Prošetala "Povorka različitosti"

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ono stoje za nekoga bogatstvo za druge je....

Prošetala "Povorka različitosti"
13. jul 2007. | 13:22 -> 20:55 | Izvor: B92, Beta
Novi Sad, Beograd -- Centralnim ulicama Novog Sada, uz jaku policijsku pratnju, prošetala je "Povorka različitosti". Brojne osude sinoćnjeg napada.

Portparolka kampanje Biljana Simonović kazala je da je večerašnja povorka organizovana i kao protestni odgovor na sinoćni napad huligana na sličnu, ali znatno malobrojniju "Povorku različitosti", u kojoj je učestvovalo četrdesetak aktivista.

Prolazak povorke protekao je bez incidenata, a u njoj je bilo oko tri stotine mahom mladih ljudi, od kojih su neki bili pod maskama, dok je većina imala išarana lica i nosila šarenu odeću.

Simonovićeva je rekla da su organizatori kampanje večeras zatražili pomoć policije zbog bezbednosti učesnika u povorci.

"Povorka različitosti" organizovana je u okviru kampanje Saveta Evrope pod nazivom "Svi različiti - svi jednaki".

Osuda napada na Egzitu

Javnost i mnoge organizacije osudili napad huligana na aktiviste. Do napada je došlo juče, dok je povorka od oko 40 aktivista kampanje "Svi različiti, svi ravnopravni" iz Srbije i inostranstva izvodila performans u centru Novog Sada, uz antidiskriminacione poruke građanima. Izraelac Joav Hendel, koji je tokom napada na "Povorku različitosti" zadobio povrede ruku i glave, danas je izašao iz bolnice.

Udruženje Exit je saopštilo da očekuje brzu reakciju policije "jer samo hitno hapšenje kriminalaca može da opravda reputaciju Novog Sada i Srbije kao gostoljobivog mesta koje je trenutno ugostilo više hiljade mladih iz celog sveta".

"Egzit je ponosan što je ugostio kampanju "Svi različiti, svi ravnopravni". Tolerancija i poštovanje svake različitosti koja ne ugrožava druge etničke, rodne, religijske, seksualne i druge vrednosti su stvari za koje se borimo od kako smo pokrenuli festival", navodi se u saopštenju.

Savet Evrope: Izgrednici narušavaju ugled zemlje

Specijalni predstavnik generalnog sekretara Saveta Evrope u Srbiji Deni Iber kaže da je pažnja Evrope dodatno usmerena ka Srbiji zbog njenog predsedavanja Komitetom ministara SE i da takve stvari, uz ocenu da se sličan incident mogao desiti bilo gde u Evropi, štete Srbiji.

"Taj incident je prvi, pomalo crni signal tokom predsedavanja Srbije Komitetom ministara. To je za žaljenje jer je Srbija u protekla dva meseca predsedavajuća na jedan odgovoran i efikasan način u svetu i prvenstveno Evropi stvorila jedan sasvim drugačiji utisak, drugačiju, bolju sliku o sebi. Ljudi koji su napravili incident sinoć time su, u stvari, učinili nešto protiv svoje zemlje", kaže on.

Ministarstvo omladine i sporta osudilo napad na aktiviste kampanje za ravnopravnost. Kako se navodi u saopštenju, najveći muzički festival u zemlji trebalo bi da bude festival radosti i prijateljstva, spoj različitosti iz kojih se uči, a ne mesto huliganstva i nasilja.

Ministarstvo je podržalo kampanju "Svi različiti, svi ravnopravni" i aktivno učestvovalo u njoj "jer nam je zajednički cilj izgradnja zemlje mladih i uspešnih, u kojoj se poštuju i neguju različitosti", navodi se u saopštenju.

Gradonačelnica Novog Sada Maja Gojković najoštrije je osudila incident. "Osuđujem svaki vid nasilja koji ugrožava bezbednost i sigurnost građana i posetilaca Novog Sada i pozivam Sekretarijat unutrašnjih poslova da što pre identifikuje počinioce", navodi se u saopštenju.

Organizacija Građanska Vojvodina traži od nadležnih da identifikuju i oštro kazne počinioce. "Građanska Vojvodina smatra da se taj napad nije desio slučajno, već da je usmeren ka kompromitaciji Egzita."

