PRAVNI FAKULTET U PRISTINI
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: PRAVNI FAKULTET U PRISTINI

Obećava direktor111 (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    37

Thumbs up PRAVNI FAKULTET U PRISTINI

ta mislite da li je bolje prebaciti se sa Pravnog fakulteta u Nisu na Pravni fakultet u Pristini odnosno Kosovskoj Mitrovici,odnosno u Vranju, ako vam ne ide sa ispitima ili je to samo trosenje para i gubljenje vremena. :shock: :shock:

Početnik _Maxim_ (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: PRAVNI FAKULTET U PRISTINI

Bolje tebi da zagrejes stolicu i da sedis tamo gde jesi....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2004.
    Reputaciona moć
    47

sedi di si, ni za di si nisi... šalim se naravno.
    što reče koleginica (nadam se da nisam promašila) sedi zagrej stolicu, umesto što bacaš pare.

Učlanjen
    16.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio toskana
    sedi di si, ni za di si nisi... šalim se naravno.
    (nadam se da nisam promašila)
    koja crna koleginica bre! ja sam bre muskoooooooo!!! hoces da skinem gatje da se uveris? 8-) zezam se..... maxime, maximus... tako me zovu ortaci.... zbog temperamenta, karaktera, ono ovo...:wink: 8-) znaci jos jednom, MUSKO sam :wink:
    Poslednji put ažurirao/la _Maxim_ : 18.07.2007. u 00:52

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2004.
    Reputaciona moć
    47

hahaha sorry, ali ja jednu moju drugaricu zovem Maxim, pa zato reko' ...

Učlanjen
    16.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

ccc, gde nazivaš ortakinju muškim imenom... zovi je maxima... to je žensko ime, a maxim muško

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma ni se ćorava posla, i ja sam hteo da se prebacim sa niškog na neki drugi pravni fax i kad su mi rekli cenu ispisa, priznavanje ispita i ponovnog upisa sve oko 2000 eura, digo ruke. Što je mnogo mnogo je.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.08.2007.
    Reputaciona moć
    37

Ja se sjecam da su mi stariji govorili da, u njihovo vrijeme - prije 30-ak godina doduse, ko nije mogao da zavrsi ili polozi neki ispit u Sarajevu, Beogradu i sl. prebacivao se u Pristinu. U fazonu, pristinski univerzitet nikada nije bio cijenjen i na glasu, ali stvarno ne znam kakva je danas situacija.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2004.
    Reputaciona moć
    47

pa kakva može da bude? Još je gore nego pre 30-ak godina.

Učlanjen
    16.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio san82
    Ja se sjecam da su mi stariji govorili da, u njihovo vrijeme - prije 30-ak godina doduse, ko nije mogao da zavrsi ili polozi neki ispit u Sarajevu, Beogradu i sl. prebacivao se u Pristinu. U fazonu, pristinski univerzitet nikada nije bio cijenjen i na glasu, ali stvarno ne znam kakva je danas situacija.

Znas sta, to je za mene sve objektivno.... Beogradski fakultet ima reputaciju, tradiciju, blabla... ali to ne znaci da je sad npr. u Pristini neko njesra... mislim da je vise u opustenom fazonu, tj. da je profesorima bukvalno svejedno.... oni su tamo da odrade tj. ispredaju ono sto imaju, a koliko ces ti da odneses opet je na tebi, kao sto je na tebi hoces li ucis ili ne....

Ali istina je takodje da ga upisuju osobe koje bas i ne vole da uce, odnosno hoce na lako... kakvi studenti takva i reputacija...

Zainteresovan član -HUGH HEFNER (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

...idi na bilo koji privatni tamo ces jos lakse do diplome...

Nov član
    Učlanjen
    05.05.2008.
    Reputaciona moć
    0

dobar dan svima. Izvinite na smetnji zamolio bih vas za jedan odgovor,Ja sam iz prizrena zavrsio sam gimnaziju treceg stepena smer drustvenih nauka.Dali mogu se upisati na vasem fakultetu tj pravni fax kos.mitrovica unapred zahvalan,pozdrav.

Nov član
    Učlanjen
    06.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Postovane kolege......
    Stvarno mi nije jasno kako pojedinci koji nisu na fakultetu u Mitrovici ocenjuju istog losim ocenama.........
    Zamolio bih uvazene kolege da se uzdrze neistinitih komentara jer to ne prilici buducim akademskim gradjanima..............
    Sve nesuglasice mozete resiti tako sto ete se obratiti meni, da bi mogo da Vam razlozim cinjenice onakve kakve uistinu jesu..............
    Hvala na ukazanoj paznji.............

