Дивљаштво Болешњака над Православним владиком

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Претучен епископ Хризостом
Непознати разбојници су владику бихаћко-петровачког давили пешкиром и ударали копчом од монашког појаса тражећи новац

N_lDkh9ZcdCIEGk3zufXU8852IhC2VwDXAUOP.jpg

Епископ Хризостом (Јевић)


Непозната лица упала су прошле ноћи у седиште епархије у Босанском Петровцу и физички напала епископа бихаћко-петровачког Хризостома (Јевића).
Око два ујутру, 16. јула, у спаваћу собу владике Хризостома упали су разбојници и свезали му руке и тражили да им да новац. У саопштењу Епархије бихаћко-петровачке каже се да су владици јаким ударцима у лице и потиљак нанете тешке физичке повреде. Како је епископ Хризостом изјавио, један од нападача сео му је на леђа и давио га пешкиром а потом ударао шакама и копчом од монашког појаса.
Нападачи су испретурали ствари по кабинету овог архијереја СПЦ, а потом побегли. Владика Хризостом који је био везан кожним каишом успео је да ослободи руке и скине пластичну траку залепљену преко уста и телефонира службенику епархије. Како истичу у епархији, дежурни лекар у дому здравља у Босанском Петровцу одбио је да дође и укаже медицинску помоћ повређеном владици под изговором да не може да напушта радно место. На крају је епископ, ипак, пребачен колима хитне помоћи у дом здравља где му је пружена неопходна лекарска помоћ.

Отац Софроније, секретар владике Хризостома, за „Политику” каже да још не знају ко су починиоци оваквог бруталног напада. „Владика Хризостом је на кућном лечењу, виде се трагови насиља, али срећом да му нису ништа поломили. Истрага је још у току, дошли су и специјалци из Сарајева, па кад обаве свој део посла очекујемо да ћемо добити извештај”.

Отац Софоније каже да су Срби у овом крају узнемирени због напада на свог владику који до сада није добијао никакве претње. „Зову нас са свих страна, жаљење због овог инцидента изразили су челници општине Босански Петровац, али и премијер БиХ Никола Шпирић”, каже отац Софроније који очекује да ће се владика опоравити од напада и до краја недеље вратити својим обавезама.

Поводом напада на владику Хризостома Српска патријаршија упутила је јуче протестно писмо Томиславу Леку, амбасадору Босне и Херцеговине у Београду. Иначе, епископ Хризостом је и члан Светог архијерејског синода СПЦ. У „црквену владу” је изабран на Светом архијерејском сабору у мају 2006. године.

Владика Хризостом је за првог епископа Бихаћко-петровачке епархије изабран 23. маја 1991. године. У септембру 1995. владику су протерали из његове резиденције у Кључу, а месец дана касније и са територије епархије. Као избеглица, боравио је од 1996. године у селу Подрашници, у Шипову и у манастиру Клисини код Приједора. У седиште епархије, Босански Петровац, владика Хризостом вратио се у јесен 2002. године.
М. Пешић
http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=34733
 
Све ово показује да је БиХ вештачка творевина, а суживот три народа је немогућ!

Болешњаци се често позивају на мултиетничност из 1991 ,а сада су, по ко зна који пут, показали своје право лице.

Жао ми је нашег јадног народа који се враћа у Федерацију и тамо трпи стална шиканирања.

Владики желим брз опоравак! Нека га Бог чува!
 
Auuuu, šta ti izrodi tamo rade...pa ovo nije normalno... :x :evil:

Lekar odbio da pruži pomoć...pa treba da se imenuje skot, a da mu se ime prosledi na sve moguće sajtove i da svi znaju ko je on, jer ga njegovi sigurno neće ni opomenuti, a istraga...bojim se kao i uvek...biće pojeo vuk magarca... :-? :confused:

Ovo je sramota i za svaku osudu...nikada tamo mira i suživota...nikada...i ko god ima i trunku mozga nikada ne bi trebalo nogom da kroči u federalni deo...nikada...neka im njihovo i neka im se na unucima sve vraća...sve što su uradili i što rade..! :evil:

Vladiki sve najbolje i brz i uspešan oporavak..! :smile:
 
eremita:
Видео сам још пре пар сати ову вест..... али толико ми се смучило да нисам хтео овде да је поставим као тему -

Ужас - ТЕ ЉУДЕ У БиХ ЈЕДНОСТАВНО ТРЕБА РАЗДВОЈИТИ НАЦИОНАЛНО И ГОТОВО !
Ne treba razdvajati vec ujedninjavati. Ne geografski ili politicki, vec da razumeju jedni druge i da shvate da su i ljudi drugacije nacionalnosti ili veroispovesti ljudi.
 
Ha-Nocri:
Ej, ajde ne lupaj. Covek je postavio jednu sumlju koja se sama namece. Ili tebe cinjenice ne zanimaju?

Чињеница је да су у општини (Босански) Петровац Срби 1991 били етничка већина - 75%. Срби се у ту општину враћају, иако већином старији људи. Али то Бошњацима смета!
Оно са будистима је иронично, јер зна се да су то урадили муслимани.
Или су то били Марсовци!? :shock:
 
AltinaD:
Чињеница је да су у општини (Босански) Петровац Срби 1991 били етничка већина - 75%. Срби се у ту општину враћају, иако већином старији људи. Али то Бошњацима смета!
Оно са будистима је иронично, јер зна се да су то урадили муслимани.
Или су то били Марсовци!? :shock:

Pa koliko sam ja čula, hvale se muslimani na svom sajtu da je NLO iznad federalnog sarajeva, tako da će sigurno biti da su ovo marsovci :roll: :lol:
 
svetolik trpkovic:
a da li si pomislio da Srbin ili Hrvat takodje mogu da budu pljackasi i lopovi kao i ostalom budisti

Зашто би повратници покрали једини знак српства, свештеника, у некада српском граду?

Хрвата у том крају нема, тако да су у питању Бошње - хебо им пас матер!
 
SANDRINAbg:
Pa koliko sam ja čula, hvale se muslimani na svom sajtu da je NLO iznad federalnog sarajeva, tako da će sigurno biti da su ovo marsovci :roll: :lol:

Уф безобразни зелени Марсовци!!! :x :lol: :x
А ја оптужио јадне Бошње...
Јој, и Бошње су исто зелени!
Па то је удружени злочиначки подухват!
 
AltinaD:
Зашто би повратници покрали једини знак српства, свештеника, у некада српском граду?

Хрвата у том крају нема, тако да су у питању Бошње - хебо им пас матер!

Ne vredi...vidiš i sam da se krdo skupilo... :roll: :? :confused:

Sve najbolje srpskom Vladiki, a svima koji ga povredjuju i ovakvim bolesnim sumnjama...pa da poželimo da im se takvi decom bave...ništa ružno...samo to, kao i njegovim dzelatima. :twisted: :roll:
 
AltinaD:
Уф безобразни зелени Марсовци!!! :x :lol: :x
А ја оптужио јадне Бошње...
Јој, и Бошње су исто зелени!
Па то је удружени злочиначки подухват!

Pa jel' vidiš..? :shock:

A i mi Srbi smo nekakvi...o'ma posumnjali na ...pa druge male zelene... :?
:lol: :lol:
 

Back
Top