FENG SHUI

Pozdrav svima!
Vidim da je ova tema u poslednje 2 godine zapostavljena. Da li je neko,umedjuvremenu,primenjivao savete Feng-Shui-a?
Citam knjigu o ovoj temi a umedjuvremenu sam pocela sa ciscenjem i bacanjem starih stvari.

Gde je najbolje staviti bambus? Procitala sam da je najbolje da ih ima 9. Meni su oni predivni.:super:.
 
Naravno, svesna si da će ti 80% tih stvari koje si bacila zatrebati u naredna 3 meseca?
hehehe. Te stvari mi nikada nece zatrebati. To su neke stare kutijice,rodjendanski pokloni koji mi se nikada nisu svidjali a nisam ih htela bacati..delovi nekih predmeta koji ce mi mozda zatrebati ako me drmne napad kreativnosti da napravim ovo ili ono..i tako godinama. Nisam imala puno takvih gluposti ali sam imala problem da ih se resim i sad kapiram da mi nikada nece trebati.
 
...sredjujem kucu redovno ono prashina,usisavanje i sl...trudim se da odvodi budu cisti tj.da nema zagushenja...imam u vazni uglavnom sveze a ne vashtacko cvece,a kad opalim generalku ondaK shirom udarim luftiraciju i ppustim muziku do daske :lol:a imam i malu fontanu koju drzim ukljucenu a narocito kad neko putuje:rtfm:..eto sve po savetima za pozitivnu energiju...svakako ne odmaze...a sve shto ne odmaze moze pomoci...msm nije losh taj FengshuJi, ko god da je :zcepanje:
 
Nesto kontam da nakon uredjenja po nacelima istocnjaka stan moze da dobije vrlo cudan izgled sa ogledalom u kuhinji, fontanom u spavacoj sobi, kornjacom u kupatilu i zabom u hodniku.
Ma koliko verovala u budisticki mir slutim da bi me takav prostor neprestano zivcirao te sam zato nacelno protiv...
 
pa ne morash da primenish sve...poneshto po sopstvenom izboru...meni fontanica stoji u kuhinji i bash me smiruje zubor vode...inace osnova svega je cistoca,msm treba sve okolo da bude cisto...:)
 
Nesto kontam da nakon uredjenja po nacelima istocnjaka stan moze da dobije vrlo cudan izgled sa ogledalom u kuhinji, fontanom u spavacoj sobi, kornjacom u kupatilu i zabom u hodniku.
Ma koliko verovala u budisticki mir slutim da bi me takav prostor neprestano zivcirao te sam zato nacelno protiv...

sile prirode treba iskoristiti da rade za tebe a ne protiv tebe:rtfm:
 
ja sam to sa ogledalima u spavacoj sobi shvatila kao umnozavanje osoba u braku...sto nikako nije dobro jel...

ogledalo ima ulogu umnozavanja i zato je najbolje da stoji naspram trpeze, odnosno da se ogleda sto sa hranom

Ova knjiga koju citam savetuje da je dobro ogledalo u uskim hodnicima,prostorijama koje su uske i koje nemaju dovoljno svetla. Koriste se i kao lekovi ,u zavisnosti od srecne zvezde,strane sveta na kojoj su ulazna vrata... (a to je malo teze izracunati ali je moguce cak i laicima heheh). Nisu pozeljna ogledala na ulaznim vratima,cim se otvore vrata doma ugledati svoj odraz...za trpezariju i to umnozavanje u spavacoj sobi nista ne spominju,ali u spavacoj isto nije pozeljno.
 
sile prirode treba iskoristiti da rade za tebe a ne protiv tebe:rtfm:
i ne samo to!
Stavila sam u ugao sobe koji je za novac(gornji levi ugao u odnosu na ulazna vrata sobe) simbol koji priziva novac:kovcezic sa sitninom,kovani novac. I u roku od 3 dana na karticu mi je leglo malo vise novca nego sto sam ocekivala,a zatim sam dobila povisicu:zcepanje:
 
sile prirode treba iskoristiti da rade za tebe a ne protiv tebe:rtfm:

Koje sile prirode? Mislis da je lutka u obliku zabe personifikacija neke skrivene moci?

