Evo kako demokrate pljackaju i otimaju pare gradjanima Srbije

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Prvo su uveli tecni naftni gas za gorivo i dozvolili da se izgradi stotine pumpi za TNG sirom Srbije. Onda su gradjani krenuli masovno da uvode plinske uredjaje u svoje automobile i tu investiciju placali od 250 do 1200 eura . Kada se nakupilo dovoljno OVACA krenulo je SISANJE.

Juce je uvedena akciza za TNG od 6 dinara koja ce od nove godine biti povecana na 10 dinara. A kako to izgleda u praksi?

Sve do juče cena gas je bila 31, 32 dinara, da bi je kako su čuli za akcize prvo digli na 36, a zatim na 38 dinara. Sa ovih 6 dinara 1 litar TNG-a ce kostati 44 dinara. Dakle povećanje sa 31 na 44 din je povećanje od 42%.

Ovo je cista pljacka gradjana Srbije, jer su prvo navukli ljude da uloze 250-1200e u uredjaje, pa zatim da placaju 100e neke sertifikate, ako u međuvremenu srećni vlasnik nije platio kaznu pajkanima jer ako nemate taj sertifikat pajkan vam naplati kaznu od 6000 din.I dok se svugde u svetu stimuliše upotreba ekološkog goriva kakvo je gas, i dok cena gasa pada leti zbog smanjene potrošnje, naša vlada donosi odluku da digne cenu.

Sada sa ovom cenom TNG-a da bi vam se isplatila cela parada sa instalacijama i sertifikatima vi treba da predjete minimum 50 000 kilometara sto znaci sem ako ste taksista koji godisnje prelazi 100.000km uvodjenje gasa se u Srbiji od juce vise NE ISPLATI

Na taj nacin ce se jos vise zagadjivati prirodna sredina i povecavati efekat staklene baste.

Sta reci a ne skucati im sve po spisku.


Sram vas bilo lopine jedne demokratske!
 
jok. sad je jeftinije voziti se na benzin.

jer u sva auta preko 2000te mora da se ispruzis 1000e za ugradnju gasa, i na kraju ispada da sa ovom cenom gasa treba da predjes 50.000 km da bi isplatio investiciju tj bio na nuli.

poenta je da u svim drzavama EU na koje se ovi iz vlasti stalno pozivaju, TNG gorivo koje se ne oporezuje i cak u nekim zemljama drzave daju besplatno subvencije za svakoga ko hoce da ugradi gasni uredjaj u vozilo da bi smanjili zagadjenje zivotne sredine.

Klasicna otimacina para sirotinji. Mesto da udare recimo veci porez na ove bogatase Miskovica, Peconija i kompaniju - oni nasli da sisaju sirotinju.
 
pa kad ti kupis neki auto jel on dolazi sa uredjajem na gas ili ne? Ja koliko znam 99% vozila ne poseduje uredjaj za gas sto znaci da ti kad kupis auto moras investirati u isti.

mislim po ovoj tvojoj logici moze da se poskupi hleb na 100 dinara za veknu jer je opet duplo jeftiniji od 1 kg svinjskog mesa.

nije jeftinije voziti se na gas nego na benzin nego treba investirati 1000e u gasni uredjaj i ta investicija ti se isplacuje tek nakon predjenih 50.000 km . Sto znaci da treba da predjes 100.000km da bi nesto "ustedeo" . Sa 50.000 km predjenih nalazis se na nuli.

Koliko ljudi predje sa svojim autom 100.000 km za recimo 4 godine? Ja koliko znam jako malo, mozda ni 20% . Sto znaci da se uvodjenje gasa za vecnu stanovnistva vise ne isplati.
 
Jerry Ropero:
eto da vas obavestim da je recimo u egiptu litar bezolovnog benzina 14 dinara a u iranu 9 dinara. Istovremeno u Srbiji gorivo kosta kao u EU , 1 euro za litar a plate su na nivou Burundija i Obale Slonovace.

