Uznemiravanje preko telefona - molim pomoc

Eugenie

Početnik
Poruka
40
Vec izvesno vreme me uznemirava jedna ista osoba, danju, nocu, smara... znate vec, uobicajeno. Sad, pitanje je kako da se toga resim - da li postoji mogucnost da preko telekoma "uhvatim" njegov broj (ako postoji - gde se podnose zahtevi i kako), i ako to uspem, da li mogu da ga tuzim, prijavim policiji... bilo sta, samo da idiot vec jednom prestane.
Hvala i puno pozdrava.
 
Obrati se Telekomovom centru za rezidencijalne korisnike. Reci da ti stave 'lopova'. Kad budes imao/la njegov/njen broj, mozes podneti zahtev telekomu da ti daju njegove podatke (ili mozes sam/a da ih dobijes iz imenika na www.telekom.yu ), i mozes da ga/je tuzis...

Za pocetak se obrati Telekomu... Posle toga, vidi sta ces...

Po zakonu doticna osoba moze fino da zaglavi i do 3 godine zatvora...
 
Incognito:
Obrati se Telekomovom centru za rezidencijalne korisnike. Reci da ti stave 'lopova'. Kad budes imao/la njegov/njen broj, mozes podneti zahtev telekomu da ti daju njegove podatke (ili mozes sam/a da ih dobijes iz imenika na www.telekom.yu ), i mozes da ga/je tuzis...

Za pocetak se obrati Telekomu... Posle toga, vidi sta ces...

Po zakonu doticna osoba moze fino da zaglavi i do 3 godine zatvora...

Da nisi slucajno mislio na LOVCA umesto lopova?
 
Incognito:
Obrati se Telekomovom centru za rezidencijalne korisnike. Reci da ti stave 'lopova'. Kad budes imao/la njegov/njen broj, mozes podneti zahtev telekomu da ti daju njegove podatke (ili mozes sam/a da ih dobijes iz imenika na www.telekom.yu ), i mozes da ga/je tuzis...

Za pocetak se obrati Telekomu... Posle toga, vidi sta ces...

Po zakonu doticna osoba moze fino da zaglavi i do 3 godine zatvora...

Hvala ti puno!!!
Molim te jos reci mi na koji zakon tacno mislis? U KZ RS se ne spominje, kao ni u Zakonu o javnom redu i miru (kao sto vidis, lik me je toliko iznervirao, da sam kopala po zakonima ne bi li ga privela pravdi :lol: ).
Hvala jos jednom i puno pozdrava!
 
Zakonski ekspert nisam, tako da ne znam na koji clan bi se sve to odnosilo, medjutim secam se da sam citao kad su osudili ona 3 lika sto su snimali serijal 'Stole vole', i kad je pomenuto da se raspon kazni odnosio od 1 do 3 godina...

Stranka moze da dobije telefon sa koga je uznemiravana... To sam siguran... Pa ja imam Caller ID, tako da ne moraju ni da mi kazu, znam ko me zove...

A telefon ce mu biti iskljucen, to sigurno...
 
Incognito:
Zakonski ekspert nisam, tako da ne znam na koji clan bi se sve to odnosilo, medjutim secam se da sam citao kad su osudili ona 3 lika sto su snimali serijal 'Stole vole', i kad je pomenuto da se raspon kazni odnosio od 1 do 3 godina...

Stranka moze da dobije telefon sa koga je uznemiravana... To sam siguran... Pa ja imam Caller ID, tako da ne moraju ni da mi kazu, znam ko me zove...

A telefon ce mu biti iskljucen, to sigurno...

Ma kakvi,moju kolegicu je bivši momak cimao na svaka pet minuta,što na mobilni,žto na fiksni!!!!Obraćala se i policiji,Telekomu,Mobtelu (za mobilni),i ništa....Pojeo vuk magarca!Djevojka se morala odseliti,a Mobtel joj je uz naknadu promijenio broj!!! :shock: kao da je ona kriva!!!! :shock:
 
Inco kazi mi da li opciju Caller ID treba posebno aktivirati odnosno platiti ili je ona dostupna svima sa novom centralom(kao naprimer meni :D ) jer na telekomovom sajtu se ne spominje kao dodatna usluga(ne spominje se uopste!) cak sam im pre 3 dana postavio pitanje mailom ali se bojim da cu osedeti cekajuci odgovo!
 
