Sta mislite o Windows vista Ultimate?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

[[Darko_91]]

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
113
Windows vista Ultimate je po meni najbolji operativni sistem ali trazi jake kompijutere ja imam ati 9600 2200+ megaherca ali mi opet koci kompijuter sa njim treba minimum 1024 mb i procesor od 3000 mhz! zauzima oko 6,5 gigabajta na hard disku bolja je od windows xp-a 100 puta ali ima dosta stvari koje ne radi naprimer ne rade poneke verzije Nero 7 dok Nero 6 radi meni ni Alcohol 120% nije radio! podrzava skoro sve od windows xp-a osim drajvera sta vi mislite?
 
[[Darko_91]]:
Windows vista Ultimate je po meni najbolji operativni sistem ali trazi jake kompijutere ja imam ati 9600 2200+ megaherca ali mi opet koci kompijuter sa njim treba minimum 1024 mb i procesor od 3000 mhz! zauzima oko 6,5 gigabajta na hard disku bolja je od windows xp-a 100 puta ali ima dosta stvari koje ne radi naprimer ne rade poneke verzije Nero 7 dok Nero 6 radi meni ni Alcohol 120% nije radio! podrzava skoro sve od windows xp-a osim drajvera sta vi mislite?

Mislimo da tema o OS i/ili Visti vec postoji...
 
Sve znaš? Lepo...

Pa, evo, danas je baš bila otvorena jedna tema i ubrzo zaključana, a imala je veze sa Vistom.

Znači, problem je sledeći. Prvo je instalirana Vista na E disk. Zatim je instaliran WinXP na C disk. I tu nastaje problem - moguće je startovati samo Xp, a Vista više nije dostupna.
Kako bi ti to rešio? Znači, treba omogućiti boot-ovanje oba Windowsa ali bez ponovne reinstalacije bilo kojeg OS-a.
Ali bez google-anja! :wink:
 
Windows Vista je za sada Najbolji operativni sistem koji je Microsoft ikada izbacio, jer podleze svim kupcima i njihovim zahtevima. Za sada na Visti ne rade svi programi jer ih Vista ne podrzava, zato ko ima originalni program naprimer Nero 7, se obrati njihovom serveru za uputstva i tako.
 
@dr_Bora prvo mora windows xp da se instalira na particiju E:\ ! a C:\ treba da bude prazna(formatirana primary partion) preporucujem da bude oko 7 gigabajta! nakon insltalacije xp-a ubaciti Windows Vistu Ultimate na particiju C:\ particija ce sadrzati boot.ini,ntldr .. i jos neke fajlove od xp-a to ne dirajte(sakrivene fajlove)! onda instalirajte windows vistu ultimate na particiju C:\ nakon instalacije cete imati dva windowsa windows xp i vistu, kad palite komp pisace vam da birate "Earlier Version Of Windows" i "Windows Vista" i to je to imate dva windowsa u kompu :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top