Biti kavaljer - vrlina ili sramota?

little smile:
Zasto je danasnjim muskarcima (ne svim) smesno da devojci otvore vrata, da joj privuku stolicu, da joj pruze ruku kada silazi iz prevoza, da joj sipaju pice (kada konobar to ne uradi)... Zasto izumiru tako neke lepe osobine, kada su one kljucni faktor da nas odusevite?

ma bilo je i meni smesno... ali kad shvatis koliko njoj znace sitni gestovi, lako se naviknes da uvek budes pri ruci.
 
marwin:
little smile:
Zasto je danasnjim muskarcima (ne svim) smesno da devojci otvore vrata, da joj privuku stolicu, da joj pruze ruku kada silazi iz prevoza, da joj sipaju pice (kada konobar to ne uradi)... Zasto izumiru tako neke lepe osobine, kada su one kljucni faktor da nas odusevite?

ma bilo je i meni smesno... ali kad shvatis koliko njoj znace sitni gestovi, lako se naviknes da uvek budes pri ruci.

Zaista blago njoj :wink: :!: :!: :!:
 
tashaa:
Keeper:
pa evo ja pishem devojci ljubavna pisma .........
valjda se to rachuna u lepe stare osobine ..... :roll:
a sad, ne stignem uvek da joj otvorim vrata jer bude brza od mene :cry: ...... morao bih da poradim na kondiciji :)

e ovo je lepo prochitati...josh samo malo kondicije,i blago tvojoj devojci..svaka cast :lol:

hehe :wink:
kad iskombinujem misicnu masu sa vec postojecim "positive conservative" kavaljerstvom postacu Mr. Love ....... hihihihi.

uuuuu, misicna masa ...... uvek kazem sebi da imam pametnija posla hihihihi
 
Milow:
Pravi muskarci to jos uvek rade... klinci i debili ne...

Iskreno

Recimo da se slazem sa tobom, ali ni danasnje devojke (odnosi se na klinke) nisu vise romanticne, tako da klinci nemaju zasto, ni kome da ispolje i pokazu svoju romanticnu stranu licnosti...

Prave vrednosti ipak zive... samo ih treba pronaci!!! Veliki pozdrav svim kavaljerima (a bilo bi lepo da ih bude mnogo, mnogo vise)!!!
 
taja:
little smile:
... Zasto izumiru tako neke lepe osobine, kada su one kljucni faktor da nas odusevite?

e pa nemoj tako...ne izumiru kod svih

Znam da ne izumiru kod svih, jer da ih nisam nikada osetila, verovatno ne bih pisala o tome... Imam ja u svom okruzenju muske osobe koje nisu zaboravile na prave vrednosti, samo bih volela da ih bude vise...
 
Keeper:
pa evo ja pishem devojci ljubavna pisma .........
valjda se to rachuna u lepe stare osobine ..... :roll:
a sad, ne stignem uvek da joj otvorim vrata jer bude brza od mene :cry: ...... morao bih da poradim na kondiciji :)

Naravno, pisma nikada ne blede (za razliku od mail-ova i sl., koji mogu nestati u jednom trenu), ona su zaista nesto najlepse u ljubavi - lepe reci, izrazavanje i iskazivanje ljubavi pismenim putem... mmmmmmm...

A za kondiciju :wink: ... Ma mozes ti to, samo se potrudi :D
 
little smile:
Milow:
Pravi muskarci to jos uvek rade... klinci i debili ne...

Iskreno

Recimo da se slazem sa tobom, ali ni danasnje devojke (odnosi se na klinke) nisu vise romanticne, tako da klinci nemaju zasto, ni kome da ispolje i pokazu svoju romanticnu stranu licnosti...

Prave vrednosti ipak zive... samo ih treba pronaci!!! Veliki pozdrav svim kavaljerima (a bilo bi lepo da ih bude mnogo, mnogo vise)!!!
evo dala si si sama odgovor.mogu ti reć zašto to ne rade u zagrebu,jer su uvjereni da se ne trebaju trudit oko žene, da su bogom dani ,da svaku ženu ionako i bez truda mogi imati i da su žene ionako u srcu ***** pa je svejedno.mnogi su površni klinci i sa 27 koje cure još ne zanimaju i ne žele dužu vezu nego ako se što da usput iskoristit super!to je to.žene nikad tako malo cijenjene nisu bile ko danas a opet nikad toliko mnogo nisu davale muškarcima ko danas.
 
barica:
... mogu ti reć zašto to ne rade u zagrebu,jer su uvjereni da se ne trebaju trudit oko žene, da su bogom dani ,da svaku ženu ionako i bez truda mogi imati i da su žene ionako u srcu ***** pa je svejedno.mnogi su površni klinci i sa 27 koje cure još ne zanimaju i ne žele dužu vezu nego ako se što da usput iskoristit super!to je to.žene nikad tako malo cijenjene nisu bile ko danas a opet nikad toliko mnogo nisu davale muškarcima ko danas.
Ih da je tako samo u Zagrebu ... Još više je tako u Beogradu.
 