"Pošto su iscrpeli sve ostale metode borbe za kompromitaciju, desni ekstremisti, ksenofobi i ultranacionalisti počeli su da primenjuju svoj omiljen vid borbe, a to je nasilje", saopštava Građanska Vojvodina.

Građanska Vojvodina upozorava da u celoj Srbiji bujaju ekstremistički pokreti uz prećutnu saglasnost ili prikrivenu materijalnu podršku određenih opozicionih, ali i partija na vlasti.

Inicijativu nevladinih organizacija Građanska Vojvodina čine Nezavisno društvo novinara Vojvodine, Centar za regionalizam, Centar za razvoj civilnog društva, Helsinški odbor za ljudska prava, Građanski fond Panonija, Otvoreni licej i Građanska akcija.

Incident je osudila i stranka G17 plus. U saopštenju te stranke ocenjuje se žalosnim što je i danas potrebno naglašavati "da je jednakost u različitosti osnovno načelo mirnog zivota", ako se ima u vidu kroz šta su prošli ljudi na ovim prostorima zbog netolerancije i netrpeljivosti. G17 plus zahteva od nadležnih da što brže otkriju i kazne počinioce.

Napad su osudili i Gradski odbor Srpskog pokreta obnove u Novom Sadu, Evropski pokret u Srbiji, Evropsko udruženje studenata prava, Program za dijalog mladih.
 
Torrente BG:
Svi razliciti tj nov nacin da se proguraju ****** i slicni bolesnici.

Наравно и то уопште и не крију - једино крију ови наши гов*ари.....:

*****************************************************************************************
PRIDE DAY - UPOZNAJMO SE! 14.7.2007. 18h TRG SLOBODE NOVI SAD



Pride Tim Vam sa radošću objavljuje termin ovogodišnjeg Pride Day dešavanja u Novom Sadu!

vreme: subota, 14.7.2007. od 18h do 19h
mesto: spomenik Miletiću, Trg Slobode, Novi Sad, Vojvodina, Srbija

PRIDE DAY - UPOZNAJMO SE! je miran, planiran skup LGBT i friendly zajednice, na kojem treba da pokažemo međusobnu solidarnost i želju za promenama u društvu.

Učesnici se pozivaju da:
1. se skupe na trgu u 18h,
2. povedu moralnu podršku (čitaj: hrabrost),
3. dovedu prijatelje i ostalu friendly masu (mame i tate),
4. se ponašaju slobodno,
5. se ponašaju pristojno, u skladu sa sopstvenim moralom,
6. donesu transparente i ostale artikle za privlačenje pažnje,
7. ponesu pištaljku i slične artikle za uzbunjivanje,
8. prikupe dobro raspoloženje,
9. ne zaborave torbice ili neke druge elemente za samoodbranu od manijaka iluzionista,
10. razbeže se u roku od sat vremena sa trga u pravcu svoje planirane zabave za to veče.

Na trgu ćemo:
1. se okupiti,
2. privući pažnju masi i medijima,
3. pištati i vrištati, u skladu sa osobenostima,
4. biti svoji,
5. voditi dubokoumne i plitkoumne razgovore sa ostalim učesnicima,
6. šmekati se i keziti jedni drugima,
7. biti brojni i zabeleženi,
8. flirtovati i muvati se (ako bude muva),
9. ponašati se kao str8, ali u gay/bi/trans fazonu (kreativnost se ceni),
10. razbežati se do 19h svako u svom pravcu.

Pride je:
1. obezbeđen od strane policije,
2. slabo reklamiran (manijaci ne znaju),
3. samo tvoj i naš.

Od Pridea ne treba da očekujete:
1. karneval u riu,
2. govore i slične političke prezentacije,
3. manijake i beograd 2001,
4. clubbing događaj,
5. bioskopsko veče.

Od Pridea treba da očekujete:
1. ono što od njega sami napravite.