Inace sam benzin kosta u proizvodnji 10 dinara za litar i ostalih 70 dinara na litar su raznorazni porezi i marza - citaj PLJACKA

a pošto je 'leba u Iranu? 3 dinara?
 
Jerry Ropero:
Prvo su uveli tecni naftni gas za gorivo i dozvolili da se izgradi stotine pumpi za TNG sirom Srbije. Onda su gradjani krenuli masovno da uvode plinske uredjaje u svoje automobile i tu investiciju placali od 250 do 1200 eura . Kada se nakupilo dovoljno OVACA krenulo je SISANJE.
Da se odmah razumemo, i ja sam pogođen i besan zbog poskupljenja, ali nemoj pisati kako je nedavno uveden TNG. Postoji u SFRJ od kraja šezdesetih, moj otac je ugradio prvi put 1971. a ja 1987.
Bilo je perioda kad je bio mnogo jeftiniji od benzina, a i perioda kad je razlika bila minimalna, čak i manja nego što je sad nakon poskupljenja. Devedesetih ga uopšte nisam koristio, nije bilo isplativo.
Uzgred, nemoj na ''Automobilizmu'' da daviš ljude politikom, tamo to baš i nije svima omiljena tema.
 
moj otac je vozio na TNG negde od 1985 godine do 1990 godine tako da odlicno znam da je postojao al se omasovio tek nedavno. Secam se da je tad otac gas pretakao iz onih boca za kucu i nije se imao isti nigde kupiti na tocenje.

Drugo ne davim ljude na automobilizmu politikom, kao sto mozes da vidis svi su besni zbog ovog poskupljenja od 42% i pljacke naroda u reziji demokrata.
 
Jerry Ropero:
eto da vas obavestim da je recimo u egiptu litar bezolovnog benzina 14 dinara a u iranu 9 dinara. Istovremeno u Srbiji gorivo kosta kao u EU , 1 euro za litar a plate su na nivou Burundija i Obale Slonovace.

Inace sam benzin kosta u proizvodnji 10 dinara za litar i ostalih 70 dinara na litar su raznorazni porezi i marza - citaj PLJACKA
'ебеш га Џери, јел' 'оћемо у ЕУ или нећемо? Пошто 'оћемо мора и стандард да буде европски.
 
Jerry Ropero:
aha cene goriva evropske, a plate africke. super vam je ta vasa demokratija.

a sto nam prvo ne uvedoste evropske plate pa zatim da nam uvedete i evropske cene, nego suprotno?
А можда је најбоље ''цене афричке, а плате европске''. Можда би то и било могуће да твоја браћа Руси не диктирају цену гаса. Нашао си пример боли глава ''како Египат и Иран...'' Лако је њима да имају такве цене када имају нафте и гаса у изобиљу. То ме све подсећа на причу ''шта ћемо ми у ЕУ, како Швајцарска и Норвешка могу без ЕУ..''
 
Takve cene moraju da se formiraju u odnosu na strano trziste,i uopste nema veze koliko benzin i gas kostaju u proizvodnji...Plus,nafta i gas su ograniceni resursi,a ograniceni resursi treba da budu akcizna roba,po mom misljenju sve skuplja i skuplja... Ako zelis da stitis covekovu okolinu nabavi automobil na struju... A subvencije su price za ljude koji zele da im drzava misli na sve,a oni da se jedino potrude da na vreme vrse veliku nuzdu...

Ako ti se toliko svidja,mars u Severnu Koreju,tamo su cene bagatela,zato im je privreda u rasulu i gradjani umiru od gladi...Ali vazno je da su cene niske....
 
Jerry Ropero:
Prvo su uveli tecni naftni gas za gorivo i dozvolili da se izgradi stotine pumpi za TNG sirom Srbije. Onda su gradjani krenuli masovno da uvode plinske uredjaje u svoje automobile i tu investiciju placali od 250 do 1200 eura . Kada se nakupilo dovoljno OVACA krenulo je SISANJE.

Juce je uvedena akciza za TNG od 6 dinara koja ce od nove godine biti povecana na 10 dinara. A kako to izgleda u praksi?

