Kikiriki semenke boza limunada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Uz gospodu "dam ti - daš mi" politikante-zafrkante postadosmo trgovačka meka na Balkanu. Pogledajte samo na šta liči Beograd 2007-me (sa sve Zemunom koliko god se isti opirao i vadio na onu tablu kod Brankovog mosta).

Na svakom ćošku: trafike, banke, menjačnice, dragstori, pekare, ćevabdžinice, agencije za nekretnine, apoteke, kladionice i turističke agencije koje iako svaka sa drugim vlasnikom sve strpaju u isti autobus.

Šta ćete otvoriti zavisi samo koliko imate početnog kapitala i veza kako u vlasti tako u podzemlju.
Utopija...


Koliko dugo još možemo da izdržimo sa ovakvom utopističkom privredom?
 
Tako je u svakom vecem evropskom gradu.Tesko ces kroz Minhen,Berlin,Diseldorf,.. proci da na svakih par stotina metara ne naletis na imbis turske hrane,cevabdzinice,pekare,i slicne gluposti.Ako mislis na nosioce ekonomije(fabrike,mini fabrike,..)to se nalazi u industrijskim zonama.Sedni u auto i kreni autoputem Bg-Zg kod Krnjesevaca i Simanovaca po broju fabrika i lagera mislices da si negde na Zapadu.Uvek u centralnim gradskim jezgrima zivi sirotinja i srednji sloj,pa spram njih i burekdzinice,pekara,kiosci.Bogati zive na periferiji, i imaju svoje male cetvrti gde pazare,obicno po jedna do dve ulice gde su smesteni bolji butici,restorani,...Irone trebalo bi toliko da znas.Ja sam mislio da si malo proputovao izvan Balikana.Ali izgleda da nisi cim ovakava tema.Ima vremena za 4-5 godina ce ukinuti vize,pa kad dodjes u Berlin grad sa 5mil.stanovnika mislices da si u Istanbulu ;)
 
Сва та "киоск-трговина" и уопште систем бувљака присутан је заиста на сваком ћошку, али не само то - погледај Булевар краља Александра (који је некада заиста био трговачка улица) или погледај Кнез Михајлову - трагедија... то је стециште "продавница" за прање новца, разних патикарница и других глупости а намена пословних објеката мења се сваких 6 месеци... шта нам то казује - то нам казује да НИКО НИШТА НЕ ПРОИЗВОДИ - сви само препродају и ваљају увезено ђубре с тим да се "уграде" за неки проценат, а ти пословни објекти су право место за прање кипарске тј. покрадене лове.

Србија ће издржати дотле док банкари и остали шибицари не буду исцедили и последњи динар грађанима на камате и преварантске кредите. Затим ће отворити границе, они што су способни да раде биће најјевтинија радна снага у ЕУ, а пензоси ће поцркати и оставити ЛЕП ПРАЗАН ПРОСТОР НА БАЛКАНУ.
 
sumnjivo lice:
Tako je u svakom vecem evropskom gradu.Tesko ces kroz Minhen,Berlin,Diseldorf,.. proci da na svakih par stotina metara ne naletis na imbis turske hrane,cevabdzinice,pekare,i slicne gluposti.Ako mislis na nosioce ekonomije(fabrike,mini fabrike,..)to se nalazi u industrijskim zonama.Sedni u auto i kreni autoputem Bg-Zg kod Krnjesevaca i Simanovaca po broju fabrika i lagera mislices da si negde na Zapadu.Uvek u centralnim gradskim jezgrima zivi sirotinja i srednji sloj,pa spram njih i burekdzinice,pekara,kiosci.Bogati zive na periferiji, i imaju svoje male cetvrti gde pazare,obicno po jedna do dve ulice gde su smesteni bolji butici,restorani,...Irone trebalo bi toliko da znas.Ja sam mislio da si malo proputovao izvan Balikana.Ali izgleda da nisi cim ovakava tema.Ima vremena za 4-5 godina ce ukinuti vize,pa kad dodjes u Berlin grad sa 5mil.stanovnika mislices da si u Istanbulu ;)

Nisam znao da kod nas opste postoji negde mesto koje po broju fabrika moze da se poredi sa zapadom, ali koliko su one u funkciji?
Inace je istina da su u jezgru grada nadjidjani kiosci, pekare, mesnice, mlekare itd, i to gusto jedni uz druge, industrijska zona je po pravilu grad do grada.
Mozda jedino da nasi malo na stilu porade i malo vise na korupciji i mafiji, pa da stvarno pocnemo da se zapadu priblizavamo.
Previse je onih "sitnica".
 
