Sta mislite koliko prva ljubav (veza) moze da traje?

isidorica

Obećava
Poruka
75
:lol: :roll: Ovako ukratko da vam objasnim moj problem....Ja sam vec godinu dana zaljubljena u jednog decka iz zgrade...od pocetka raspusta poceli smo vise da se druzimo (muvamo) i sinoc smo se,NAPOKON,smuvali (tj.poljubili)... Meni je on prvi decko,prva ljubav...bla bla...uglavnom jako mi je stalo da se sve ovo ne zavrsi glupo,da ne traje kratko....neki kazu da ne treba da brinem o terminima,nego samo da se opustim i uzivam... :roll: Sada bih zamolila sve devojke (mogu i momci) da mi malo pomognu i odg na pitanje i ako nije frka,bilo kakav savet...Sta treba da radim da bih ga sto duze zadrzala?Ostacu ono sto jesam,naravno,ali sigurno postoje neki mali trikovi za bolju vezu...hvala unapred! :lol: :lol:
 
isidorica:
:lol: :roll: Ovako ukratko da vam objasnim moj problem....Ja sam vec godinu dana zaljubljena u jednog decka iz zgrade...od pocetka raspusta poceli smo vise da se druzimo (muvamo) i sinoc smo se,NAPOKON,smuvali (tj.poljubili)... Meni je on prvi decko,prva ljubav...bla bla...uglavnom jako mi je stalo da se sve ovo ne zavrsi glupo,da ne traje kratko....neki kazu da ne treba da brinem o terminima,nego samo da se opustim i uzivam... :roll: Sada bih zamolila sve devojke (mogu i momci) da mi malo pomognu i odg na pitanje i ako nije frka,bilo kakav savet...Sta treba da radim da bih ga sto duze zadrzala?Ostacu ono sto jesam,naravno,ali sigurno postoje neki mali trikovi za bolju vezu...hvala unapred! :lol: :lol:

lepo su ti rekli
opusti se i uživaj
ako vredi trajaće
u suprotnom je i bolje da ne traje
 
Sta treba da radim da bih ga sto duze zadrzala?

Nije onako kako mi hocemo, vec je onako kako je sudjeno. I zamisli sad, ti se neshto upinjesh, pravish strategije, iz te silne zelje da budete shto duze zajedno, a on ipak ode .. jbt, kakav bi tek to bio udar na tvoj mentalni sklop. Pa pogledaj onaj topik shto je napisao Ched@ .. mozda je i on bio zaveden nekim slatkim malim trikovima .. pa sad kosu chupa i ne zna kako da izbaci zenu iz svog zivota .. a zamisli tek kakav je njen zivot pored takvog luzera.
 
koliko ti njega poznajes? ti cak i ne znas da li ce ti odgovarati za vezu, tek ste kao poceli nesto. ti imas neku sliku o njemu, ali zadrzi neku malu rezervu i sacekaj da ta slika pude potvrdjena kroz vreme koje budete provodili sada kao par. ukoliko ta, prilicno idealizovana slika o njemu, ne bude mozda potvrdjena, ti neces ni zeleti da "ga zadrzis sto duze", jel tako..?
zasto sve ovo pisem. hocu da ti kazem da je jedino pravo u svakoj vezi uzivati u svakom trenutku sa tom osobom. raduj se sledecem susretu, uzivaj u sledecm poljupcu. ali kovati planove, strategije i taktike "kako ovo ili ono", to je besmisleno mucenje same sebe.
jedino sto ti savetujem je da malo pustis radare, tek toliko koliko je potrebno da vidis sa kim si. ako sam dobro shvatila, ti si vec zaljubljena na neki nacin u njega, hm...polako sa tim..
 
Ljubav.....sve jedno koja je po redu...je kao plivanje....kada je more uzburkano plivaš oštrije (kraul) a kada je mirno okreneš se na leđa i plutaš....Ja sam od onih kojima je "mirno more" dosadno i vole da prave talase i gde ih nema. Ali ti nemoj da budeš kao ja! Opusti se....uživaj.....i dokle god u toj tvojoj prvoj vezi ima više smeha nego suza, ostani sa njim....Kad se stvari okrenu, begaj....Srećno!
 
isidorica:
Ovo ne bi uradila ni da mi plate... :!: Ne volim celave :!: :lol:
Ja bas volim celave.
Sto se tice tvog problema; sto vise budes svoju vezu svodila na obrasce to ce ona biti teza i samo ces biti jos vise zbunjenija.Ne postoji recept za idealnu ljubav; "Ja cu da mu kazem ovo ili ono a on ce da odreaguje onako kako treba." Jos si mlada, ovo nek ti bude prva lekcija u osluskivanju necije duse. Vise posmatraj i osluskuj nego da sama vuces neke poteze. U takvim situacijama se obicno dese nesporazumi koje ces tesko razresiti. Eto, u par reenica sam pokusala da ti objasnim sta znaci: "Ma opusteno samo".
 
isidorica:
Primljeno k znanju... :lol: Ljudi HVALA VAM... :lol: Ali ja se ne bi zvala Isidora kad ne bi imala neku dilemu...Sutra bi trebalo da idem u selo,ali mogu i da ostanem nije frka,e sad ne znam da li da odem i udaram mu ceznju (mada mislim da je prerano za to,tek smo se smuvali),ili da ostanem i budem sa njim celo vece? :roll: :roll:
Ja bi ostala sa njim,možda grešim,ali ja bi to uradila!
Jel on zna da da treba da ideš na selo i šta je rekao na to?
 
Vidim sve saveti , sedi i čekaj, uživaj u vezi i kuda krene tu je i krenulo.....

Za dugu vezu je bitno da zajedno sazrevate, da što pre nadjete taj modus gde ste oboje nezreli, oboje nesigurni , i oboje možete onom drugom da ponudite nešto što pomaže da se prevazidju nesigurnosti i problemi onog drugog.
Pri tome , danas je bitno , zadovoljenje potrebe za zabavom.

Znači bitno je da budeš okrenuta ka osobi , a ne ka savetima i stereotipima.....
I ne samo ka osobi , već ka dogadjajima i potrebama i nesigurnostima koje će se javljati.

Značaj ovoga ti trenutno ne vidiš.
Tebi je sad najbitnije da li će i kako da prihvati tvoj odlazak na selo.
Da li je dovoljno zagrizao da ga drugi mamci ne mogu odvojiti od tebe....?
Ženska taktika kaže da se kod muškaraca isplati početno veće ulaganje, kad je dobra osoba.
Kod muškaraca pak važi da je bolje inicijalno ogromno ulaganje pa talasanje angažovanja , jer žena najbrže puca kad se podvrgne toplo-hladnom tretmanu.....
Ali ovo su samo najčešće situacije onih koji su pod velikim uticajem stereotipa.
Ako budeš svoju vezu razvijala pod uticajem stereotipa , onda ćete i on i ti biti pod ovim zakonima.
Ako budeš svoju vezu razvijala kao oazu, onda ćeš uvoditi i njegove i tvoje sitnice, i to će postajati cement koji jeste težak , ali i vezuje.....i oblikuje.....(ovo je zeznuto , jer od dobre žene i muškarca može da se zbog tog estetskog zaljubljivanja dobije potpuno drugačija osoba).

Odgovor je da je sa muškarcima dobar rad u blokovima, znači ipak par dana u komadu......
 

Back
Top