Zainteresovan član liberal82 (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio AntaMi Pogledaj poruku
    Postovane kolege......
    Stvarno mi nije jasno kako pojedinci koji nisu na fakultetu u Mitrovici ocenjuju istog losim ocenama.........
    Zamolio bih uvazene kolege da se uzdrze neistinitih komentara jer to ne prilici buducim akademskim gradjanima..............
    Sve nesuglasice mozete resiti tako sto ete se obratiti meni, da bi mogo da Vam razlozim cinjenice onakve kakve uistinu jesu..............
    Hvala na ukazanoj paznji.............

Rece neki uposljenik fakulteta ili mozda cak i profesor i ostade mu titula na ramenima
    kako god drage volje mogu da polemisem upravo o tim cinjenicama koje ces (ne persiram jer nema potrebe za tim na forumu a i sam razgovor poprima malo zategnutiji ton a toga mi je dovoljno) iznositi ali nekom drugom prilikom jer sam do sada radio a za cirka 3.30h moram da ustanem ,,,... bas mi je krivo sto ranije nisam primetio ovaj post ...
    Poslednji put ažurirao/la liberal82 : 20.03.2009. u 04:15

Početnik
    Učlanjen
    12.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

To sto pojedini misle o Pristinskom fakultetu nije istina. Pitajte ljude koji su napravili taj prelaz, godinama polazu ispite na Pristinskom, i ne mogu da ih poloze uz veliko pokajanje sto su nacinili taj korak. Naime, na Pristinskom ima mnogo strogih profesora, a literatura koja se koristi je ista, ili pak dosta slicna sa literaturom sa Beogradskog fakulteta. Prema Pristinskom fakultetu se ljudi postavljaju sa velikim predrasudama. Zato, studenti koji uce podjednake rezultate ce imati bilo da su na Niskom, bilo na Pristinskom.
    Jedina razlika je sto kad se pronalaze neke veze da se ispit polozi, to se uopste ne krije kada je Pristinski u pitanju, dok je sa Niskim stvar u tom pogledu mnogo drugacija. Svi cute kao zaliveni, i niko o tome ne sme da prica. A ti studenti onda puste glasine kako je bas lako na Pristinskom. Naravno da je lako kad mu je tata sredio ispite. Tako da oni koji zela da se prebace mogu uspeti samo ako nadju adekvatnu vezu, ili da vredno i debelo uce. Nikako drugacije!

Anđeli nije na forumu
    Ne dam mašti da tek tako nestane, ne dam djetinjstvu da prestane
    Početnik
    Učlanjen
    07.01.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Vidim da je tema prilicno zatvorena i da nema nikakvih komentara, sto je veoma tuzno.. Pristinsi univerzitet je nekada bio mnogo jaci i bolji nego sto je danas. Bio je kao i svaki fakultet.. To da nikad nije bio cenjen i da nije imao reputaciju, u to iskreno ne mogu da poverujem. Zasto? Jednostavno poznajem dosta ljudi koji su zavrsili u Pristini, a sada ih ima svuda..od Amerike pa do nase Vlade... Sada je, s druge strane stvar drugacija.. Situacija je takva kakva je da profesori iz Mitrovice daju prelazne. ali bas da daju 10 zbog tate, strica, mame, dede, kuma, komsije, to je malo verovatno. I da. uglavnom dolaze oni koji ne vole i ne zele da uce, ali dosta je njih koji su upisali zato sto nisu imali dovoljno novca npr za Nis ili Novi Sad a Bg da ne spominjem. Ja iskreno, ako ne budem mogla da upisem u NIs ili Bg, upisacu u Mitrovicu.. Ali ne zato sto ne volim da ucim. Bas naprotiv..! Ja obozavam da ucim, da citam i da nadogradjujem sebe.. Zato mi nije bitno gde cu.. ! Koliko ucim u Mitrovici, toliko cu i u NIsu ili Bg-u, I mislim stvarno, iz ostalih delova Srbije bi trebali malo vise da veruju mladima koji zavrse u Mitrovici bilo koji fakultet.. Ima dosta njih koji su poneli svo svoje znanje iz razlicitih oblasti. A ne da ih omalozavaju i ne primaju samo zbog toga sto na diplomi stoji pecat sa Pristinskog univerziteta.. Svakome je probni rad dozvoljen...

Slične teme

1. Pravni Fakultet Nis
    Autor borische u forumu Univerzitet u Nišu
    Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 07.11.2012., 13:23
  2. Pravni fakultet Niš
    Autor gost 94023 u forumu Arhiva
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.07.2009., 21:56

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor