primeraka u sudu. to overava direktor plus neko drugo lice ovlasceno za zastupanje.
3.onda s tim lepo odes uplatis ulog u banci srazmerno udelima osnivaca u ukupnoj visini od minimum 500 eura na privremeni racun a oni ti izdaju potvrdu da si ti (ili vi) uplatili osnivacki ulog za privredno drustvo to i to. znaju oni u banci sta je to, samo odes i kazes ocu privremeni racun za firmu.
4.kopiras licne karte osnivaca i direktora. ako je preduzece osnivac onda treba izvod iz registra plus prevod plus apostil ponekad.
5. popunis registracionu prijavu osnivanja koja ima da se skine na sajtu agencije za privredne registre i taj koji je osnivackim aktom ovlascen da je podnese je potpise
6. sve navedeno-registracionu prijavu, osnivacki akt, op obrazac, potvrde banke,sve u originalu plus kopije identifikacionih dokumenata skupis i odneses u agenciju za privredne registre na trg nikole pasica 5 i predas u sobi 5
onda gledas na sajtu da li si osnovan pod opcijom privredna drustva, pretraga
ili ti fali nesto pod opcijom oglasi-oglasi o zakljuccima
kad se osnujes uzmes resenje na pultu u predsoblju i pokazes ga pecatorezcu da ti napravi pecat.
onda napravis 2 kopije tog resenja i uzmes neke 2 prijave (zaboravila sam tacan naziv), popunis, ispecatiras i to predas u poreskoj za pib. dobijes pib a i dodje ti terenska kontrola i oni ce ti fino reci sta sve treba da imas (ugovor sa knjigovodjom, osnov za koriscenje prostorija u kojima je registrovana firma itd).
kad dobijes pib onda otvaras stalni racun firme.
mnogo je lakse nego sto deluje.
 
vazno...pre nego sto smislis ime ukucas ga (ili njegov deo) u pretragu privrednih subjekata da vidis da li vec postoji takvo ili jako slicno. ako postoji onda smisli novo da se ne bi yebavao i placao takse, kad ti kazu da to tako ne moze.
zaboravila sam i takse 3600 agenciji + 1460 opstini za maticni broj, pisu ti racuni na sajtu agencije. to predajes uz sve gore navedeno.
 
Imam ja jedno pitanje...
Da li je obavezno da imas zaposlene radnike i koliko?

I jos jedno pitanje, da li poslovni prostor moze biti na istoj adresi kao i neko od osnivaca DOO-a ( tj da li mogu da prijavim svoju kucnu adresu kao sediste DOO-a) ?
 
xeetobas:
Imam ja jedno pitanje...
Da li je obavezno da imas zaposlene radnike i koliko?

I jos jedno pitanje, da li poslovni prostor moze biti na istoj adresi kao i neko od osnivaca DOO-a ( tj da li mogu da prijavim svoju kucnu adresu kao sediste DOO-a) ?

Sem tebe, ne treba da imas zaposlenih radnika, a adresa stana moze da bude sediste firme, sto se i desava u najvecem broju malih preduzeca...........
 
Ljudi svaka vam čast.
Ovo se ne uči na višim poslovnim školama i Menadžment fakultetima, a veoma je važno i jako teško da se sazna, šta ti sve treba za osnivanje firme. Naravno pokretanje i sam rad sa firmom lakše je ako imaš osnovno znanje iz Menadžmenta malih i srednjih preduzeća ali ovi saveti su stvarno vredni. Svaka čast.

Za preduzetnike je dobro da pročitaju i knjigu ,,Preduzetništvo,, od Dragoslava Jokića, ima interesantnih stvari i ideja vezanih za preduzetnike i preduzetništvo.Bolje mogu osmisliti svoj Biznis.
Pozz
 
DukeofSerbia:
mladja
Има у Привредном праву.
Dobro malo sam preterao da nema bas nigde, ali ovo je primer iz prakse, ono sta je danas aktuelno.
Iz prve ruke od ljudi koji su u poslu.

Nego da li za poslove komercijale i trgovinu na veliko i malo mora da se otvara preduzece ili moze da se radi preko agencije i kako se ona onda zove? Agencija za Merketing?
 
Мешаш делатност са, како да објасним, није битан тип привредног друштва (може чак и предузетник) за обављање трговине.

Који је правни статус агенције?
 
