FENG SHUI

devojke, postove sam prebacila u ovu, iako noviju, sadrzajniju temu o fs
pa samo nastavite...
(morala sam da vodim racuna o datumima postova pa neki raniji princezini postovi nisu premesteni ovde, ali su makar citirani)
 
...najvaznije je da je kuca cista (oslobodi se svega sto je polomljeno, ne treba ti i ne koristi, svega sto je mrtvo a nekad je bilo zivo, suvo cvece i preparirane zivotinje npr..... izbaci smece i iz glave, misli pozitivno, druzi se sa ljudima koji cine da se osecas dobro

...ako zelis da ti se neka zelja ili plan ispuni ne pricaj o tome nikome osim onima od kojih to direktno zavisi...napisi na balon ispunjen helijumom svoje zelje i pusti da ih vetar odnese u nebo


...nadji koji si element po datumu i casu rodjenja ili:

prolece(4.2-5.5) - metal
leto(6.5.-7.8.) - voda
jesen(8.8-7.11) - drvo
zima(8.11-3.2) - vatra

...hrana koja donosi srecu i pojacava efekat tvog elementa:

metal - hladna hrana, sladoled
voda - riba i morski plodovi
drvo - zeleno voce i povrce, pecurke i cajevi
vatra - crveno vino i cokolada (samo uvece)

....eto :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav!
nisam strucnjak po ovom pitanju, citala sam neke knjige i shvatila da nam je spavaca soba na jako losem mestu. To vazi i za krevet i ne postoji mogucnost da se premesti. Glave su nam ispod prozora i ispred radijatora, krevet bocnom stranom naslonjen na zid, noge ka stepenistu, pored kuhinja.....
Sta da radim osim da se odselim?
z:(
 

Prilozi

  • spavaca soba.jpg
    spavaca soba.jpg
    17,6 KB · Pregleda: 10
Kako da postavim ogledalo u hodniku u stanu, paralelno sa vratima (tako da mogu da se oglednem kad izlazim) ili na bočni zid? Čula sam da je ovo vezano za priliv i odliv energije. Hvala unapred.
 
...ako se ti osecas ok u toj sobi brines bez razloga

Naprotiv. U ovom stanu smo par meseci i ocajno spavamo i muz i ja. Upravo iz tog razloga sam pocela da citam neku literaturu ali je sve to vrlo uopsteno i samo se jos vise sludim. Koliko sam kao laik mogla da zakljucim, nije dobro, pa iz tog razloga pitam one koji vise znaju
 
...aws, udji u sobu, okreni se oko sebe i sama vidi sta bi mogla da promenis da se u njoj osecas prijatnije...budi kreativna, mozda neko lepo osvetljenje, ukras, slika, okaci visece zvoncice, promeni boju zidova....snadji se sa onim sto imas...preporuke iz feng suia nisu urezane u kamenu i baziraju se na vremenima kad je zivotni prostor izgledao mnogo drugacije
 
Filozofija druge kulture i podneblja..
tesko primenljiva kod nas i nasem mentalitetu..
mozemo samo da pricamo i po nesto primenimo
sa neizvesnom verovatnocom koliko ce to biti delotvorno..
Ono sto sam primenila iz Feng Shui-a je sledece..
sve ono sto ne koristim u zadnjih godinu dana ..izbacila sam iz kuce..
procistila se od stvari ..i

dobro je..:)
deluje u smislu da sam osetila zadovoljstvo zbog toga
 

Back
Top