Kako, ali stvarno da prestanem da pusim,.,.,.,,ahjshaks???

Da, pogotovo ako ta so nije prirodna :lol:

Recept za odvikavanje od pusenja ne postoji... To je jedan od tezih-za-odvikavanje poroka, ali posto ne stvara fizicku zavisnost (bar ne preteranu) sve je na psihi...

Ja svake godine praktikujem jedan trening... Nedelju dana nema pusenja... Ne zato sto zelim da smanjim, ostavim ili sta vec, nego testiram da li moja volja moze da klone pred takvim jednim porokom... I vec 3 godine za redom od kako tako nesto upraznjavam, ladno ostavim cigare na nedelju dana... Vec posle 3-4 dana ja i nemam neku potrebu da pusim... A inace pusim dosta (bar 2 pakle dnevno)... I tako sebi dokazem da mogu cigarete ostaviti kad god pozelim... Stvar je da ja to jos uvek ne zelim...

Dakle, ako uspes sebe da ubedis da mozes da ostavis cigarete (kao sto ja sebe ubedjujem mojim malim 'treningom'), sve ostalo je lako... Malo se zainati i kazi 'e bas necu da pusim', i teraj to par nedelja... Posle toga, nece ti se sigurno pusiti...

Poz.
 
Incognito:
Da, pogotovo ako ta so nije prirodna :lol:

Recept za odvikavanje od pusenja ne postoji... To je jedan od tezih-za-odvikavanje poroka, ali posto ne stvara fizicku zavisnost (bar ne preteranu) sve je na psihi...

Ja svake godine praktikujem jedan trening... Nedelju dana nema pusenja... Ne zato sto zelim da smanjim, ostavim ili sta vec, nego testiram da li moja volja moze da klone pred takvim jednim porokom... I vec 3 godine za redom od kako tako nesto upraznjavam, ladno ostavim cigare na nedelju dana... Vec posle 3-4 dana ja i nemam neku potrebu da pusim... A inace pusim dosta (bar 2 pakle dnevno)... I tako sebi dokazem da mogu cigarete ostaviti kad god pozelim... Stvar je da ja to jos uvek ne zelim...

Dakle, ako uspes sebe da ubedis da mozes da ostavis cigarete (kao sto ja sebe ubedjujem mojim malim 'treningom'), sve ostalo je lako... Malo se zainati i kazi 'e bas necu da pusim', i teraj to par nedelja... Posle toga, nece ti se sigurno pusiti...
Jel si bas siguran da mozes da ostavis pusenje? Izvini, ali cim se vracas cigaretama ne mozes reci da mozes prestati sve dok jednog dana ne odlucis da STVARNO ostavis pusenje.Ti jos uvek nemas to iskustvo ostavljanja cigareta...Inace ja sam ih ostavila tako sto sam donela tu odluku i jednog dana prestala sa njima.Oni sistemi - smanjicu, postepeno cu - mislim da ne pale, najbolje odjednom!

Poz.
 
Anonymous:
Oni sistemi - smanjicu, postepeno cu - mislim da ne pale, najbolje odjednom!

a, u tome je caka ........ :lol:
ja cesto kazem "ma smanjicu" ...... i onda povecam ..... grrrrrr ..... kome se ja inatim c c c.

al dobro, josh uvek sam u ranoj fazi i jos mi nije stiglo do mozga da me to moze upropastiti ...... a i uvek nadjem sebi "vaznija" posla od ostavljanja ..... mozda je stvar i u tome da sam izgradio sistem zivljenja u kojem je npr. duvanski dim posle obavljenog dobrog posla vrhunac smirenosti i zadovoljstva ....... pa kako sebi uskratiti to? ...
citao sam da se osteti pushenjem nesto u mozgu za osecaj zadovoljstva ....... i kad prestanes ne budes zadovoljan tako kao pre :cry:
 
MnogoLudJedan:
Naslov je u stvari otvaranje stare teme kod mene, ali kako da to uradim. :roll:

Pa sine evo ti recept!
Posle 20i neke godine pusenja,ubedih sebe da je pusiti glupo,smanjujem kapacitet pluca,gubim kondiciju,stetim svom zdravlju itd....Evo vec mesec dana ne pusim.....i ne bih poceo ni za kakve pare na svetu...
Znaci sve je u tvojoj glavi,kad zaista resis i uvidis da je to jako dobro za tebe.....nema nikakvih problema.....sve se sa lakocom izdrzi

PS zadnje 3 godine sam pusio vise od 2 pakla
 
Goscica:
Inco, ovo gore sam bila ja, zaboravih da se prijavim! :wink:

Ja sam apsolutno siguran da mogu ostaviti cigarete ako to zelim... Ja im se vratim zato sto nisam ni resio da prestanem... Stavise, primoram sebe da opet propusim, jer zaista posle 3-4 dana vise i nemam potrebu za pusenjem... Samo treba pregurati tih nekoliko pocetnih dana kad je nikotinska kriza dosta izrazajna...

Ostavljao sam ja tako i neke druge poroke... recimo alkohol... Nisam bio alkoholicar, ali sam jedno vreme pio u proseku po gajbu piva dnevno. Nije na mene delovalo, nisam se opijao, ali jednostavno, to nije bilo normalno... I ustao jednog jutra, rekao sebi alkohol - ne, i nisam probao kap alkohola vise od godinu dana (ukljucujuci i zurke, proslave i sta sve ne). Tako sam se oslobadjao i mnogih drugih stvari koje su mi smetale i koje mi se nisu cinile normalnim... Kad resim, i kazem NE, nema te sile koja ce me naterati da promenim misljenje.

Inat ume da igra kljucnu ulogu u odvikavanju od poroka...

Problem kod pusaca koji zele da ostave cigarete je sto nemaju dovoljno volje za tako nesto. Pa onda posegnu za raznim tabletama, mustiklama i cime sve ne, misleci da ce im to olaksati odvikavanje od tog poroka. Ali sva ta sredstva za odvikavanje od pusenja imaju pogresan pristup: ogaditi cigarete zavisniku ili smanjiti unos nikotina. I sad, zavisnik ima opasnu zelju da zapali cigaretu, ali mu se ona gadi jer je takav efekat stvorio odredjeni lek ili sta vec. A covek ne moze da se navuce na taj lek, pa ce eventualno ostaviti lek, jer je navucen na cigarete.

Opet kazem, poroci se ostavljaju iskljucivo jakom voljom zavisnika!
 
Goscica:
Stvarno mi nisi jasan - kad vec mozes da prestanes, zasto se onda vracas tom zlu? I jos 2 pakle, cccc

Pa valjda da ne ispadnem super-dobar... moram imati i malo zla u zivotu ;)

Ozbiljno, ne znam sto... Ne zelim da ostavim cigarete... Verovatno sto ja to volim, verovali ili ne... Znam ja koliko je stetno, koliko smrdi (pa i pusacu dodje da se onesvesti kad pomirise pikslu), koliko je odvratno i sta sve ne, ali ja volim da pusim... Bar jos uvek ;)

A kad mi dosadi, zbogom cigarete iz mog zivota... Do tad cu trenirati cvrstu volju, pa kad dodje taj dan, nece mi biti problem da ih ostavim.

Jedino mi nisu jasni ljudi koji bi zeleli da ostave cigarete, a ne mogu... Zar nas stare price ne uce da kad covek nesto dovoljno jako zeli, moze to i da ostvari??? ... Izgleda da oni ustvari ne zele da ostave cigarete zbog sebe, vec da bi ispali ne znam sta (i posle drzali propoved, ja sam ostavio cigarete, to je odvratno i blah blah), da bi udovoljili okolini i sta vec... Dok se ne rodi unutrasnja zelja, nikad ih necete ostaviti...

Ja mogu tehnicki da ih ostavim, ali ja nemam zelju da ih ostavim, zato nakon sto ih ostavim da dokazem sebi da mogu, ja opet propusim jer jednostavno ne zelim (bar ne jos uvek) da ih ostavim...
 