*moto ovogodišnjeg skupa je 'UPOZNAJMO SE!', sa ciljem da sugeriše konačno upoznavanje između većine i seksualnih/rodnih manjina, i na taj način otvori javni prostor za buduću komunikaciju između ove dve strane
**što nas više dođe, biće nam bolje, ali bake i deke ostavite kod kuće, televizija im je bolja za praćenje
***svaka sličnost sa deset božjih zapovesti je slučajna; autor se odriče odgovornosti za neuspešno rukovanje

Pride Tim

*******************************************************************************************
 
''Gradonačelnica Novog Sada Maja Gojković najoštrije je osudila incident. "Osuđujem svaki vid nasilja koji ugrožava bezbednost i sigurnost građana i posetilaca Novog Sada i pozivam Sekretarijat unutrašnjih poslova da što pre identifikuje počinioce"

Neko bi da bude veći pravoslavac od patrijarha?
 
nesha taxista:
''Gradonačelnica Novog Sada Maja Gojković najoštrije je osudila incident. "Osuđujem svaki vid nasilja koji ugrožava bezbednost i sigurnost građana i posetilaca Novog Sada i pozivam Sekretarijat unutrašnjih poslova da što pre identifikuje počinioce"

Neko bi da bude veći pravoslavac od patrijarha?

Ili od Vučića:-D

Jedno zanimljivo pitanje za vas: "Šta biste vi kao gradonačelnik Beograda preduzeli da osigurate mirno i bezbedno održavanje 'gay' parade u glavnom gradu?, pita Vanja.

Vučić: "Ja sam jednu stvar, u svakom slučaju, rekao. U Beogradu mora da bude red i mir, u svakom slučaju. I to je, pre svega, naravno, nadležnost MUP-a. Ali ja ni u kom slučaju neću i ne želim da šikaniram i maltretiram bilo koga i zbog njegovih bilo kakvih uverenja. Oni koji pokazuju preteranu mržnju prema takvim ljudima, mislim da imaju neke druge latentne probleme.
 
Ето, лееееепооооооо...... сада је Нови Сад прави јевропски град - управо је оверен у буљ*... а и Маја Гојковић и Вучић су се "лепо показали" ------ и они су дефинитивно оверени отпозади...... :roll: :roll: :roll:
 
Ha-Nocri:
Ne lupetaj bolesni covece. Razlicitost u pripadnosti naciji, veri, polu. Udavi se u svojoj mrznji. A za eremitu da ne pricam.

Не лупетај ти, неидентификовани летећи човечуљку..... :evil:

Једно је бити различит - а сасвим друго је малтретирати друге због своје "различитости"...
 
eremita:
Не лупетај ти, неидентификовани летећи човечуљку..... :evil:

Једно је бити различит - а сасвим друго је малтретирати друге због своје "различитости"...
Ehh, coveculjku zaostali. Pa ovde se razlicitosti maltretiraju, a ne obrnuto. Kako neki ljudi mrze. Sovinisti najgori.
 
Ha-Nocri:
Ehh, coveculjku zaostali. Pa ovde se razlicitosti maltretiraju, a ne obrnuto. Kako neki ljudi mrze. Sovinisti najgori.

Па кретенчино, нисам се ја скинуо и набио перушку у буљу и пошао да се шетам Кнез Михајловом да саблажњујем и згражавам старији свет, жене и децу...... него твоје педерчине...што је најгори вид малтретирања других људи.....ПАРАДИРАТИ СВОЈИМ СЕКСУАЛНИМ НАСТРАНОСТИМА ЈЕ ПРОТИВНО И ПРИСТОЈНОСТИ И БИЛО КОМ ОСНОВНОМ ЈАВНОМ МОРАЛУ...

А ти се у "мржњу" разумеш к'о Марица у криви к****... не знам да ли имаш децу, али очигледно немаш мозга.....

Ево чему ви хоћете да нашу децу "приведете"... болесни човече.....да ли ово треба да гледамо сваки дан по граду, или овакве ствари ти људи треба да задрже за своје "кружоке"...




И они сами врло добро знају шта раде, зато се и јесу појавили са маскама на лицима или са таквом шминком и шарама да их ни рођена мајка не препозна.......
 
eremita:
Па кретенчино, нисам се ја скинуо и набио перушку у буљу и пошао да се шетам Кнез Михајловом да саблажњујем и згражавам старији свет, жене и децу...... него твоје педерчине...што је најгори вид малтретирања других људи.....ПАРАДИРАТИ СВОЈИМ СЕКСУАЛНИМ НАСТРАНОСТИМА ЈЕ ПРОТИВНО И ПРИСТОЈНОСТИ И БИЛО КОМ ОСНОВНОМ ЈАВНОМ МОРАЛУ...

