VEZA BEZ ENERGIJE ILI RASKID?!

Blanka

Početnik
Poruka
13
Imam 27 godina i u vezi sam skoro četiri godine sa muškarcem koji je 14 godina stariji od mene.Smuvali smo se kada sam ja bila na ivici očaja posle smrti mojih roditelja.Tada nisam znala šta me je snašlo.U međuvremenu sam završila fakultet pri čemu mi je on pružao svoju punu podršku.Naša veza je delovala idealno, međutim problem je što oboje pijemo i to skoro svakodnevno. Seks nam je redak pri čemu ja ne uživam.Nezaposlena sam, dok on radi za neku mizernu platu.Vreme je da planiramo porodicu,a ja se ne osećam ni finansijski ni emotivno spremna na to.On je još jako vezan za svoje stare i bolesne roditelje i ja u svakom segmentu našeg života(možda subjektivno) osećam prisutnost njegove teške i posesivne majke, iako nas dvoje živimo sami.Vrlo često se u takvoj situaciji osećam usamljeno i pod pritiskom jer nemam nikog svog kome bih se požalila.Rekla sam mu da mi je dosta takvog života jer nismo u stanju da išta u njemu suštinski promenimo. On me optužuje da hoću da ga odbacim sad kad mi više ne treba, a njemu treba moja podrška.Prebacuje mi da je protraćio godine sa mnom.Stalno sam pokušavala da ga bodrim,ali on je pasivan i sve naše akcije propadaju ako nisu u saglasnosti sa željama njegove majke.Nemam sage, umorna sam od svega...Napominjem da mi je on prvi i jedini muškarac u životu i da neću da ispadnem nefer,ali ovako ne mogu. Osećam se tako neslobodno i paši me budućnost.Često, veoma često mi treba alkohol.. Šta da radim?
 
Kada bi to bilo tako jednostavno... Vezuju nas godine...Ipak mi je on pomogao u životu...Sad je red na mene, ali se tu upliću drugi ljudi sa svojim očekivanjima i pritiskom da se venčamo.On nije loša osoba, ali je slab i ne pruža mi sigurnost. Da sam bar ja jača...
 
Ako se razumete i postujete zaustavi svoj trenutni nagon i ostani uz njega.A ako osecas da si "zarobljenik" ostavi ga.
Postoji tip muskarca koji su tu kada ti je tesko da ti pruze podrsku da bi te potom ostavili ili ucenjivali.
Niste vi predugo u vezi samo je krainje vreme da odlucis ili ili.
P.S.Ne postoji zivot sa 24h stalnog uzbudjenja,veci deo je mirno more {pozi samo da se ne udavis}.
 
jA SAM BILA U BRAKU KOJI POTSECA NA TVOJU VEZU,BIO JE MNOGO VEZAN ZA RODITELJE ,I JAKO JE NESAMOSTALAN ZA SVOJIH 31GOD.mENI TO NIJE ODGOVARALO NISMO BILI JEDNO ZA DRUGO,MI SMO SE RAZVELI NA NJEGOVO INSISTIRANJE IAKO SAM JA U DRUGOM STANJU.SVET VIDIM DRUGACIJE BEZ NJEGA.PROBAJ DA RAZMISLJAS KAKO BI BILO KAD BI STE IMALI DECE,MOZDA BI VAS TO POKRENULO,JA SAM SAMA PA SAM SE ODLUCILA NA TAJ KORAK,NEMOJ DA TE PLASI TESKA EKNOMSKA SITUACIJA ZA JEDNO DETE MOZE DA SE STVORI A JAK JE MOTIV.ODREKNITE SE NECEGA BRE LJUDI.
 
