Najlaksi put do svojih par kvadrata

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Evo danas sam tokom lagane setnje po kraju, ustanovio da imati svojih "2 sa 2" u Beogradu uopste nije problem.
Lepo nadjes neko dobro i zdravo i cvrsto drvo sa pogodnim racvanjem grana. Skucas neke daske da posluze kao pod, poneses burence (dal' sa vodom dal' sa rakijom) cisto da se nadje, par krpica i zakucas jedan stepenik da se popnes i eto zadovoljstva i reseno stambeno pitanje..
Nekad su beskucnici spavali po parkovima i klupama, sad izgleda predjose na "visi nivo" reavanja problema. Ovo je slucaj na Novom Beogradu, verovatno ce ih biti jos sve vise..
Gazdu nisam zatekao u gnezdu pa sam snimio za svaki slucaj dok ga nema, da me ne tuzi za "uznemiravanje u posedu"
stannadrvetu-1.jpg
 
Ok. Mada, vise je tuzno nego smesno. Lepo je sto se taj neko dosetio da se makar na ovaj nacin snadje.
Problem beskucnika je veliki u Beogradu. Ako ste nekad morali da cekate voz u cekaonici na zeleznickoj, zimi, znate o cemu govorim.
A otkud znas da se ovo nisu deca igrala na drvetu?
 
Kako ne bih znao, video sam "gazdu" kako se penje na spavanje, drvo je 100m od moje kuce tuda stalno uvece setam... Naravno da nemam nista protiv, ako moze on da izdrzi tu, neka ga. Neikome ne smeta a i mirno spava u krosnji.

Mislim ipak da to nije klasicni beskucnik vec neko ko jednostavno ima ideju da drugacije prezivi leto ili neki sezonski radnik.
 
Ne razumem tvrdnju- beskucnistvo je veliki problem u Beogradu. Ako neko nema uslova u Beogradu ili bilo kom mestu treba lepo da se preseli, da nadje pogodno mesto za zivot.
Vidjao sam slucajeve- ljudi cak i preko 40 zive sa majkama, nezaposleni ili rade neke slabo placene poslove. To mi nije jasno, ako u Beogradu nema mesta za nekog sta trazi tu !? Neka proda stan, ode u neko manje mesto (ma i selo), tamo bi verovatno mogao da nadje nesto da radi, a vec tu pricu o beskucnicima ne razumem na neki nacin.
 
xiaoyu:
A ti si kao Beograđanin ubeđen da je u manjem mestu lakše naći posao, naročito za nekog ko dođe sa strane? :roll:

bug.gif
Bar ako bi taj neko prodao stan mogao bi da ostatak para ulozi u nesto ako nista drugo.
Nikada nije bas tako lako (kao sto je nekada bilo), ali zivot nas ne pita za razloge neuspeha, jednostavno ako smo neuspesni neuspesni smo i sami smo sebi UVEK najveci krivci. Moze covek da nema posao par godina zbog situacije u drzavi i sta ja znam, ALI TO NE SME DA BUDE IZGOVOR za dzabalebarenje, zar ne.
 

Back
Top