FENG SHUI

Na bračnom krevetu izbjegavajte dva madraca. Supružnici nikad ne bi trebali spavati na dva zasebna madraca na bračnom krevetu. Tako se stvara chi razdvajanja i sigurno će konačno dovesti do odvojenog života, pa čak i razvoda. itd itd

Sto manji krevet to duzi brak :D
Ja sam sa ex muzem spavala na onom tzv bracnom,ni r od razdvojenih madraca..pa..eto,postao je bivsi....:)
Od FS primenjujem sledece:Nema nepotrebnih stvari,starih,koje nemaju primenu,okrnjenih,nema loma i haosa,sve je na svom mestu..Pored kreveta drzim rozenkvarc jer privlaci ljubav i strast..
Zvezda mog rodjenja,je 6 ica-METAL.Al ne znam sta sad stim sazanjem...
Kad mi je jedna prijateljica koja se razume i na neki nacin bavi FS usla u kucu rekla mi je da sam sto se boja tice sve pomesala...U spavacoj sobi treba crvena a kod mene je narandzasta,i tako jos ponesto...
 
Ja sam sa ex muzem spavala na onom tzv bracnom,ni r od razdvojenih madraca..pa..eto,postao je bivsi....:)
Od FS primenjujem sledece:Nema nepotrebnih stvari,starih,koje nemaju primenu,okrnjenih,nema loma i haosa,sve je na svom mestu..Pored kreveta drzim rozenkvarc jer privlaci ljubav i strast..
Zvezda mog rodjenja,je 6 ica-METAL.Al ne znam sta sad stim sazanjem...
Kad mi je jedna prijateljica koja se razume i na neki nacin bavi FS usla u kucu rekla mi je da sam sto se boja tice sve pomesala...U spavacoj sobi treba crvena a kod mene je narandzasta,i tako jos ponesto...

Pa kad se nisi udala za mene. Moje srednje ime je Feng Shui :D:D
 
Zar ima tih koji se loze na FS??? Pa svi kinezi sve rade po FS a ima ih milijardu od cega bar pola gladuje.Kako to pored FS da im se desi??


'Ajde, ne kukumavči, FS je samo trećina - ostalo je tvoja sudbina, od boga, ili u zvezdama, ko kako voli, i okruženje (računajući i ono što svako lično napravi od svog života). Ima tako nekih, kojima ni čarobni štapić ne bi pomogao....:lol:

Drugim rečima, Kinezi su samo jako davno naučili da pišu i država im ima kontinuitet, pa su se razna znanja, iskustava, i tradicija sačuvale u relativno dobro sređenom obliku - svi narodi imaju tako nešto, ili su imali.... i bar ono što se sačuvalo, u principu je na istim osnovama, bez obzira odakle potiče.
Oni što su se stalno selili, ili ratovali, ili bili nepismeni, naravno, slabo šta su sačuvali...:cool:
A i ima tako nekih kineskih reči i izraza, kojih ili nema u našem jezikum ili u bukvalnom prevodu nama ne bi ništa predstavljale, pa onda nama zvuče nekako...."mistično", ili kao neko bajanje...:lol: I još nama stižu ti tekstovi "iz druge ruke", tj. nisu direktno prevedeni sa kineskog na srpski, već, najčešće, sa kineskog na engleski, pa na srpski...pa prevodioci znaju jezik, ali materiju ne poznaju...:roll:
A i danas svako piše o svemu, bez obzira ima li pojma o tome, ili ne -samo ako je "u trendu"!:mrgreen:
 
I ne samo to...Ti da bi danas uredio stan po tom cudu, trebas pola stvari da pobacas, trebas da pregradjujes stan, rusis zidove i sl...

Oni imaju FS,,..Mi imamo visak...:)
 
mene interesuje ima li neki srpski feng šui?:)
mislim,kineski je za kineze...ali bi voljela znati šta su naši preci smatrali za ispravno,a šta ne?