Ovako mladja sam od tebe par godina ali me zivot naucio neke stvari i pre vremena... Slusaj istina je da je on tebi pomogao kad ti je bilo najteze ali... ovako pomogao ti je i sve to, prosli ste puno toga zajedno verovatno za te sve godine, vidi hocu nesto da ti objasnom ali ne znam kako ne mogu naci prave reci... Mozda ga ti volis ali nisi srecna sa njim to si i sama rekla i ZNACI ON NIJE ONAJ PRAVI ZA TEBE, znas mislim da nisi srecna da u sebi osecas veliku prazninu pokraj NJEGA, mislim cak i da ga ne volis, vec prema njemu osecas veliku zahvalnost jer ti je pomogao kad ti je bilo najteze, cak mislim da osecas i neku vrstu sazanjenja jer ti znas da si jaca od njega i upravo zbog toga ti i ne mozes biti sa takvom osobom. Mislim da tebi (kao i svakoj zeni, budimo iskrene) treba osoba koja je jaca (znas da mislim na karakter) od tebe da te vodi, ma znas na sta sve mislim da sad ne mlatim... Ti hoces decu, izvini bici iskrena ali da ta deca imaju roditelje koji stalno piju mislis da ce oni biti srecni? Vidis da niste dobra kombinacija i da ste nezadovoljni "necim" a to ispoljavate upravo tim sto svaki dan pijete, znaci bezite od stvarnosti...
Ti hoces da zrtvujes svoj zivot i da ne budes srecna samo zato sto ti je on pomogao kad ti je bilo najteze, slusaj verujem da je tu bilo i drugih osoba koje su ti pomogle i da nije bolo njega bio bi tu neko drugi, otkud znas sta ti zivot nosi, neki ljudi moraju puno toga proci da bi nasli put do svoje srece... ne vredi da zrtvujes svoj zivot jer ti sutra niko nece reci ni HVALA, nego sama si birala svoju svoju sudbinu svoj zivot!!! VERUJ MI!!! NE VERUJEM DA CES ME POSLUSATI ALI BAR RAZMISLI O TOME STA SAM TI NAPISALA MOZDA NISAM U POTPUNOSTI U PRAVU ALI MISLIM DA IMA NEKIH STVARI U KOJIMA JESAM, A TO TI MOGU RECI NEKI STARIJI LJUDI KOJI SU PROLI U ZIVOTU... ZAKLJUCAK: Nisi sretna sa njim to i sama znas a ako nisi sad nikad neces ni biti a ako budete imali decu ni ona nece biti srecna jer deca sve vide i osecaju, a na tebi je da odlucis sta ces uraditi!!! Zelim ti sve NAJBOLJE!
 
Onog trenutka kad si ti pocela da razmisljas da postoji sansa da ga ti ostavis...stvar je resena. Postavi sebi pitanje...da li bi ti volela da neko ostane sa tobom samo iz zahvalnosti i grize savesti? Pitaj sebe da li ga stvarno volis ili je to sve postala navika.
 
Moram priznati i da se plašim samoće jer nemam rodbine, a ni baš mnogo prijatelja. (Uglavnom su svi van grada i zemlje).Pri tome sam i nezaposlena. To je sve kukavički... Moram da nađem snagu u sebi!Ako neko ima sličnih iskustava neka mi pošalje privatnu poruku. Zaista nemam sa kim da pričam o svom problemu, a ne bih da davim ljude mnogobrojnim detaljima.
 
Covak posle svakog teskog koraka u zivotu postaje sve jaci i jaci i verujem da si i ti jaka samo to ne zelis sebi da priznas verovatno ili si toliko iscrpljena da nemas snage ili se bojis? Ali nemoj tako, nego samo napred izbori se za ono sto zelis nemoj da tones sve dublje i dublje... ej pa rekla si da imas rodbine van grada pa nazovi nekog ko ti je najblizi i pitaj mozes li doci na par dana ili na vikend? I verujem da ce oni po tebi primetiti da nesto nije ok i sve im lepo ispricaj kako nisi srecna i da zelis nesto da promenis u svom zivotu da ON nije neko s kim bi htela biti ceo zivot, pa mozda tamo nadjes neki posao ako su ti rodbina mogu ti pomoci i oni zar ne? Ne moras ciljati odma na veliku platu nego polako, promeni svoj zivot iz korena! Promeni nesto na sebi fizicki osisaj se, ofarbaj... daj sebi samopouzdanje da ti mozes sve sama jer ipak se boris za svoj zivot! Rekla si da imas rodbine van zemlje pa super pitaj i njih za pomoc objasni im, mogu ti pomoci i financiski vratices im kad stanes na noge ne mora biti velika suma, ili nek ti nadju neki posao tamo jos bolje... daj skupi snake bre ej zivot je jedan PA BORI SE, ma samo nemoj da sedis i kukas jer od toga nemas nista!!! ZIVOT JE JEDAN IMAJ TO U VIDU ISKORISTI GA NA PRAVI NACIN! Ako mogu jos nekako da ti pomognem reci... Puno srece!
 
Pod broj jedan, napravi CV i pocni da ga saljes firmama. Smanji alkohol. Nemoj se opterecivati time da mu nesto dugujes jer je bio tu kada si ostala sama... sigurna sam da je i on "zauzvrat" dobijao nesto, a to si ti, tvoja neznost i dobrota. Ti si cinila i znacila njemu isto koliko i on tebi.
Ne sumnjam da medju vama postoje nezna osecanja... ali to nije dovoljno.
 

Back
Top