Dido - the one and only

Vojvoda_86

Zainteresovan član
Poruka
352
Dido - life for rent,white flag,here with me,thank you,hunter,my lover's gone ...etc samo su neke od pesama ove Engleske pop pevacice za koju je barem kod nas malo ko cuo.Ubedljivo najlepsi glas ikada,tesko,veoma tesko da ima neko bolji glas od nje.
 
dobra je dido...
volim par njenih pesama..a ostale..pa..ostale nisam ni chula...mada sam se sad malo zainteresovala da ih nadjem..poslednjih dana sam bas slusala life for rent i white flag...a cula sam i thank you..samo sto je nemam....i stan....ima dobre pesme..dobar glas..ok je (:
 
ja se davim u ovim novim pesmama....

dont believe in love...zaljubljivanje na prvo slusanje

Don't Believe In Love

I wanna go to bed
With arms around me
But wake up on my own
Pretend
That I'm still sleeping
Til' you go home

Oh
I can't look at you
This morning
I should probably have a sign
That says
'Leave right now or quicker'
You've overstayed your time

If I don't believe in love
Nothing will last for me
If I don't believe in love
Nothing is safe for me
When I don't believe in love
You're too close to me
And that's why
You have to leave

Maybe I slept peaceful
On your shoulder
Your arm warm around my side
But it's different now
It's morning
And I can't face your smile

The second that I feel
Your safe hands
Reaching out for mine
I slip away and out of sight
You've ovestayed your time

If I don't believe in love
Nothing is good for me
If I don't believe in love
Nothing will last for me
When I don't believe in love
Nothing is new for me
Nothing is wrong for me
And nothing is real for me

When I don't believe in love
Why do you care for me?
When I don't believe in love
Nothing is real for me
If I don't believe in love
You're getting to close to me
And that's why you have to leave
And that's why you have to leave

If I don't believe in love
If I don't believe in love
If I don't believe in love
Nothing is left for me
If I don't believe in love
You're too good for me

Dido (Jay Leno) [LIVE] " Don't Believe In Love "

 
Zasluzuje da stavimo neku biografiju, i slicice. :D


didojs5765qn3.jpg


Дајдо Флоријан Клод Де Боневијал Армстронг (енгл. Dido Florian Cloud de Bounevialle Armstrong) или позната само као Дајдо (Dido), је британска певачица, композитор, текстописац и продуцент. Рођена је 25. децембра 1971. године у Лондону, Енглеска. Име је добила по оснивачици и првој краљици царства Картагина у Северној Африци (Дидона у српској верзији). Рано је почела да показује склоност ка музици. Са 10 година научила је да свира клавир и виолину и примљена је у чувену лондонску школу Guildhall School of Music. Као тинејџерка наступала је са оркестром класичне музике по целој Великој Британији.


Почетак у шоу бизнису
Дајдо улази у свет шоу бизниса уз помоћ свог брата Роналда - Рола, музичког продуцента. 1995. године Роло оснива бенд Фејтлес (Faithless) и позива Дајдо да гостује на њиховом првом албуму "Reverence". Дајдо се појављује као вокал и коаутор у 3 нумере, а албум је продат у пет милиона примерака. Наредне две године Дајдо наступа са овим бендом.


Пробој и први албум
Наступајући са групом Фејтлес, Дајдо је, осим певања, фигурирала и као композитор, текстописац и продуцент. Године 1996. у независној продукцији објавила је албум "Odds And Ends" на коме су се нашле њене композиције у демо верзији. Годину дана касније упознаје људе из издавачке куће "Ариста" и започиње рад на првом соло албуму. Њен први албум под називом "No Angel" објављен је у јуну 1999. године. Наступала је по различитим клубовима, фестивалима и сакупљала позитивне критике. У америчкој серији „Roswell“, као саундтрек употребљена је прва нумера са албума "No Angel" - "Here With Me". Ова нумера касније је употребљена и за саундтрек филма "Уствари љубав". Шеста нумера са албума "Thank You" одабрана је за саундтрек филма "Клизећа врата". Репер Еминем понудио јој је сарадњу у виду семпловања једног дела те песме. Тако је настала песма "Stan". Дајдо се појавила у споту за ову песму, глумећи Стенову трудну и напаћену девојку. Ова песма је доживела светски успех и захваљујући њој Дајдо постаје једна од најтиражнијих извођача. Године 2001. "No Angel" је објављен у Великој Британији, као и у остатку света и постаје најпродаванији албум у преко 20 земаља. На церемонији Брит Авард (Brit Award) 2002. добија награду за најбољег женског извођача. Са албума су се, поред поменутих песама "Here With Me" и "Thank You", издвојиле и песме "Hunter", "All You Want", "Take My Hand", "Don't Think Of Me" и "My Lover's Gone". Албум "No Angel" је један од најпродаванијих албума свих времена и до данас је продат у преко 13 милиона примерака.Албум "No Angel" је други најпродаванији албум у 21.веку у Великој Британији.

didolifeforrenttq0.jpg


Други албум
Други албум Дајдо је радила заједно са братом Ролом. "Life For Rent" објављен је 30. септембра 2003. и одмах је изазвао интересовање публике. Први сингл "White Flag" убрзо је постао интернационални хит и 2004. донео јој је Брит награду за најбољи сингл, Dido је спот за ову песму радила заједно са Davidom Boreanazom,звездом серија"Buffy,убица вампира " и "Кости". Други, насловни сингл, "Life For Rent", постао је хит у Европи. Мање запажено прошао је сингл "Don't Leave Home". Четврти сингл "Sand In My Shoes" добро је прошао у јужној и источној Европи, као и у азијским земљама. Сингл "Stoned" (који је објављен само у Америци) постао је клупски хит. Албум "Life For Rent" продат је у 10 милиона примерака. Албум "Life for Rent" је одмах постао један од најбрже продаваних албума у Британској музичкој историји.Албум је већ првог дана појављивања продат у више од 153.000 копија у Великој Британији,а бројку од 400.000 достиго је већ у првој недељи.Албум бива званично проглашен за најбрже продаван албум у 21.веку.

Године 2005. године Дајдо је објавила DVD "Live At Brixton Academy" на коме је снимак концерта у оквиру њене "Life For Rent" турнеје.


Трећи албум
Трећи студијски албум Дајдо, "Safe Trip Home", биће објављен 17. новембра 2008. године, док ће се дан касније (18. новембра) наћи у продаји у Сједињеним Државама. Први званични сингл, "Don't Believe In Love", у продаји је од 27. новембра. Дајдо је трећи албум радила заједно са: Џоном Брајоном, Ролом Армстронгом, Брајаном Ином, Миком Флитвудом, Цитизен коп...

c57557didopostersnk4.jpg


Izvor: Wikipedia
 
Poslednja izmena:

Back
Top