Ovako sređen, i sistematizovan, nnažalost - nema. Ali, postoji i još se po nešto pamti u narodu, od naše tradicije, samo što to nije niko zapisivao (kao Vuk Karadžić), pa se ubrzano gubi.
Evo jednog primera: Nekada, kada se određivalo mesto na kojem će se graditi kuća, (što je bila veoma važna stvar, jer je tu trebalo da se živi generacijama, pa nije smelo biti greške, jer selidbe nisu postojale kao pjava, osim zbog više sile... :))
na mestu koje su predvideli za kuću, stavljao se poveći kamen na sva 4 ugla buduće kuće, i ostavljalo se da tako stoji nekoliko meseci...pa, kada prođe određeno vreme, podizali bi to kamenje. Ako bi se ispod kamenja nalazile gliste, i razne bube, onda se tu gradila kuća, a ako je bilo samo mrava, ili nije bilo živuljki ispod kamenja, kuća se nije tamo gradila. Ima tome razloga: kod škodljivih podzemnih zračenja, životinje se ne nastanjuju na tom terenu, a što se tiče mrava, oni vlagu osećaju kao toplotu, i prija im energija koja je za ljude škodljiva. Kuća sagrađena na takvom mestu bi, u najmanju ruku, bila vlažna...A verovatno bi i ukućani često poboljevali.
Ima takvih primera dosta, neke od njih poznaju i naši savremeni arhitekte, a i od etnologa bi se što-šta moglo saznati.

Što se tiče feng šuija, nema on veze sa Kinezima posebno - pa nisu oni neka specifična živa bića. koja žive od nečeg drugog, a ne od onog istog od čega i drugi ljudi. Feng šui je sasvim dobar i za ostali svet. Koliko sam ja upoznata, bogati zapadni poslovni ljudi, u velikom broju angažuju svog feng šui majstora, samo što se u njihovim objekstima ne postavljaju kineski tradicionalni motivi i detalji, već njihov pandan u tradiciji naroda dotičnog biznismena.
U feng šuiju je bitan princip, a detalji su prilično proizvoljni, samo treba da odgovaraju svrsi, po svojim osobinama - ne moraju uopšte biti ni zvončići, ni budine slike, ni tako neke stvari koje nisu karakteristične za naš način života.
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa ex muzem spavala na onom tzv bracnom,ni r od razdvojenih madraca..pa..eto,postao je bivsi....:)
Od FS primenjujem sledece:Nema nepotrebnih stvari,starih,koje nemaju primenu,okrnjenih,nema loma i haosa,sve je na svom mestu..Pored kreveta drzim rozenkvarc jer privlaci ljubav i strast..
Zvezda mog rodjenja,je 6 ica-METAL.Al ne znam sta sad stim sazanjem...
Kad mi je jedna prijateljica koja se razume i na neki nacin bavi FS usla u kucu rekla mi je da sam sto se boja tice sve pomesala...U spavacoj sobi treba crvena a kod mene je narandzasta,i tako jos ponesto...


Molim te, nemoj me pogrešno shvatiti, ali tvoja prijateljica dosta površno poznaje feng šui, čim je mogla tako nešto da ti kaže...Verovatno je to negde pročitala (danas mnogi smatraju da su stručnjaci za feng šui već posle nekog kursa od 6 meseci, ili slično, a feng šui se, bez jedno bar 10-tak godina što učenj, što prakse teško može smatrati naučenim...)
U spavaćoj sobi nikada ne treba da bude crvena boja - čak ni kada se ta soba nalazi u južnom delu stana...jer je to boja prevelike aktivnosti, i više je primerena poslovnom prostoru, a u stanu je dobrodošla uglavnom u detaljima. A spavaća soba je mesto gde treba da budemo opušteni...i odmaramo se...:)
Dakle, fenf šui ili ne, i savremena arhitektura i psihologija, crvenu boju smatraju bojom aktivnosti, a dokazano je i da u prevelikim količinama, može da utiče na podizanje krvnog pritiska...
Obzirom da je kod tebe narandžasata... verovatno imaš dobar apetit...:lol: Psiholozi smatraju narandžastu boju pogodnom za trpezarije.:)
 
Zar ima tih koji se loze na FS??? Pa svi kinezi sve rade po FS a ima ih milijardu od cega bar pola gladuje.Kako to pored FS da im se desi??

