Da li je ovo normalno?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dani.i

Zainteresovan član
Poruka
112
Prosle godine nam je bilo u planu da letujemo u Grckoj.Izvadila sam novi pasos zbog promene prezimena.Posto smo isli kolima,bilo je potrebno da izvadimo individualnu vizu sto smo i ucinili.Dobila sam vizu na parcetu papira,jer mi u pasosu pise da mi je mesto rodjenja:Skopje,a drzava:Republika Makedonija.
Ove godine smo u februaru mesecu uplatili za Krit za polazak 03.08.Posto je dete bilo upisano na muzevljev pasos,a isteklo je 2 godine, ja sam ga prosle nedelje upisala na svoj.
Odem danas u agenciju da predam dokumenta za grupnu vizu,kad ono sok! Ja ne mogu da dobijem grupnu vizu zbog istog razloga radi kojeg sam prosle godine dobila vizu na papiru.Sluzbenica u agenciji mi je rekla da su iz ambasade vec vratili nekoliko takvih pasosa i da bi bilo najbolje da izvadim individualnu.Ona je zvala ambasadu i rekli su joj da nema slobodnih termina u ovom mesecu.Predlozila mi je da ponovo izvadim novi pasos i da napomenem u SUP-u da ne upisu drzavu u pasosu.Odem ja odmah posle toga u SUP N.Beograd i tamo su mi rekli da odem u Ljermontovu,ali da ne znaju kako da obrisu drzavu rodjenja,jer je tako upisano u kompjuteru.Sta da radim sto sam rodjena u "pogresnoj" drzavi,a najnormalnije putujem srpskim pasosem?
 
Grci su debili... Pitam se kako onda Makedonci idu u Grcku, sa Kineskim pasosima?
A kakve veze ima sto je dete bilo dve godine kod muza u pasosu, kod mene je cerka 3 godine pa nista, u pasosu ne pise kog je datuma upisano dete?
 
GSM doctor:
Grci su debili... Pitam se kako onda Makedonci idu u Grcku, sa Kineskim pasosima?
A kakve veze ima sto je dete bilo dve godine kod muza u pasosu, kod mene je cerka 3 godine pa nista, u pasosu ne pise kog je datuma upisano dete?

Valjda imaju u kompjuteru kad je dete upisano,a ne bih bas da rizikujem da me vrate kuci.
 
Ne sme da ti pise kao drzava rodjenja "Makedonija", vec FYRM - ili ti "Bivsa jugoslovenska republika Makedonija", jer Grci ne priznaju Makedoniju kao drzavu pod tim nazivom, obzirom da se cela severna oblast grcke zove "Makedonija", pa oni ne daju da se prizna naziv za drzavu Makedoniju "Makedonija".

Mogu da zamislim kako se osecas. Stvarno je surovo.

Pokusaj da zakazes prijem kod nekog zvanicnika iz Konzulata, na onom broju telefona za informacije.
 
Titu se nisu žalili, zato što su oduvek bili dobri sa nama. Kada je bio gradjanski rat u Grčkoj, komunisti koji su izgubili rat, su SVI došli kod nas. Niko nije otišao u Rumuniju, Bugarsku, Rusiju.....I danas u Vojvodini postoje snažne kolonije tih Grka ( Bački Maglić npr. )

A onda...kada su se JUŽNOSRBIJANCI odvojili, onda su Grci počeli da potražuju SVOJE nazad.

Slažem se za stotinu stvari da Grci nisu u pravu, ali u OVOM slučaju DEFINITIVNO JESU.

Ovo poredim sa slučajem Kosova, gde Amerika poklanja Kosovo Albaniji.
E, isto tako je i Tito poklonio Skoplje, a njemu NIKADA nije ni pripadalo......

Ne može se poklanjati tudje....
 
ΓΑΛΙΝΙ:
Titu se nisu žalili, zato što su oduvek bili dobri sa nama. Kada je bio gradjanski rat u Grčkoj, komunisti koji su izgubili rat, su SVI došli kod nas. Niko nije otišao u Rumuniju, Bugarsku, Rusiju.....I danas u Vojvodini postoje snažne kolonije tih Grka ( Bački Maglić npr. )

A onda...kada su se JUŽNOSRBIJANCI odvojili, onda su Grci počeli da potražuju SVOJE nazad.

Slažem se za stotinu stvari da Grci nisu u pravu, ali u OVOM slučaju DEFINITIVNO JESU.

Ovo poredim sa slučajem Kosova, gde Amerika poklanja Kosovo Albaniji.
E, isto tako je i Tito poklonio Skoplje, a njemu NIKADA nije ni pripadalo......

Ne može se poklanjati tudje....

Sto mislis da su Grci u pravu?Cemu vodi to maltretiranje drzavljana Srbije(odnosi se na mene) i ne priznavanje onoga sto je napisano u pasosu u SUP-u R.Srbije.Ispalo je kao da sam ja sama popunjavala pasos i sada se samnom "obracunavaju".Toliko o "braci" Grcima.Ako mi propadne ovo letovanje,Grcka me nece vise videti!
 
Govorim o sproru Grka sa Skopjem....
E sad, što ste se vi tu našli u nebranom groždju ni krivi ni dužni....

Ako priznaju nama da koristimo to ime, automatski su priznali i njima.

Uvoze Grci mnogo stvari iz Skopja, ali na etiketi NE SME da piše Makedonija.
I SVI sretni, svi zadovoljni.

Dok se to ne reši, nedužni kao vi će ispaštati, ali šta je tu je.

A Grci su u celom sporu U PRAVU 101 %

I žalite se našoj JOŠ UVEK komunističkoj državi, što ne želi to da izmeni.....a ne Grcima

****' IH TITO
 
Ne mozam da poveruvam kakvo e ova elementarno nepoznavanje na istorija i kultura. Ne mozam da poveruvam kakva e ovaa netolerancija i nihilizam.
Mnogu mi zal sto vo 21 vek ima seuste lugje koi koristat termini kako JUZNOSRBIJANCI..... *EBO IN TITO ....... i slicno.

Nepostoenjeto na dijalog i forsiranjeto na ultra nacionalisticki vokabular rezultiraat so naptisi i komentari kako:

FORMER TURKISH REPUBLIC OF GREECE............ SRBIJA 'KO NOKIA (namesto SRBIJA DO TOKIJA).............

Lugjeto na Balkanot (osobeno mladite lugje) moraat da razberat deka manipuliranjeto so nacionalnite strasti na narodot rezultira so katastrofi (za narodot) i ogromni profiti za voenite profiteri.

Zalosno e elementarnoto nepoznavanje na nasata (balkanska) istorija barem od poslenite 100 godini.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top