ZA DR HITNO

Gost
dr,reci mi molim te:
moj decko je bolestan boli ga grlo,desni krajnik mu je skroz naduven,zdrelo mu se od toga skroz pomerilo u stranu.ne moze nista da jede,jedva prica.doktor opste prakse mu je dao injekcije,7 kom,ne znam koje,alergican je na penicilin.kakve su tvoje prognoze?da li bi morao na orl?napisi molim te tvoje misljenje i imas li neki savet?mnogo ti hvala!
 
Pa ako ima anginu onda mora malo da istrpi,ako je alergican na penicilin pretpostavljam da mu je prepisala linkocin injekcije.E sad da bi to delovalo potrebno je da prodje malo vremena ,ne moze odmah.Na orl bi mu isto dali injekcije,lezi u krevet,pij cajeve,spustaj temepraturu i za dan ,dva bice ok.E sad ako je krajnik toliko otecen ili postoji neki apsces iza krajnika(gnojna kolekcija)a doktor bi to video ,u tom slucaju bi ga i sam poslao na intervenciju dreniranja istog na orl.
Dakle,strogo mirovanje u krevetu,injekcije,topli cajevi,supice iz kesice,brufen ili nesto slicno za spustanje temeprature ako je visa od 38c,vitamin c ali u svezem obliku,limin,pomorandza,kivi i da cuti i stedi grlo,i da ga ispira rastvorom sode bikarbone.Bice mu bolje vec sutra vece,ukoliko nema tog apscesa,sto ne mogu napamet da tvrdim.
 
a jel ima neke veze sto je pre toga pio dovicin?i ocigledno mu nije pomoglo?mislim da nije postao rezistentan?znaci mislis da nije nista strasno i da ne bi trebalo da se ISKOMLIKUJE??
HVALA
 
Ono sto naucis na 4. godini fakulteta iz infektivnih bolesti je da se angine(upale krajnika)sve apogotovo tako burne lece samo sa 2 antibiotika,penicilin(na koji je tvoj decko alergican) i eritromicin.Posto je kod njega to buknulo pretpostavljam da je dat liknocin koji je iz grupe u kojoj je eritromicin,a ampularna forma,dakle daje se injekcijom.
Od dovicina cu da dobijem nervni slom jer kako ko stigne ga uzima a kad bih vam najbrojala na sta deluje videli bi da tesko ko ima te bolesti.Tako da nije ni cudo sto nije delovao,jednostavno ne pokriva tu bakteriju.
Nije mogao da postane rezistentan kad se samo dzabe trovao,jeli mu to lekar prepisao ili je na svoju ruku uzeo?
Bice sve ok,ne brini samo treba malo vremena.
 
dr,stvar stoji ovako:
mnogo mu je lose,
pocele su usi da ga bole i ima temperaturu 37/5
kaze da mu je gore nego juce.ja se nadam da mu doktor nije prepisao pogresnu terapiju....????
 
Usi moraju da ga bole jer se bol kod upale krajnika refleksno siri prema uhu.
Sta mu je tacno prepisala,ne verujem da je pogresna terapija ali ajde reci tacan naziv.
Temperatura nije visoka cak se ta temperatura i ne skida a muskarci imaju nizi prag za bol tako da nemoj previse da brines,daj reci tacan naziv leka.
 
ma nije normalan,ja ga pitam,ne zna ni on.samo se nervira kao da ce time nesto postici.da je bilo za operaciju krajnika verovatno bi ga vec poslali.tebi hvala puno.
 
Opusti se,muskarci su velike maze,jeste volimo ih ali kad su bolesni i od kijavice...gotovo,umiru.To ne moze odmah da prodje,bez 7 do 10 injekcija nema nista.
Dakle,pusti ga da kuka malo,za operaciju krajnika nije sigurno jer se krajnici nikad ne operisu pod upalom...jedino da mu je zivot ugrozen sto po tvojoj prici ne bih rekla.
Vidi se da si dobra devojka i da ga volis,bice mu dobro za par dana.
 
dr,nije mu bolje ni malo,cak mu je i gore mozda.nismo se videli,njegov drug kaze da mu je sve zagnojilo,krajnik treci mu je ekstremno natecen,a to da ne moze nista ni da jede ni da spava i da ima temperaturu od 37\5 do 39.uzas zivi.znas kako me plasi ne mogu da ti opisem.ako imas jos neke reci saveta.....ti reci i hvala..
 
Prvo treci krajnik je u nosu i ne mozes ga videti ako nisi orl,ni sa malo maste.Dakle ostaju samo ona dva koja se vide,slusaj to je ocigledno vrlo jaka angina koja ne moze proci preko noci,ako su krajnici zagnojeni onda naravno postoje sitni tzv cepici na njima koji ukazuju na celu problematiku.
Jesi li saznala sta prima od injekcija?Danas mu je treci dan?
Ako i sutra ne bude padala temperatura onda nek ponovo ode kod lekara.
Svojih 26 godina sam se mucila sa krajnicima,ama ni jedna angina mi nije trajala manje od 7 dana,po 4-5 dana samo temperatura me lomila tako da to sto on prozivljava je potpuno u sklopu klinicke slike.
Moze on da ode kod orl ali to nece promeniti tok bolesti a s obzirom na alergiju na penicilin ni terapiju.
 
dr,ovako stoje stvari.videla sam danas sve i sama:

jako mu je lose,ne moze ni da prica ni da jede,bled je i zut jako.neces verovati ali injekcije koje je primao bile su pogresne,drugi dr.opste prakse mu je prepisao 10 nekih drugih duplih injekcija.ne moze da prica uopste.ako mu ne bude bolje za 2 dana,dobio je uput za orl.
nadam se najboljem.sve je na neki nacin neizvesno.zar ne?pitam ga koje injekcije prima on se nervira i prica ma ne zanima me....NADAJMO SE....
 
