Evolucija ili postojanje?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
havalius:
Ko je Miroljub Petrović?

Naučnik i verovatno najveći teoretičar Kreacije na Balkanu. Mislim da je on prvi i počeo da upotrebljava taj termin ovde, pre desetak ili malo više godina.
Ono je stvarno jedinstvena prilika, pa stvarno preporučujem zainteresovanima da mu postave pitanje, dok je tamo... Malo deluje ponekad kao starozavetni ekstremista, ali ako se ograničiš na stručna pitanja, dobićeš stručan odgovor.

Mada me čudi da ne znaš... Mislim, spominješ kako je teško diskutovati sa kreacionistima a ne znaš ko je glavni kreacionista? U svakom slučaju -> http://www.vidovdan.org/topic938.html
 
Ne pratim ih i ne diskutujem inače sa njima. Ovako malo po forumu, zbog razonode... Čitala sam malo tamo šta piše, odmah me odbio njegov komentar o ''evoluciji i drugim satanističkim učenjima od kojih treba da sa zaštitimo okretanjem bogu, bla, bla''. Kakva je pa to argumentacija. A kakav naučnik, mislim, koja struka je u pitanju?
 
havalius:
Malo je, hm, nemoguća misija sa kreacionistima diskutovati o evoluciji. Sa jedne strane, tražite dokaze kojima biste oborili samu teoriju, a ne nudite nikakve kojima biste potvrdili svoje shvatanje. Principi objašnjenja su sasvim različiti - vama je nemoguć izostanak momenta svrhovitosti nečega, nekog zbivanja, neke promene, a nauka dozvoljava slučajnost. Eto, desila se mutacija, životne okolnosti su bile takve i takve, mutacija se učvrstila u genetskom kodu, što je imalo za posledicu to i to. Nikakav viši cilj, nikakva inteligentna zamisao, prosto se desilo. Imam utisak da je to jedna od glavnih tački nerazumevanja teorije evolucije.

Ovde se opet spominje mutacija... Nisam nasao sliku, ali sam nasao ovo...
http://www.auslander.biz/comments.php?id=821_0_1_0_C
Ponavljam ovo nije posebna vrsta... Ne mozes reci da se mutacijom desava evolucija... To ni evolucionisti ne govore... Mutacije ili anomalije su bolesti...
http://images.google.com/imgres?img...ije&gbv=2&svnum=10&um=1&hl=en&lr=lang_sr&sa=N
Obratite paznju "mutacije na deci" Jel to posebna rasa??? Na sta vam lici... Meni na bolest...

Ponovicu onaj tekst o paucima, kaze se da su od njega evoluirali svi ostali pauci... Pa zar ono nije pauk??? Cekao sam svi da potvrde da je to pauk... Samo si ti potvrdila... A tamo kazu da je to pra pauk... I da su od njega nastali svi ostali! A ono je pauk i nista drugo...

Ja iznosim slike i dokaze o nepostojanju evolucije... A vi? Kako ne nudim? Neces da pogledas slike pa to ti je... Filozofija jeste nauka ali ne mozes mesati nju i evoluciju... Zar stvarno mislis da ce covek evoluirati u jos savrsenije bice? Zato sam i izneo Arijevce... Mislim da ne shvatas poentu mojih izlaganja dokaza!
 
@ Groucho Marx

Kad reče da je geolog, mislim da znam ko je u pitanju. Pre par godina sam slušala njegovu priču, a poznanik sa rudarsko - geološkog je rekao da ga fakultetski kadar smatra za lakrdiju. Nemam pojma o geologiji, pa ne mogu ni da prihvatim ni da odbacim njegovu priču. Vidim da komentariše i evoluciju. Nije u njegovom ataru. Dobro, nije ni u mom, ali sam učila genetiku od evolucionog genetičara.

@ Mali_Oglasi

Nije tačno to za mutacije i tačka! :-D To što iznosiš nisu dokazi. Šta znače one slike o ljudima pogođenim radijacijom? Ništa ne govore o evoluciji. Dobro, deca imaju upadljive fizičke promene, ali to je posledica masivnog teratogenog dejstva. Što ''rasa''? Uostalom, RASE NE POSTOJE, u ta ta! I dalje ništa ne govori o evoluciji. Onaj pauk je stvarno možda prapauk. Teško da se iz onog fosila može izvući DNK i uporediti sa DNK današnjih paukova. Opet, pojma nemam ni da li današnje vrste pauka imaju međusobno identičnu DNK. Milsim, ne možeš tek tako da pokažeš sličicu i tvrdiš da baca celu teoriju u vodu. Prosto, tako ne ide. Može da ukazuje na nešto, ali je miljama udaljeno od krucijalnog dokaza koji ruši nešto što je potkrepljeno masom drugih dokaza.