Zabe, slonovi i macke veze nemaju sa silama prirode vec sa autosugestijom...ko je sklon istoj verujem da moze figurici slona da zahvali na dobrom zdravlju, kod mene to ne naprosto ne pali dok uredan zivotni prostor dovodim u vezu sa elementarnom logikom. Sve sto narusava balans nas podsvesno nervira, zadimljeno, musavo, ustajalo, slomljeno, neuredno utice na to kako se osecamo pa zato babe sa Zlatibora vetre, ciste, ribaju i tako dalje...vecini nas feng shui ne skida mrenu sa ociju...i bez njega smo ziveli u skladu sa njim...a sve ostalo (ogledalo iznad sporeta, tri saksije na radnom stolu, izmestanje wc-a iz centra stana ka rubu istog...i tako dalje) dodje za moj pojam preterivanje koje bi me nerviralo slicno kao i musavo/skrseno/nagomilano...nastavi po volji.
 
Ova knjiga koju citam savetuje da je dobro ogledalo u uskim hodnicima,prostorijama koje su uske i koje nemaju dovoljno svetla. Koriste se i kao lekovi ,u zavisnosti od srecne zvezde,strane sveta na kojoj su ulazna vrata... (a to je malo teze izracunati ali je moguce cak i laicima heheh). Nisu pozeljna ogledala na ulaznim vratima,cim se otvore vrata doma ugledati svoj odraz...za trpezariju i to umnozavanje u spavacoj sobi nista ne spominju,ali u spavacoj isto nije pozeljno.

To sam ja logicki :lol:...ako nije dobar u spavacoj jer umnozava ove u krevetu, onda je dobar za sto i hranu
 
Koje sile prirode? Mislis da je lutka u obliku zabe personifikacija neke skrivene moci?

Zabe, slonovi i macke veze nemaju sa silama prirode vec sa autosugestijom...ko je sklon istoj verujem da moze figurici slona da zahvali na dobrom zdravlju, kod mene to ne naprosto ne pali dok uredan zivotni prostor dovodim u vezu sa elementarnom logikom. Sve sto narusava balans nas podsvesno nervira, zadimljeno, musavo, ustajalo, slomljeno, neuredno utice na to kako se osecamo pa zato babe sa Zlatibora vetre, ciste, ribaju i tako dalje...vecini nas feng shui ne skida mrenu sa ociju...i bez njega smo ziveli u skladu sa njim...a sve ostalo (ogledalo iznad sporeta, tri saksije na radnom stolu, izmestanje wc-a iz centra stana ka rubu istog...i tako dalje) dodje za moj pojam preterivanje koje bi me nerviralo slicno kao i musavo/skrseno/nagomilano...nastavi po volji.

* izmestanje wc-a iz centra stana ka rubu istog...* zar je to neko zaista radio? Naravno je da je to preterivanje..pa to treba macola da radi? Neeeeee. Postoje mnogo jednostavnija resenja za to kupatilo.(upotreba odgovarajucih boja,prgradjivanje..)
Nece figura nekog slona uticati na necije zdravlje. Mozda pomeranje kreveta u tacno odredjen deo sobe za tu osobu-hoce. Evo svesna sam da je u pitanju autosugestija. I? U cemu je problem? Ako ce mi(nam )
pomoci taj osecaj da smo sami nesto promenili i da ce nam od toga biti bolje, nije problem uopste. Cak i da ne pomogne,nisam na gubitku. Zabavila sam se.
Nije potreban ceo zoloski vrt figurica da bi nam bilo bolje,cak nisu ni bitne te figure. Bitan je pozitivan stav :veseljaci:
 
