U Medačkom džepu nije bilo civila'

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ima u ovom clanku par recenica koje mi se ne svidjaju a koje cesto nailazim kada neke patrijote govore istinu

U Medačkom džepu nije bilo civila'
'Svi su bili naoružani, a nikada nije napravljena analiza da se utvrdi tko je stradao u vojnim akcijama, a tko nakon njih', rekao je Jarnjak svjedočeći na suđenju Ademiju i Norcu.

Svjedočeći na suđenju generalima Ademiju i Norcu, Jarnjak je rekao da na području Medačkog džepa nisu stradali civili, jer je svo lokalno srpsko stanovništvo bilo naoružano

Odbacio je i tvrdnje da su ratni zločini, za koja se u prvom postupku koje je hrvatskog pravosuđe preuzelo od Haškog suda sumnjiče dvojica generala, počinjeni nakon borbenih akcija.

"Uvijek se tvrdi da su sva uništenja i stradanja bila nakon akcije. To jednostavno nije moguće, jer kada se vojske sukobljavaju netko mora poginuti i nešto mora biti srušeno", rekao je Jarnjak.

Svoje spoznaje o tome, kako je rekao, crpi iz snimki tadašnjeg TV Knina koji je prikazao jednu staricu kako iz protuavionskog oružja puca po hrvatskim položajima te drugih izvora koji su početkom rata izvijestili da je JNA naoružala cijelo srpsko stanovništvo na ratnom području.

Njegovo se svjedočenje, inače, temelji na jednodnevnom posjetu Gospiću, gdje je tijekom akcije Medački džep u rujnu 1993. došao prekontrolirati rad hrvatske policije. Specijalna policija, dodao je, tada nije bila pod nadležnošću MUP-a, jer su kao i tijekom drugih akcija stavljena pod nadzor Glavnog stožera.

Jarnjak je rekao da je u Gospiću stekao dojam da tim područjem zapovijeda Rahim Ademi, dok tadašnjeg pukovnika Norca nije vidio i da mu ga nitko nije spomenuo.

Specijalcima su, dodao je, zapovijedali Mladen Markač i Željko Sačić, također podređeni Ademiju. Jarnjak je rekao da nikada nije čuo za tzv. Sektor 1, kojemu je prema optužnici zapovijedao Norac.

Inače, bivši ministar unutarnjih poslova i član Vijeća za obranu i nacionalnu sigurnost na kojem su se donosile sve odluke vezane uz Domovinski rat, tvrdi da je o nizu važnih pitanja, poput smjene generala Ademija nakon Medačkog džepa ili priče o civilnim žrtvama doznao iz novina. O žrtvama su ga kasnije izvijestili i predstavnici UN-a.

"Uvijek su spominjali civile, a ja sam im rekao da su svi bili pod oružjem i u službi paravojske aktivno branili taj teren", rekao je Jarnjak.

Na zagrebačkom Županijskom sudu svjedočenje Mladena Markača, kojemu je Haški sud, izuzetno zbog ovog suđenja, odobrio da napusti stan i javno govori, iako mu je kao optuženiku to zabranjeno, počelo je u podne.

Osim Jarnjaka, pred sudskim bi se vijećem danas trebao pojaviti i bivši zapovjednik specijalne policije Mladen Markač, iako kao haški optuženik ima zabranu javnih istupa. No, Haški je sud promijenio odluku i zaključio da Markač može napustiti stan i javno istupiti, ali samo u svrhu svjedočenja u ovom postupku.

U prvom sudskom postupku koji je hrvatsko pravosuđe dobilo od Haškog suda, generali Ademi i Norac optuženi su po zapovjednoj odgovornosti, a obojica su odbacili krivnju za sve što im se stavlja na teret.
 
ma jasta more... postojala je specijalna antiterosticka jedinica u ovkiru krajinske vojske koja se zvala "bez starca nema udarca" i koja je delovala u medackoom dzepu...upravo zbog njenih operacija hrvati su orpavdano pokrenuli tu akciju...

Ademe, sve si jadniji... POGLEDAJ MALO U SVOJE SIPTARSKO DVORISTE!!!
 
De_Sisti:
ma jasta more... postojala je specijalna antiterosticka jedinica u ovkiru krajinske vojske koja se zvala "bez starca nema udarca" i koja je delovala u medackoom dzepu...upravo zbog njenih operacija hrvati su orpavdano pokrenuli tu akciju...