Da li smo mi svesni kolika je Kina i koliko ima Kineza?

Ima još nešto: feng šui ni u najbolja vremena kineske carevine nije bio dostupan sirotinji, a za vreme one vlasti koja je Kinu držala desetinama godina prilično odvojenu od ostalog dela sveta, feng šui je bio zabranjen....

Inače, svi svetski mediji su objavili da je kompletna olimpijada u Pekingu organizovana, sagrađena, i otvorena na način, na mestu, i u vreme koje je, po feng šuiju najpogodnije: 2004 godine, na kinesku Novu godinu, ušli smo u 20-togodišnji period broja 8...Olimpijada je otvorena o8.o8.2008., u 8 sati... :)
 
Jao! Sad dam napisala čitav "roman", i izlogovalo me! :besna:valjda sam predugo pisala...:dash:

Evo, sad ću kraće, tj., jedno po jedno...

Boje simbolišu elemente, a elementi su vezani za strane sveta.
Sever - element voda, boja plava i crna.
Jug - element vatra, boja crvena.
Zapad i severozapad - element metal, boja bela, srebrna, zlatna.
Istok i jugoistok - element drvo, boja zelena.
Severozapad, centar i jugozapad - element zemlja, boje žuta, terakot, oker...

Ako bi čitav stan uredili samo u belu i crnu boju, s tim da ipak preovlađuje bela, ne bi pogrešili....samo što bi nam bilo dosadno, ako ne bi bilo nešto detalja u drugim bojama.:)
 
e, danas sam baš čito..opet nešto mnogo pišu o feng šui-u?? i, kao, južna strana - to je deo stana za slike, fotografije porodice i kućnih ljubimaca i za sličnu namenu, može zid da bude u crvenoj boji, to pomaže.... od ranije sam zapamtio da spavaća soba ne bi trebalo da bude pored ulaznih vrata u stan. da ogledala ne bi smela da se budu naspram bilo kojih vrata...i tako neke stvari...ja pre mislim da je stvar "u redu". kada čovek vodi računa o redu i nekim pravilima o uređenju životnog prostora, da to uvodi u neki lični red, a pruža i zadovoljstvo....ne znam koliko se može biti kreativan kad je sve pod konac po pravilima, da ništa ne odstupa, al ima neki smisao kad su ljudi posvećeni
 
Boje treba koristiti prema svojoj želji i ukusu i samo pripaziti da se ne prave baš suprotne kombinacije (suprotne u pogledu elemenata, naravno).

Elementi utiču jedni na druge:

Vatra stvara zemlju, zemlja stvara metal, metal stvara vodu, voda hrani drvo, drvo hrani vatru...i tako u krug.

Prema tome se može zaključiti i koji elementi slabe druge elemente - slabe, logično, upravo onaj element koji ih stvara. A ima i unakrsnih suprotnih delovanja, kao što su vatra i voda...
 
ja bi umrela u crnobelom stanu =I


I ja... :lol: Sto posto!

Jako je važno, pored svih pravila, da se mi prijatno osećamo kad ulazimo u stan i, naravno, tokom boravka u njemu... Može čovek da voli neku boju, i da mu ona prija, i sasvim je dovoljno da je ne stavi baš na sasvim suprotno mesto, a na sva ostala može - nije to teško, i onako bi bilo monotono opremiti ceo stan u omiljenoj boji...brzo bi prestala da nam bude omiljena! :lol:
 
