Ostavi trag u vremenu

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Na ovu temu me je nagnala druga tema ,o svrsi života.
Da li ste nekada razmišljali šta ostavljate,zapisujete u vremenu koje provodite na planeti Zemlji?Na koji ćete način ostaviti trag u vremenu.Kako ćete utisnuti u vreme svoje bitisanje?
Milijarde ljudi je živelo na ovoj planeti od nastanka do sada,samo je mali broj ostao zapisan u vremenu.Mnogi su ostavili i negativne tragove,ali je mnogo više onih koji su utisnuli one pozitivne.
 
drbob:
Na ovu temu me je nagnala druga tema ,o svrsi života.
Da li ste nekada razmišljali šta ostavljate,zapisujete u vremenu koje provodite na planeti Zemlji?Na koji ćete način ostaviti trag u vremenu.Kako ćete utisnuti u vreme svoje bitisanje?
Milijarde ljudi je živelo na ovoj planeti od nastanka do sada,samo je mali broj ostao zapisan u vremenu.Mnogi su ostavili i negativne tragove,ali je mnogo više onih koji su utisnuli one pozitivne.


upravo to i jeste najveci uzrok mojih depresija...niti otkrih pencilin..niti ljek od side..niti dobih nobelovu nagradu....za koji klinac uopce postojim... :confused:
 
Da vratimo na normalu.
Ovo je primer ljudi koji se plaše života, pa umesto da žive, plaše se smrti....i da nema dalje.
Nikad ne reci ima vremena....
Živi, jer kad živiš i boriš se , pre ili kasnije shvatićeš da je prirodno i da odeš , tiho......bez fanfara , kao što se ovde očekuje....

Ostavljanje traga je odraz straha od bezvrednosti onoga što jesmo.....
Istina je da je tako gledano bezvredan i onaj koga se svi sećaju.....kao autora....Recimo Tesla , Edison....a tako su i tretirani, kao bezvredni zbog onoga što su učinili , a vredni zbog novca i prestiža koji su imali....
Ljudi , živi ljudi uvek cene samo iste vrednosti.....kod živih ljudi.....
Kod mrtvih je njima totalno nebitno , a kod ljudi je prisutno licemerje.....
 
Ko se plaši smrti???Naveo sam da sam temu pokrenuo zbog one,po meni besmislene - koja je svrha života ili već tako nekako.
Svako ostavlja trag u vremenu,neko dublji i trajniji,a mi manje bitni ostavljamo pliće i kratkotrajne,a možda je i obrnuto.U suludom zapadnom svetu umobolnici ubijaju poznate da bi ušli na taj način u istoriju.
Budi human,daj krv,neko će to zabeležiti.
 
Budi human,daj krv,neko će to zabeležiti.


Ostavljanje traga je odraz straha od bezvrednosti onoga što jesmo.....

О овоме говорим...(то јест Патак, а ја се слажем)...


Узгред, да ли је хуманост давати крв зато да би неко то ''забележио'', да бисмо ''оставили траг''?
 
О теми, рече, пре мене, чика Јова:

Nema broja, ni imena,
U visinu zvezdam' svima,
Kamo l' broja i spomena
U zemljici grobovima!
Milione progutala j' tama,
Crna tama mnogih tisucleca,
Niko ih se vise i ne seca...
- Na pogdekom uvek gori sveca!
Il' je sveca, il' je ime svetlo,
Il' su dela koja se ne gase,
Pa redove nedoglednog groblja
Svojom zrakom krase.
 
Teško bi mi bilo da živim za to da me drugi pamte. Pamtimo po dobru Izgubljen Sluchaj i naš govor odiše zahvalnošću za djela koja je on učinio. Zanimljivo je biti filozof i pisati. I ondaK ostane poslje ime. Pamte ga ljudi. He he he. Pamte ime. Zar je to sve što je ostalo? Možda neka slika video snimak? Ime pamte i to je moj trag. Ili neko djelo? Od tog potpisivanja se čovjek umori.
 