E, grdnih sam se priča naslušao od pušača (u ordinaciji a i van nje)! A, vidim i ovde na manjka mašte. Pa, definitivno će pušači oformiti novi pravac u filozofiji... :wink:
Pa, gospodo pučači, uvek zaboravite na jednu komponentu svoga "hobija": pušenje je štetno za zdravlje ne samo aktivnih, već, u skoro istoj meri, i za zdravlje PASIVNIH pušača! Dakle: pomislite li, u minutima svog uživanja, bar na trenutak i na ljude oko sebe??? :roll:
Izvinjavam se manjini pušača, koji zbog pritiska svoje savesti ili "netolerantnosti" nepušača, svoju laku drogu konzumiraju po pomoćnim prostorijama ili na terasama... :wink:
 
vlada*:
Pa, gospodo pučači, uvek zaboravite na jednu komponentu svoga "hobija": pušenje je štetno za zdravlje ne samo aktivnih, već, u skoro istoj meri, i za zdravlje PASIVNIH pušača! Dakle: pomislite li, u minutima svog uživanja, bar na trenutak i na ljude oko sebe??? :roll:

....... ja u svojoj kuci uopste ne pushim ....... bash zbog toga. a u kaficu ako niko nije zapalilo vishe od 50% ljudi mene stid :oops:
:P
 
Naravno da mislim i na tzv. pasivne pusace. Dok sam ziveo sa tetkom u stanu, koja je nepusac, ja sam licno zabranio pusenje u celom stanu, koje je vazilo i za goste... Ko hoce da pusi, terasa mu je uvek otvorena.

Sad kako zivim sam (doduse, sa povremenim 'posetama' sestre, koja je takodje pusac) pusim i unutra, ali se trudim da sto vise provetravam. Leti naravno pusim na terasi jer je idiotski smraditi namestaj i sta sve ne kad vec mozes da skoknes par metara do terase...

Sto se javnih mesta tice, pusim gde je dozvoljeno pusenje (kafici, klubovi, restorani), jer smatram da su takva mesta duzna da obezbede pravilnu ventilaciju kako se ne bi ugrozavalo zdravlje nepusaca.

Inace, kod nas postoji zakon o zabrani pusenja na javnim mestima bez propisne ventilacije, ali niko to ne postuje... Pa cak i bolnice vise smrde na duvanski dim nego na lekove i jod... I to mahom zbog doktora a ne pacijenata... Treba napraviti debele kazne za takve stvari.

A da ne pominjem bacanje opusaka na ulicu... Bacanje bilo kakvog smeca na ulicu... Pa za to bih odrapio takve kazne da bi se ljudi cesali...

Nema zakona kod Srba dok ga propisno ne udaris po dzepu!
 
:shock: ima? .......
nisam video ..... nisam bash cest posetilac prestonice (mada postajem u zadnje vreme, silom prilika :) ) ..... uglavnom, ovde i u NS-u nemash ... a trebalo bi da ih je na svakom cosku ... mislim, puno.
dok se drzava ne kultivishe (a pre toga ljudi) onda mozemo samo da sanjamo o tome. stvarno glupo, stanesh na bus stanicu i vidish koliko ima opushaka a i sam uchestvujesh u tome .....
 
Ako ima nekog drugog nacina za prestanak pusenja osim dobre vilje bio bih vam zahvalan da mi javite.
1995 morao sam preko noci, iz zdravstvenih razloga da ostavim cigarete, necu da krijem, imao sam upalu pluca i zaglavio sam na kliniku u Kneselu.
Posle 6 meseci zbogom pameti i ponovo sam propusio.
Jedan moj drug je napravio pauzu od skoro 2 godine i sada, opet svajsuje.
Salu na stranu manjka mi volja a hteo bih da prestanem, da li postoji neki lek. Pozdrav.
 
Evo ovako. Ja sam u aprilu prosle godine zaradila grip, temperatura 40, uzas... i tako sedam dana. Jos narednih deset dana sam imala uzasnu grlobolju da mi pusenje nije padalo na pamet. Inace, pusila sam od sedamnaeste godine ( sad mi je 26). Dok sam ozdravila valjda sam vec pregurala onaj prvi, najtezi deo - prevazici naviku. I eto, vec 10 meseci ne pusim!
Znaci, moj recept bi bio - pravac dom zdravlja po neki virus! :lol:
 

Back
Top