Poslednja izmena:
e, danas sam baš čito..opet nešto mnogo pišu o feng šui-u?? i, kao, južna strana - to je deo stana za slike, fotografije porodice i kućnih ljubimaca i za sličnu namenu, može zid da bude u crvenoj boji, to pomaže.... od ranije sam zapamtio da spavaća soba ne bi trebalo da bude pored ulaznih vrata u stan. da ogledala ne bi smela da se budu naspram bilo kojih vrata...i tako neke stvari...ja pre mislim da je stvar "u redu". kada čovek vodi računa o redu i nekim pravilima o uređenju životnog prostora, da to uvodi u neki lični red, a pruža i zadovoljstvo....ne znam koliko se može biti kreativan kad je sve pod konac po pravilima, da ništa ne odstupa, al ima neki smisao kad su ljudi posvećeni


Dobro si ti ovo sve upamtio, tačno, samo što su ta pravila toliko "rastegljiva", da svako može sebi urediti prostor tako da ne pravi ozbiljne greške, a da njemu bude po volji...:)

Ja čitam literatutru o akupunkturi oko 30-tak godina, pa o kineskom horoskopu oko 25...pa o makrobiotici oko 20, pa o feng šuiju jedno 10-tak... pa "Ji Đing"... I stvarno, kad čovek krene sve to da čita, prvo mu se zavrti u glavi! Toga ima toliko mnogo...:think:

Ali međutim! :per:
Ima jedan jednostavan osnovni princip, koji povezuje, i na kojem se zasnivaju sve te stvari koje sam pomenula (i još dosta drugih), i kad se on jednom shvati, nema problema oko shvatanja tih "pravila" - čak i kad su neka pravila nova za mene mogu da procenim da li su ispravno predstavljena ili ne, prosto na osnovu toga što se uklapaju ili ne uklapaju u osnovni princip... :)

Uostalom, stvarno je logično da se npr. spavaća soba nalazi što dalje od ulaza - valjda čovek treba da je na miru kad hoće da se odmori...:)
 
Poslednja izmena:
Uostalom, stvarno je logično da se npr. spavaća soba nalazi što dalje od ulaza - valjda čovek treba da je na miru kad hoće da se odmori...:)

jos cu da te davim o kuhinji, samo da prikupim informacije :lol:

nego me zanima sta ako je spavaca soba bas pored ulaznih vrata i kupatilo preko puta? kakvi se feng-shui "lekovi" kace, stavljaju, mozda neke boje? i da meni je ogledalo na vratima kupatila-spolja, veliko, tacno naspram vrata od spavace, jer mu drugde mesta nije bilo... kakav indijanski ples treba da izvedem da mi chi lepo tece i ne trokira u tom "shebanom" predsoblju :lol:?

meni treba feng shui doktor :(
 
Meni se ovo sve cini kao zdravorazumska resenja - tipa, ne ziveti u haosu i ziveti u lepom. Ne verujem u magiju ali verujem da se ovo bazira na psihologiji, tako da pretpostavljam da ovo nije mambo dzambo (kao astrologija, npr. :D).

Meni je spavaca plavo - bez - bledo zeleno - crna. Na zidu mi je Klimt i uramljene poze iz kama-sutre. :) Krevet mi je platform bed - ono sto izgleda japanski (nizak, dusek viri, jednostavan i crn).
Kunjinja mi je miks svetlog drveta i metala a sad cu zidove da farbam u zuto. Imam gomilu tegli sa raznim stvarima u njima - susene pecurke, razne trave, pasta, zacini...trista cuda, onako starinski izgleda, svidja mi se to. Tu su i stare mape (Beograd) i jedan ogroman Tarantinov poster. I masa serpi, tiganja, kutlaca - sve to visi sa jedne sipke.

Dnevna soba mi je u tropskom fazonu (bambus, svetlo drvo....itd) a tu cu zidove da farbam u dve nijanse narandzastog i dve nijanse plavog. Sofu cu da presvucem u onaj mornarski dezen - siroke plavo bele strafte a dovukla sam i mrezu za ljuljanje sa Kariba koja je crveno - zuta. Imam puno uramljenih fotografija, biljaka, zlatnog budu na zidu, Dzimi Hedriksa i Vorhola a dobila sam na poklon i bozanstvene slike koje tek treba da stavim. Ceo jedan zid je napunjen knjigama a drugi diskovima.
Tu se ugurao i moj pisaci sto i muzeva "radionica" (umetnicka, citajte: gomila razbacanih gov.ana na sve strane).

