µTorrent

Master of Pupets

Primećen član
Poruka
683
Imama problem sa gore navedenim programom skidam ja torent stigne do 8.9 prodje minut ono 8.8 pa onda 8.7 onda se pocne povecavati,Da li je svejedno koji torent program koristis,da li to zavisi od brzine skidanja fajla 8-) .
 
E sad ja imam jedan problem sa njim.
Da li je neko "iskusio" isto?
On radi savrseno. Skida sve normalno maksimalnim brzinama medjutim potpuno mi je ugusio internet saobracaj.
Pre sam moga da se setam po netu dok radi (naravno sporije ali je islo) ali sada prvo ne da da se "digne" FF ili IE a drugo potpuno mi ugusi drugi sobracaj.
Kad aktiviram FF ili IE jednostavno se nista ne dize dok ga ne ugasim. KAd ga ugasim i kliknem da dignem te programe podigne mi se i taj i onaj od malopre koji nije mogao. Internet saobracaj isto. Nista, a kad ga ugasim sve krene normalno. Kad opet :aktiviram µTorrent opet nista ne radi a kad ga ponovo ugasim opet sve savrseno radi. Dok on radi on skida i radi normalno.
JA sam :shock:

E da. Proverio sam racunar i sa spybotom i adawareom a kasperski mi je non stop ukljucen tako da nije "gamad"
 
Problem nije ni do µTorrent-a, ni do provajdera, ni do upload-a.

Radi se o tome da je bilo kakav p2p, a pogotovo BitTorrent, veoma ''stresan'' za routere/adaptere.
Nijedan uređaj nije imun na takve probleme, a kamoli adapteri koje provajderi dele korisnicima.

Uređaji podržavaju konačan broj istovremenih konekcija. Kada ta cifra bude dostignuta, uređaj ili ignoriše nove pokušaje za uspostavljanje konekcije ( a ove aktivne nastavljaju da rade ) ili se potpuno ''zapuca''.

Za one koji koriste µTorrent ili Azureus: prvo probajte isključiti DHT network.
Nikakvo umanjenje brzine neće nastati usled toga, a problem bi mogao biti rešen.
Ako ne pomogne onda ograničite ukupan broj konekcija koje client može da uspostavi.
Trebalo bi proveriti za svaki uređaj posebno koliko konekcija podržava, no većina jeftinih adaptera/routera bi trebalo da može da se snađe sa nekih 150 - 250 konekcija. Prvo probajte sa, recimo, 200 maks. konekcija, pa ako i dalje bude bilo problema, smanjujte.
 
@ dvr
nisam na SBB-u ;)
Ja ne moram da resetujem nego je dovoljno da ga iskljucim i zato mi "mirise" na Boru :P
@ tzar
U principu ni ne moram da ogranicavam jer mi je upload 10KB/s premda sam ogranicio svojevrmeno na 7 cisto da bih ja imao protok za surfovanje
@Bora
Da to lici na to, ali mi onda nije jasno zasto je do pre dva-tri dana sve radilo normalno. Videcu da uradim to sta si napisao pa cu javiti. Za "jadac" konekcija sam vec znao tako da mi vec odavno stoji na 150/50.

Hvala.
 
Зависи колико је тренутно сидера онлајн и да ли су дозволили пуни (опционо) капацитет преузимања њихових већ доступних пакета тога фајла који скидаш тренутно.
 
Problem nije ni do µTorrent-a, ni do provajdera, ni do upload-a.

Radi se o tome da je bilo kakav p2p, a pogotovo BitTorrent, veoma ''stresan'' za routere/adaptere.
Nijedan uređaj nije imun na takve probleme, a kamoli adapteri koje provajderi dele korisnicima.

Uređaji podržavaju konačan broj istovremenih konekcija. Kada ta cifra bude dostignuta, uređaj ili ignoriše nove pokušaje za uspostavljanje konekcije ( a ove aktivne nastavljaju da rade ) ili se potpuno ''zapuca''.

Конкретно, сам бафер се напуни и ту долази или до блокирања или до рестарта истог.
 
E sad sam poceo skidati neki dvd .iso..i nema ga u folderu gde inace skidam..skine on 20mb i izbacuje povremeno File excseed filesystem size limit:evil:i ne ide da je neki % skinuo..koj mu je moj?
 
Ако скидаш више таквих фајлова, могуће је да је сваки од њих "резервисао" одређени део на партицији и тако испунио тај лимит од 20 ГБ... а можда и није до тога.

Можда то што скидаш, у ствари скидаш на неки портабилни диск који је највероватније форматиран као FAТ/FAТ32 фајл систем, а познато је да код њега постоји лимит у величини појединачног фајла који може да се складишти, а он не сме да пређе 4 ГБ.
 
Ако скидаш више таквих фајлова, могуће је да је сваки од њих "резервисао" одређени део на партицији и тако испунио тај лимит од 20 ГБ... а можда и није до тога.

Можда то што скидаш, у ствари скидаш на неки портабилни диск који је највероватније форматиран као FAТ/FAТ32 фајл систем, а познато је да код њега постоји лимит у величини појединачног фајла који може да се складишти, а он не сме да пређе 4 ГБ.

Da li bi mogao da objasniš podešavanje ovog programa po koracima, izgubim se u njegovom helpu ?
 
Da li bi mogao da objasniš podešavanje ovog programa po koracima, izgubim se u njegovom helpu ?

Ако ми верујеш, једино подешавање µTorrentа код мене се своди на то, да му ограничим upload брзину на 3kB/s... све остало је по defaultu... и цепа максимално колико може.
 

Back
Top