KILOGRAMI U TRUDNOĆI

Blanka:
Žene, koliko ste se ugojile za vreme trudnoće i kako ste rešile problem viška kilograma nakon porođaja? Koliko je uopšte normalno dobiti kiliograma u trudnoći?

Doktori kazu do 12kg sto je idealno, ali uglavnom je vise. Npr, ja sam se ugojila 22kg, ali doktor me nije stavljao ni na kakvu dijetu jer sam bila aktivna i beba je bila velika. Na samom porodjaju sam izgubila 16 kg i ostala sa 6 kg viska koje sam za pet meseci skinula uz razne dijete. Ako imas vremena i zivaca, vezbe su veoma korisne da se zategne koza na stomaku. Sve moje prijateljice koje su se porodile udebljale su se u trudnoci preko 15kg. Ako si trudna, obavezno mazi stomak grudi i butine nekom kremom (ja sam koristila Striet) protiv strija.
 
Uglavnom je vise zato sto majke jedu vise,bez ljutnje ali niko trudnicu nece stavljati na dijetu.Sve moje prijateljice koje su bile trudne ugojile su se najvise 12 kilograma,uz normalnu ishranu ,one koje su nabacile 20 i vise kilograma su priznale da su jele i sta treba i sta ne treba.Tezina majke nema veze sa velicinom bebe.vidjala sam zene koje se ugoje 30 kilograma a rode dete sa 2 kg ,i obrnuto ,da nazovem mrsave trudnice i velike bebe.Tesiti se time da je beba krupna pa zato i mi treba da budemo vece je potpuno pogresno,kao i ona teorija,sad jedem za dvoje.
Sto se tice skidanja kilograma uz lagane vezbice,setnju i brigu o bebi kao najvecu aktivnost vracanje stare linije nije nikakav problem.
 
dr:
Uglavnom je vise zato sto majke jedu vise,bez ljutnje ali niko trudnicu nece stavljati na dijetu.Sve moje prijateljice koje su bile trudne ugojile su se najvise 12 kilograma,uz normalnu ishranu ,one koje su nabacile 20 i vise kilograma su priznale da su jele i sta treba i sta ne treba.Tezina majke nema veze sa velicinom bebe.vidjala sam zene koje se ugoje 30 kilograma a rode dete sa 2 kg ,i obrnuto ,da nazovem mrsave trudnice i velike bebe.Tesiti se time da je beba krupna pa zato i mi treba da budemo vece je potpuno pogresno,kao i ona teorija,sad jedem za dvoje.
Sto se tice skidanja kilograma uz lagane vezbice,setnju i brigu o bebi kao najvecu aktivnost vracanje stare linije nije nikakav problem.


Dr, da li ste vi bili trudni?
 
Nisam,zasto pitate?
Jeli zato sto sam rekla da se dosta zena ne kontrolise sta jede u toku trudnoce?
To je cinjenica,nisam nista izmislila,pocevsi od onoga sto sam videla pa do onoga sto sam cula.Trudnoca moze da prodje samo sa 12 kg viska bez ikakvih problema.
Pa pogledajte samo koliko zena drzi dijete kad nije trudno,pre svega zato sto se ne pravilno hrane a takvu ishranu nastavljaju u trudnoci.
Nisam imala nameru nikoga da uvredim ali imam trudnice u svojoj najblizoj okolini,i one koje se pravilno hrane i one koje jedu sve sto im dodje pod ruku.Razlika u njihovim kilazama je enormana.
 
dr:
Nisam,zasto pitate?
Jeli zato sto sam rekla da se dosta zena ne kontrolise sta jede u toku trudnoce?
To je cinjenica,nisam nista izmislila,pocevsi od onoga sto sam videla pa do onoga sto sam cula.Trudnoca moze da prodje samo sa 12 kg viska bez ikakvih problema.
Pa pogledajte samo koliko zena drzi dijete kad nije trudno,pre svega zato sto se ne pravilno hrane a takvu ishranu nastavljaju u trudnoci.
Nisam imala nameru nikoga da uvredim ali imam trudnice u svojoj najblizoj okolini,i one koje se pravilno hrane i one koje jedu sve sto im dodje pod ruku.Razlika u njihovim kilazama je enormana.

Ja se nisam hranila na osnovu one filozofije da jedem za dvoje niti sam se drzala onih prica jedi sve sto pozelis, vec sam recimo jela voce svaki put kada pozelim cokoladu. Izgubila sam 16kg na proodjaju sto je mnogo-beba je imala 4,8 kg a ostalo je otislo na vodu i posteljicu. A moju rodjaku je doktor stavio na dijetu-ne bukvalno-ali morala je da promeni ishranu jer je nabacila 28 kg do 7 meseca. Naravno da tezina nema mnogo veze sa velicinom bebe, i ja sam vidjala zene sa 25 kg viska, a bebe im nisu imale ni 3kg. Ja sam pricala samo o tome sta je bio moj slucaj. Svacija iskustva su razlicita i zato sam vas pitala da li ste bili trudni.
U svakom slucaju svim trudnicama bih porucila (na osnovu licnog iskustva) da ne jedu sve sto im padne pod ruku, jer se mnoge zene opuste tokom trudnoce zato sto se uglavnom opterecuju kilazom pre (zene i kilogrami!), vec da ishrana bude zdrava i raznolika-koliko god mozete da odolite zudnjama za slatkisima!!!
 
Potpuno se slazem sa vama,ja sam se vodila prosecnom tezinom bebe od 3 kg,pa na to kada se doda posteljica ,plodova voda,tecnost koja se nakupi u majcinom telu,uvecana masa materice to sve izadje na nekih 8 da 10 kg,koje zena u startu ima manje posle porodjaja.Sve ostale varijacije su na tezinu bebu,konstituciju majke...ali uopsteno govoreci,znaci ako imamo normalnu trudnocu,zenu prosecne tezine,bez ozderavanja u toku trudnoce...linija se jako lako vraca.Za mame koje se ne kontrolisu,problem nece biti samo visak kilograma nakon porodjaja,takav tezina moze ugroziti normalan porodjaj,samim tim i bebu.
Drago mi je da smo to razjasnili.Sto se tice dijeta u toku trudnoce ja nisam mislila na tako velika uvecanja tezine,naravno u situaciji koju ste vi pomenuli to je neophodno jer postoji opasnost od komplikacija.
Veliki pozdrav!
 

Back
Top