Ватикан запрепастио протестанте

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
ОК Јомини знам да си закључао тему, али да само појасним да је поводом ових вести на крају испало тачно оно што сам говорио, да је ово била теолошка изјава и ево појашњења, а никако уперена против Православаца:

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=34247

Лидери протестантских цркава оценили су да је документ увредљив и истакли да ће он отежати међуцрквени дијалог, док из Руске православне цркве поручују да он сам по себи не носи ништа ново, већ изражава отворену позицију Римокатоличке цркве.

„То је поштено саопштење, много боље него такозвана црквена дипломатија, јер јасно показује колико смо блиски, а колико раздељени”, рекао је митрополит Кирил, председник Одељења за спољне црквене везе Московске патријаршије, а преноси агенција Интерфакс.
...
Отац Августин ди Нола, подсекретар Конгрегације за доктрину вере, изјавио је, како преноси Ројтерс, да документ не мења опредељеност Католичке цркве да до екуменског дијалога дође, међутим, да је његов циљ утврђивање идентитета Католичке цркве у тим разговорима.
...
Франц Шенк, секретар Београдске надбискупије, каже да најновији документ Конгрегације за доктрину вере намењен пре свега теолозима и није уперен ни против кога, већ омогућава још отворенији и продубљенији дијалог са Православном црквом. „Одговорима” највише треба да се обрадују православни, јер је овим документом Католичка црква још више пружила руку Православној цркви.
(Ово је течно пошто је Православне цркве називају Сестринским и Правим црквама прм.)
...


Значи Православци у ствари подржавају ову Ватиканску изјаву док:

Иштван Чете Семеши, бискуп Реформатске хришћанске цркве у Војводини, проследио је писмо др Сетри Ниомија, генералног секретара Светског савеза реформатских цркава који окупља 214 цркава у 107 земаља. У овом допису кардиналу Валтеру Касперу између осталог се каже: „Ексклузивна тврдња да је Римокатоличка црква једина црква Исуса Христа је против хришћанског духа да будемо јединствени у Христу.
(Иначе овај је Мађар, протестант)

И на крају директно о Православним Црквама:

Надбискуп Амато: Православне су посебне цркве

Говорећи о новом документу Ангело Амато, секретар Конгрегације за доктрину вере, за Радио Ватикан каже да је реч о пет кратких питања и одговора на сумње о исправном тумачењу Другог ватиканског сабора. На питање зашто Други ватикански сабор источне цркве које нису у пуном јединству с Католичком назива црквама, Амато је рекао да одговор налазимо у саборском декрету о екуменизму:

– Будући да пак оне цркве, мада растављене, имају праве и то снагом апостолскога наслеђа свештенство и евхаристију (причешће), којима су с нама још повезане најтешњом везом, заслужују титулу „посебних цркава” и називају се сестринске цркве. Ипак треба појаснити да заједништво с Католичком црквом, чији је видљиви поглавар римски бискуп и насљедник Петров, није неки спољни додатак партикуларној цркви, него је једно од њезиних унутрашњих конститутивних начела. Због тога партикуларним црквама ипак нешто недостаје – казао је надбискуп
 
SANDRINAbg:
Ej pa jel' moguće da niko ovde nije čitao " Da Vinčijev kod" i da ne zna da je autor još uvek u sudskom sporu sa Vatikanom? Pa taj isti Vatikan je još mnogo davno, čak i u vreme fašističke Nemačke proglašavan za političku organizaciju...a što bi to ovde " nAke" vredjalo, jel'??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ствар и јесте у томе што еј Ватикан И политичка организација:)

Ова изјава Ватикана је баш одличан пример политичког деловања Ватикана.
 
Alekasandar3:
Ствар и јесте у томе што еј Ватикан И политичка организација:)

Ова изјава Ватикана је баш одличан пример политичког деловања Ватикана.
A nasa crkva nije politicka? To sto je onaj pop slao Skorpione u rat protiv "neprijatelja Srpskog naroda" malo pre nego sto su oni okrutno pobili one jadne ljude, to nije bilo politicko pitanje?! I sve sto mnoga svestena lica rae ovde u Srbiji u katolickim zemljama ne moze proci. Ja sam protiv svakog mesanja crkve u politiku, ali ti prvo pogledaj sta se desava u tvojoj zemlji pa onda komentarisi druge. U obrnutom slucaju to se zove licemerstvo.
 
Papa je zlo!
Ovim gestom je Vatikan pljunuo u lice nama pravoslavcima i protestantima.
Ko je onim lopovima i onoj stoki iz Vatikana dao pravo da odredjuje cija je vera prava?!
Bog sigurno nije jer Bog nikada ne bi dozvolio da ga na Zemlji predstavlja licemerno djubre kao sto je papa.
Sutra idem da radim grafite "papa je zlo."
Mislim da ovaj smajli najbolje oslikava pravog papu: :twisted:
 
was:
Papa je zlo!
Ovim gestom je Vatikan pljunuo u lice nama pravoslavcima i protestantima.
Ko je onim lopovima i onoj stoki iz Vatikana dao pravo da odredjuje cija je vera prava?!
Bog sigurno nije jer Bog nikada ne bi dozvolio da ga na Zemlji predstavlja licemerno djubre kao sto je papa.
Sutra idem da radim grafite "papa je zlo."
Mislim da ovaj smajli najbolje oslikava pravog papu: :twisted:

Напротив, бар у овом случају.
Не подносим Ватикан, али овде се Папа у опште није закачио са нама, бего протестантима, а његову изјаву је Руска Православна Црква подржала.