i ne samo to!
Stavila sam u ugao sobe koji je za novac(gornji levi ugao u odnosu na ulazna vrata sobe) simbol koji priziva novac:kovcezic sa sitninom,kovani novac. I u roku od 3 dana na karticu mi je leglo malo vise novca nego sto sam ocekivala,a zatim sam dobila povisicu:zcepanje:
U nedelju procitala ovo i odmah kutijicu gde drzim sitninu ( a stoji na stocicu u predsoblju ) premestih u sobu .U ponedeljak dobijem na racun novac, po sudskoj presudi od 2004 godine :-) od kojeg sam davno "digla ruke "
Istina samo sitnis sam dobila - sudske troskove , dok platu za dve godine koju potrazujem + kamatu nisam .
Pa velim stavila sam sitnis i sitnis dobila- odmah sam stavila u kutijicu papirne novcanice :zcepanje:
 
U nedelju procitala ovo i odmah kutijicu gde drzim sitninu ( a stoji na stocicu u predsoblju ) premestih u sobu .U ponedeljak dobijem na racun novac, po sudskoj presudi od 2004 godine :-) od kojeg sam davno "digla ruke "
Istina samo sitnis sam dobila - sudske troskove , dok platu za dve godine koju potrazujem + kamatu nisam .
Pa velim stavila sam sitnis i sitnis dobila- odmah sam stavila u kutijicu papirne novcanice :zcepanje:
eto vidish...pa sad ce da krene poshto si stavila krupnu lovu...msm mozda nije loshe da i ja malo dodam i kod mene sve neki sitnish..:lol:.
 
Nisam stavio bambus na ogledalo, ogledalo na žabu, i sve zajedno u kovčežić, a juče sam ipak dobio neki neočekivan novac i ništa manje neočekivan snošaj. Time je dokazano da uredjenje stana protivno Feng Shuiu pozitivno utiče na opštu situaciju u životu.

Takođe, veliko ogledalo u spavaćoj sobi je primetno učinilo moj seksualni život interesantnijim, tako da planiram da stavim bar još dva (od toga jedno definitivno na plafon).
 
Nisam stavio bambus na ogledalo, ogledalo na žabu, i sve zajedno u kovčežić, a juče sam ipak dobio neki neočekivan novac i ništa manje neočekivan snošaj. Time je dokazano da uredjenje stana protivno Feng Shuiu pozitivno utiče na opštu situaciju u životu.

Takođe, veliko ogledalo u spavaćoj sobi je primetno učinilo moj seksualni život interesantnijim, tako da planiram da stavim bar još dva (od toga jedno definitivno na plafon).

Hehehehehehh ma bitno je da je tebi lepo. Imam predlog:jedno ogledalo na pod ,jedno na plafon ;)
 
Šta treba da uradim da bih očistila energuju u spavaćoj sobi u kojoj je neko preminuo. Iako je prošlo 9 meseci od tad, još uvek nisam prespavala tamo jer se ne osećam prijatno dok tu boravim. Vrata od sobe se nalaze direktno naspram ulaznih vrata. Imaju izlaz na terasu na koju se izlazi i iz dnevne sobe.
 
Šta treba da uradim da bih očistila energuju u spavaćoj sobi u kojoj je neko preminuo. Iako je prošlo 9 meseci od tad, još uvek nisam prespavala tamo jer se ne osećam prijatno dok tu boravim. Vrata od sobe se nalaze direktno naspram ulaznih vrata. Imaju izlaz na terasu na koju se izlazi i iz dnevne sobe.

Kod nas je obicaj da se ta soba okreči,mozes i da okadis tamjanom...i ništa više...Ne treba da se plašiš...i smrt je dio zivota...
I ja isto nisam voljela ući u tu sobu,a kamo li prenoćiti...ali onda mi je nekako samo došlo da se više ne bojim...:roll:
Preuredi malo namještaj,ako mozes,čisto da ti se ne stvaraju u sjećanju slike ili neko lose podsjecanje...
Ali kao što već rekoh,nasi stari su uvijek tu sobu u kojoj je neko umro krečili...To je bio neki običaj...vjerovatno povezan sa simbolikom čišćenja od negativne energije...
I nastavka zivota...
 
Poslednja izmena:

Back
Top