Zamislite da vam se ovo desi !!!

Pa ja cu reci da je i meni tako mogla ploca izgledat (za malo) :mrgreen:
Crkao cooler na napajanju i pocelo malo da gori i smrdi, ja rastavim kada jedan kraj maticne crn valjda se ugrijao ali nije poceo da gori, ali nije nista strasno... Kada sam vidio, zamijenio napajanje i sada sve super 8-)
 
rokavec:
Da vam se ovo sa slike ne desi opremite obavezno swoj racunar sa dobrim, kvalitetnim coolerima...

ja u swom kucistu imam za sada ukupno 4 ventilatora i nameravam da ubacim jos 1 ili 2 ...

Neverovatno... A ovo?
rokavec:
preporucujem ostavljanje levog krila ( LIMA ) otvorenim...
meni je stalno racunar otvoren sa leve strane sto mi se bolje pokazalo nego da sam davao pare na hladnjak koji ce ubacivati vazduh u kuciste
rokavec:
e ovako da objasnim neke stwari... procesorov cooleo oslobadja vise toplote nego sto je ventilator od napajanja u stanju da izbaci tako da se pri visecasovnim upotrebama desava da se ajde da kazemo topao vazduh nagomila u kucistu e sada u tom grmu lezi zec ili kuciste otvorite sa leve strane i tako ga drzite uvek kao ja na primer ... sto se tice hdd-a netreba ga ni hladiti...
rokavec:
Sluze za rashladjivanje hard diskova koji cak bolje i duze rade kada su topli dakle ti cooleri su naprevljeni samo da ljudima uzmu pare!!!

nedavno mi je drugar pricao ( inace covek je programet ) da je nasao na internetu vrlo zanimljive textove da hdd zapravo i ne treba hladidti jel bolje i duze radi kada je topao!!!
Kako ovo objašnjavaš?
 
sta kako ja objasnjavam...??? sta tu ima da se objasni... rekao sam ljudima sta im preporucujem a takodje sam rekao sta ja praktikujem i sta mi se pokazalo kao najbolje resenje za moj racunar... mozemo mi ugraditi i 20 ventilatora , da to stoji , ali koliko bi buka bila tada velika... pa od brujanja racunara nebiste na miru ni jutarnje vesti sa neta da procitate a sto se rada racunara u toku noci tice da nepricamo... pa nebi ste mogli da spavate od brujanja.... meni se kao najbolje resenja pokazalo : jedan ventilator na napajanju jedan na procesoru , jedan na grafickoj karti i jedan na severnom mostu cipseta... dok levo krilo kucista drzim uvek otvorenim ...

sto se tice ovoga sto sam spomenuo da cu mozda ugraditi jos jedan , dva hladnjaka je prvenstveno zbog toga da se osiguram da mi se racunar ne restartuje nikada jel mi komp inace radi non-stop 24 h na dan , 365 dana godisnje i svake noci nesto skidam sa interneta...

videcu kada budem uzeo ta dva dodatna kulera mozda cu odustati od njih zbog buke ali nikada se ne zna vredi probati...

Sta jos nije jasno???
 

Back
Top