Kakve veze imaju arijevci? Nabeđeni kompleksaši. Oni su više društveni fenomen, šta god mislili o sebi. Da li će čovek evoluirati u savršenije biće? nemam pojma, ali verovatno hoće u drugačije nego što je sad. Eto, ljudi su danas viši nego što su bili pre 500 godina.
 
havalius:
@ Groucho Marx

Kad reče da je geolog, mislim da znam ko je u pitanju. Pre par godina sam slušala njegovu priču, a poznanik sa rudarsko - geološkog je rekao da ga fakultetski kadar smatra za lakrdiju. Nemam pojma o geologiji, pa ne mogu ni da prihvatim ni da odbacim njegovu priču. Vidim da komentariše i evoluciju. Nije u njegovom ataru. Dobro, nije ni u mom, ali sam učila genetiku od evolucionog genetičara.

@ Mali_Oglasi

Nije tačno to za mutacije i tačka! :-D To što iznosiš nisu dokazi. Šta znače one slike o ljudima pogođenim radijacijom? Ništa ne govore o evoluciji. Dobro, deca imaju upadljive fizičke promene, ali to je posledica masivnog teratogenog dejstva. Što ''rasa''? Uostalom, RASE NE POSTOJE, u ta ta! I dalje ništa ne govori o evoluciji. Onaj pauk je stvarno možda prapauk. Teško da se iz onog fosila može izvući DNK i uporediti sa DNK današnjih paukova. Opet, pojma nemam ni da li današnje vrste pauka imaju međusobno identičnu DNK. Milsim, ne možeš tek tako da pokažeš sličicu i tvrdiš da baca celu teoriju u vodu. Prosto, tako ne ide. Može da ukazuje na nešto, ali je miljama udaljeno od krucijalnog dokaza koji ruši nešto što je potkrepljeno masom drugih dokaza.

Kakve veze imaju arijevci? Nabeđeni kompleksaši. Oni su više društveni fenomen, šta god mislili o sebi. Da li će čovek evoluirati u savršenije biće? nemam pojma, ali verovatno hoće u drugačije nego što je sad. Eto, ljudi su danas viši nego što su bili pre 500 godina.

NIsi me razumela.. Nacisti su pokusali preko evolucije da dokazu kako su oni posebna rasa ljudi i kako ce vladati svetom... Evo jos jedan dokaz...
http://www.nazi-lauck-nsdapao.com/srp36.htm
Ne kazem ja da je nacista izmislio, vec da je posluzila u tu propagandu!
Covek je covek vec hiljadama godina, nece se nikada promeniti kao ni onaj pauk od pre 380 miliona godina!
A nisi u pravu... Evo ti Leonardo Da Vinci... Jedan od najpoznatijih umetnika renesanse... Imao je preko dva metra! Evo ti podatak i za Petra velikog... To je bilo pre 500 god... Procitaj zadnji red na ovoj internet stranici:
http://209.85.135.104/search?q=cache:6tCwV6EY8A8J:www.biografije.org/petar_veliki.htm+Petar
http://209.85.135.104/search?q=cach...+i+snazan+covek&hl=en&ct=clnk&cd=1&lr=lang_sr
Pokusavam da iznesem neke dokaze, kao i cinjenice nadam se da se ne ljutis... Na ovoj temi si iznela neke podatke o evoluciji bez vredjanja... Sto cenim...
Ali ja barem iznosim i neke razumne dokaze... Dok evolucionisti iznose "tovljene crve koji su nagomilavali hranu na ledjima i od kojih su nastali puzevi"? Hajde objasni mi ovu teoriju, kako je ovo moguce? Ajde lepo priznajte da nemate dokaze i da zavrsimo vise sa ovim! Jer teorija kao teorija, bez dokaza moze da se baci u vodu...A filozofija ima dokaze!!!
 
@ Mali_Oglasi

I dalje ništa ne znači što su nacisti manipulisali teorijom evolucije u cilju dokazivanja svoje ''rasne'' ekskluzivnosti. Sve na ovom svetu može biti iskorišćeno u pozitivne ili negativne svrhe, samo zavisi ko je taj koji koristi.

Za visinu jesam u pravu. To što je Petar Veliki bio dvometraš, ne znači da su svi ljudi bili visoki. Uostalom, premeravanja skeleta su pokazala da su ljudi, u proseku, bili znatno niži nego danas. Visina je karakteristika koja u najvećoj meri zavisi od gena (mada su i neki drugi uslovi bitni).

Razumem šta pokušavaš, ali jednostavno, argumentacija ti je slaba. Kad bi malo bolje upoznao samu teoriju koju napadaš, bilo bi ti jasno da to što pričaš nema neku težinu, jer toliko toga govori u prilog evolucije. Čak i da izuzmemo fosile, sama genetika sasvim dovoljno potvrđuje teoriju, a ja sam sa te pozicije pokušala da ti pokažem da nisi u pravu.

Pozdrav, Mali_Oglasi.
 
havalius:
Razumem šta pokušavaš, ali jednostavno, argumentacija ti je slaba. Kad bi malo bolje upoznao samu teoriju koju napadaš, bilo bi ti jasno da to što pričaš nema neku težinu, jer toliko toga govori u prilog evolucije. Čak i da izuzmemo fosile, sama genetika sasvim dovoljno potvrđuje teoriju, a ja sam sa te pozicije pokušala da ti pokažem da nisi u pravu.
А шта то говори у прилог еволуције, поготово ме интересује ово за генетику, о којим тачно механизмима причаш? Зашто би еволуција форсирала једно живо биће, тј. човека и учинила га господаром читаве планете, а све друге потиснула у други план? И како то да и даље постоје бактерије после толиких наводних милијарди година. Како са аспекта еволуције објаснити постојање бува или комараца, пошто је за њихово постојање неопходна крв "виших" организама или симбиозу биљака и тачно одређене врсте инсеката?

Да би еволуција "функционисала" потребне су симултане промене на свим кључним органима. Шта вреди срце, ако не постоје плућа или неки други респираторни орган, шта вреде плућа, ако не постоје бубрези, итд, итд. надам се да разумеш шта хоћу рећи. Где су докази да су се ови процеси симулатано одвијали? Случајном мутацијом? Узми у обзир колико органа поседује неко "више" биће, колико су појединачне мутације ретка појава, па процени колика је вероватноћа да се овако нешто деси? Да ли си икада видела пример "позитивне" мутације у смислу стицања нових генетских информација?

Даље, еволуционистичка наука тврди да 95% људских гена чине "junk" гени? Питање је какав је то развој који производи смеће уместо квалитета и корисности. Концепт еволуције се базира на корисности и преживљавању, откуд онда ови "бескорисни" гени?
 
havalius:
O, čoveče, teorija evolucije je TEORIJA. Nijedna naučna teorija nema apsolutno sve odgovore. Znaš li išta o filozofiji nauke? Konkretnije, o uslovima koje teorija treba da zadovolji da bi dobila status naučnosti? To što nedostaju neki dokazi ne znači da je teorija netačna, niti je dovoljan razlog da u celosti bude odbačena.
Недостају неки докази? А који постоје :rolleyes: И зашто једна таква "теорија" мора да се цензурише почевши од mainstream медија па до образовног система тако да све подсећа на времена најцрњег једноумља. Свако ко се усуди да је јавно критикује, бива игнорисан или кажњен. Имали смо такав случај и на нивоу владе. Мало ми чудно да нешто што је наводно истина мора да се брани оваквим средствима.
havalius:
A reci mi, kako bi objasnio činjenicu da čovek i šimpanza imaju identično 95% nizova nukleotida (nukleotid = struktura koja se sastoji od proteina i DNK)? Kako bi uopšte objasnio činjenicu da sva živa bića imaju DNK?
Чекај, па где ти ту видиш доказе за еволуцију??? Квантитет у генетици не значи ништа, квалитет је оно што чини разлику. Многе друге врсте су још сличније или чак имају већи број гена у свом геному од човека, чак и неке биљке попут пиринча што је било велико изненађење за еволуционисте.

Ево објасни људима зашто ДНК молекули имају облик и својства антене идеалне за пријем и слање електромагнетских таласа. Како се то уклапа у еволуциони концепт?
 
Boze kolike li polemike oko evolucije ... Teorija zavere :lol:

Stvarno ne razumem zasto bi neko zahtevao naucnu argumentaciju i toliko dokazivanja na jednom forumu krstarice.

