GPRS modem

Anonymous:
strani placenik:
MisaR:
Da li neko koristi GPRS modem ?!!
:P :P :P
Batice znas li ti sta je uopste GPRS?
Batice, ja znam nesto, hteo bih da znam vise, a da li ti znas nesto???? :wink:
Nisam imao vremena u medjuvremenu...
GPRS - General Purpose Radio Servis. Ako, kao sto kazes, nesto znas o njemu sigurno znas kakva je njegova razlika u odnosu na GSM i UMTS, koja mu je primena i gde se primenjuje. Ne ocekujem da znas njegove protokole i ostale tehnicke sitnice. Ako si svestan da se koristi u mobilnoj telefoniji 2.5 generacije kako mozes pitati za GPRS modem? To je kao da trazis televizor koji ima samo teletekst, a ne i sliku!!!!!
 
Hmmm ...... ???
Koliko znam, nisam postavio pitanje sta je GPRS modem, vec da li neko koristi tu tehnologiju ?
Ako ti nesto znaci, ja koristim GPRS/GSM spoljni modem ( SAGEM JE3,7D ) uspesno vec godinu dana kao GSM link izmedju PLC-a (ako znas sta je to ) i SCADA kontrole ( ako znas sta je to ).GSM oblik prenosa se pokazao kao dobar nacin prenosa " DATA " podataka uz koriscenje SMS poruke kao dodatne terenske informacije ( ako znas sta je to ).
Od novembra pokusavam da koristim GPRS mogucnost istog modema za prenos " DATA " podataka, sto i uspevam, ali je problem cestih ispadanja veze i nemogucnost koriscenja klasicnog SMS-a uz GPRS protokol ( kod nas???? ).Sve se ovo da softverski ispraviti ali u zavisnosti od kolicine kontrolisanih uredjaja, prebacivanje GPRS protokola na GSM protokol
dodatno usporava protok informacija !!..........itd !

Ako zanemarim ovo sto sam napisao .....................da li neko STVARNO koristi GPRS modem ali ne samo kao posrednik za internet ??!
 
MisaR:
Hmmm ...... ???
Koliko znam, nisam postavio pitanje sta je GPRS modem, vec da li neko koristi tu tehnologiju ?
Ako ti nesto znaci, ja koristim GPRS/GSM spoljni modem ( SAGEM JE3,7D ) uspesno vec godinu dana kao GSM link izmedju PLC-a (ako znas sta je to ) i SCADA kontrole ( ako znas sta je to ).GSM oblik prenosa se pokazao kao dobar nacin prenosa " DATA " podataka uz koriscenje SMS poruke kao dodatne terenske informacije ( ako znas sta je to ).
Od novembra pokusavam da koristim GPRS mogucnost istog modema za prenos " DATA " podataka, sto i uspevam, ali je problem cestih ispadanja veze i nemogucnost koriscenja klasicnog SMS-a uz GPRS protokol ( kod nas???? ).Sve se ovo da softverski ispraviti ali u zavisnosti od kolicine kontrolisanih uredjaja, prebacivanje GPRS protokola na GSM protokol
dodatno usporava protok informacija !!..........itd !

Ako zanemarim ovo sto sam napisao .....................da li neko STVARNO koristi GPRS modem ali ne samo kao posrednik za internet ??!

Uzgred budi receno, PLC - Programmable Logic Controllers i SCADA - Supervisory Control And Data Acquisition. Shvatam sta radis i sta hoces.
Ne bi se slozio samo sa jednom stvari "GSM oblik prenosa se pokazao kao dobar nacin prenosa " DATA " podataka ...". Zbog cega su inace razvijani GPRS i UMTS?
Tesko da ces ovde naci nekoga ko to koristi.
 
Ako ti nesto znaci ja koristim GPRS modem i to ne preko nekog trip modema kao ti nego preko mobilnog telefona Sony Ericsson T-200 i nisam od semptembra od kad ga koristim imao pucanje veze ili prebacivanje protkola na GSM sto mi je malo nelogicno
s obzirom koliko ovo dobro funkcionise i koliko je Dz! 8)
 

Back
Top