FENG SHUI

Meni je najviše aktiviralo tačku novca kada sam stavila na istok sliku plavog zmaja. U tom periodu sam tražila posao i nije išlo najsrećnije. Postavila sam sliku i u roku 2-3 nedelje sam dobila ponudu za državni posao od žene koju sam od ranije cimala da me ubaci. Odjednom je moglo, imalo mesta, i super.
 
Ja imam mačku za feng šui. Ne navlačim je posebno u određeni ugao sobe, već je puštam da sama izabere gde će da sedne i kada ćemo da se mazimo - zadovoljstvo i sreća su momentalni, gde god maženje palo.
Imam i cvet - samo moj. Jednako ga upijam pogledom kada se rascveta do krajnjih granica bahatosti, kao i kada se čini da nema ništa od njega, niti će biti.
Tu su i dragi ljudi - sa njima je feng šui najlepši i najbolji. Još ako padne i neko dobro vino, čisto da uveliča protok energije, feng šui dolazi do izražaja u potpunosti.

Ipak, najbolji feng šui je onaj posleponoćni, u dvoje. No, s obzirom da su sada poslepodnevni sati i da fin svet čita moje rascvetane redove.... tu ću stati :)
 
Poslednja izmena:
Kod nas je obicaj da se ta soba okreči,mozes i da okadis tamjanom...i ništa više...Ne treba da se plašiš...i smrt je dio zivota...
I ja isto nisam voljela ući u tu sobu,a kamo li prenoćiti...ali onda mi je nekako samo došlo da se više ne bojim...:roll:
Preuredi malo namještaj,ako mozes,čisto da ti se ne stvaraju u sjećanju slike ili neko lose podsjecanje...
Ali kao što već rekoh,nasi stari su uvijek tu sobu u kojoj je neko umro krečili...To je bio neki običaj...vjerovatno povezan sa simbolikom čišćenja od negativne energije...
I nastavka zivota...

Posle koliko si skupila snage da prenoćiš tamo? Ja sad sobu koristim kao radionicu, tu imam šivaće mašine, a spavam u dnevnoj sobi. Planiram da okrečim sobu i poizbacujem mašine na zastaklenu terasu, jer nije lepo držati toliko metala u spavaćoj sobi. Radionica bi onda bila na severu što bi bilo korisno jer je pravac karijere. Nadam se uspehu na tom polju.
 
Meni je najviše aktiviralo tačku novca kada sam stavila na istok sliku plavog zmaja. U tom periodu sam tražila posao i nije išlo najsrećnije. Postavila sam sliku i u roku 2-3 nedelje sam dobila ponudu za državni posao od žene koju sam od ranije cimala da me ubaci. Odjednom je moglo, imalo mesta, i super.
Trebalo bi mi citavo jato tih plavih zmajeva, i tuce raznih azdaja pride. :rumenka: :D
Najbolja je ona fora sa zabama, kad se protrljaju stapicem i kaplju posle parice. :)
Kupio neki klinac iz komsiluka kod Kineza tu zabu i pravac u kladionicu da se pohvali i isproba je. OK je decko, samo je tunjav kad su u pitanju devojcice, i kad su cure koje tamo rade cule da trlja zabu zbog love pocele da ga zezaju kako bi mu bolje bilo da je nasao "macu" i da nju "trlja stapicem" ili bez njega. :zcepanje: Pa jos kad ga je docekala ekipa matoraca koja se tamo okuplja: "Sinko, nista lepse od trljanja mace, vreme je da upotrebis taj tvoj stapic, dosta si ga trljao." :rotf:
 
Posle koliko si skupila snage da prenoćiš tamo? Ja sad sobu koristim kao radionicu, tu imam šivaće mašine, a spavam u dnevnoj sobi. Planiram da okrečim sobu i poizbacujem mašine na zastaklenu terasu, jer nije lepo držati toliko metala u spavaćoj sobi. Radionica bi onda bila na severu što bi bilo korisno jer je pravac karijere. Nadam se uspehu na tom polju.

Ne mogu se sjetiti tačno,ali nije devet mjeseci,svakako...Mozda posle mjesec,dva...
 
Gde da nadjem sliju plavog zmaja...za moju cerku,dve godine trazi odgovarajuci posao...svi kazu,ajd da vidimo,zovi tad i tad dodji pa da vidimo,i tako te fore za malu decu...pa aj da stavim i zmaja, ne moze da odmogne:)
 
A koja plava?
Srebrno plava, azurno plava, nebesko plava, crna kao tamna noć, ili crna kao noć sa mesečinom?
A i nije isto kakav je mesec; pun ili tek tek provirio iza mračnog oblaka?
A ako se uskovitla vetar i plavi zmaj nestane u plavoj noći..... šta onda?

Zato predlažem da se pokraj zmaja nacrta i jedno drvo. Veliko i lepo. Pa ako se zmaj izgubi u noći, pronaći će drvo, popeti se na njega i sklupčati se na najveću granu.
Nacrtajte i list, da zmaj ima čime da se pokrije. Mekan i topao list, koji ume da odagna ružne snove i nežno mazi zmaja dok spava.
I uspavljuje lakim šuštanjem :)
 
Poslednja izmena:
A koja plava?
Srebrno plava, azurno plava, nebesko plava, crna kao tamna noć, ili crna kao noć sa mesečinom?
A i nije isto kakav je mesec; pun ili tek tek provirio iza mračnog oblaka?
A ako se uskovitla vetar i plavi zmaj nestane u plavoj noći..... šta onda?

Zato predlažem da se pokraj zmaja nacrta i jedno drvo. Veliko i lepo. Pa ako se zmaj izgubi u noći, pronaći će drvo, popeti se na njega i sklupčati se na najveću granu.
Nacrtajte i list, da zmaj ima čime da se pokrije. Mekan i topao list, koji ume da odagna ružne snove i nežno mazi zmaja dok spava.
I uspavljuje lakim šuštanjem :)

Evo mog zmaja http://imageshack.us/photo/my-images/20/dragonzt.jpg/
 
I meni se cini da nema toliko plavih zmajeva koliko nama treba u ovom nesretnom vremenu. Najbolji feng shui efekat dalo bi clanstvo u bilo kojoj politickoj stranci. Znao sam coveka koji je u novcaniku uvek nosio kalendar s likom lidera partije na vlasti, kad ga zaustavi patrola saobracajne policije i zatrazi dokumenta njemu "slucajno" ispadne kalendar... feng shui... koji deluje... :D
 
Ako je za utehu ili za nauk, i ja se toga gnusam ovako mator, i mislim da mi nema pomoci, dakle neka se dete opameti i krene putem koji je jedini moguc, da ne dozvoli da gori od nje bolje prolaze u zivotu.
 
U bilo koju neka se uclani, nikavo opredeljenje nije presudno, iste su to ekipe, oni odredjuju pravila po kojima moramo igrati, a seti se parole koja se provlacila jos u starim crtacima "ako ih ne mozes pobediti, ti im se pridruzi"... Svaka cast feng shui-ju, ali nista bez surovog realizma...
 

Back
Top