protiv cvrste stolice

Za koga,koje godiste,koliko dana nije bilo crevnog praznjenja?Jesi li probao sa oni prirodnim varijantama,suve sljive,mekinje,potpuno gorka kafa...nemoj odmah se hvatati lekova,nije to bas tako zdravo za stomak,da ga raznese jedna tabletica.
 
Ako ne nadjes gde ti Gost rece probaj direktno u Tadeusa Koscuska br.1 , tel: 182-112,3031-610,3031-617.Sto se tice caja za mrsavljenje ne znam, ali za br.27 znam, moja majka ga povremeno koristi zbog gore pomenutog problema i prezadovoljna je.
 
Hmmm, problematika mi je malko poznata, jer moja sestra pati od toga... Ima prosecno zatvor od po nedelju dana...

Isla ona i na ispitivanja i sta sve ne, i doktori proglasili to problemom lenjih creva (koji imam i ja, ali ne u tako drasticnoj meri... mora da je porodicno), i jedino sto su mogli da joj savetuju je malo bolja ishrana...

Od tad se kljuka raznim zitaricama, zrnevljem i sta sve ne... Suve sljive su joj redovni deo ishrane, i pije neki caj koji kaze da pomaze... Pitacu je ja sutra sta pije pa cu vam reci... U svakom slucaju ona i dalje ima zatvor ali ne bas onakav meren u nedeljama...

Jednostavno, nekome je tako genetika odredila da se muci, pa nema doktora koji ce resiti taj problem. Dakle, u vecini slucajeva jedina stvar koja pomaze je pravilnija ishrana...

Poz.
 
Probaj sa kuhanom psenicom, meni je pomogla ali moras je jesti svaki dan ali bez secera, meni su pomogle i jabuke uvece pa probaj videces, meni je to pomoglo, a isto tako sam jela crni hleb od zitarica .
 
Anonymous:
zna li neko neki lek protiv cvrste stolice tj.zatvora? hitno je!

Mnogo ljudi koje poznajem pati od toga, pa mogu da preporucim sledece varijante:
1. postoji u apotekama 'Dulkolax' tablete i 'Natrijum pikosulfat' koje popijes npr. uvece (2 ili 3) i ujutru vec rade creva (otprilike se to koristi za preciscavanje)

2. postoji lecenje akunpukturom (hvala dr :oops: ), a ja znam jednog ODLICNOG lekara koji radi u jednom delu Medicinskog fakulteta (na kraju Resavske ulice, pa kada se krene od crkve Sv. Marka na gore, posto odatle pocinju brojevi, do kraja se skoro ide, pa sa desne strane je ta zgrada - nisam sigurna za sta je taj odsek), jer sa leve strane ulice je Urgentni centar i sl. Taj lekar je Rus i radi sa svojom zenom, zaista je odlican i ima neverovatan osecaj da tacno otkrije sta sve nije u redu. Zove se ja mislim, ali nisam najsigurnija Vladimir Danilov ili tako nekako. Izlecio je mnoge ljude i od astme i ne znam ni ja vise cega, ali nije bas carobnjak (da neko ne pomisli pogresno). Jedini problem je sto je preskup i ne mogu tacno reci koliko sada kosta pregled, ali npr. pre 2 godine je svaki pregled kostao 20 eura i svaka kontrola isto, a jos ako ti stavljaju u toku terapije i neke teglice to je jos 20 eura i tako redom... Ko zeli da se izleci, ali ima mogucnosti da plati, eto prilike. I duzina terapije zavisi od toga koliko je neko 'bolestan'... Mogu biti dve, ali i 10 ili 20. Samo treba biti uporan i imati para!!!

Zaista ne znam sta bih jos mogla da napisem... Ove dve varijante su mi jedine u glavi...

Srecno!!!
 
Prvo dulkolaks tablete i njima slicne nisu najsrecnije resenje,pogotovo ne za cestu upotrebu.To vrlo ostecuje zid creva i sa tim se ne treba saliti,prvo iscrpeti sve prirodne mogucnosti.
Verovatno si mislila na akunpukturu?
 
Imam veeeliki problem u vezi ovoga. Mozda ce vam zvucati cudno... ali... Nekada mi se desi da ne idem u wc i po nekoliko meseci... Ne osecam nikakvu potrebu da idem u wc... ali, jednom mesecno osetim tu potrebu ali kao da nemam dovoljno snage da sve to izbacim iz sebe i nista. Malo mi je neprijatno da pricam o ovome ali je tako. Kada napipam stomak osetim kao neki ogromni kamen koji se poznaje kada legnem na stomak. To krijem od roditelja i zato ne idem kod doktora... Za ovo nema leka sigurno. :cry:
 
Ej PaPaPa obavezno moras ici kod doktora,ali obavezno,to sto se stidis moze da te kosta glave,jako je opasno sve sto je preko 15 dana a kamoli nekoliko meseci..ja cu ti za pocetak preporuciti da u ishranu uneses suve sljive koje su jako dobre,mekinje,puno voca manje mesa, belog hleba i tome slicno.javi sta si odlucila za doktora?
 

Back
Top