Da li su Turci ikada osvojili Crnu Goru?

minos

Iskusan
Poruka
5.557
Moram priznati da mi Crnogorci poprilicno idu na zivce sa svojom nepobedivoscu..ponasaju se kao mala deca.Iako su mi dragi,mislim da preteruju,a interesuje me i razlog zasto to rade.Meni je nas narod jak i junacan bas po tome sto je uspeo da vaskrsne nakon cetiri veka i da obnovi svoju drzavu.A Crnogorci nam cesto prebacuju da su oni ostali kao jedina neosvojiva tvrdjava Srpstva kroz vekove turskog ropstva.Sta vi mislite o svemu ovome?
 
Svetopelek banovan...:lol: ....al' do sad se opet klonirao po 475308563535971 put, garant...

@Tema

JESU....

Mnogo muka bilo Turcima da se lomataju po onom kršu, kad im ta oblast i nije bila od nekog strateškog značaja za dalje prodiranje u Evropu pa se baš nešto nisu ni previše trudili.....a da su vladali Crnom Gorom jesu...Novembra 1496. Đurađ Crnojević beži u Veneciju zbog sukoba sa sultanom i tako Crna Gora pada pod neposrednu tursku vlast, ali samo nakon 2 godine sultan za vladara planinskog dela Crne Gore postavlja Stefana Crnojevića kao svog vazala....Da im je stalo toliko do Crne Gore, malo bi se više potrudili....I nadalje su vladali preko vazala ( na primer Skender-beg Crnojević)
 
minos:
Moram priznati da mi Crnogorci poprilicno idu na zivce sa svojom nepobedivoscu..ponasaju se kao mala deca.Iako su mi dragi,mislim da preteruju,a interesuje me i razlog zasto to rade.Meni je nas narod jak i junacan bas po tome sto je uspeo da vaskrsne nakon cetiri veka i da obnovi svoju drzavu.A Crnogorci nam cesto prebacuju da su oni ostali kao jedina neosvojiva tvrdjava Srpstva kroz vekove turskog ropstva.Sta vi mislite o svemu ovome?

А што то тебе толико боли? Је л' те то истина боли и смета?

''Црно гору покорит не могу
ма никако да је сасвим моја''

Његош

Онај крш није нико покорио нити ће(видиш да се и ова стока дукљанска није дала па се отела). Ничија није горела довијека па неће ни њихова!
 
Meni smeta to sto ostale Srbe smatrate za nize od sebe zato sto su bili pokoreni.Vi ste bili osvojeni i nekoliko puta vas je pregazila turska vojska,palila Cetinje,ali nije imala interesa da ostane u Crnoj Gori pa bi se povlacila,a vi bi ste opet postali"nepobedivi"nakon svega toga.U Crnoj Gori se od istorije pamte samo lepe stvari,onih losih se niko ne seca i ne zeli da ih proucava.Ali cemu sve to?Zar je toliko strasno biti pobedjen?
 
minos:
Meni smeta to sto ostale Srbe smatrate za nize od sebe zato sto su bili pokoreni.Vi ste bili osvojeni i nekoliko puta vas je pregazila turska vojska,palila Cetinje,ali nije imala interesa da ostane u Crnoj Gori pa bi se povlacila,a vi bi ste opet postali"nepobedivi"nakon svega toga.U Crnoj Gori se od istorije pamte samo lepe stvari,onih losih se niko ne seca i ne zeli da ih proucava.Ali cemu sve to?Zar je toliko strasno biti pobedjen?

Ma pusti to, šta ćeš, politika...:roll: Neka im je na čast....:roll:
 
Не није проблем у томе, теби смета нешто друго. Тачно је да нису имали интереса да остану на оном кршу, где нема ничега(''доле земља, горе небо ој Бобово Бог те јебо''), није фора у томе. Ствар је у томе што су из тог камена(ЦГ и Херцеговина) изашли највећи синови српског рода(Петровићи-Карађорђевићи, Обреновићи, Караџићи...) који су владали Србијом(па и овај последњи црвени смрад, Милошевић). Да не помињем област културе, као и колики је број оних у Србији пореклом из ЦГ.
Можеш да мрзиш колико хоћеш, факти стоје!
 
Ne mrzim,lepo sam naglasio da su mi Crnogorci dragi.Ja kazem da mrzite vi,zato sto nipodastavate druge,valjda da bi ste u svojim ocima bili jos veci.Pa sta ako su potekli iz Crne Gore?To niko ne spori,zna se da je Crna Gora kao planinska oblast kroz istoriju uvek bila aktivna i visak stanovnistava se raseljavao u okolne oblasti.Ja govorim o vasem mentalitetu.Moras da mi objasnis u cemu je tajna vase nepobedivosti.
 
minos:
Ne mrzim,lepo sam naglasio da su mi Crnogorci dragi.Ja kazem da mrzite vi,zato sto nipodastavate druge,valjda da bi ste u svojim ocima bili jos veci.Pa sta ako su potekli iz Crne Gore?To niko ne spori,zna se da je Crna Gora kao planinska oblast kroz istoriju uvek bila aktivna i visak stanovnistava se raseljavao u okolne oblasti.Ja govorim o vasem mentalitetu.Moras da mi objasnis u cemu je tajna vase nepobedivosti.
Kad vidiš nacionalističke postove iz CG, HR, BiH, AL, na mozgu pritisni dugme off samo ćeš se nervirati za džabe... kad vidiš iz SR, onda čitaj i smej se kakvih idiota ima kod nas...
 
Аха то. Не знам стварно како да назовем то да толики број студената, касније политичара, писаца, уметника и њима сличних, дође из оног крша, где нема ничега сем камена, обична сиротиња и успе у животу. Како да назовем то да исити број буде из ЦГ и остатка, а ако не исити број оно да ови из ЦГ буду ''надређени'' остатку? Не него Шумадија има проблем са Динарцима и ''пречанима'', никада није готивила те две сорте па ни сада. Не подцењујем никога само кажем како јесте.
Не знам како другчије да објасним све то...Карађорђе, Обреновићи, Његош, Вук Караџић, Ненадовићи...
 
Ма шта се цимате, сад смо коначно сами са собом, нема усташа, балија, дукљана, само Србија. Нема више изговора, пребацивања кривице, сами са собом!
Доста више тих подела.
Одох на пиво, ајд здраво
 
Rujevit:
Аха то. Не знам стварно како да назовем то да толики број студената, касније политичара, писаца, уметника и њима сличних, дође из оног крша, где нема ничега сем камена, обична сиротиња и успе у животу. Како да назовем то да исити број буде из ЦГ и остатка, а ако не исити број оно да ови из ЦГ буду ''надређени'' остатку? Не него Шумадија има проблем са Динарцима и ''пречанима'', никада није готивила те две сорте па ни сада. Не подцењујем никога само кажем како јесте.
Не знам како другчије да објасним све то...Карађорђе, Обреновићи, Његош, Вук Караџић, Ненадовићи...

Pa prosto....Eto primer iz života....Onaj što se rodio u kršu i bedi zna da je sirotinja i da mora da uči, radi, bori se za sebe da bi postigao nešto u životu....a onaj koji lagodnije živi kod roditelja, misli tako će do veka, pa se zaebava.....i na kraju propadne, dok ovaj prvi prosperira...:roll: To ti je redovna pojava u društvu..
 
Погрешна премиса. Никакви Црногорци нису остали непокорени, већ српски народ који се скупио на мало крша. Нема ничег горег него историјски догађај стављати у актуелни политички контекст. Треба да будеш поносан што један део српског народа није никада покорен, а не да се једиш због тога.
 

Back
Top