Ako hoces da oboris teoriju evolucije, zna se gde se ide. Ako hoces da promenis svoj negativni stav na forumu, zna se kako se treba ponasati.

Samo se pitam koliko ko od vas pojedinacno dovoljno zna o teoriji evolucije da je obara :rolleyes:
 
mikki88:
Boze kolike li polemike oko evolucije ... Teorija zavere :lol:
Ма јок, сви на овом свету су поштени и раде транспарентно и на увид јавности :roll: а нарочито они који располажу огромним сумама новца и без пардона газе преко лешева да би задржали ту своју моћ, богатство и утицај.
mikki88:
Stvarno ne razumem zasto bi neko zahtevao naucnu argumentaciju i toliko dokazivanja na jednom forumu krstarice.
Већ сам раније поменуо да је цензура присутна на сваком кораку, а интернет је колико знам једино место где се о овим и сличним темама може слободно дискутовати.
mikki88:
Ako hoces da oboris teoriju evolucije, zna se gde se ide. Ako hoces da promenis svoj negativni stav na forumu, zna se kako se treba ponasati.
Просветли људе, где се то иде? Видиш ли како је прошла једна министарка која чак и није директно критиковала ову назови теорију, само је предложила неке претумбације у наставном плану и програму, али је била експресно смењена и то од стране "побожног" Коштунице.
mikki88:
Samo se pitam koliko ko od vas pojedinacno dovoljno zna o teoriji evolucije da je obara :rolleyes:
Има нас који знамо, питај шта ти није јасно :wink:
 
Kakva argumentacija :lol:

Nabacas se izjavnim recenicama bez obrazlozenja i ocekujes od ljude da to uzmu zdravo za gotovo :lol:

Ministarka prosvete, nastavni program, Kostunica, ... Pricas o nekom dogadjaju tako povrsno bez ikakvih detalja ocekujuci da ces sa tim nesto postici :lol: Cenzura? Kakvu argumentaciju ocekujes od ovoga?

E sad to sto te odbijaju za raspravu ovako van foruma moze da bude iz milion razloga, od kojih je jedan da ne znas dovoljno da bi mogao da raspravljas.

A na forumu svakako ne mozes da ocekujes naucnu argumentaciju.
 
@ Astral-Blade

Biologija, tačnije - genetika, nije moja struka. Apsolutno nisam u stanju da dovoljno kvalitetno argumentujem. Ono što znam - znam, za ostalo se obratite knjigama. Evo, toplo preporučujem knjigu prof. Nikole Tucića ''O genima i ljudima''. Čovek je genetičar.

Moram ovo da prokomentarišem: nisi uočio da sam napravila lapsus pišući o nukleotidima zajedničkim čoveku i šimpanzi. :) Meni to budi skepsu kad je u pitanju tvoje poznavanje teorije. Ok, na stranu to, nije mi jasno kako ti nije jasno da to govori u prilog evolucije. Jednostavno, u pitanju je zajednički predak. Što je veći broj identičnih hromoza, više ukazuje na zajedničko poreklo, na skorije odvajanje vrsta. Šta tu nije jasno?
 
havalius:
@ Astral-BladeBiologija, tačnije - genetika, nije moja struka. Apsolutno nisam u stanju da dovoljno kvalitetno argumentujem.
Прихватам, али онда није у реду да тврдиш да генетика "сасвим довољно потврђује теорију", ако не умеш да стојиш иза својих речи.
havalius:
Moram ovo da prokomentarišem: nisi uočio da sam napravila lapsus pišući o nukleotidima zajedničkim čoveku i šimpanzi. :) Meni to budi skepsu kad je u pitanju tvoje poznavanje teorije. Ok, na stranu to, nije mi jasno kako ti nije jasno da to govori u prilog evolucije. Jednostavno, u pitanju je zajednički predak. Što je veći broj identičnih hromoza, više ukazuje na zajedničko poreklo, na skorije odvajanje vrsta. Šta tu nije jasno?
За твоју информацију, тај податак није део теорије еволуције из простог разлога што генетика није била развијена у време Дарвина :wink: Иначе, такви (квантитативни) подаци који су теби запали за око не говоре ништа. На пример, распоред аминокиселина у појединим протеинима једне врсте јегуље - наводног претка риба се разликује свега 73% од човека, од жабе 81%, од шарана 75%, од кокошке 78% и од кенгура 76%. Дакле, непостоји никаква узлазна квалитативна разлика као што су еволуционисти очекивали. Такође разлика између одређених протеина бактерије показује да је она подједнако удаљена од свих других "виших" организама. Значи опет имамо једну скоковитот и грубе прелазе, а не постепене како су еволуционисти очекивали. Дргуим речима, на молекуларном нивоу нема суштинских разлика, сва бића су равноправна, односно ни за једног од њих се не може рећи да је предак неком другом.
 