Knjige se mnoze, mislim da cu morati da pravim policu u spavacoj, s obzirom da imam samo dve sobe (povelike za njujorske uslove, ali u principu malo prostora, pogotovo za te pare :evil:).

Ono sto najvise volim ovde je ravan krov na koji izadjem kroz prozor :)!!! Tu mi je rostilj i jedva cekam leto. Rekli su mi da to ne smem da koristim ali se do sad niko nije bunio a meni nema vece radosti od tih ravnih krovova u gradu.

E tako, sta je ovde feng shui? :D
 
jos cu da te davim o kuhinji, samo da prikupim informacije :lol:

nego me zanima sta ako je spavaca soba bas pored ulaznih vrata i kupatilo preko puta? kakvi se feng-shui "lekovi" kace, stavljaju, mozda neke boje? i da meni je ogledalo na vratima kupatila-spolja, veliko, tacno naspram vrata od spavace, jer mu drugde mesta nije bilo... kakav indijanski ples treba da izvedem da mi chi lepo tece i ne trokira u tom "shebanom" predsoblju :lol:?

meni treba feng shui doktor :(

Pa, u suštini, to ogledalo "maskira", čini nevidljivim, kupatilo, što i nije loše... Sad, baš naspram vrata od spavaće sobe...pa, ako je još i prozor ili terasna vrata u pravoj liniji, onda odbija nenrgiju koja uđe kroz taj prozor (ili vrata) pravac napolje, odakle je i došla! Tu je pomoć ili u biljkama na terasi ili prozoru, ili u zavesi, koja treba da bude "brana" tom protoku energije, ili u rasporedu nameštaja u sobi -tako da između vrata od sobe i prozora bude nekakav nameštaj, naravno, ako je moguće, ali nikako ne krevet!.
(energija treba da krivuda, obilazeći razne delove sobe i stana uopšte, a ne da samo "protrči" pravo kroz stan, pa napolje.)
U vezi biljaka: u spavaćoj sobi ne treba da ih bude, ni na slici, osim kratko vreme u slučajevima kada se neki bolesnik oporavlja. - Spolja, na prozoru, ili na terasi, može, i preporučljivo je. Ako napolju ima nečega pretećeg izgleda (oštrih uglova zgrada od preko puta, ili neprijatnih vidika, biljke na terasi treba da budu bodljikave, sa obe ili bar sa jedne strane vrata.

Kod ogledala je inače dobro da se u njima ogleda nešto lepo, ako već stoje tamo gde moraju, i nema im drugog mesta.
 
Poslednja izmena:
Meni se ovo sve cini kao zdravorazumska resenja - tipa, ne ziveti u haosu i ziveti u lepom. Ne verujem u magiju ali verujem da se ovo bazira na psihologiji, tako da pretpostavljam da ovo nije mambo dzambo (kao astrologija, npr. :D).

Meni je spavaca plavo - bez - bledo zeleno - crna. Na zidu mi je Klimt i uramljene poze iz kama-sutre. :) Krevet mi je platform bed - ono sto izgleda japanski (nizak, dusek viri, jednostavan i crn).
Kunjinja mi je miks svetlog drveta i metala a sad cu zidove da farbam u zuto. Imam gomilu tegli sa raznim stvarima u njima - susene pecurke, razne trave, pasta, zacini...trista cuda, onako starinski izgleda, svidja mi se to. Tu su i stare mape (Beograd) i jedan ogroman Tarantinov poster. I masa serpi, tiganja, kutlaca - sve to visi sa jedne sipke.

Dnevna soba mi je u tropskom fazonu (bambus, svetlo drvo....itd) a tu cu zidove da farbam u dve nijanse narandzastog i dve nijanse plavog. Sofu cu da presvucem u onaj mornarski dezen - siroke plavo bele strafte a dovukla sam i mrezu za ljuljanje sa Kariba koja je crveno - zuta. Imam puno uramljenih fotografija, biljaka, zlatnog budu na zidu, Dzimi Hedriksa i Vorhola a dobila sam na poklon i bozanstvene slike koje tek treba da stavim. Ceo jedan zid je napunjen knjigama a drugi diskovima.
Tu se ugurao i moj pisaci sto i muzeva "radionica" (umetnicka, citajte: gomila razbacanih gov.ana na sve strane).

