J.....Prijatelj???

It's a bravery to...

Zainteresovan član
Poruka
347
Kako da pristojno otkacim prijatelja koji me smara kada popije. inace u trezvenim uslovima smo jako prijateljski, ali cim udari po alkoholu, smara i pravi neugodne situacije....Imamo veliko zajednicko drustvo, i to dodatno komplikuje situaciju...
O da, i kada nije pod uticajem droge/alkohola sve je regularno kao kulira me i "ne seca" se svojih izjava/aspada....
Inace on je dobar i drag prijatelj
 
It's a bravery to...:

Pa lepo, ako ti je stvarno pun ***** svega kazes mu, ako ne dodje pameti s druzenjem je gotovo.
Ali pitanje je da li to mozes, tj. da li je tako drasticna mera neophodna, sta ti je vaznije.

Ali cinjenica je da onaj koji voli da pije uvek ce da pije, a ako se ne seca nicega onda nema nade da ce se nekad lepse ponasati u pijanom stanju.

Mislim, za tako nesto ti nije potreban forum.
Ali je tema zanimljiva, uopste.
 
hektorius:
Pa lepo, ako ti je stvarno pun ***** svega kazes mu, ako ne dodje pameti s druzenjem je gotovo.
Ali pitanje je da li to mozes, tj. da li je tako drasticna mera neophodna, sta ti je vaznije.

Ali cinjenica je da onaj koji voli da pije uvek ce da pije, a ako se ne seca nicega onda nema nade da ce se nekad lepse ponasati u pijanom stanju.

Mislim, za tako nesto ti nije potreban forum.
Ali je tema zanimljiva, uopste.
ma znas, upravo o tome i razmisljam --da li je tako drasticna mera potrebna? Ne zelim da rasturim prijateljstvo, a nismo samo on i ja u pitanju, tu si i drugi clanovi drustva, jer to ako "pukene" svi ce da cuju i to ce da nam definitivno poremeti odnose u drustvu...ne znam
 
It's a bravery to...:
ma znas, upravo o tome i razmisljam --da li je tako drasticna mera potrebna? Ne zelim da rasturim prijateljstvo, a nismo samo on i ja u pitanju, tu si i drugi clanovi drustva, jer to ako "pukene" svi ce da cuju i to ce da nam definitivno poremeti odnose u drustvu...ne znam

Ima jos jedna opcija, kad se narolja ti ga pusti da se sam bruka, ionako se na seca nicega kako kazes.
 
hektorius:
Ima jos jedna opcija, kad se narolja ti ga pusti da se sam bruka, ionako se na seca nicega kako kazes.
znas to nije losa ideja, samo ti njegovi ispadi uvek ukljucuju i mene, znas ono grli, ljubi ....ali sto bih ja mogla da uradim to je da ga isprozivam...Znas to bi moglo da funkcionise, pa cu onda da vidim da li ce da se seca.Mislim ja da on mnogo blefira.... :) Hvala ti na savetu...
 
It's a bravery to...:
znas to nije losa ideja, samo ti njegovi ispadi uvek ukljucuju i mene, znas ono grli, ljubi ....ali sto bih ja mogla da uradim to je da ga isprozivam...Znas to bi moglo da funkcionise, pa cu onda da vidim da li ce da se seca.Mislim ja da on mnogo blefira.... :) Hvala ti na savetu...

Mogla???

Zasto sam mislio da si musko? Pa sto ne sutis....

Ako blefira to je razlog vise da agresivnije stupis u resavanje problema.
 
It's a bravery to...:
ok sada znaci imas drugi odgovor za mene, stim da znas da sam devojka....a cak nismo ni mladi, pogotovo ne on....
znaci....da cujem....

Predpostavljam da si vec pokusala ozbiljno razgovarati s njim, i ocigledno bez uspeha.
To je inace tako kod alkoholicara, to je uzasan porok. Badava ti je sta god ti kaze, jer kad popije to vise nije on, kao Dr.Jekyll ili Hulk.
Mozda on (ili verovatno)stvarno zeli da stvar dovede u red, ali onda treba pokazati karakter i jednostavno ne piti vise. Sta pijes kad ti skodi...
Samo sto je to retko, a nije ni fer s njegove strane, kad zna da radi sranje,... to sto kaze da se na seca je samo bedan izgovor, to je najlakse reci - "*ebi ga, ne secam se, izvini...".
Mislim da je sve do tebe, a ne do njega.
Probaj da ga testiras, mozda mu se otvore oci. Ili mu nije toliko stalo do vaseg prijateljstva, ili misli da ces vecno sve da trpis (jer si se do sada tako ponasala), ili je stvarno toliko glup pa da ne vidi ni mm ispred nosa.
Ili ce on da pokaze malo volje, ili ces ti da gubis malo po malo zivce. Osim ako ne kazes - dosta!
 