Osedeces cekajuci odgovor... Skokni do bulevara, jer im je tamo ipak glavni centar za rezidencijalne korisnike...

Pitaj ih da li mogu to da ti ukljuce na tvojoj centrali... Prvo ce kenjati (kao sto uvek rade, i ako je to na digitalnim centralama 2 pritiska dugmeta da se instalira taj deo na modulu zaduzenom za tvoj broj), a onda ce poceti da se prave pametni kako postoji mnogo standarda za caller ID, i da ti oni mogu isporuciti samo onaj koji njihov partner u pljacki (zaboravio sam ime) daje kao hardversku soluciju. Tako ce pokusati da ti uvale mali i glupi uredjaj da bi ti caller ID radio... za DEBELE pare (ako se ne varam bese nesto vise od 100€)... E sad ti trebas da insistiras da ti ukljuce isti i bez kupovine tog uredjaja jer imas telefon poslednje generacije (za to ti mogu traziti papire), i nakon debelog ubedjivanja (srecom, to je radio jedan moj poznanik koji se zna sa njima umesto mene), reci ce ti da napises zahtev, i da ces dobiti odgovor u roku od 30 dana... Naravno, moraces da platis oko 120 dinara za aktiviranje usluge (ako se ne varam, bilo to prosle godine), i oko 62 dinara (mrzi me sad da trazim racune da ti kazem tacno, ali tu je oko 60 din.) svakog meseca da bi ti usluga radila...

Kad se vec ubedjujes i gubis vreme sa njima, trebalo bi da trazis da ti omoguce i sakrivanje broja (*70*) kad to pozelis, jer mozda ces nekad pozeleti da nekog anonimno pozoves na mobilni. I zahtevaj da te izbace iz online imenika sa http://www.telekom.yu, jer mislim da ne zelis da ljudi na tako banalni nacin saznaju informacije o tebi...

Poziv na cekanju je jos jedna fina funkcija, ali vrlo lose radi, tako da sam ja zahtevao da mi to skinu (i opet platio)... Konferencijska veza ti nije potrebna, jer je imas i bez aktivacije (e.g. mesanje raznih signala sa tvojim) :lol:

Srecno
 
Leka:
Uf,uf nisam znao da su tako bezobrazni. :twisted:

Prvo cu da pogledam par delova Ramba i Rokia da se dobro pripremim :D samo nek proba da mi trazi papire od telefona,grrrr. :evil:

Hvala na savetima.
malo ljudi uopste shvata kakvi su resursi dati Telekomu na koriscenje i kako se oni sa njima ponasaju. Ne dao im Bog da se privatizuju i da... Tri najvisa nivoa menadzmenta bih odmah otpustio
 
Telekom bezobrazan... ma 'ajd molim te... Pa oni su prave cvecke :lol: :lol: :lol:

Pa kako ocekujete nesto bolje od kompanije ciji gen. direktor izjavi: Mi imamo monopol, i mozemo da radimo sta hocemo. Tu se vi nista ne pitate. (Izjava data negde prosle godine na Beogradskom programu)

No nicija nije gorela do zore... Pa kad im istekne monopol sredinom sledece godine, i trziste se otvori za konkurenciju, videcemo kako ce se onda pravdati...

Ja jedino ne mogu da shvatim kako narod dozvoljava Telekomovu samovolju. Pa Telekom smo izgradili MI, sve u njemu je NASE. A to se lepo godinama upotrebljava protiv nas samih za ocuvanje tzv. socijalnog mira. Drzava je 80% vlasnik Telekoma, i kao takav vlasnik, ona moze da diktira sva kretanja u istom. I dodju izbori, a mi izaberemo one koji su Telekom pretvorili u ovakvog monstruma... Ma treba nam jedna velika motka... Da nas neko zgazi do temelja, jer se drugacije necemo opametiti...

Sto se kaze, jedva cekam da nedelja dodje... Bas ce mi biti drago da vidim kako ce se boriti sa konkurencijom koja ce doci zasigurno...
 
Inco sta od ova tri koristis za identifikaciju poziva:
1.Telefon
2.Onaj mali identifikator sto se prikaci na liniju(video sam na netu,cene se krecu oko 15 $)
3.Softwer na racunaru(tipa Voice Caller ID)

Ako ti je odgovor,ovo trece kazi mi koji modem podrzava caller id.