Ademe, sve si jadniji... POGLEDAJ MALO U SVOJE SIPTARSKO DVORISTE!!!

ne shvatas razlog postavljenja teme, a ja ti tu ne mogu pomoci
 
De_Sisti:
ma jasta more... postojala je specijalna antiterosticka jedinica u ovkiru krajinske vojske koja se zvala "bez starca nema udarca" i koja je delovala u medackoom dzepu...upravo zbog njenih operacija hrvati su orpavdano pokrenuli tu akciju...

Ademe, sve si jadniji... POGLEDAJ MALO U SVOJE SIPTARSKO DVORISTE!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: E stvarno sam se zacenila, tema je toliko idiotska da jedino ovako može da se odgovara.
 
Uhapsili Hasu zbog silovanja i odveli ga kadiji.
Pita kadija, sta je uradio.
- "Silovanje gospodine", odgovori policajac iz pratnje.
- "Mustafa, okrivljenom uradi sve sto je on radio toj jadnoj zeni."
Haso ce ti na to:
- "Pa gospon kadija nemoj te molim vas. Pa nisam ja to htjeo. Pa nije namjerno. Molim vas postedite me."
- "Mustafa vodi ga. Sljedeci ! Sta je ovaj uradio?"
- "Krađa, gospon kadija."
- "Mustafa ! Odsjeci mu ruku. Sljedeci! Sta je ovaj uradio?"
- "Ubistvo gospodine."
- "Mustafa ! Otkini mu glavu. Vodi ih sve trojicu i za danas je dosta."
Vodi njih Mustafa hodnikom, kad ce ti Haso njemu.
- "Mustafa, Muki... Mene samo *****, nemoj zaboravit
 
КРВАВИ СЕПТЕМБАР У ЛИЦИ

9. септембра хрватске дивљачке хорде нападају Републику Српску Крајину у региону Медачког џепа и уништавају села Дивосело, Читлук и Почитељ, где остављају пустош (88 убијених). Генерал Жан Кот 19 септембра, обилазећи ова села је изјавио: "Нисам видео знакове живота, ни људи, ни животиња. Разарање је било потпуно, систематско и намерно."

http://www.veritas.org.yu/publikacije/Lika/Tekstovi/Foto/Foto.htm
 
Mislim da shvatam sta ademi hoce da, ali maybe not. Bez obzira da li je hrvatski ko vec, koji je inace i sam optuzen za ratne zlocine u Hagu pricao punu istinu (a zasto bi ako bi tako potvrdio deo optuznice protiv sebe) to nema veze sa onim sto ademi hoce da kaze. Maybe.
Cela prica se svodi na to da je to bio gradjanski rat, po obicaju prljav. U takvim ratovima, razlika izmedju civila i ratnika je u tome da li imaju ili nemaju pusku. Ovo vazi za sve strane inace. Nasi su u svakom slucaju naoruzani od strane vojske. Znam par ljudi koji su dosli sa Kosova, iz Krajine i Bosne. Vrlo cesto su po povratku prodavali oruzje, od kalasa do prigusenih MP5. Znaci oruzja je bilo. Ko ga je nosio zavisi od doba dana i situacije.
Isto tako je bilo i sa Hrvatima, Bosancima i Albancima, koji su dobili svoje naoruzanje sa Bliskog istoka uglavnom. Svi su imali oruzje. Slican je slucaj bio i sa Srebrenicom, Sarajevom, Vukovarom i Kosovom. Ne znam da li ste gledali neke snimke toga kako srpska vojska sa nekog puta prati kretanje i oruzjem zaustavlja razbacane nenaoruzane muskarce koji su se nasli tu dole u sumi. Kao prvo sta oni koj ku7ac traze u sumi, njih par stotina u najboljim godinama. Zato sto su oni gerila, pa kada su videli da ne mogu nista bacili su oruzje i poceli da beze i da se predstavljaju kao civili. Sta mislite zasto je radjeno ono sto je radjeno u Srebrenici. Nije moralo, niti trebalo tako, ali nisu to civili, ili bar vecina nije.
Osim toga bilo je i prljavijih stvari. Nisu deca sa granatama samo prica iz filmova.
Cinjenica je da je rat prljav i da oni koji su se borili za nasu stranu i oni koji su se borili za druge cinili strasne stvari i da je licimerno da se peremo od toga. Vazno je da mi ili bar ja nisam i da ne zelim da nosim nasledje onih koji jesu.
 
