Ima li smisla?

mammy

Poznat
Poruka
8.057
Biti ljut? Ne pricati jedno s drugim?
Znas ono:
Uradio si to sto mi se ne svidja i ja sam sad ljuta i necu se odljutiti dok...???
Jel imate vi takve dane/momente/sate/mjesece?
I koliko dugo mozete izdrzati da budete ljuti?
 
Po mom misljenju nema smisla :)
Nisam taj tip, ja kazem sta mi smeta (ili ste izderem, zavisi koliko mi smeta, jel') i onda nastavim da komuniciram. Ili prestanem zauvek da komuniciram, ako me neko stvarno toliko naljuti... ali ovo sto si ti opisala je, cini mi se, durenje - a to mi je nekako budalasto :)
 
Cao mammy! Neznam za tebe ali ja imam takve SATE. Nemogu reci da su dani jer ne izdrzim dugo. Posle nekoliko sati utronjimo se ( ali sam ja i dalje kao ljuta) :) i razgovaramo i sve je u redu do daljnjeg . A zna i te kako da me naljuti, kao uostalom i svi drugi muzi ( pricam i sa drugim zenama o tome) . Uglavnom nije Bog zna sta ali kap prelije casu. I najvise me nervira kada se solidarizuje sa drugima a znam da sam ja u pravu o necim nebitno sta je . I posle kad odu kaze znam da ces frknuti i smesi se . Ccccccccc
 
muvalo:
Po mom misljenju nema smisla :)
Nisam taj tip, ja kazem sta mi smeta (ili ste izderem, zavisi koliko mi smeta, jel') i onda nastavim da komuniciram. Ili prestanem zauvek da komuniciram, ako me neko stvarno toliko naljuti... ali ovo sto si ti opisala je, cini mi se, durenje - a to mi je nekako budalasto :)


Ja sam govorila bas o mom muzu , tako sam shvatila i mammmin post , jer mene taj odnos najvise i tangira , drugima Boze moj polako stavim na znanje sta mi smeta ali im se nikad ne derem. Ne derem se i svom muzu ali sam mu ljuta nekoliko sati. bas sam ljuta , pa nemoze sad svako da radi bas sta hoce , jeste da je muz muz i da ne mari o mnogim stvarima u kuci ali opet to je moja teritorija ( najvise moja ne milsim bas ono licna) i smeta mi kad iskoci iz kade ko iz bazena i ne okrene da vidi sta ce ostaviti iza sebe . Jednom se desilo da izadje tako kako zna i ume , a ja nemogu bas odma da idem za njim i saniram stete i dosli njegovi prijatelji iz Grcke , bili na nekom putu i svratili ( po karti koju im je on nacrtao dok je bio u Grckoj ) iznenadili nas. I ops ljudi ko ljudi putuju i oce odmah u kupatilo kad tamo jos malo pa da razbiju glave ako se okliznu na vlaznim plocicama. Od tada polako ucimo .
 
Muz? Pa to pogotovo ne... meni stvarno ne lezi durenje/ljutnja.
A pogotovo ne zbog sitnica - sto je ON uprljao kucu, a dosli NJEGOVI prijatelji. Bas super, nek odmah vide kako je domacin neuredan - sto da se folirmo :lol:
 
mammy:
Uradio si to sto mi se ne svidja i ja sam sad ljuta i necu se odljutiti dok...???
QUOTE]


Jos ovo i necu vise , bas sam jos pod takvim utacijaem od juce .

Prekjuce smo ubacili neke nove artikle u kompjuter ( radi se o dragstoru) i ja onako primetila da tamo ima nekih zabacenih stvarcica koje treba baciti , obicno su to zvake, lizalice, neke sitne zaostale cokoladice , sve u svemu grst stvarcica ali nisam odmah reagirala, nego kad smo dosli kuci rekla sam mu, kad sutra odes u dragstor baci te stvari tamo i tamo su. I on kaze dobro provericu. A sta da proveris kazem,on: pa dali su dobri. Pa ja sam proverila dovoljno je i kazem ti da nisu dobri . On opet: ok proverit cu . Ja opet a sta to da proveris , ja sam videla rok baci ih. Neznam sta je mislio ali sam frknula. Ko da sam nepismena , ja sam to tako shvatila i nikako drugacije nemogu da shvatim . Guzva . I jos sam ljuta i jos nekoliko dana cu da mu prebacujem , pa ce on da se naljuti sto mu prigovaram i tako u krug ali oko 12 uvece pasce mirba. ;-)
 
muvalo:
Po mom misljenju nema smisla :)
Nisam taj tip, ja kazem sta mi smeta (ili ste izderem, zavisi koliko mi smeta, jel') i onda nastavim da komuniciram. Ili prestanem zauvek da komuniciram, ako me neko stvarno toliko naljuti... ali ovo sto si ti opisala je, cini mi se, durenje - a to mi je nekako budalasto :)

I meni isto to lici na durenje to je bleskasto. I ja isto tako ili zauvek prekinem kontakt a to da ja nesto se ljutim pa da me pitaju sto si ljuta, to me toliko nervira da moze da me natera da tu osobu sutnem u jaja.
 
topmodelsica:
I meni isto to lici na durenje to je bleskasto. I ja isto tako ili zauvek prekinem kontakt a to da ja nesto se ljutim pa da me pitaju sto si ljuta, to me toliko nervira da moze da me natera da tu osobu sutnem u jaja.