Ma imao sam nekad preduzece, uspesno likvidirano. Medjutim sada me interesuje u oblasti trgovine na veliko i malo, mora li se opet registrovati preduzece ili moze da zavrsi posao i neka agencija i kako bi se u tom slucaju ona pravno gledano ,,Krstila,, Kao agencija za Marketing, za Menadzment ili mora da buda preduzece za trgovinu.
Dakle hteo bih da radim komercijalu i Menadzment prodaje.
 
Negda sam danas procitao da ima Drustvo za trgovinu, ili Ortacko drustvo za trgovinu.
A da li sa STR moze da se radi i maloprodaja i veleprodaja?
I da li sa Agencijom za Menadzment mogu da se rade komercijalni i trgovacki poslovi veleprodaje?
 
Ортачко друштво је привредно друштво.

СТР - малопродаја да и велепродаја да. ;) Својевремено сам купио нешто у Computer Land-у (тачније у Пирамиди на сајму). Ја био убеђен да је то предузеће, јер раде велепродају, кад оно на печату СТР "Д... ..."! :)

Како мислиш Агенција за менаџмент?
 
ortacko drustvo odgovara za obaveze i imovinom svojih clanova a doo samo imovinom drustva
i zato je glupo osnivati od ako vec osnivas privredno drustvo
ti mozes svoje privredno drustvo da nazoves kako hoces pa i agencija ta i ta za to i to
ali postoje samo 4 vrste ad doo kd i od
registrujes samo glavnu delatnost a sve ostale mozes da obavljas sem onih za koje ti je potrebna dozvola nadleznog drzavnog organa (npr. proizvodnja lekova, organizovanje turistickih putovanja, delatnosti osiguranja) a to je vec posebna procedura
 
S_K_V_O:
ortacko drustvo odgovara za obaveze i imovinom svojih clanova a doo samo imovinom drustva

Неограничена солидарна одговорност. ;)

S_K_V_O:
i zato je glupo osnivati od ako vec osnivas privredno drustvo

Ни командитно није пуно боље. ;)

S_K_V_O:
ti mozes svoje privredno drustvo da nazoves kako hoces pa i agencija ta i ta za to i to
ali postoje samo 4 vrste ad doo kd i od

Може и као предузетник.

S_K_V_O:
registrujes samo glavnu delatnost a sve ostale mozes da obavljas sem onih za koje ti je potrebna dozvola nadleznog drzavnog organa (npr. proizvodnja lekova, organizovanje turistickih putovanja, delatnosti osiguranja) a to je vec posebna procedura

Управо тако.
 
DukeofSerbia:
Ортачко друштво је привредно друштво.

СТР - малопродаја да и велепродаја да. ;) Својевремено сам купио нешто у Computer Land-у (тачније у Пирамиди на сајму). Ја био убеђен да је то предузеће, јер раде велепродају, кад оно на печату СТР "Д... ..."! :)

Како мислиш Агенција за менаџмент?
Menadzment konsalting i Marketing
 
OK
Nisi mi bas objasnio ono sto sam hteo da saznam al ajde.
Da vidimo ovako.
Ako zelim da zaradim novac, baveci se Komercijalom, i trgovinom na veliko i malo kao Menadzer prodaje, kako to mogu da uradim preko svoje vlastite firme? Kao sta tu firmu mogu, i treba da registrujem? Da li to mora da bude preduzece za trgovinu, ili moze da se registruje kao Agencija za Menadzment konsalting i Marketing, STR, ili nesto trece?
Pozz.
 
Фирма је назив предузећа у нашем праву ;).

Не постоји правно лице агенција. То је само фирма (име). Ти региструјеш правно лице (привредно друшто - а.д., д.о.о., к.д. или о.д.) или радиш као предузетник (физичко лице - некадашње радње). А шта ће бити пословно име (фирма) је небитно. Значи може Агенција та и та. И региструјеш једну делатност нпр. трговина на мало (то је више ради статистике), и обављаш све остале које не траже посебну дозволу надлежног органа.
 
mladjo nema sta da ti bude nejasno
ne postoji specijalni postupak za registrovanje takvog privrednog drustva (preduzeca)
u kom obliku ces ga organizovati, ti biras
najlogicnije je da bude doo
nazoves je agencija za menadzment i marketing mladja
nikakva specijalna pravila ne postoje
sebe registrujes kao direktora
ili nekog drugog, a sebe zaposlis kao menadzera prodaje, ako bi bas to da budes
 

Back
Top