hektorius:
Predpostavljam da si vec pokusala ozbiljno razgovarati s njim, i ocigledno bez uspeha.
To je inace tako kod alkoholicara, to je uzasan porok. Badava ti je sta god ti kaze, jer kad popije to vise nije on, kao Dr.Jekyll ili Hulk.
Mozda on (ili verovatno)stvarno zeli da stvar dovede u red, ali onda treba pokazati karakter i jednostavno ne piti vise. Sta pijes kad ti skodi...
Samo sto je to retko, a nije ni fer s njegove strane, kad zna da radi sranje,... to sto kaze da se na seca je samo bedan izgovor, to je najlakse reci - "*ebi ga, ne secam se, izvini...".
Mislim da je sve do tebe, a ne do njega.
Probaj da ga testiras, mozda mu se otvore oci. Ili mu nije toliko stalo do vaseg prijateljstva, ili misli da ces vecno sve da trpis (jer si se do sada tako ponasala), ili je stvarno toliko glup pa da ne vidi ni mm ispred nosa.
Ili ce on da pokaze malo volje, ili ces ti da gubis malo po malo zivce. Osim ako ne kazes - dosta!
ej kako prvo hvala ti za razgovor...
znas kao kaze mi pre neku vece da mu se javim u jutro, kazem ja javi se ti kada si trezan....i tako sve u krug
 
hektorius:
Ne dajes mu dovoljno "motivacije"...udri muski, a njemu reci : umri muski.
Bravo!!! Ali, koliko mi se cini, ovo njeno "umri muski" nije vise 3, nego 1000.000 deo! Pa, stvarno sve ispocetka i "istorija se ponavlja" u nedogled.... Greska je, donekle i u Tebi, draga devojko! :???: Budi energicnija, nego, meni se cini da si Ti po malo mazohista... :lol: Ne verujem da bi se u drustvu atmosfera tako drasticno promenila zbog jedne osobe takvih kvaliteta!? Onda to nije pravo drustvo ako ne deli isto misljenje. Ili se svi, po malo PRAVE LUDI i uzivaju u Tvom mucenju!?
 
lilyl:
Bravo!!! Ali, koliko mi se cini, ovo njeno "umri muski" nije vise 3, nego 1000.000 deo! Pa, stvarno sve ispocetka i "istorija se ponavlja" u nedogled.... Greska je, donekle i u Tebi, draga devojko! :???: Budi energicnija, nego, meni se cini da si Ti po malo mazohista... :lol: Ne verujem da bi se u drustvu atmosfera tako drasticno promenila zbog jedne osobe takvih kvaliteta!? Onda to nije pravo drustvo ako ne deli isto misljenje. Ili se svi, po malo PRAVE LUDI i uzivaju u Tvom mucenju!?
ostale ribe u drustvu ga jako gotive, i onda kada mu ja udarim kontru, one kao "pa sto si takva"....ali ja cu da se pobrinem oko toga, pa cu vam javim...ali malo cu da ga kuliram, mozda se i ne vidimo neko vreme, to je najbolje... :)
 
Moram da ti kazem da si malo naivna prvo on bi kad je pijan da spava sa tobom ali to isto nema hrabrosti da ti kaze pa kao pokusava sa tim forama.... izgovor da se ne seca je samo fora da ti to ne bi shvatila ozbiljno ......mislim ne razumem kao prijatelji ste a ovamo te napada non stop......... trebas da mu onako ljutito kazes kad je trezan i da ga oteras u 3 pm i kazes da je gotovo sa vasim prijateljstvom ako mu stvarno znacis kao prijatelj potrudice se da to vise nikad ne uradi jer ce shvatiti koliko ti smeta ovako mu ti samo dajes povoda u smislu kao nemoj ali ti to ne kazem ozbiljno pa on misli mozda imam sanse ....
 
Jedini nacin da otkacis skota je da ga uvalis u gluposti, u fazonu kazes mu, hajde pomeri ovu stenu za mene, a kad je pomeri ti mu kazes da ti se to ne svidja, neka je vrati, ili dzabe si je pomerao, i tako sve dok ne ukapira, kad se umori tako da vise ne moze da stoji na nogama, ukapirace.
 
grli te i ljubi kad je pijan ( : .......... ništa....uzvrati mu istom merom.........pa ćete onda da raščistite podsvest........kad se otrezni.......možda ga bude blam, pkaje se žešće ...i neće više da navaljuje na tebe...ili se smuvate...........
 
It's a bravery to...:
Kako da pristojno otkacim prijatelja koji me smara kada popije. inace u trezvenim uslovima smo jako prijateljski, ali cim udari po alkoholu, smara i pravi neugodne situacije....Imamo veliko zajednicko drustvo, i to dodatno komplikuje situaciju...
O da, i kada nije pod uticajem droge/alkohola sve je regularno kao kulira me i "ne seca" se svojih izjava/aspada....
Inace on je dobar i drag prijatelj
dobar i drag prijatelj se ne nalazi na ulici svaki dan, a ti hoćeš da ga otkačiš! Kažeš da imate veliko zajedničko društvo, a tebi baš smeta kad se napije...jel smeta i drugima toliko? Možda malo tolerancije ne bi škodilo...
..hm..ustvari, jesi ti žensko? Možda se ti njemu sviđaš u stvari, a ne sme to da ti prizna trezan, a izgleda ni pijan, pa samo nešto brljavi...
 

Back
Top