AltinaD:
Адеме, не дотичи се теме о којој немаш појма. Медачки џеп је прави пример хрватског зверства. Погледај слике са мог претходног поста.

ti mislis da sam ja lud pa da u8 detalje gledam tj. citam sta ti pises a????

guru @ otprilike to je to, slazem se sa vecinom
 
_guru_:
Mislim da shvatam sta ademi hoce da, ali maybe not. Bez obzira da li je hrvatski ko vec, koji je inace i sam optuzen za ratne zlocine u Hagu pricao punu istinu (a zasto bi ako bi tako potvrdio deo optuznice protiv sebe) to nema veze sa onim sto ademi hoce da kaze. Maybe.
Cela prica se svodi na to da je to bio gradjanski rat, po obicaju prljav. U takvim ratovima, razlika izmedju civila i ratnika je u tome da li imaju ili nemaju pusku. Ovo vazi za sve strane inace. Nasi su u svakom slucaju naoruzani od strane vojske. Znam par ljudi koji su dosli sa Kosova, iz Krajine i Bosne. Vrlo cesto su po povratku prodavali oruzje, od kalasa do prigusenih MP5. Znaci oruzja je bilo. Ko ga je nosio zavisi od doba dana i situacije.
Isto tako je bilo i sa Hrvatima, Bosancima i Albancima, koji su dobili svoje naoruzanje sa Bliskog istoka uglavnom. Svi su imali oruzje. Slican je slucaj bio i sa Srebrenicom, Sarajevom, Vukovarom i Kosovom. Ne znam da li ste gledali neke snimke toga kako srpska vojska sa nekog puta prati kretanje i oruzjem zaustavlja razbacane nenaoruzane muskarce koji su se nasli tu dole u sumi. Kao prvo sta oni koj ku7ac traze u sumi, njih par stotina u najboljim godinama. Zato sto su oni gerila, pa kada su videli da ne mogu nista bacili su oruzje i poceli da beze i da se predstavljaju kao civili. Sta mislite zasto je radjeno ono sto je radjeno u Srebrenici. Nije moralo, niti trebalo tako, ali nisu to civili, ili bar vecina nije.
Osim toga bilo je i prljavijih stvari. Nisu deca sa granatama samo prica iz filmova.
Cinjenica je da je rat prljav i da oni koji su se borili za nasu stranu i oni koji su se borili za druge cinili strasne stvari i da je licimerno da se peremo od toga. Vazno je da mi ili bar ja nisam i da ne zelim da nosim nasledje onih koji jesu.
Pa to bi bio lep kosmopolitski pristup da bAdem ima isti rezon i za njegove shiptarske"naoruzane civile".Tada peva drugu pesmicu...nisu mu i oni bili naoruzani pa time i dobili shta su zasluzili nego su jadne zrtve.Od koga je,to je samo bedan pokushaj da se laznom objektivnoshcu jedna strana "opere".
 
Registra:
Izvini Ademe, stvarno ne mogu da se uozbiljim na ovu temu - pa zamisli scenu: baba puca iz prage!!

registra, vjeruj mi bilo je to u Osijeku...baba u kolicima sa treceg sprata zgrade u centru grada ( sjenjaku) puca po prolaznicima..ubila trojicu civila...snajperista (na taj nacin stradalo je u Osijeku 600 civila) MUP vise puta pretresali zgradu, ali na ideju da nepokretna baba u kolicim ima na koljenima pusku prekrivenu dekom nije nitko dosao...cinkao ju je vlastiti unuk...ovo ce ti potvrditi svaki Osijecanin( i Srbin i Hrvat) koji u to strasno vrijeme nije zbrisao iz Osijeka
 
slavonija:
registra, vjeruj mi bilo je to u Osijeku...baba u kolicima sa treceg sprata zgrade u centru grada ( sjenjaku) puca po prolaznicima..ubila trojicu civila...snajperista (na taj nacin stradalo je u Osijeku 600 civila) MUP vise puta pretresali zgradu, ali na ideju da nepokretna baba u kolicim ima na koljenima pusku prekrivenu dekom nije nitko dosao...cinkao ju je vlastiti unuk...ovo ce ti potvrditi svaki Osijecanin( i Srbin i Hrvat) koji u to strasno vrijeme nije zbrisao iz Osijeka

znaci 200 nepokretnih baba ubilo 600 civila.... :roll:
koliko bi osjecana poginulo da su ga napali vojnici?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top