Kuća listova

pady

Aktivan član
Poruka
1.144
Zanima me da li je neko od vas procitao roman KUCA LISTOVA (HOUSE OF LEAVES) Marka Danijelevskog?Knjiga je je*eno sjajna i uzasno navlaci i stvarno bih volela da imam s kim da prodiskutujem o njoj.
 
jeste, jako je dobra.
na momente možda pomalo smori svim tim grafizmom, ali nije strašno.
sviđa mi se centralna priča sa kućom, podpriča o "fotografu", a i okvirna o "priređivaču" teksta, odnosno savremenom L.A.-u.
 
knjiga je bila ultimativni kult -hit sezone u americi.....nisam siguran da ne postoji i fun club house of leaves....progooglaj.............kod nas je pročitalo možda 20 ljudi ..... .......kuća koja je veća unutra nego spolja........vešto je pisana i tu je najzanimljiviji (polu)šizofreni trip sa horor elementima......kojima danijelevski suvereno vlada.......inače je preglomazna......eksperimentisao je sa nivoima priče........
 
Istina, KUCA LISTOVA nije za svakoga. Mislim da je i napravljena u formi mozaika da bi unapred obeshrabrila tzv. citaoce sto srljaju na bestselere k'o mutav na telefon (nemoguce da bi ljudi sa iole pristojnim ukusom i mrvom dostojanstva citali DNEVNIK BRIDZET DZONS). I meni se desavalo kad citam zapise starog Zampana, a onda odjednom moram da se presaltam na pricu Dzonija Lutalice da malo izgubim nit.
 
vecina se ni ne usudi da je prelista kada vide kolika je...lepo pise na pocetku, a i zaista nije za svakoga. . . ja sam je dobila za rodjendan prosle godine i odusevila sam se...bas je ovih dana citam ponovo...
 

Back
Top