mikki88:
Boze kolike li polemike oko evolucije ... Teorija zavere :lol:

Stvarno ne razumem zasto bi neko zahtevao naucnu argumentaciju i toliko dokazivanja na jednom forumu krstarice.

Ako hoces da oboris teoriju evolucije, zna se gde se ide. Ako hoces da promenis svoj negativni stav na forumu, zna se kako se treba ponasati.

Samo se pitam koliko ko od vas pojedinacno dovoljno zna o teoriji evolucije da je obara :rolleyes:

Da se razumemo, na forumu B92... "Moju" temu koju sam tamo otvorio a zvala se "Evolucija-najveca laz"... Zatvorili su mi je...
Sledeci put sam je ponovo otvorio ali samo kao "Evolucija"... Nisam je napadao, dao sam samo par slika i trazio da mi ostali prokomentarisu...
Zatvorili su mi i temu kao i prilaz njihovom forumu...
Da me ne razumete pogresno, B92 ima najlbolje emisije, po meni... Ali ako nisi primetio B92 je jedan od najacih branilaca "Lazne" teorije... I meni smetaju takva pljuvanja po Crkvi.. A njih ima koliko god hoces... Pogotovo na forumu B92...
Necu da je oborim ali hocu da se cuju i druga misljenja! A ja pratim cesto B92, tako da znam dosta(Citirao sam mnoge evolucioniste sa B92) Odatle mi i ono kako su nastali mekusci i sve ostale zivotinje...

Pozivas boga, ali kod evolucionist(Neznabozaca)toga nema... Steta sto se takvi sete toga samo kada im treba"vera"... Slozicete se samnom? :)
 
Pozdrav svima

Nisam u prilici da izlazem gomilu strucnih dokaza da jedno ili drugo, ali sam par stvari cuo. Kazu da do oko 1850. godine je Biblija bila jedina knjiga o nacinu stvaranja sveta - i izgleda da to nikome nije smetalo.
Tada je dosao Darvin i postavio teoriju zasnovanu na ovim ili onim dokazima. Ne mogu da budem tvrdo uveren i to, nisam video dovoljno dokaza. Po onome sto sam video nema jakih dokaza za "medjuvrste" zivotinja i biljaka koje poznajemo. Uzme se nesto pa se pravi sa bakterijama ili tako nesto - ali ni blizu nekog 'polu-pileta' barem... Cak se po istrazivanju zemljista nalaze dokazi o totalnim poplavama ili slicno, sto "vuce" na stanu Biblije.

Licno, bolji mi je utisak da "na pocetku bese Bog, i On stvori coveka" sa nekom idejom, misijom i slicno - nego da evolucija tece i da smo "rodjaci majmnunovi" (pa makar i daleki). To je moj utisak, i ne mora nijedno od ova dva da bude tacno.

A opet, kad sam covek razmislja o necemu, pa bude u ovakvom ili onakvom stanju - to su osecanja... nesto sto je nemerljivo. Ili, ako vise ljudi prica o necemu pa naprave "atmosferu". Tako nesto bih mogao da nazovem... energija, priroda, Bog... ima imena raznih, ali je "funkcija" ista. Cini mi se da je onda bolje da se definitivno utvrdi da Bog i dalje postoji (kao do pre 150-160 godina), bar kao neko ogranicenje da ljudi ne rade svasta, kao sto rade
Eto toliko, da ne pocnem mnogo o psihologiji, nego da ostanem na temi.
 
Mali_Oglasi:
Da ali 380 miliona godina... Sta bi nama izraslo za to vreme!! haha :) Evolucija se uopste ne desava! E to je ono sto zelim da kazem :) Dakle Pauk je Pauk a Covek je Covek...

desava se evolucija, ali posto zivimo udobne zivote (sve sa webom i zabusavanjem) ne ide upravcu opstnaka rase nego unapredjenja....
kiborzi, moderatori, super-connectori, himere....
s druge strane, velike doode i plava kosa (valjda :)) za RL evolucije...
vish da se prilagodjavamo!!
 