Malo je off topic ali...hvala na preporuci za modem US robotics i casopis SK ga hvali kao jedan od najboljih modema i jedini 100% hardverski za koji oni znaju.
 
Sto je najgore ne uzimaju ni 50% kajmaka koliko bi mogli... Prosipa se na sve strane, neefikasni su i vise nas maltretiraju nego sto nas pljackaju!
A sto se tice izjave Draska Petrovica (direktora Telekoma) ne sumljam da TAKO MISLI, ali da je takav kreten da to i kaze nisam znao. Znam ga i znam da je nikakav covek, pederko jedan i poltron :evil: ... Kad samo pomislim na njega muka mi je. Tu je naravno dosao po politickoj liniji, da Vam ne pricam kako... Uglavnom nadam se da ce ih prodati strancima, da ce im moja kuca raditi konsalting, a onda :twisted:
 
I telefon, i modem... Modem Diamond Supra Express2 Vi 56k...

Telefon (Panasonic KX-TC1703B) je imao problema da ga prepoznaje, i od jednom sve proradilo... Modem je od uvek to lepo detektovao...

A sto se opcije 2 tice, to ce ti oni pokusati uvaliti za debele pare (50-100€ ako me secanje ne vara), ali ne pristaj...
 
Hocu da se otarasim Lucenta i da ubijem dve muve jednim udarcem:
-Da kupim modem koji nece seckati racunar kad se konektuje
-Da moze sa identifikuje dolazeci poziv

Pretpostavljam da je Diamond Supra Express2 56k takodje externi?

Znaci ostaje mi izbor izmedju Diamonda i US robotics-a.

Nisi mi spomenuo koji software koristis za identifikaciju?

Jel onu spravicu od 100evra pokusavaju da uvale na osnovu usluga-oprema kao kod npr. kablovskog interneta sto uvaljuju njihov modem,ili je to njihov "prijateljski" predlog?.Vidim da se moze izvuci,ti si primer. :) :wink:
 
Leka:
Hocu da se otarasim Lucenta i da ubijem dve muve jednim udarcem:
-Da kupim modem koji nece seckati racunar kad se konektuje
-Da moze sa identifikuje dolazeci poziv

Pretpostavljam da je Diamond Supra Express2 56k takodje externi?

Znaci ostaje mi izbor izmedju Diamonda i US robotics-a.

Nisi mi spomenuo koji software koristis za identifikaciju?

Jel onu spravicu od 100evra pokusavaju da uvale na osnovu usluga-oprema kao kod npr. kablovskog interneta sto uvaljuju njihov modem,ili je to njihov "prijateljski" predlog?.Vidim da se moze izvuci,ti si primer. :) :wink:

Ne, Diamond Supra Express Vi je interni modem, i moze se nazvati polu-softverskim jer je baziran na Rockwell-ovom HCF cipsetu. Medjutim, softver koristi samo radi iniciranja COM port-a jer nema svoj kontroler za to... Za sve ostalo, modem je odlican...

Mada, kad bih sad kupovao modem, definitivno bi to bio eksterni US Robotics...

Softver, ACC (Advanced Call Center), vrlo pristupacan i krcat opcijama.

A Telekom ce ti pokusati uvaliti to smece, bas kao sto kablovski operateri to rade. Verujem da je tesko doci do Caller ID-a bez uzimanja tog uredjaja, ali kazem ti, meni je to covek koji ih je znao sredio... 'ebi ga, tako je danas... sve mora preko veza i vezica :? ... Zasigurno ne bih kupio to djubre sto nude...
 
I mene je neki tip uznemiravao dan-noc na telefon, dok sam jos bila na staroj centrali, pa sam preko DEBELE veze, posle tri nedelje pokusavanja dobijanja na uobicajeni nacin preko ptt saltera, dosla do 'lovca', kojih, inace, ima sam 3 na celom podrucju Novog Sada. Telefon mi je u to vreme, dok mi je bio prikljucen lovac, non stop blokirao, a sama procedura lovca ima i radno vreme 8-19h mislim, tako da ako kojim slucajem manijaci zovu samo nocu, mogucnost njihovog hvatanja je drasticno smanjena. Manijak je srecom prestao da zove, jer sam pocela da iskljucujem telefon, ali sam 'lovac' mi i nije mnogo pomogao.
 

Back
Top