РИМСКИ ПАПА ДОЛИВА УЉЕ НА ВАТРУ!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Samo Katolička crkva ima pravo da se zove hrišćanskom crkvom - drugim hrišćanskim crkvama osporeno to pravo

Politika - Pre 12 sati





U Vatikanu je doliveno ulje na vatru međureligiozne diskusije, koja već punih sedam godina uzbuđuje vernike, pre svega pripadnike hrišćanskih religija. Nadovezujući se na kontroverzno pastirsko pismo "Dominus Iesus" iz 2000. godine, u kome je istaknuto isključivo pravo Rimokatoličke crkve da sebe naziva autentičnom hrišćanskom crkvom, Vatikanska kongregacija objavila je novi dokument, usmeren ka osporavanju prava reformisanih verskih zajednica da se nazivaju crkvama.

Direktni atak kongregacije upućen je na adresu protestanata. Međutim, papa Benedikt XVI juče je u Vatikanu proširio značaj i smisao dokumenta. Istakavši da jedino Katolička crkva ima pravo da se zove hrišćanska crkva. Ostalim je hrišćanskim crkvama osporio to pravo: "Samo je jedna crkva Isusa Hrista... Samo njeni (rimokatolički) poglavari i biskupi jesu naslednici Hristovih apostola. Crkve ostalih hrišćanskih konfesija, u najboljem slučaju, jesu crkvene zajednice, nikako crkve u punom smislu te reči."

Analitičari i komentatori u Vatikanu zapitali su se nije li ovde reč o pokušaju Vatikana i njegovog poglavara da se dovede u pitanje Dogovor iz Balamanda, postignut 23. juna 1993. godine između predstavnika pravoslavnih crkava i Rimokatoličke? Kao jedna od najvažnijih tačaka tog dogovora bilo je odbacivanje ideje unijatizacije, osuda svakog pokušaja širenja rimokatoličkog uticaja na štetu pravoslavnih crkava.

M. K.

******************************************************************************

Ето, поштовани форумаши само још један у низу поступака и доказа о томе какву "политику" вековима води Ватикан према Православним хришћанима. Ова швапска "Света столица" најбруталније је ПОГАЗИЛА Договор из Баламанда који је постигнут 23.јуна 1993. - и поново напада као што већ чини вековима у намери да ПОУНИЈАТИ ПРАВОСЛАВНЕ НАРОДЕ.

Надам се да ће уследити и достојан и достојанствен одговор!
 
И само да додам још и ово јер ОДМАХ ИДЕ И УБЛАЖАВАЊЕ ЊЕГОВЕ ИЗЈАВЕ:

katolička crkva je jedina,ostalo su hrišćanske zajedinice

Tanjug - Pre 14 sati

VATIKAN - Katolička crkva je jedina, sveta Hristova crkva, dok se druge hrišcanske zajednice, kao na primer protestanti, ne mogu nazvati Crkvom, dok pravoslavne zajednice zavređuju ime Crkve, ali uz pridev "posebne", stoji u dokumentu koji je danas objavila Kongregacija za doktrinu vere u Vatikanu.

Pravoslavne crkve opisane su kao prave Crkve, koje međutim nose "ranu" nepriznavanja primata Pape, a ta "rana je još izraženija" kada je reč o protestantskom učenju, stoji u dokumentu Kongregacije, na čijem se čelu nekada nalazio sadašnji papa Benedikt XVI, preneo je Rojters.

***************************************************
После овога - неће њему помоћи ни папа-мобиле, ни заштитни прслук а ни "кожне гаће" ... :lol: :lol: :lol:

 
Е, овде морам да кажем да то није рекао.
наиме, овај резговор сам већ водио синоћ на фририпаблик.Проблем је у наслову чланка Фокс њуза који је сензационалистички.
Папа је, напротив напао протестанте који су написали онакве наслове у новинама, што се тиче Травославаца, ево директног цитата шта је рекао:

"A 16-page document by the Congregation for the Doctrine of the Faith, which Pope Benedict once headed, described Christian Orthodox churches as true churches, but suffering from a "wound" since they do not recognise the primacy of Pope."

"Документ Конгрегације за доктрину Вере, којим је некада папа Бенедикт председавао Описује Хришћанске Православне Цркне као праве (истинске) Цркве, али које пате од ране која је не признавање приматства Папе"

-Што наравно ми не признајемо, а његов говор је далеко, далеко блажи од наслова у новинама.и чак сасвим блажи од досадашњег става неких Папа.

Даље проблем је што су протестанти попиздели јер је у ствари њих напао:

But the document said the "wound is still more profound" in Protestant denominations.

"Ране су још дубље код протестантских деноминација"

http://uk.reuters.com/article/topNews/idUKL1019535720070710
 
"A 16-page document by the Congregation for the Doctrine of the Faith, which Pope Benedict once headed, described Christian Orthodox churches as true churches, but suffering from a "wound" since they do not recognise the primacy of Pope."

Е Ацо, баш му хвала!
Али видиш, они су од нас отпали, тако да нема шта он Православље да призна или не, када ми њега не признамо!
 
