Visa 136 Permanent Residency Australija

Ja sam predao u novembru prošle godine i još me nisu kontaktirali iz imigracionog. Advokat mi je rekao ako se ne jave nakon osam meseci imamo pravo da tražimo objašnjenje od ministarstva. Mada jedan moj poznanik je otišao pre mesec dana i čelkao je papire godinu dana od momenta kad je predao papire. Oni se obično pravdaju sa time da nemaju dovoljno agenata a svkog dana ima sve više aplikanata.
 
Pozdrav,
Pogledaj sajt www. forums.australia-migration.com tu ima dosta sapatnika iz celog sveta koji cekaju kao i ti. Pre neki dan uspeo sam da dobijem ASPC informacijskog sluzbenika i bas je bio prijatan i da pored te price da su zatrpani vidim da dobro napreduju. Pre 10 dana bili su do aplikacija pristiglih do 15.09.2006. godine ,a ove nedelje su dosli do 24.10.2007.
Po ovome ti bi trebao da dobijes Case oficera ovih dana pa onda lekarski i da cekas vizu.
Toliko ja znam za sada.
Reci mi sta si po zanimanju ?
Takodje treba da znas da smo u HIGH-RISK country tako sve to povecava vreme cekanja
 
Svi su oni izuzetno prijatni ali odgovor je uvek isti.
Ja sam aplicirao STNI u South Australia i dobio sam nominaciju od strane države u oktobru.
30 novembra 2006 sam dobio potvrdu o prijemu dokumenta gde piše da pošto imam nominaciju čekam od 4 - 6 meseci međutim i to se odužilo. Ne nerviram se mnogo bitno mi je da bude kad bilo.
Ja sam inače air-condition mechanic
 
U zadnje vreme nema ubrzanja po osnovu nominacija ali imas neke prednosti u odnosu na druge
Ako se nalaziš na listi traženih zanimanja možeš tražiti nominaciju to ti je STNI visa. Svaka država u Australiji pored MODL liste ima i svoju listu. Ako dobiješ nominaciju bilo koje države ulazak u Australiju ti je još sigurniji.
Ako imaš problem sa IELTS dovoljno ti je 4.5 prosek ( samo za South Australia Tasmania i North Territory) stim da si u obavezi da uplatiš 500 časova kada stigneš tamo.
Svi ostali uslovi su isti jedino što moraš provesti najmanje 2 godine u državi koja ti je dala nominaciju. Za South Australia možeš pogledati sve informacije preko njihovog sajta
www.immigration.sa.gov.au/site/skilled_visa_stni.php
Možeš da tražiš nominaciju in on-line.
Bilo šta te interesuje vrlo rado ću ti pomoći bar za ono što ja znam. Najbolje da pišeš na e-mail major@sksyu.net
 
Ok . Hvala puno. I ja sam sve uradio sad samo cekam da odobre. Samo sam predao dokumenta tek u martu ove godine tako da imam je da cekam bar jos dva meseca pre nego odobre CO za moj slucaj.
A lekarki i policijski izvestaj kad saljes ili si sve poslao komplet?
Pitam jer negde me uveravaju da lekarski vazi 6 meseci a negde kazu godinu dana !!
 

Back
Top