Iron Lord:


Na svakom ćošku: trafike, banke, menjačnice, dragstori, pekare, ćevabdžinice, agencije za nekretnine, apoteke, kladionice i turističke agencije koje iako svaka sa drugim vlasnikom sve strpaju u isti autobus.


Ma kakvi... Kad god mi treba trafika u gradu nigde ni jedne nema... Pre je bilo mnogo lakse kad bilo ih je vise... I isto sto sam izvalio da na autobuskim stanicama nikad nema vise od jedne eventualno dve trafike... Tako drze monopol.
A sto su se izbezobrazili majku im njihovu, u nekim zabitima po gradu i u nedodjijama nigde ni jedne ni trafike ni radnje... Idi uz topcidersku reku recimoimas samo jednu prodavnicu...

Ono sto najvise mrzim je sto retko koja od njih radi nocu. od 0 do 48 sati... Gomila toga po pravilu ne radi nedeljom. ko da nemogu da nadju jednog nezaposlenog coveka da im radi nedeljom...

moracu u drugoj temi da nastavim...
 
hektorius:
Nisam znao da kod nas opste postoji negde mesto koje po broju fabrika moze da se poredi sa zapadom, ali koliko su one u funkciji?
Inace je istina da su u jezgru grada nadjidjani kiosci, pekare, mesnice, mlekare itd, i to gusto jedni uz druge, industrijska zona je po pravilu grad do grada.
Mozda jedino da nasi malo na stilu porade i malo vise na korupciji i mafiji, pa da stvarno pocnemo da se zapadu priblizavamo.
Previse je onih "sitnica".
Naravno da nemoze da se poredi sa Zapadom u bukvalnom smislu bukvalisto :D .U Krnjesevcima je skoro otvorena centrala MAN-a za jugoistocnu Evropu.Sve po standardima EU.Odmah pored centrale MAN-a se zavrsava nekoliko postrojenja i lagera sa vise hiljada kvadratnih metara.U Simanovcima odmah pored naplatne rampe je otvorena fabrika boja(Slovenci),masa manjih pogona je u Simanovcima.Zasto?blizina Beograda i auto-puta,i Surcina.Jeftinije zemljiste,dobra lokacija za razliku od uzasnog saobracaja u BG.Indjia da ne govorimo.Kako neko moze danas u Bg da otvori fabricki pogon?Koja je cena kvadratnog metra u BG, koja Indjiji,a daljina je 30km.Industrijska zona Bg je vec popujena,ostaje samo dase siri prema Batajnici,Dobanovcima,Pazovi,Indjiji.Dok u gradu i treba da razvija sitna zanatska radnja.Da otvoris fabriku u Beogradu ,za te pare ces otvoriti tri u Kragujevcu,Indjiji,Samoboru.
 
sumnjivo lice:
Tako je u svakom vecem evropskom gradu.Tesko ces kroz Minhen,Berlin,Diseldorf,.. proci da na svakih par stotina metara ne naletis na imbis turske hrane,cevabdzinice,pekare,i slicne gluposti.Ako mislis na nosioce ekonomije(fabrike,mini fabrike,..)to se nalazi u industrijskim zonama.Sedni u auto i kreni autoputem Bg-Zg kod Krnjesevaca i Simanovaca po broju fabrika i lagera mislices da si negde na Zapadu.Uvek u centralnim gradskim jezgrima zivi sirotinja i srednji sloj,pa spram njih i burekdzinice,pekara,kiosci.Bogati zive na periferiji, i imaju svoje male cetvrti gde pazare,obicno po jedna do dve ulice gde su smesteni bolji butici,restorani,...Irone trebalo bi toliko da znas.Ja sam mislio da si malo proputovao izvan Balikana.Ali izgleda da nisi cim ovakava tema.Ima vremena za 4-5 godina ce ukinuti vize,pa kad dodjes u Berlin grad sa 5mil.stanovnika mislices da si u Istanbulu ;)

