Najbolji/Najgori Filmovi Trileri

Ово су најбољи (најгоре не памтим)

Шта се догодило са Беби Џејн?
Позови М ради убиства
Север-северозапад
Станар
До последњег даха (Годаров)
Француска веза
Три Кондорова дана
Операција Шакал
Петпарачке приче


П.С. Розмарина беба, није трилер, већ хорор драма.
 
Strela:
Ово су најбољи (најгоре не памтим)

Шта се догодило са Беби Џејн?
Позови М ради убиства
Север-северозапад
Станар
До последњег даха (Годаров)
Француска веза
Три Кондорова дана
Операција Шакал
Петпарачке приче


П.С. Розмарина беба, није трилер, већ хорор драма.

Strela jel ti znash shta znachi triler???

Petparachke priche nisu ni malo triler,vec odlichna akcija-komedija-fantazija.
 
Ginger:
Strela jel ti znash shta znachi triler???
А да ли ти уопште знаш шта је филм?

Petparachke priche nisu ni malo triler,vec odlichna akcija-komedija-fantazija.
Трилер

Врста играног филма који код гледаоца изазива активно преживљавање, повезано са снажним емоционалним узбуђењем, стрепњом, немиром и страхом. Драматуршка конструкција трилера може да се изложи у разним жанровима, детективском, гангстерском итд. Акценат са физичке радње (потере и сл.) преноси на психолошко преживљавање јунака у вези са учињеним преступом или осећајем кривице. У треилеру се прича води из тачке виђења жртве или преступника. Користи се облик растезања драмске паузе, што код гледаоца изазива осећај напетог ишчекивања и психичког немира – саспенса. Снажна изражајна средства филма, као што су натуралистички детаљи, неочекивани крупни планови, оштри ракурси, необични и јаки тонски ефекти, затамњена слика итд., појачавају осећање опасности и нервне напетости.

Научи ово напамет, мала из Ниш! Други пут у пола ноћи да знаш шта је трилер!

Ali nije najvishe.U filmu se radi o prelasku bogatashke vrste zivota na drugi-veoma loshiji.I svaka treca komedija spada u Comedy/Romance.Zar filmovi romanse nisu:Beti Blu,Jesen u Nju Jorku,Dama sa kamelijama,Kazablanka,9 i po nedelja,...

Ово је сад последњи пут да уопште комуницирам са особом која не зна да јасно изрази мисао у писаној форми, а да је истовремено дрска и несвесна свог незнања!
 
Strela:
А да ли ти уопште знаш шта је филм?


Трилер

Врста играног филма који код гледаоца изазива активно преживљавање, повезано са снажним емоционалним узбуђењем, стрепњом, немиром и страхом. Драматуршка конструкција трилера може да се изложи у разним жанровима, детективском, гангстерском итд. Акценат са физичке радње (потере и сл.) преноси на психолошко преживљавање јунака у вези са учињеним преступом или осећајем кривице. У треилеру се прича води из тачке виђења жртве или преступника. Користи се облик растезања драмске паузе, што код гледаоца изазива осећај напетог ишчекивања и психичког немира – саспенса. Снажна изражајна средства филма, као што су натуралистички детаљи, неочекивани крупни планови, оштри ракурси, необични и јаки тонски ефекти, затамњена слика итд., појачавају осећање опасности и нервне напетости.

Научи ово напамет, мала из Ниш! Други пут у пола ноћи да знаш шта је трилер!



Ово је сад последњи пут да уопште комуницирам са особом која не зна да јасно изрази мисао у писаној форми, а да је истовремено дрска и несвесна свог незнања!

Strela mnogo seresh i svi znaju da Pulp fiction nije triler.
 
Arnold_Layne:
zašto se toliko opterećujete odredjivanjem žanrova?
postaje glupo.

То питај постављача ових "жанр" тема.
Што се мене тиче, могу све да схватим и да су укуси различити и да појединци појма немају ни са животом, а камоли са филмом, па још са филмским жанровима, али не могу да прихватим да ми нека тотална незналица, при том проста и неписмена, дели лекције из филма.
 
Mnogo mislish da si pametna.Prvo:Hajde da Prohujalo sa vihorom bude Romansa,ali Petparachke priche da su triler,ne.Drugo:Ja nisam prost,a ni nepismen.Ako tako lako ocenjujesh ljude,ond stvarno ne znam shta da ti kazem.Trece:Niko ti ne deli leckije iz filmova.Chetvrto:Ja nisam pokushao de te uvredim,a ti to pokushavash.Peto:Oboje smo budale jer pravimo offtopic-e.
Nemem nameru vishe da se svadjam,ni ti raspravljam.Nadam se da se ti slazesh sa time.
 
ma da, ali onda sam za 'let it be' fazon, meni recimo isto Pulp Fiction ne vuče ka trileru, ali zato 'Frantic' od Polanskog (koji je na IMDB-u prvenstveno akcija) vrlo.
ako ćemo da se peckamo oko tih stvari onda su teme bezveze, uživajmo u dobrom filmu.

dodajem 'Frantic' :)
 
Ово су најбољи (најгоре не памтим)

Шта се догодило са Беби Џејн?
Позови М ради убиства
Север-северозапад
Станар
До последњег даха (Годаров)
Француска веза
Три Кондорова дана
Операција Шакал
Петпарачке приче


П.С. Розмарина беба, није трилер, већ хорор драма.

mislim ono
ne moze bit triler nikako
 
chemu histerichan smeh??? smatram da je radnja filma neverovatno dobra.....kada se pojavio predstavljao je novinu...koliko je samo paznje izazvao....meni je fascinantna ta pricha o templarima....
al dobro to je moje mishljenje,ne nametjem ga drugima....:roll:

to je vise avantura nego triler
il bolje reci pod zanr mistery
da nema price o templarima,kraljevskoj krvi i potomcima hrista pa vrhovnim majstorima
to bi bio triler
ovako nista
 

Back
Top