Pitanje u vezi Linux-a

Gost
Molim dobre poznavaoce Linux-a da mi kazu koji Linux da instaliram na komp jer zelim da predjem na njega a da ovaj Microsoft zauvek zakopam. Inace bavim se izradom web prezentacija pa bi mi i oko ovoga dobro doslo dodatno obavestenje o programima koje koriste web dizajneri pod Linux-om.

Pozdrav i Hvala
 
Zavisi koliko znas o Linux-u... Od masovno dostupnih distribucija, Slackware je po meni najbolje zaokruzen paket. Ali Mandrake je najbolji za 'pobegulje' sa Windows-a koji se prvi put srecu sa Linux-om. Graficki je fino sredjen da podseca na Windows, mada ispod haube je sve isto.

Sto se programa za Web Design tice, trebace ti GIMP (odlican editor rasterskih slika) i neki dobar tekst editor. Sto se WYSIWY(W)G editora tice, ne koristim ih pa ne mogu govoriti o njima...

Poz.
 
Pa RedHat ne sme da dozvoli nestabilnost na svom sistemu, jer su oni Redmond u Linux svetu. Najkomercijalnija kompanija na Linux poljima.

NTFS je jos uvek eksperimentalna podrska, jer Micros~1 odbija da objavi informacije o istom, a da ne pominjem da non-stop menjaju NTFS specifikacije. Tako da koriscenje NTFS-a (pogotovo pisanje po istom iz linux-a) moze da rezultuje gubljenjem podataka, pa cak i narusavanjem integriteta particije... Zato lepo RH, da bi sprecili zalbe korisnika, po defaultu iskljucuje NTFS podrsku iz kernela...

Ako ti je bas stalo do nje, lako je prekompajlirati kernel da ukljuci NTFS podrsku...

Mandrake, kao sto sam vec rekao, okrenut je Desktop userima pa se insistira na jednostavnosti i idiot-proof logici, sto koliko dobra donosi, toliko i loseg...

Na ljudima je da odaberu ;)
 

Back
Top