Тај документ се сваке године издавао, и није ништа посебно, јер је готово исти, овај пут блажи према правславним црквама, а једини проблем је што није протестантске цркве назвао правим црквама. То су протестанти направили такве наслове, иначе слободно питајте свештенике, није ништа посебно, дакле не правимо гужву за џабе.
 
Alekasandar3:
Е, овде морам да кажем да то није рекао.
наиме, овај резговор сам већ водио синоћ на фририпаблик.Проблем је у наслову чланка Фокс њуза који је сензационалистички.
Папа је, напротив напао протестанте који су написали онакве наслове у новинама, што се тиче Травославаца, ево директног цитата шта је рекао:

"A 16-page document by the Congregation for the Doctrine of the Faith, which Pope Benedict once headed, described Christian Orthodox churches as true churches, but suffering from a "wound" since they do not recognise the primacy of Pope."

"Документ Конгрегације за доктрину Вере, којим је некада папа Бенедикт председавао Описује Хришћанске Православне Цркне као праве (истинске) Цркве, али које пате од ране која је не признавање приматства Папе"

-Што наравно ми не признајемо, а његов говор је далеко, далеко блажи од наслова у новинама.и чак сасвим блажи од досадашњег става неких Папа.

Даље проблем је што су протестанти попиздели јер је у ствари њих напао:

But the document said the "wound is still more profound" in Protestant denominations.

"Ране су још дубље код протестантских деноминација"

http://uk.reuters.com/article/topNews/idUKL1019535720070710

Хоћеш да кажеш да је овај цитат лажан и неистинит ???

"Samo je jedna crkva Isusa Hrista... Samo njeni (rimokatolički) poglavari i biskupi jesu naslednici Hristovih apostola. Crkve ostalih hrišćanskih konfesija, u najboljem slučaju, jesu crkvene zajednice, nikako crkve u punom smislu te reči."
 
Душан:
Е Ацо, баш му хвала!
Али видиш, они су од нас отпали, тако да нема шта он Православље да призна или не, када ми њега не признамо!

Зипа тебра неће да преда своје шефовско место ифотељу....
Но те ствари расправљају теолози а ови чланци су покушаји протестаната да се свађају са Ватиканом, што ме баш брига.

Иначе Православци признају Папу, и није проблем, ствар је у томе што не признајемо да је главни. ранија јединствена црква се састојала од Римског, Антиохијског, Јерусалимског и Александријског надбискупа, а онда је Римски себе уздигао изнад осталих, е ту је почела шизма.
 
eremita:
Хоћеш да кажеш да је овај цитат лажан и неистинит ???

"Samo je jedna crkva Isusa Hrista... Samo njeni (rimokatolički) poglavari i biskupi jesu naslednici Hristovih apostola. Crkve ostalih hrišćanskih konfesija, u najboljem slučaju, jesu crkvene zajednice, nikako crkve u punom smislu te reči."

Донекле, ево цитата:

The document said the Council's opening to other faiths recognised there were "many elements of sanctification and truth" in other Christian denominations, but stressed only Catholicism had all the elements to be Christ's Church fully.

The text refers to "ecclesial communities originating from the Reformation," a term used to refer to Protestants and Anglicans.

Документ каже да речи Савета упућују да има "многих елемената задовољења и истине" у другим Хришћанским деноминацијама", али подвлачи да само Католицизам има све елементе Христове Цркве

текст се односи на "Екластичке заједнице проистекле из Реформе" термин коришћен за Протестанте и Англиканце


http://uk.reuters.com/article/topNews/idUKL1019535720070710?pageNumber=3

Ово је Ватикан напао Протестанте, а за нас прича само на почетку где каже да смо "Права црква, која само пати што неће њега да призна"

Целу џеву и јесу дигли протестанти пошто Рим ће да се уједини (једаред) са нама, а не са Протестантима, па се плаше за Протестантске цркве.
 
Alekasandar3:
Зипа тебра неће да преда своје шефовско место ифотељу....
Но те ствари расправљају теолози а ови чланци су покушаји протестаната да се свађају са Ватиканом, што ме баш брига.

Иначе Православци признају Папу, и није проблем, ствар је у томе што не признајемо да је главни. ранија јединствена црква се састојала од Римског, Антиохијског, Јерусалимског и Александријског надбискупа, а онда је Римски себе уздигао изнад осталих, е ту је почела шизма.

Православци НЕ ПРИЗНАЈУ ПРИМАТ ПАПИ... и о томе НЕМА расправе, нити ће је икада бити... он сада КРШИ оно што су његови претходници потписали 1993. и ти немој да зезаш Ацо, и да ублажаваш..... сигуран сам да ће убрзо на овај скандал добити одговор од Руског Патријарха који представља најбројнији верујући народ.

п.с. Веруј ми да ја више не бих ушао у цркву у којој се на литургији прво треба молити за Папу ----- не бих ушао..... молио бих се Богу на ливади..... 8-)
 
Alekasandar3:
Зипа тебра неће да преда своје шефовско место ифотељу....
Но те ствари расправљају теолози а ови чланци су покушаји протестаната да се свађају са Ватиканом, што ме баш брига.

