Solarni kolektori

Prodajem solarne kolektore za grejanje vode sa bojlerom od 140l
Cjena prava sitnica :) 400EUR
Trazim prodavce
Више детаља треба пријатељу:
- површина панела (колектора) за грејање (м[SUP]2[/SUP]),
- одвод топле и довод хладне воде:бакарне или црне цеви,
- транспорт топле воде:гравитационо или принудно (ел.пумпом),
- продаја са или без монтаже.

Продаја само колектора за грејање воде или и панела за производњу електричне енергије.
 
jel moze neko da me prosvetli i okonca muka sa surfom za solarnim plocama i likovima koji prave projekte i izvrsavaju montazu sa tim? Znaci treba mi kontakt ako je moguce na teritoriji vojvodine.
 
Ne znam ko povoljno radi ugradnju fabrickih solarnih sistema ali ako ste iole vicni i zainterosovani za nesto tipa "uradi sam solarno grejanje kuce" evo izuzetno zanimljivog linka: solarna energija - solarni kolektori od limenki
http://solar.freeonplate.com
Neverovatno sta u samogradnji moze da se napravi za nekih 100-200 eur, ali najsladji deo je prikupljanje pivskih limenki koje su potrebne za solarni kolektor :per:
Znaci, dok ispijate pivo, vi to radite kako bi spasili planetu zemlju!
 
Pokazalo se kao totalni promasaj greje vodu leti kad ti treba hladna a zimi se paneli zamrznu kad nema sunca ili ih prekrije sneg kad ima sunca, sve u svemu nista.
Od grada su mnogi stradali ove sezone jer nije bilo protivgradne zastite.

Moguce da je strado od grada ukoliko proizvodjac nije testirao ili pak nije polozio test.U danasnje vreme mnoge firme pokusavaju da naprave takvu stvar ali ne uspu svi.Pogledajte koja firma je to pravila i trazite ima li test i moze li recimo izdrzati grad precnika 20mm.Sto se tice promasaja takvih investicija verovatno su nemci Svajcarci i drugi ludi kada ulazu u takvu tehnologiju.Znam da su Nemci napravili preko 30000 hiljada radnih mesta u suncanoj energiji ,energiji vetra itd.Zna se da je i plata tim ljudima veca nego u Srbiji.Ipak tu nesto nije kako treba kad ovi promasuju a Srbi ne promasuju.
 
Ima tu vise aspekata, sta vredi da gradimo vetrenjace na mestima gde vetra kod nas nema, a puna Nemacka vetrenjaca.:roll: Suncani kolektori testirani po Nemackoj ovde pucaju od grada , razloga kolko hoces, ovde je grad iznad "kalibra" na koji je tamo testiran, ovde su vece oscilacije temperature nego tamo( ovde u suncanom letnjem danu sa temperaturom od 40 i kusur lupi grad velicine sljive i omlati kolektor koji se usijao a tamo toga nema.
Ovde se ne stavljaju kosi krovovi preko 90 stepeni sto je tamo pod obavezno.Tamo jednostavno to mozda i funkcionise kako tako ali ovde ne radi ni sa 20 % deklarisanog kapaciteta i to je cinjenica.Kolektore sam imao licno dakle pricam iz prve ruke.

Cale je dao silnu lovu za ta cuda jer kad je gardio kucu upecali su ga da iskesira sve moguce novotarije.Dakle pazario je te kolektore skandale( deda ih je tako zvao) i bojler koji je morao biti posebno izlolovan i glomazan, celu sobu mi je zauzeo sa onim cevcugama izmenjivaca toplote i pumpama.Grejao je kao lud vodu kad je napolju suncan dan dakle leti i to je sve tad mi u sustini ta topla voda nije ni trebala.Jesen zima prolece nista cim malo oblaka ili nema sunca nema ni tople vode dakle u bojleru koji je bio separatan dakle bio je podeljen po sekcijama da bih mogao imati kolko toliko uvek tople vode i sa najmanje sunca pokazalo se kao tesko smece, dakle nista.
Onda je dosao grad i umlatio mi kolektore.
Proizvodjac se ogradio od stete iako sam imao garanciju jer je grad bio iznad kalibra:eek: a po njima sve iznad zrna pirinca je preveliko.
Posle kolektora stradala mi je i tegola , e onda sam lepo sve to bacio i stavio crep , vodu grejem sa elektro bojlerom lozim grejanje na drva i bas me briga za te novotarije koje samo mazu oci.
Sva sreca pa je deda ucestvovao u gradnji i umesto stiropora deda je komandovao da sazidamo kucu na dve cigle plus spolja kamen.Izmedju kamena i cigle je isao tampon od trske kao i po podu i po krovu.Leti ej prijatno hladno a zimi je toplo.
Jedini gafovi su na kuci bile novotarije dakle tegola krov i suncani kolektori koji su satro trebali da nam i dogrevaju kucu a nisu bili ni za toplu vodu njih 120 kvadrata nisu bili ni za bojler.
 
Inace kolektori koriste zracenje da bi zagrejali fluid, a ne temperaturu. U zemljama sa mnogo nepovoljnijim odnosom suncanih/oblachnih dana i sa suncem koje pada pd mnogo oshtrijim uglom se ljudi greju na solarnu energiju... Tako da lupas...
 

Back
Top