А ти се у "мржњу" разумеш к'о Марица у криви к****... не знам да ли имаш децу, али очигледно немаш мозга.....

Ево чему ви хоћете да нашу децу "приведете"... болесни човече.....да ли ово треба да гледамо сваки дан по граду, или овакве ствари ти људи треба да задрже за своје "кружоке"...




И они сами врло добро знају шта раде, зато се и јесу појавили са маскама на лицима или са таквом шминком и шарама да их ни рођена мајка не препозна.......
Jel volis da izvrces temu. Ko je pricao o tom protestu u Knez Mihajlovoj coveculjku jedan primitivni.

Ti ne znas koliko si ti jadan. Ti si jasno sovinista, moguce vrlo blizu fasizma.

A tu sliku sto si skinuo, jel to sa sajta koji si clan? Je li? Feget :lol:

Ja znam da sam strejt i mene ne zanima sto oni protestuju. To neme ne dotice. Ali za tebe ne znam. Svi koji nisu sigurni u svoju muskost bi ta tuku gej ljude.

Ljudi ako hoce da setaju nek setaju. Sta mene boli rac sta oni rade. A tebe izgleda boli. Zato im se bolje prikljuci umesto sto meni postavljas te slike ;)

I jos meni smes da kazes da sam bolestan. PA ti bolujes od ko zna koliko mentalnih bolesti. Ovo ozbiljno kazem Ti covece nisi normalan. Idi leci se, nije to nista strasno :twisted:
 
Ha-Nocri:
Ne lupetaj bolesni covece. Razlicitost u pripadnosti naciji, veri, polu. Udavi se u svojoj mrznji. A za eremitu da ne pricam.


5yv2gps.jpg



Ljubav ljudi :)
 
DellBoy-011:
Ili od Vučića:-D

Jedno zanimljivo pitanje za vas: "Šta biste vi kao gradonačelnik Beograda preduzeli da osigurate mirno i bezbedno održavanje 'gay' parade u glavnom gradu?, pita Vanja.

Vučić: "Ja sam jednu stvar, u svakom slučaju, rekao. U Beogradu mora da bude red i mir, u svakom slučaju. I to je, pre svega, naravno, nadležnost MUP-a. Ali ja ni u kom slučaju neću i ne želim da šikaniram i maltretiram bilo koga i zbog njegovih bilo kakvih uverenja. Oni koji pokazuju preteranu mržnju prema takvim ljudima, mislim da imaju neke druge latentne probleme.

Aca će izgubiti izvestan procenat glasova od pomenute populacije...
 
eremita:
Па кретенчино, нисам се ја скинуо и набио перушку у буљу и пошао да се шетам Кнез Михајловом да саблажњујем и згражавам старији свет, жене и децу...... него твоје педерчине...што је најгори вид малтретирања других људи.....ПАРАДИРАТИ СВОЈИМ СЕКСУАЛНИМ НАСТРАНОСТИМА ЈЕ ПРОТИВНО И ПРИСТОЈНОСТИ И БИЛО КОМ ОСНОВНОМ ЈАВНОМ МОРАЛУ...

А ти се у "мржњу" разумеш к'о Марица у криви к****... не знам да ли имаш децу, али очигледно немаш мозга.....

Ево чему ви хоћете да нашу децу "приведете"... болесни човече.....да ли ово треба да гледамо сваки дан по граду, или овакве ствари ти људи треба да задрже за своје "кружоке"...




И они сами врло добро знају шта раде, зато се и јесу појавили са маскама на лицима или са таквом шминком и шарама да их ни рођена мајка не препозна.......

Mito jel si ti slikao ili sedeo?
 
Torrente BG:
E sad nemoj da si bukvalista.Slicni bolesnici pederima,lezbejkama,pedofilima,nekrofilima itd.
A u ostalom njih 6-7 razbucalo njih 40.Pa to je smejurija.


@Mišo Kovač

Ameri zamalo da demonstriraju agens koji bi očas posla od Iračana napravio gej populaciju. Ne znam koliko bi trajalo ali baca novu senku na sve to... Ja sam spadao u ljude koji su smatrali da je to genetska greška jer kako drukčije? Ali taj agens... hm...
 

Back
Top