Иначе Православци признају Папу, и није проблем, ствар је у томе што не признајемо да је главни. ранија јединствена црква се састојала од Римског, Антиохијског, Јерусалимског и Александријског надбискупа, а онда је Римски себе уздигао изнад осталих, е ту је почела шизма.
Sizma (Raskol) je pocela kada su dodali "malo" u simbol vere koji dogovoren jos u 5 veku. A kada je simbol vere promenjen, sve ostalo je manje vazno.
 
eremita:
Православци НЕ ПРИЗНАЈУ ПРИМАТ ПАПИ... и о томе НЕМА расправе, нити ће је икада бити... он сада КРШИ оно што су његови претходници потписали 1993. и ти немој да зезаш Ацо, и да ублажаваш..... сигуран сам да ће убрзо на овај скандал добити одговор од Руског Патријарха који представља најбројнији верујући народ.

п.с. Веруј ми да ја више не бих ушао у цркву у којој се на литургији прво треба молити за Папу ----- не бих ушао..... молио бих се Богу на ливади..... 8-)

Тако је. Нећемо никада да признамо примат папи, јер то није у складу са Хришћанством, и ја мислим да ту нема расправе.

Проблем је са овим документом што једоктринарно 90% сличан са Православном доктрином, наиме све што је Папа рекао за потестанте, то каже и Православна Црква.
Даље јесдте да је раскид са Јованом Павлом Другим према протестантима, али је велики корак напред према Православним Црквама, које отворено назива "Правим"

Овај документ ће наићи на благе или никакве реакције Православних Цркава.

Нема скандала, јер су протестанди нападнути а не Православци, а посебно што када дође до уједињења Цркава Протестанти ће бити жртовани јер се не води дијалог између њих већ Католика и нас православаца. том грму лежи зец.
 
Alekasandar3:
Тако је. Нећемо никада да признамо примат папи, јер то није у складу са Хришћанством, и ја мислим да ту нема расправе.



Нема скандала, јер су протестанди нападнути а не Православци, а посебно што када дође до уједињења Цркава Протестанти ће бити жртовани јер се не води дијалог између њих већ Католика и нас православаца. том грму лежи зец.

Ово болдовано је веома контрадикторно. Како ти није јасно да "уједињења" не може бити ако Православци не признају примат Папи - а Православци НЕЋЕ никада признати примат Папи - даклеМ нема уједињења.
 
eremita:
Ово болдовано је веома контрадикторно. Како ти није јасно да "уједињења" не може бити ако Православци не признају примат Папи - а Православци НЕЋЕ никада признати примат Папи - даклеМ нема уједињења.
Gospodo do ujedinja ce doci samo ako se prihavti SIMBOL VERE koji je dogovoren na IV saboru kada su svi bili zajedno. Kada prihvate taj najveci greh gaskola, sve ostalo je NISTA, verujte. Sve je pocelo od tada kada su ga malo "zacinili". Znaci primat dolazi kasnije u raspravi, a mislim da ce i od toga odustati, jer i oni znaju kako je bilo u pocetku. Samo ako raskol traje 1000godina, sigurno mora proci jos toliko od pocetka dijaloga da bi se prevazisao, za to vreme svi mi (zemni ostaci) ce mo biti pod zemljom.
 
eremita:
Ово болдовано је веома контрадикторно. Како ти није јасно да "уједињења" не може бити ако Православци не признају примат Папи - а Православци НЕЋЕ никада признати примат Папи - даклеМ нема уједињења.

Нарвно да нећемо признати примат, лично ја бих волео да се ујединимо као што је било пре Шизме, то јест да имаш неколико поглавара.
 
eremita:
Ово болдовано је веома контрадикторно. Како ти није јасно да "уједињења" не може бити ако Православци не признају примат Папи - а Православци НЕЋЕ никада признати примат Папи - даклеМ нема уједињења.

Tachno, nema ujedinjenja.
Ako mi priznamo papu, postacemo katolici.
Ako papa pristane da bude prvi medju jednakim,
a ne prvi iznad jednakih, onda ce oni postati pravoslavci.
 
Vladimir Putin:
Tachno, nema ujedinjenja.
Ako mi priznamo papu, postacemo katolici.
Ako papa pristane da bude prvi medju jednakim,
a ne prvi iznad jednakih, onda ce oni postati pravoslavci.

А шта фали да Папа постене православац.

Признаћемо ми примат папе ако се нови Папа буде звао Павле или Алексије Други :lol:
 
eremita:
Samo Katolička crkva ima pravo da se zove hrišćanskom crkvom - drugim hrišćanskim crkvama osporeno to pravo

Politika - Pre 12 sati





U postignut 23. juna 1993. godine između predstavnika pravoslavnih crkava i Rimokatoličke? Kao jedna od najvažnijih tačaka tog dogovora bilo je odbacivanje ideje unijatizacije, osuda svakog pokušaja širenja rimokatoličkog uticaja na štetu pravoslavnih crkava.[/SIZE]

M. K.

******************************************************************************


Da li je ovo možda neko primetio: pravoslavne crkve i rimokatolička crkva. Večiti problem, kako Srba, tako i većine pravoslavaca - nejedinstvo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top