Milojko Vasic:
barica:
... mogu ti reć zašto to ne rade u zagrebu,jer su uvjereni da se ne trebaju trudit oko žene, da su bogom dani ,da svaku ženu ionako i bez truda mogi imati i da su žene ionako u srcu ***** pa je svejedno.mnogi su površni klinci i sa 27 koje cure još ne zanimaju i ne žele dužu vezu nego ako se što da usput iskoristit super!to je to.žene nikad tako malo cijenjene nisu bile ko danas a opet nikad toliko mnogo nisu davale muškarcima ko danas.
Ih da je tako samo u Zagrebu ... Još više je tako u Beogradu.

Ali bas iz tog razloga devojke koje nisu '*****' i sl. ostaju same, jer ni muskarci vise ne cene prave vrednosti (svaka cast pojedincima), vec znaju da na lak nacin mogu imati neku koja ce ih zadovoljiti u onim domenima koji su im bitni u tim mladjim godinama, a onda kada shvate da je to samo prolaznog karaktera, onda se okrenu oko sebe i shvate da su sami... a za promene je tada kasno... Ma sve se nekako vrti u krug, niko vise ne zna sta zeli i cemu tezi, svako bi sve da ima, a ne moze to tako, zar ne?
 
Oduvek radim sve sto si navela kao "dzentlmensko" ponasanje i vise od toga, i na moju veliku zalost sam shvatio da to skoro nigde ne vodi. Ja ne mogu da se promenim, a iskreno, ponekad pozelim! 90% nasih devojaka i zena to moje "fino" ponasanje jednostavno ne zasluzuje! Izgleda da je bolje kad ih neko tretira kao ***** i tako se ponasa prema njima nego kad je postuje i ceni i ponasa se prema njoj kao prema jednakovrednoj osobi!
Da se razumemo, imam ja u svom okruzenju sestre i drugarice i sl. koje to postuju i cene, ali one "potencijalne prave", to nisu znale.
 
Moram da priznam da se to meni jako sviđa kod muškaraca. Naravno, ako je spontano, tj. ugrađeno u njegovu ličnost vaspitanjem. I ako ne preteruje u tome. Imam utisak da mnogi tipovi misle da će biti manje muškarci ako iskazu svoje poštovanje prema zeni nekim kavaljerskim gestom. Pa… ne znaju koliko greše. To im u našim očima samo dize cenu. Svoju snagu (ne mislim na fizičku) treba da pokazu na drugim mestima… jakim plećima, odlučnošću, borbom za bolje sutra… a sa nama treba da se opuste i dozvole sebi da budu umiljati i nezni…
Hoću da kazem, ne treba on npr. stalno da skače i pali mi cigaru… to opterećuje čak i mene, ali ima nekih stvari koje ne treba da zaboravi. (Naprimer, ako ulazimo u restoran, kafić itd., ulazi prvi on – iza ja, a kada izlazimo, izlazim prvo ja – iza mene on).

Usiljeno kavaljerstvo, sračunato da mene nesto kao fascinira, ili sebe predstavi u boljem svetlu… ne svidja mi se.
Eto...
 
UVEK BICU TU...:
Oduvek radim sve sto si navela kao "dzentlmensko" ponasanje i vise od toga, i na moju veliku zalost sam shvatio da to skoro nigde ne vodi. Ja ne mogu da se promenim, a iskreno, ponekad pozelim! 90% nasih devojaka i zena to moje "fino" ponasanje jednostavno ne zasluzuje! Izgleda da je bolje kad ih neko tretira kao ***** i tako se ponasa prema njima nego kad je postuje i ceni i ponasa se prema njoj kao prema jednakovrednoj osobi!
Da se razumemo, imam ja u svom okruzenju sestre i drugarice i sl. koje to postuju i cene, ali one "potencijalne prave", to nisu znale.

Definitivno nisu prave ili zive u ovom 'novom' dobu, pa ne cene neke stare vrednosti... Nadam se da ces ubuduce imati vise srece!!!
 
little smile:
Zasto je danasnjim muskarcima (ne svim) smesno da devojci otvore vrata, da joj privuku stolicu, da joj pruze ruku kada silazi iz prevoza, da joj sipaju pice (kada konobar to ne uradi)... Zasto izumiru tako neke lepe osobine, kada su one kljucni faktor da nas odusevite?


Veruj mi da to muskarcima uopste nije smesno neki to stvarno vise puta pozele da urade ali kome i zbog cega. Puno toga zavisi od devojke. Mi se pravimo da smo jake i snazne da sve mozemo same i oni naravno nas puste da to i budemo a posle se bunimo. Ja znam po sebi u drustvu muskarca gde sam bila neznija uvek mi je i otvorio vrata i sipao pice i sta vec, ali kad sam bila gruba da tako nazovem sve sam radila sama.
 

Back
Top