Da se ne lažemo , deo čoveka uvek to ima na umu , to pamćenje drugih.
Kad značaj toga naraste do toga da prevazidje značaj naših sopstvenih sebičnih ciljeva, onda govorimo o narasloj projekciji.....davanju značaja nečemu što ima značaja , ali naglašeno i preuveličano.....

To se uglavnom dešava onda kad je to jedino što je preostalo ili ono na čemu su naši autoriteti , idoli insistirali.....
 
Tuzni_patak:
Ostavljanje traga je odraz straha od bezvrednosti onoga što jesmo.....
Istina je da je tako gledano bezvredan i onaj koga se svi sećaju.....kao autora....Recimo Tesla , Edison....a tako su i tretirani, kao bezvredni zbog onoga što su učinili , a vredni zbog novca i prestiža koji su imali....
Ljudi , živi ljudi uvek cene samo iste vrednosti.....kod živih ljudi.....
Kod mrtvih je njima totalno nebitno , a kod ljudi je prisutno licemerje.....

ovo je tocno...i to jeste moj najveci strah...ali ne iz licemjerja...nego iz potrebe za zeljom da ucinim nesto sto bi bAREM MALO PROMIJENILO SVIJET NA BOLJE...i koliko god da se zavaravam da moja dobra djela imaju bilo kakvog utjecaja na ljude oko mene..to nije istina...to je mozda samo trenutni utjecaj koji ce se izgubiti kada mene vise ne bude...jedinu logiku vidim u mom utjecaju na odgoj buducih generacija...to je mozda jedini nacin na koji mogu ostaviti trag... tesla i edison mozda nisu ostavili trag zbog onoga sto su ucinili..ali ako sluze kao uzori novim narastajima i kao motivacija mladima da sljede njihov put...onda su ostavili trag...ako ja dam krv...pomoci cu mozda time nekome i bit ce mi zahvalan ali to ne ostavlja daljni trag u vremenu..ali ako svojim davanjem krvi motiviram sljedece narastaje da to isto i u buducnosti cine...da to prede u nesto normalno..svakodnevno i u nesto o cemu se ne diskutira nego se eto jednostavno cini.kao sto dises ili jedes..onda .mislim bar....to moje djelovanje ostavlja trag u vemenu...
 
Pa dobro ...ne moramo postati slavni da bi ostavili trag.
Malo skromnosti...nismo svi nastali da bi postigli nesto epohalno....trag cemo ostaviti i ako nas po necemu pamte i nasa okolina,rodjaci...ako se o nama budu ispredale price i prenosile s kolene na koleno....
A to zaista nema veze sa nasom vrednoscu i ljudskom velicinom...Nije primarno ostaviti BILO KAKAV TRAG....bar meni...
 
drbob:
Milijarde ljudi je živelo na ovoj planeti od nastanka do sada,samo je mali broj ostao zapisan u vremenu.
Svi su ostali zapisani u vremenu. Hvala vam preci za vaše gene i za vrline što krase mene. Barem tako. I svaki vjetrić i svaka kap kiše i svi oblaci. A tek ljudi.........
drbob:
Mnogi su ostavili i negativne tragove,ali je mnogo više onih koji su utisnuli one pozitivne.
Šta određuje to da neke tragove smatramo za pozitivne a neke za negativne? Kako se to razlikuje?
 
Menjanje sveta na bolje nije moć jednog čoveka, jer svaki akt koji se meša u psihologiku većine biće uništen odmah po smrti autora....

Nijedno sredstvo ili akt koji ne može da se upotrebi za veći hedonizam osobe, ali da zadovolji pre toga uslov pokazivanja hijararhije i povećavanja uticaja razlike , neće biti prihvaćen i biće sankcionisan i uništen.....

To je posledica biblijskog i težnje čoveka da uvek bude hijararhijski oblikovan i primetan.
Animalno u čoveku je uvek iznad humanog i duhovnog.A i češće je....
U kapitalizmu je to tek sitnica, a osnov je postojanje razlika u eksploataciji.
I ta razlika mora da postoji.....
 

Back
Top