Иначе требамо да се чувамо И протестаната.
Наиме Организација Јужних Баптиста (САД) је обелоданила да има намеру да врши преобраћења у бившем СССР "Како би вернике заблуделе од комунизма вратила Богу".

Дакле, што даље од протестаната.
 
Moscow, June 18, Interfax - The Vatican does not want to convert Russia to Catholicism, and relations with the Moscow Patriarchate are improving, President of the Pontifical Council for Culture Cardinal Paul Poupard told students of the Orthodox St. Tikhon Humanitarian University on Monday.

Poupard said the Vatican never wanted to make Russia a Catholic country. The Holy See is praying for a Christian Russia and further preaching by Orthodox and Catholic disciples, he said.

The cardinal admitted differences between Orthodox and Catholic clerics as members of one and the same family.

The two churches want to speak about their belief, he said, adding that at the meeting he was wearing a cross he had received from Patriarch of Moscow and all Russia Alexy II.

The atmosphere of inter-church relations has changed, Apostolic Nuncio to Russia Archbishop Antonio Mennini said. He said they could affirm Christian values together and be friends.

The Russian Orthodox Church feels that it is respected by the Holy See, the archbishop said. The Vatican regards the Russian Orthodox Church as the national church and welcomes the opportunity to meet and learn about the Russian religious tradition, he said.
 
was:
@Alekasandar3
Ali oni su samo rekli da je dobro sto je Vatikan izneo taj stav jer su prekinuli sa licemerjem. Ne verujem da Ruska crkva podrava stav da je jedino katolicka vera ispravna.

Тако је. Никада не може Православан Црква да подржи Католицизам, међутим овде Ватикан признаје да су Православне Цркве - ПРАВЕ цркве, што је до сада увек избегавано од Ватикана, док не жели да лаже да су протестанстке цркве праве.
Но, опет Папа не може да каже да Католичка црква ниј еисправна, чак да није једина сасвим исправна, јер би се одмах поставило питање "А шта сте вековима срали да сте једини!?"

Даље, ево и перевод кардинала Попарда, 18. јун

"Кардиналје рекао да Ватикан никада није желао да претвори Русију у Католичку земљу. Света столица се моли за Хришћанску Русију и даља учења Католичких и Православних свештеника. Кардинал је разлике између Православног и Католичког клера назвао "Размирицама унутар једне исте породице"


Poupard said the Vatican never wanted to make Russia a Catholic country. The Holy See is praying for a Christian Russia and further preaching by Orthodox and Catholic disciples, he said.

The cardinal admitted differences between Orthodox and Catholic clerics as members of one and the same family.
 
was:
Papa je zlo!
Ovim gestom je Vatikan pljunuo u lice nama pravoslavcima i protestantima.
Ko je onim lopovima i onoj stoki iz Vatikana dao pravo da odredjuje cija je vera prava?!
Bog sigurno nije jer Bog nikada ne bi dozvolio da ga na Zemlji predstavlja licemerno djubre kao sto je papa.
Sutra idem da radim grafite "papa je zlo."
Mislim da ovaj smajli najbolje oslikava pravog papu: :twisted:
Nicija vera nije prava. Sve su lazne i izmisljene sa ciljem da drze stanovnistvo pokornima.

A ti pogledaj kako se nasa crkva ponasala za vreme ratova 90-ih i dan danas. Onajpedofil pahomije oslobodjen optuzbe kucka iako je sezualno zlostavljao te decake. Dosta bve mrznje prema drugima. Ima tema "Sovinizam", a tvoji postovi su upravo to.
 
nikad bio to.... zhivot me naterao da budem pesimista... sve dok ne upoznam neko mache :)

shalu na stranu, priche o sukobu den brauna i vatikana su za malu decu... zahvaljujuci andjelima i demonima kao i kodu on je izvrshio popularizaciju vatikana kakvu skoro niko nije odradio.. zapamti prvo pravilo reklamokratije...prichaj o meni... nebitno kako, samo prichaj.

inache za razmishljanje... vatikan ima jednu od najrazvijenijih tajnih sluzhbi na svetu, mozda bolju i od mosada.. sad dal' su tolike dileje da puste dena da im vrshlja tamo po biblioteci, riznici a shatro kao nisu znali ko je on i o chemu ce da pishe....:)
 
Шон:
nikad bio to.... zhivot me naterao da budem pesimista... sve dok ne upoznam neko mache :)

shalu na stranu, priche o sukobu den brauna i vatikana su za malu decu... zahvaljujuci andjelima i demonima kao i kodu on je izvrshio popularizaciju vatikana kakvu skoro niko nije odradio.. zapamti prvo pravilo reklamokratije...prichaj o meni... nebitno kako, samo prichaj.

inache za razmishljanje... vatikan ima jednu od najrazvijenijih tajnih sluzhbi na svetu, mozda bolju i od mosada.. sad dal' su tolike dileje da puste dena da im vrshlja tamo po biblioteci, riznici a shatro kao nisu znali ko je on i o chemu ce da pishe....:)

Moguće da su ga pustili...zašto ne..? Otkud su oni znali šta će on da piše...meni je to vrlo verovatno i vrlo moguće sve. :smile:

A š'o je posle bilo, jooooj, ququ lele...eee, 'ebga...zato se sad i sude sa njim... :lol:
 

Back
Top