Pomenute industrijske zone na Zapadu se bave konkretno - proizvodnjom.
Naši predstavnici istih, samozvani "industrijalci" se bave komercijalom - uvoz i preprodaja proizvoda tih firmi. A to nije industrija.


eremita:
Сва та "киоск-трговина" и уопште систем бувљака присутан је заиста на сваком ћошку, али не само то - погледај Булевар краља Александра (који је некада заиста био трговачка улица) или погледај Кнез Михајлову - трагедија... то је стециште "продавница" за прање новца, разних патикарница и других глупости а намена пословних објеката мења се сваких 6 месеци... шта нам то казује - то нам казује да НИКО НИШТА НЕ ПРОИЗВОДИ - сви само препродају и ваљају увезено ђубре с тим да се "уграде" за неки проценат, а ти пословни објекти су право место за прање кипарске тј. покрадене лове.

Србија ће издржати дотле док банкари и остали шибицари не буду исцедили и последњи динар грађанима на камате и преварантске кредите. Затим ће отворити границе, они што су способни да раде биће најјевтинија радна снага у ЕУ, а пензоси ће поцркати и оставити ЛЕП ПРАЗАН ПРОСТОР НА БАЛКАНУ.

Nit veće nemaštine nit' više nagradnih igara. Nit' veće nezaposlenosti nit' više banaka. Najobičnije zvanično zelenašenje i iživljavanje nad narodom prečesto neupućenim u pravno-ekonomske začkoljice. Pozajmica od 30.000 nečega se vraća sa 50.000 tog istog. Sa ovakvom kamatnom stopom pomenuti zelenaši pod okriljem države ne bi mogli da rade na Zapadu.

Pošto država garantuje 3.000 evra u slučaju bankrota neke "banke", onda je najpametnije 60.000 evra raspodeliti na svih 20 banaka :D
 
hektorius:
Ja sam mislio na epizodu TLN 2.

...znas ono...uzme casa obicna voda i jedna karamelja...

...al se za*ebo i umesto obicna voda uzeo kiselja voda...

...pa dobio koka - kolja...


Jel to iz drugog serijala ili iz prvog? (prvi serijal je sa srpskim pacman-om na kraju a drugi sa sevdah-kolcetom)

SANDRINAbg:
Iron Lord. , o'š ti ja prodam vikendicu kod Krčedina..? Nećeš nikog vidiš...ni trafiku, ni fabriku...samo pecaljku i Dunav i ne se sekiraš bezveze... :lol:

Vrlo malo će mi još vremena trebati da presečem - koj će mi dobardan od komšije koji ionako istresa buvljivu posteljinu svako jutro meni iznad glave, pa onda onaj što sluša narodnjake, pa ovaj odavde što se još uvek loži na rave i house, pa nazovi ribe koje špaklom skidam sa prozora dok leti u gaćama šetam po sobi a prozori otvoreni (šatro šetaju kuče, a došle da vide buldoga)... Da ne zaboravim i ovu vremešnu tetku u blizini koja umesto da se sprema za onaj svet još uvek izigrava napaljenu tinejdžerku pa deli li deli... Od groktanja ne mogu da spavam, posle hrču za olimpijadu!

Periferija, voda i struja - bog da te vidi...
 
Torrente BG:
Nema potrebe kada desiptarizujemo Evropu i istrebimo gamad nece vise biti ni semenki,boze i ljimunade

Каже ми кева када је она била мала да су комуњаре овде у БГ пуштале стоку шиптарску да као праве слаткише - а они направе кокице па истопе шећер који обоје у црвену боју и онда умељају својим прљвим рукама те кокице и као продају кокице као велике грудве испред основних школа - тако ДА СУ ОВДЕ НАПРАВИЛИ СВЕ ЕПИДЕМИЈЕ ЖУТИЦЕ ...

Овде је био само један Шиптар који је био на нивоу још од пре 2.св.рата а посластичарница се звала "Пеливан" - зато га је Броз хапсио и малтретирао...јер је тај шипос схватао разлику... и данас постоје али НИЈЕ ТО - ТО ...сада користе жабарску(тј.италијанску) методу за прављење сладоледа,(увезу прашак у кесицама и само смућкају) тако да су данас њихови производи заиста одвратни... све је вештачко и све је одвратно..... 8-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top