Sve do juče cena gas je bila 31, 32 dinara, da bi je kako su čuli za akcize prvo digli na 36, a zatim na 38 dinara. Sa ovih 6 dinara 1 litar TNG-a ce kostati 44 dinara. Dakle povećanje sa 31 na 44 din je povećanje od 42%.

Ovo je cista pljacka gradjana Srbije, jer su prvo navukli ljude da uloze 250-1200e u uredjaje, pa zatim da placaju 100e neke sertifikate, ako u međuvremenu srećni vlasnik nije platio kaznu pajkanima jer ako nemate taj sertifikat pajkan vam naplati kaznu od 6000 din.I dok se svugde u svetu stimuliše upotreba ekološkog goriva kakvo je gas, i dok cena gasa pada leti zbog smanjene potrošnje, naša vlada donosi odluku da digne cenu.

Sada sa ovom cenom TNG-a da bi vam se isplatila cela parada sa instalacijama i sertifikatima vi treba da predjete minimum 50 000 kilometara sto znaci sem ako ste taksista koji godisnje prelazi 100.000km uvodjenje gasa se u Srbiji od juce vise NE ISPLATI

Na taj nacin ce se jos vise zagadjivati prirodna sredina i povecavati efekat staklene baste.

Sta reci a ne skucati im sve po spisku.


Sram vas bilo lopine jedne demokratske!

Šmrc, sirota majčica Zemlja. Svi je žele ukloniti jer im zaklanja pogled na Veneru. Ako iko uništava ozonski omotač a to su Srbi kako kaže Jerry potkrpeljeno naučnim dokazima iz stranačke laboratorije. To je ono kad mnogo prdimo jer ne jedemo zdravo što je slučaj i sa ovom temom.

Ne verujte ludim naučnicima!
 
Jerry Ropero:
moj otac je vozio na TNG negde od 1985 godine do 1990 godine tako da odlicno znam da je postojao al se omasovio tek nedavno. Secam se da je tad otac gas pretakao iz onih boca za kucu i nije se imao isti nigde kupiti na tocenje.
U BG je bilo na pištolj. Za vreme sankcija pretakao sam i ja.
Jerry Ropero:
Drugo ne davim ljude na automobilizmu politikom, kao sto mozes da vidis svi su besni zbog ovog poskupljenja od 42% i pljacke naroda u reziji demokrata.
Naravno da su besni, rekoh da sam i ja, samo ne turiraj previše tamo.

.......................................................................................................................................

Samo da znate da auto na TNG zagađuje vazduh oko 8 puta manje. Sem toga, mi smo valjda jedina zemlja u kojoj je bezolovni benzin skuplji od supera.
 
Toga je oduvek bilo ! jeste kvarno ali je vidjeno. ranije recimo 70-ih grejanje je bilo jeftino na loz ulje( naftu) .Ljudi kupuju naftarice ,kanistere ,burad ide sve u tom smeru kad odjenom sve to poskupi ali isplati se cvrsto gorivo. Onda opet iz pocetka; kupuju se peci na cvrsto gorivo."Smederevci" se traze preko veze ,fabrike rade u 3 smene. Polako poskupljuje ugalj ali ne i struja i opet iz pocetka...
 
Pijanista:
А можда је најбоље ''цене афричке, а плате европске''. Можда би то и било могуће да твоја браћа Руси не диктирају цену гаса. Нашао си пример боли глава ''како Египат и Иран...'' Лако је њима да имају такве цене када имају нафте и гаса у изобиљу. То ме све подсећа на причу ''шта ћемо ми у ЕУ, како Швајцарска и Норвешка могу без ЕУ..''

nemas pojma. cena gasa uopste nema veze sa ovim , proizvodna cena gasa tj litre TNG-a je ispod 7 dinara, ostatak su razne marze, porezi, akcize i ostali drzavni reketi.