Knjige se mnoze, mislim da cu morati da pravim policu u spavacoj, s obzirom da imam samo dve sobe (povelike za njujorske uslove, ali u principu malo prostora, pogotovo za te pare :evil:).

Ono sto najvise volim ovde je ravan krov na koji izadjem kroz prozor :)!!! Tu mi je rostilj i jedva cekam leto. Rekli su mi da to ne smem da koristim ali se do sad niko nije bunio a meni nema vece radosti od tih ravnih krovova u gradu.

E tako, sta je ovde feng shui? :D


Šta da ti kažem: ti si suvi talenat! :lol:

Šalu na stranu, spavaća soba ti je skoro idealna - nisam je videla, pa ne mogu više da kažem, ali po opisu, to je to. Ostalo je, kako ga zamišljam prema opisu, isto vrlo dobro, samo što ne znam šta je na kojoj strani sveta. Uglavnom, idealan feng šui ne postoji, dobro je voditi računa o njegovim pravilima, ali ne preterivati i ne praviti zakon od njega - ako nam feng šui ne čini zadovoljstvo, već obavezu koja "mora" da se izvrši, sva je prilika da neće doneti ništa dobro. Prema tome, najvažnije je da se u svom stanu osećamo prijatno i opušteno - da ga pravimo posvojoj meri, a ne "za pokazivanje" kao statusni simbol. :):bye:
 
O, fala, fala. :D

A spavaca mi je recimo jugozapad a kuhinja severoistok. Ne znam sta mu onda dodje dnevna koja je izmedju??

Sve ti je zemlja! :)
Inače, jugozapad je mesto gde treba da se nalazi spavaća soba najstarije (ili jedine) žene u kući (glavne :mrgreen:).
Dobro mesto za dnevnu sobu je centar stana, jer je dnevna soba mesto okupljanja u porodici - a tome pogoduje centralno mesto u stanu, jer je to mesto ravnoteže - a i element zemlje pomaže "ukorenjavanju" (stabilnosti).
Severoistok je dobar pravac za učenje, i napredak intelekta, pa je dobro biti okrenut u tom pravcu kad učimo ili radimo nešto.....pa radni sto (ili kompjuter) postavimo tako da mi gledamo u pravcu severoistoka... Za kuhinju nije toliko bitna strana sveta, koliko raspored unutar nje - da vatra (štednjak) i voda (frižider i sudoper) nisu jedno pored drugog, ili nasuprot, pa da mi stojimo između njih, u sred sukoba suprotnih energija.

Boja elementa zemlje je žuta... :D

Rekoh ja: t a l e n a t! :lol:

Mnogi ljudi instinktivno rade stvari na dobar način - ako su samo malo senzitivni, i malo oslušnu svoje potrebe i želje...:)
 
Poslednja izmena:
e, danas sam baš čito..opet nešto mnogo pišu o feng šui-u?? i, kao, južna strana - to je deo stana za slike, fotografije porodice i kućnih ljubimaca i za sličnu namenu, može zid da bude u crvenoj boji, to pomaže.... od ranije sam zapamtio da spavaća soba ne bi trebalo da bude pored ulaznih vrata u stan. da ogledala ne bi smela da se budu naspram bilo kojih vrata...i tako neke stvari...ja pre mislim da je stvar "u redu". kada čovek vodi računa o redu i nekim pravilima o uređenju životnog prostora, da to uvodi u neki lični red, a pruža i zadovoljstvo....ne znam koliko se može biti kreativan kad je sve pod konac po pravilima, da ništa ne odstupa, al ima neki smisao kad su ljudi posvećeni

Upsss....ovo ja imam...:(

I sta sad...? Da rusim zgradu...? To vas ja pitam...kako sad nasu arhitekturu " zbudzenu ", uslove koje imamo prilagoditi necemu toliko otvorenom...? I zadovoljiti pravila i stil 100%...?
 
Sve ti je zemlja! :)

E pa super! :D (za ceo post)
Hvala ti na objasnjenjima.

A znas sta mi jedino smeta - kupatilo mi je pored spavace sobe, paralelno sa njom tj. zid od kupatila je i zid od spavace, sa moje strane (krevet je na sredini sobe - suprotno tom zidu su prozori). Elem, meni stvarno nesto smeta tu! Sta bi trebalo da okacim na taj zid (pretpostavljam da treba da se napravi neka barijera)? Boja, simbol, materijal?

Druga svar je sto mi je pored stana neka ogromna antena, predajnik, ne znam sta je. Kako se neutralisu ta zracenja?

I sta se preporucuje da se stavi oko televizora, kompjutera i tako toga?
 
Ako u zidu koji deli kupatilo i spavaću sobu nema instalacija, a naročito ako wc nije na tom zidu, nema problema. Taj problem se obično rešava ogledalom preko celog zida, ali ogledala ne idu u spavaću sobu ni pod razno... dobro je što je krevet odmaknut od zida.

Ne znam šta ti je trenutno na tom zidu - spominjala si mogućnost da tamo smestiš knjige - ako to uradiš, zaklonila si se od kupatila, ali same police simbolično "presecaju" korisnike sobe...treba ih na neki način učiniti "nevidljivim" (možda vrata sa mlečnim staklom?), i neće biti problema... Ako to nije opcija, dobro bi došao neki lep paravan, samo da ne ide u cik-cak...ti oštri uglovi su isto tako škodljiivi kao i police.
Boja i materijal zavise od strane sveta, a motivi za spavaću sobu su obavezno u paru, ma šta da prikazuju. Dobar motiv za ljubav, namenjen spavaćoj sobi je par mandarinskih pataka (to je vrsta jako lepih i šarenih pataka, koje ostaju zajedno do smrti, ne menjaju partnera kao obične patke). (zamisli neki paravan sa, npr naslikanim parom labudova...ili ždralova..)
Dobro je i smestiti neku lampu sa jakim svetlom u jugozapadni deo bilo sobe, bilo stana, što je u ovom slučaju isto.

Televizoru i kompjuteru nije mesto u spavaćoj sobi - ali ako nema izbora, treba da budu isključeni - iz zida - tokom noći, tada oni ne zrače ništa. Ako se ti aparati nalaze u sobi u kojoj se ne spava, nema frke. Jedino zbog pozitivne jonizacije, nije loše imati jonizator, ako nije već u sastavu klime..Ali to već nema veze sa feng šuijem, mada ima logično objašnjenje po onim istim principima na kojima se i feng šui zasniva.

Ovde kod nas se proizvode neutralizatori štetnih zračenja, nisu skupi, patentirani su, jedan u Rusiji, jedan u US, ne znam pošto je tamo i da li se uopšte prodeje tamo, ili je samo patentiran....

A ako hoćeš da se zaštitiš od lošeg uticaja tih predajnika, treba da postaviš ogledalo sa spoljne strane zida, okrenuto tačno prema tom predajniku. Dobro je ako je to ogledalo osmougaono ili okruglo, i ne mora biti veliko, dovoljno je 15-20 cm u prečniku. (ako nije dovoljna zaštita, tj. ne osetiš se bolje, ima verzija sa kineskim znacima, koji se iscrtaju okolo, na osmougaonom ogledalu, samo se oni retko preporučuju, jer škode onome u koga su upereni...ali predajniku neće biti ništa, to ne valja uperiti prema ljudima. Ja imam takvo ogledalo, i odradilo je veliki posao za nas - 4 godine smo imali problem koji nikako nismo mogli da rešimo, i postavila sam ga na odgovarajuće mesto - u toku narednih 6 meseci, stvar se rešila na naše zadovoljstvo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top