Platin:
A opet, kad sam covek razmislja o necemu, pa bude u ovakvom ili onakvom stanju - to su osecanja... nesto sto je nemerljivo. Ili, ako vise ljudi prica o necemu pa naprave "atmosferu". Tako nesto bih mogao da nazovem... energija, priroda, Bog... ima imena raznih, ali je "funkcija" ista.


hoces da kazes da je harizma stvar evolucije?
 
Kazem da postoji mnogo nemerljivih stvari, a lici mi da je sve to stvorio Bog.

Cini mi se da su se strozija opsta drustvena pravila primanjivala ranije, a tada se nije dogadjalo toliko svacega kao danas. Mozda je to nezavisan proces, izazvan televizojom i novinama,ne znam.

Kazem, ne bih da pricam u ovoj temi pretezno o psihologiji, ali kazu da je ranije, dok je Biblija bila opste pravilo, da je drustvo bilo uredjenije. Sada mnogi koriste cinjenicu da u evoluciji moze da se dogodi bilo sta, da bukvalno i rade svasta.
Nisam nesto preterano religiozan, pratim desavanja po ekonomiji i slicno, ali eto... moj utisak o tome :)
 
Mali_Oglasi:
Hehehe da se pipkam? :P Reci nam sta si ti time zakljucio? :)
Verujem da je covek od samog pocetka covek... Sve starije religije a i danasnje, priznate, govore o tome... Ali postojanje je nesto sasvim drugo! Ne treba ga mnogo povezivati sa religijom! Mada ono i jeste na neki nacin povezano...
Sto se tice crva oni su po evolucionistima nastali od iste zivotinje kao i majmuni kao i mi... Dakle sada demantujes samog sebe! Oni su nasi dalji rodjaci po vama evolucionistima!

Ako hocete evolucionisti da citirate bibliju, onda je citirajte kako treba a ne da lupate gluposti! Ako smo vec kod Boga, mozemo i o tome da pricamo... Jer time sto vredjate njega vredjate i mene... Mada mislim da ova tema nije u vezi toga!

Ha,ha,ho..lupate gluposti?!!?Ima ih koji kazu da je Biblija najstarija antologija gluposti.
Blago Bogu kada ima ko da ga brani.
Istina je uvek ruzna.
Neistine su lepe.
 
Evolucija je sasvim logicna. Njena osnova su mutacije koje mozemo da vidimo svakodnevno izmedju roditelja i potomstva bilo koje vrste. Stvar je jedino u tome da kada pripadnici iste vrste ostanu razdvojeni u razlicitim klimatskim uslovoma mutiraju u razlicitim pravcima. Tokom vremena razlike postaju tolike da je tesko poverovati da su dve vrste nekada pripadale istoj. Sto se tice pomenutog pauka to nista ne dokazuje. Evolucija je interakcija izmedju zivog organizma i okoline. Ako se neki organizam tokom vremena nije menjao to znaci da se prilagodio okolini u kojoj zivi i koja se nije menjala.
 
stsocsoc:
Evolucija je sasvim logicna. Njena osnova su mutacije koje mozemo da vidimo svakodnevno izmedju roditelja i potomstva bilo koje vrste. Stvar je jedino u tome da kada pripadnici iste vrste ostanu razdvojeni u razlicitim klimatskim uslovoma mutiraju u razlicitim pravcima. Tokom vremena razlike postaju tolike da je tesko poverovati da su dve vrste nekada pripadale istoj. Sto se tice pomenutog pauka to nista ne dokazuje. Evolucija je interakcija izmedju zivog organizma i okoline. Ako se neki organizam tokom vremena nije menjao to znaci da se prilagodio okolini u kojoj zivi i koja se nije menjala.
Не може она бити ни по чему логична, кад не постоји. То што се та идеологија и мантра тако агресивно и без основе пропагира, то је нешто сасвим друго. "Мутације" које помињеш нису мутације него варијације у оквиру постојећег генофонда, тј. у оквиру постојећих врста, а еволуција наводно означава прелазак из једне врсте у другу. Међутим, тако нешто никада није забележено, нити постоје прелазни облици илити мутанти. П.С. Која се то околина није мењала стотинама милиона година, поготово у контексту тог паука којег помињеш?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top