Pa dobro , bas i nemogu zbog sitnice da prekinem kontakt, ima stvari koje necu zanemariti jer su itekako bitne i bas one deluju da sve te sitne zezalice traju po nekoliko sati . Mozda i prekinem kontakt ali sa nekim koji mi nije tako bitan .
P.S. Nekad i namerno uradim to jer je sladje kad proba da se pomirimo ;-)
 
muvalo:
Hihi, pa ti si diktatorka! Sta je lose u tome sto je rekao "provericu"? Ne voli covek da mu se komanduje... a ti volis da se naredjenja izvrsavaju bez pogovora :)


Ju a htela sam perem sudje.

Ma nije zbog toga , tacno je da ne trpim autoritete , ali radilo o stvarcicama koje kostaju sve zajedno stotinak dinara , i zasto da proveri? Ja sam proverila i zato mu i kazem, zar nije mogao reci ok , videcu , bolje bi zvucalo nego provericu. :wink:
 
muvalo:
Pa to ti i kazem - zahtevas da u tvoj sud veruje bez pogovora. I ja imam tu crtu, ali sam vremenom ukapirala da ljudi ne vole da budu pasivni izvrsioci ... nego kao i on se pita, i on tu nesto kao radi :lol:

:lol: :lol:

E da kao radi , moreeeeeeeee .

A kako se ponasate kad ste eto tako malo pecnuti i najave vam se gosti. Mi smo neces verovati , savrseni, buco , cuco , ljubavi, cvrc , mrc . :lol: :lol: :lol:
 
Au, mene davi to sto se naljutim, al ono- bas, bas, jer se to retko desava pa kad se desi desi se zbog neceg ozbiljnog, i ne mogu nikkao da izdrzim duze od par sati-plafon..jbg., ne mogu da se ne nasmejem kad me pogleda sa onako blesavim kezom od uva do uva i samo sto ne pukne od smeha i pita "pa, S.. sta ti je, bre " ? Ja, kad ga vidim toliko blesavog, ne mogu da ostanem ozbiljna..samo se zapitam da l sam i ja toliko blesava kad sam sa takvim tipom :D
 
Ima smisla....

Pokazivanje povredjenosti i nedozrelosti u komunikaciji ima smisla.
To je način slanja poruke nekome kome je stalo da bude prihvaćen sa vaše strane.
Pristup ljubavi može biti ili dominantan i zabranjujući (tu onda osoba bira agresivno i naredbu, ucenu, ograničenje slobode i bez razloga čak) ili paritetan i kompromisan (tu je pretpostavka da je obema osobama stalo , sa su sličnih sklonosti i razumevanja i da odgovaraju jedno drugom , a razvoj veze ide ka uigravanju i što skladnijem prihvatanju i funkcionisanju u svakoj okolnosti)....

Na balkanu su najčešći ovi dominantni pristupi, posledica razmaženosti i nesigurnosti.
Postojalo je i danas puno redje i slučajeva uigravanja (ne kao kompenzacija , spala krpa na zakrpu) gde je poštovanje ono primarno u vezi , i neka skoro samarićanska tolerancija...

Medjutim to je stvar medijskog predstavljanja i tempa.
Tu bukvalno važi , "ako hoćeš da loviš ribu , razmišljaj kao riba".

Smanjenje komunikacije nije isto što i ucenjivanje o kojem si krenula da pričaš , a nije ni potpuno prekidanje komunikacije što je tragično , jer je odluka donešena, a veza preko koje bi se popravile stvari ne postoji , komunikacija je ukinuta....
Naravno da igranje na kartu poštovanja znači da se ranije nije igralo na kartu ucene, ako jeste, kao što mi se čini , onda će i poštovanje biti u podredjenom položaju u odnosu na ucenjivanje i kontriranje i borbu protiv ucenjivača koji se trudi da otme nezavisnost i stabilnost....
 
Ponekad mi se cini da se previse brzo odljutim, i nekako ne budem istrajna u pokazivanju onoga sto mi smeta. I mislim da onda poruka koju saljem i nije bas jasna, hm. Ali svakako ne podrzavam namcorisanje i durenje kao nacin za bilo kakvu korekciju u ponasanju.
 
Kazem sta mislim.
odmah.
Nekad to kazem u ledja, pa se onda uguram izmedju monitira i lica (drage mi :) ) osobe i ponovim. Zarad sigurnosti da me cuje!
Ne durim se, ali ponekad presahnem verbalno, valjda da se napravi ravnoteza izmedju izgovorenih i neizgovorenih reci... Tada seckam nesto u kuhinji, mislim (bez baratanja nozem nema razmisljanja - dinarski tip), sto bi se reklo - vracam se u stanje "spokoja i harmonije" Draga osoba ispred kompa je sve vreme u tom stanju, takav covek, sta da mu radis!
 
Nekada sam znala lako da planem, ali nešto mi se desilo u poslednje vreme... poslednjih meseci... ni najbliži me ne prepoznaju...
Gotovo da se uopšte ne ljutim... Ne znam šta bi trebalo da mi se desi da me neko ili nešto izbaci iz takta i da se namrgodim...
Bilo je čak nekih situacija kada su drugi očekivali da ću da se naljutim, kada su to smatrali za prirodnu reakciju na neke događaje... