FENG SHUI

Srecni uglovi u stanu

Svaki dom i svaka prostorija u njemu imaju svoj srecan ugao. To su obicno uglovi koji se nalaze dijagonalno u odnosu na glavna ulazna vrata odnosno na vrata prostorije. Ako se sa druge strane srecnog ugla nalazi toalet ili ostava treba tamo postaviti metalni predmet kako bi se sprijecilo prodiranje negativne energije. C'i srecnih uglova moze se pojacati njihovim aktiviranjem:
-ako je srecni ugao na jugu dnevne sobe tamo treba postaviti biljku kako bi se simulirala energija drveta
-ako je na jugozapadu ili sjeveroistoku treba postaviti blistava svijetla kao simulaciju vatre koja hrani zemljanu energiju
-u zapadni ili sjeverozapadni ugao treba postaviti grumen prirodnih kristala ili mermernu statuu
-ako je srecna tacka usmjerena prema sjeveru, tamo treba postaviti snaznu metalnu energiju koja ce pojacavati vodu-element sjevera
-u istocni ili sjeveroistocni ugao treba postaviti vodeni aranzman u vidu akvarijuma ili male fontane, jer vodeni element pojacava drvo
 
Hodnici imaju snazan uticaj na protok c'ija kroz dom. Dugi hodnici bi trebalo da budu puni ukrasnih predmeta, kako bi se omelo pravolinijsko kretanje c'ija jer je tako primoran da uspori i akumulira se. Dugi, uzani i tamni hodnici prouzrokuju da c'i postane ustajao. Ukoliko se vrata od soba suceljavaju to moze nagovijestiti odredjenu kolicinu sukoba koji narasta medju ukucanima.
Stavljanje kristala na niske stocice pored tih vrata umanjice nagomilavanje neprijateljskog c'ija, jer kristali donose dobru energiju, narocito dobro osvijetljenim mjestima.

Kada je rijec o plafonima, u FS oni imaju veze sa defanzivnoscu. Plafoni ne sluze za energizovanje dobrog FS, vec imaju potencijal da naprave pravi haos u feng suiju bilo kog doma ili gradjevine. Izlozene krovne grede, pogotovo one nosece, predstavljaju negativnost, kao i ogledala na plafonu i bilo kakve stvari koje strce sa plafona (plafonski ventilatori, duborezi u drvetu i ostali zidni ukrasi). One dovode do spustanja negativne energije nanize.
Otvori na domu koji sluze za propustanje dnevne svjetlosti dobri su samo ako nisu postavljeni nad pretjerano velikom oblascu i ako nisu iznad sredine doma.
 
malo sam pocela da primenjujem,ono sto mogu za sada.tako sam juce pobacala brdo novina,reklami etc sto moj muz svaki dan dovlaci iz sanduceta/na sta se pobunio "e ne bacaj nisam jos pogledao" a ja ko iz topa "nije po feng shui" i zamislite nije mi nista odgovorio,bas me zanima sta li misli o mojoj novoj zanimaciji:D
 
Ali, mico, vjerujem ti...
Cak i ja, koja sam kolekcionar svega i svacega, osjecam se bolje kad se najzad natjeram da se rijesim mase nepotrebnih stvari u kuci...
Ili kad kucu prozracim, pustim energiju da prostruji...
 
zone dijagrama komuniciraju jedne sa drugima, i njihov raspored nije slucajan. zona karijere i renomea, reputacije se nalaze u istoj liniji; zona projekata, dece, kretivnosti se nalazi nasuprot zoni predaka i porodice; ljubav, odnosi sa drugima je preko puta licnog razvoja. ponekad se problem ne nalazi u zoni koja je logicno odgovorna za polje koje zelite da aktivirate, vec na njenom suprotnom kraju...dijagram predstavlja razvoj, put, prelazak iz jedne zone u drugu - pa se problem na poslu (karijera) mozda ne nalazi u zoni karijere, vec u zoni renome, reputacija, priznanje drugih - recimo vi vredno radite, ali vas rad nije priznat na pravi nacin - u tom slucaju se aktivira zona renomea a ne zona karijere...
zona ljubavi i veze, braka se nalazi na putu licnog razvoja; problemi u paru nekada naidju jer je jedno od dvoje blokirano na putu licnog razvoja, sto mu/joj onemogucava da napreduje, da prihvati kompromise u vezi. u tom slucaju jaca se polje licnog razvoja.
na poslu ne uspevate da odskocite od drugih - da li se problem nalazi u nedostatku inspiracije, manjku kreativnosti? u tom slucaju jaca se zona projekata, inspiracije, dece. ako ste blokirani na interpersonalnom nivou - jednostavno sef ima predrasude u odnosu na vas rad, kompetentnost - ojacajte polje predaka, mudrosti i hijerarhije...
ako osecamo blokadu u projektu koji bi mogao da bude dobra investicija (zona bogatstva i izobilja) - zapitajmo se da li je nase poslovno okruzenje motivisano na pravi nacin, da li mozemo da racunamo na pomoc kolega, ili dobronamernih poznanika i prijatelja? ako niste sigurni ojacajte polje putovanja i prijatelja
 
@ Mojra, hvala puno na detaljnim objasnjenjima. :)
Zasad sam tek u fazi ciscenja - danas sam ubedila muza da "sredimo" njegov ormar. Al je letelo, na sve strane! :D Stvari koje cuva zadnjih 10 godina, a nicemu ne sluze, odeca u koju nikad vise nece moci da stane... Zamislite, gde god je putovao, on kao suvenir kupi -majicu! Deset majica koje nikad nije obukao, niti ce, zali Boze, sve sa nekim ludim natpisima. Ali, bar ce da posluze kao krpe za ciscenje... Bio je hrabar, moram da priznam, pred kraj mu se svidelo, umalo da pobaca i ono sto je jos za upotrebu. :lol:
E, a kad pocnem da se bavim namestajem i drugim detaljima, al ce da me boli glava... :?
 
Djecja soba

Djecja soba cesto mora ispunjavati funkciju spavace sobe i sobe za igru, pa je nije jednostavno uciniti danju zabavnom, a nocu mirnom.
Ako je nekoliko djece u istoj sobi, pazite da imaju prostor koji mogu zvati svojim, ma kako on bio malen. To moze biti polica, ladica ili njihov vlastiti sto. Dopustite svakom djetetu da samo uredjuje taj prostor i nemojte se mijesati.
Da biste izbjegli zice, postavite zidne svjetiljke umjesto podnih i stonih.

Svakako izbjegavajte u djecjoj sobi:
- uzglavlje ispod prozora
- otvorena vrata (neka vrata sobe nocu budu zatvorena, a navucite i zastore kako bi umirili strujanje chija, zbog cega ce djeca lakse zaspati)
- tesko pokucstvo (ono stvara prepreke i ogranicenja, a djeci je potreban prostor)
- nered (pazite na prenatrpanost igrackama i preraslom odjecom)
- elektricne aparate (izbjegavajte postavljanje televizora i racunara u djecje sobe, a nemate li izbora, neka budu sto udaljeniji od kreveta)
Neka djecji sto ne bude okrenut tako da dijete sjedi ledjima nasuprot vratima. Nemate li izbora, postavite ogledalo ispred njega tako da uvijek moze vidjeti onoga tko ulazi.
Potrgane igracke bacite!
 
Feng Shui je mozemo slobodno reci drevna nauka koja obuhvata svaki deo ljudskog zivota,njegovog kretanja kroz prostor i vreme.Zahtevni prorachuni su neophodan deo koji predhodi davanju ma kog saveta.Naravno postoje i generalna ili opshta pravila i zakonitosti.Jedan deo,poznatiji i popularniji je upravo izracunavanje neophodnosti postavljanja stvari(boja,"lekova"...) na pravo mesto radi usmeravanja energija koje nas mogu povuci ili podupreti u onim ciljevima koje zelimo ostvariti.
Sastavni deo Feng Shuija je i numerologija,kulinarstvo-makrobiotika,meditativne tehnike kao i fizichki trening,...kao i josh dosta toga...
 
Ukoliko vaš ljubavni život nije baš aktivan i nemate sreće u ljubavi, evo nekoliko saveta za ljubavno "čišćenje" po Feng šui pravilima. :P
Ukoliko želite da promenite ljubavni život, morate se usmeriti na severozapadni deo.
Obojite spavaću sobu u žuto, ta boja označava dobre partnerske odnose.
Da bi osigurali komunikaciju i sreću u vezi, postavite dve identične sveće u ljubičastoj boji u stakleni svećnjak sa svake strane kreveta.
Ukoliko želite strast, postavite veo sa bisernim ili staklenim kuglicama na vrata spavaće sobe, potaknućete novu energiju i sprečiti neveru, dok će set lampica iznad kreveta stimulisati energiju sreće i osećaj privlačnosti.
Idealan miris za sobu je vanila. Ona je zemljani element, a pozitivno deluje na ljubav, povećavajući odanost. Miris vanile, postavljen u jugozapadni ćošak sobe pojačava fizičku privlačnost .
 
Mislim da zaista nema potrebe za ostavljanjem takvih malicioznih komentara...
Topic je kreiran kao mjesto na kojem ce ljudi koje zanima ova tema moci da razmijene svoja misljenja, iskustva, znanja, zapazanja...
Bilo bi lijepo, ako bi takav mogao i da o(p)stane...
Hvala!
 
Izvini Gazdarice
ali uzdržavao sam se od bilo kakvih a pogotovo malicioznih komentara od početka misleći da je neka ženska pošalica u pitanju
medjutim kad sam pročitao uputstvo za unapređenje seksualnog života sa okretanjem na severozapadnu stranu morao sam da dobacim par reči
a i ne vidim zašto bi te toliko pogodio moj komentar
ako grešim ispravi me ali mislim da se zona sumraka i treće oko bave sličnom tematikom
 
ra-ta-tat:
mislim, koja je poenta Feng Shui-ja kada ti toliko energije ode na njega? Da on sam sebi postane smisao ne ide...

slažem se sa ovim. toliko energije da bi se "unapredio prostor" i toliko pravila i strana sveta, previše je to za mene:razz:
ne bih mogla da se opustim ako bih počela život tako da uređujem-stalno da razmišljam na kojoj strani sveta je šta i pod kojim uglom i u kojoj boji...
 

Back
Top