Dosta izjednačavanja pokreta otpora i fašizma

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
u zadnje vreme je bilo par tema oko toga ko je na kojoj strani ratovao,evo sta o tome misli "fasisticki" vatikan

Vatikan: Dosta izjednačavanja pokreta otpora i fašizma
Fašisti i antifašisti ne mogu se izjednačavati, upozorilo je vatikansko službeno glasilo "Osservatore Romano", što je dosad najjasnija opomena Vatikana zbog opasnosti od izjednačavanja pokreta otpora s nacifašističkim ratnicima.


"Osservatore Romano" svoju je jasnu ocjenu objavio kao reakciju na oskvrnuće rimske spomen ploče žrtvama palim za oslobođenje glavnog grada od fašističko-nacističke okupacije.
Spomen ploča, simbol rimskog pokreta otpora, nalazi se na Porti San Paolo, a prije dva dana je oskrnavljena.
Osservatore Romano tim povodom u nedjelju piše kako je taj "vandalski čin plod rastućeg vala relativizma vrijednosti" te jasno osuđuje pokušaje izjednačavanja antifašističkog s fašističkim pokretom.
"Napad kao onaj na spomen ploču neizbježan je kada se na istu razinu stavljaju oni koji su se borili za slobodu s onima koji su bili s druge strane", piše Osservatore Romano te ističe kako je oskrnavljenje spomen ploče "uvreda nanesena onima koji su dali svoj život za spas Rima borili se za slobodu".
Vatikansko glasilo osuđuje i ponašanje nekih političara u Parlamentu koji vrijeđaju svoje političke suparnike i nedostojno se ponašaju.
Političku klimu nastalu posljednjih godina u Italiji osuđuje u
nedjelju i list Reppubblica koji ujedno hvali i jasno stajalište
službenog vatikanskog glasila. Kao jasnu manifestaciju političke klime koju osuđuje Reppubblica navodi i "tvrdoglavo odbijanje bivšeg premijera Silvija Berlusconija da prisustvuje proslavama 25. travnja", Dana oslobođenja od nacizma i fašizma.
Posljednjih tjedana u Rimu je zabilježeno više fašističkih ispada, vandalizma pa i fizičkih napada na posjetitelje ljetnih koncerata.
U jednom su rimskom parku tijekom glazbene večeri ovog mjeseca maskirani mladi neofašisti palicama napali gledatelje.
 
ma,ja bre nista ne verujem tim vatikanskim sotonama..
koliko su samo nase serbske brace pokatolcili,100...300..ili 500 mil...

tesko se to moze danas proceniti,jer su promenili svoja srbska imena i prezimena..
evo ja licno znam jednog srbina koji se predstavlja kao talijan..

zove se sad djordjo..a praded mu se zvao djordje

neverovatno..
 
opacupa:
ma,ja bre nista ne verujem tim vatikanskim sotonama..
koliko su samo nase serbske brace pokatolcili,100...300..ili 500 mil...

tesko se to moze danas proceniti,jer su promenili svoja srbska imena i prezimena..
evo ja licno znam jednog srbina koji se predstavlja kao talijan..

zove se sad djordjo..a praded mu se zvao djordje

neverovatno..
koliko sam ja informisan rec je o brojci od 426.839.547 osoba zakljucno sa 2000 godinom. nije bas 500 miliona ali... i tvoje cifre su blizu realnosti
 
opacupa:
ma,ja bre nista ne verujem tim vatikanskim sotonama..
koliko su samo nase serbske brace pokatolcili,100...300..ili 500 mil...

tesko se to moze danas proceniti,jer su promenili svoja srbska imena i prezimena..
evo ja licno znam jednog srbina koji se predstavlja kao talijan..

zove se sad djordjo..a praded mu se zvao djordje

neverovatno..

:shock: :lol: :lol:

Koji um!

Evo, ja pozdravljam ovaj potez Vatikana. Ali šta je sa nevraćenim bogatstvima koja su u Vatikanu završila u Drugom ratu?
 
Aha 8-) .....Moje crkve ni pravoslavna ,ni katolicka NE ZAVIJAJU 8-) ....Ima malo monotonog popovskog zapevanja :roll: .....Ali zavijanja ne....Bio mi je jako interesantan izgovor turskih osvajaca, zasto su rusili Hriscanske crkve :idea: .....kazu ,idijoti da zvonjava sa crkava privlaci zle duhove :| .....Oh, isuse i marija :roll: ....
 
goxy:
Aha 8-) .....Moje crkve ni pravoslavna ,ni katolicka NE ZAVIJAJU 8-) ....Ima malo monotonog popovskog zapevanja :roll: .....Ali zavijanja ne....Bio mi je jako interesantan izgovor turskih osvajaca, zasto su rusili Hriscanske crkve :idea: .....kazu ,idijoti da zvonjava sa crkava privlaci zle duhove :| .....Oh, isuse i marija :roll: ....

a to ti je neki inteligentan crkvenjak preneo a??? nisam bas mislio da i ti verujes u naivne bajke ali....
 
g020.gif

Super ,lepa je to crkva.....Doduse unistili su ratnici zvezde i meseca skoro sve ikone, skinuli zlato itd....Ali deluje u neku ruku i lepo mesavina arabeski i preostalih hriscanskih slika....
 
Enfroz2891.:
Jaaao goxi pa kako si tako netolerantan prema vashoj sabraci islamske veroispovesti?
To shto se oni zalazu za lustraciju katolichanstva je demokratska tekovina i pokazuje koliko je shiptarsko gradjansko drushtvo uznapredovalo!

Btw. bAdeme,da nisu Aja Soiju mozda Turci zidali kao dzamiju...ili Albanci?

Albanci su i Akropolj zidali i piramide i jos mnogo toga.Pa oni su poznati gradjevinci.
 
Enfroz2891.:
Jaaao goxi pa kako si tako netolerantan prema vashoj sabraci islamske veroispovesti?
To shto se oni zalazu za lustraciju katolichanstva je demokratska tekovina i pokazuje koliko je shiptarsko gradjansko drushtvo uznapredovalo!

Btw. bAdeme,da nisu Aja Soiju mozda Turci zidali kao dzamiju...ili Albanci?

Biće da jesu...ček' da se krdo sakupi... :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top