Samo da te podsetim da je u madjarskoj cena gasa(zemnog) 9 dinara po litru. Ako ne verujes proveri.
 
sto napisa jedan covek na drugom mestu:

Benzin nam ima evropsku cenu, kola su 43% skuplja nego u evropi, putevi ocajni, ovlasceni servisi prevejani, plate daleko manje nego u evropi. Ej bre! Jel se tako ulazi u Evropsku uniju? Nabijes evropske cene. i dodas jedno 50 -100%, da ima za sve koji treba da se ugrade, pa oni koji prezive, automatski su u EU, ostali su zrtve tranzicije?

Motka bre ovde treba da radi.

I TO GOVNJIVA

procitah da lopine i banditi demokratski ocekuju da sa ovim novim HARACOM nakupe nekih milijardu dinara godisnje. Znaci bice para za letovanja na Karibima, *****, svalerke, ruckove po elitnim restoranima, izlete, soping ture po Trstu, Parizu, Milanu o trosku gradjana Srbije. Ko zna mozda im pretekne i za onaj tunel izmedju dve skupstine. Jer ne mogu da se muce gospoda da cekaju na semaforu ko svi ostali ljudi.



a ti ih narode i dalje glasaj. tako ti i treba. kako si glasao tako si i dobio.
 
Iron Lord:
Šmrc, sirota majčica Zemlja. Svi je žele ukloniti jer im zaklanja pogled na Veneru. Ako iko uništava ozonski omotač a to su Srbi kako kaže Jerry potkrpeljeno naučnim dokazima iz stranačke laboratorije. To je ono kad mnogo prdimo jer ne jedemo zdravo što je slučaj i sa ovom temom.

Ne verujte ludim naučnicima!

Ovde ipak moram Jerry-a da podržim, ma koliko mi teško palo. Do zaključka da plin manje zagađuje sredinu došli su ozbiljni naučnici davno. To što sam ja glasao za ovog ili onog nikako ne znači da ću baš i gluposti da podržim. Zbog svega što sam naveo na ovoj temi jasno je da je odluka o poskupljenju plina antiekološka, a samim tim i antievropska.
Dalje, najveći pojedinačni gubitnici neće biti sami korisnici, nego brojni serviseri plinskih uređaja. Promet će im se više nego prepoloviti, znači na vidiku je i novi gubitak radnih mesta. Kao da već toga nemamo i previše.
Takođe svi koji planiraju polaganje vozačkog ispita treba da spreme više novca, jer će auto škole reagovati momentalno.
Svakako ću podržati stvaranje udruženja korisnika plina, makar ga vodio i radikal.
 
Jerry Ropero:
sto napisa jedan covek na drugom mestu:

Benzin nam ima evropsku cenu, kola su 43% skuplja nego u evropi, putevi ocajni, ovlasceni servisi prevejani, plate daleko manje nego u evropi. Ej bre! Jel se tako ulazi u Evropsku uniju? Nabijes evropske cene. i dodas jedno 50 -100%, da ima za sve koji treba da se ugrade, pa oni koji prezive, automatski su u EU, ostali su zrtve tranzicije?
Dobro, kola nisu baš toliko skuplja, jer imaju i oni svoj porez, kojeg smo mi oslobođeni kad izvezemo auto odande (melverštojer). Naravno, mogli bi naši poreznici malo i da smanje apetite, ali Zastava vrišti do neba da porezi budu još veći.
Jerry Ropero:
procitah da lopine i banditi demokratski ocekuju da sa ovim novim HARACOM nakupe nekih milijardu dinara godisnje. Znaci bice para za letovanja na Karibima, *****, svalerke, ruckove po elitnim restoranima, izlete, soping ture po Trstu, Parizu, Milanu o trosku gradjana Srbije. Ko zna mozda im pretekne i za onaj tunel izmedju dve skupstine. Jer ne mogu da se muce gospoda da cekaju na semaforu ko svi ostali ljudi.
Ovim haračom se zapravo želi izvaditi šteta koja je nastala smanjenjem prihoda od prodaje benzina. Međutim, imajući u vidu ostale posledice koje smo već naveli, uvek je loša ideja vađenje štete ne jednom mestu stvarajući je na drugom.
 

Back
Top