Joj boze,zapamtice ovu anginu.Pa te druge injekcije bi trebale da deluju,verujem da mu je lose ali bice on dobro,sad je iscrpljen i zbog krajnika i temperature.
Ako mu ne bude bolje onda kod orl,nista drugo.
Javi kako mu je.
 
Anonymous:
dr,ovako stoje stvari.videla sam danas sve i sama:

jako mu je lose,ne moze ni da prica ni da jede,bled je i zut jako.neces verovati ali injekcije koje je primao bile su pogresne,drugi dr.opste prakse mu je prepisao 10 nekih drugih duplih injekcija.ne moze da prica uopste.ako mu ne bude bolje za 2 dana,dobio je uput za orl.
nadam se najboljem.sve je na neki nacin neizvesno.zar ne?pitam ga koje injekcije prima on se nervira i prica ma ne zanima me....NADAJMO SE....

Ja se izvinjavam sto se mesam... potpuni sam laik za medicinu, ali sve ovo sto sam procitala o stanju tvog decka me je podsetilo na moju mononukleozu od pre par godina...
Mozda da uzme uput za Infektivno? Meni su u Domu zdravlja dali 10 longacefa i mucili me mesec dana a nikome nija palo na pamet da imam mononukleozu...nisu mi ni krv izvadili.
Kada sam otisla na infektivno...bilo je tako reci kasno...ne prekasno... imala sam zuticu i izvesno ostecenje jetre...
Pa tako...
Nadam se da ovo nije njegov slucaj! :?

p.s. na mononukleozu ne deluje takodje ni jedan lek sem strogog mirovanja i stroge dijete
 
Mononukleoza strasno lici na anginu i grip,ona se ne leci,to je virusno oboljenje koje ima afinitet ga jetri i slezini,tako da bi na nju moglo da se posumnja u slucaju uvecane jetre i slezine(sto se utvrdjuje pregledom),povisenim transaminazama u krvi i analizom na Epstain Barov virus,izazivaca mononukloze.To nije strasno oboljenje,potrebno je mirovanje,promene na jetri su reverzibilne tako da nakon oporavka jetra se potpuno regenerise.Doduse moze doci do komplikacija ali ne bih sad o njima.Ja sam otkrila da sam prelezala mononukozu nakon jedne isto tako epizode koja je licila na anginu.
Dakle,ukoliko je mononukooza ,ona se ne leci,ne postiji lek koji deluje na nju,moze se dijagnostikovati i nakon zavrsetka bolesti jer antitela ostaju u telu kao dokaz da je postojala infekcija.
Tvoj decko ima dve varijante,ukoliko ne budu delovale injekcije da se javi na orl ili na infektivnu kliniku.Sto se tice boje koze,svi izgledamo bledo zuti kad smo bolesni,i da postoji mononukleoza on ne bi imao zuticu to je sigurno.
U svakom slucaju,on mora da miruje,da uzima dosta svezeg voca,znam da ga boli grlo ali cedjena pomorandza,limun...to moze da popije,da prima injekcije i da se prati siruacija kako se odvija.Ukoliko mu bude lose postoji hitna dezurna sluzba pri svakoj klinici tako da i u toku noci on moze otici na infektivnu kliniku.
 
dr,
moze se reci da mu je danas peimetno bolje.valjda su sada ove injekcije ok.prima duplu dozu plus jednu protiv gusenja,da jede ne moze i dalje nista,kao malo mu je splasnuo otok.u utorak prima zadnju dozu.
kako ja mogu da procenim,sve ide na bolje!?!?
 
dr,znas kako se odvijaju stvari......?
isprimao je onih 9 injekcija i dobio jos dodatnih 9 da ih prima po 3 na dan tako da ima jos 4 dana.poceo je da prica i da mu odpada gnoj ali mu je grlo preosetljivo tako da ne moze nista da jede i dalje.samo pije caj i kafu.
potrjace.........ma uzas............
 
dr,ozdravio je.primao je garamicin.onda je dobio osip po rukama i ledjima kada su mu ustanovili da je pored penicilina alergican i na garamicin.dobio je kapsule od 500mg da pije na 6 sati.inace smrao je skoro 10 kg.
ali sada se zali da ga obliva hladan znoj,da mu se ruke tresu,kao padne mu secer,a onda cim uzme secer dobro mu je i posle opet po starom.
KAKVO JE TVOJE MISLJENJE??
HVALA
 
O boze,namuci se decko ko niko.Uzima eritromicin od 500 mg na 6 sati?
To je dobar lek ali ima malo nezeljenih efekata,tezak je za stomak ali prezivece.Posle ovoliko dana sa temepraturom,gnojnim cepovima u grlu,nije jeo nista zivo da budem iskrena cudilo bi me da se ne trese.
Nek proba da pojaca ishranu,sa eritromicinom nek uzima sto vise jogurta da zastiti malo stomak i ako ne moze da jede nek onda jede manje ali cesce,ali mora da jede da bi vratio i snagu i kilazu.
 

Back
Top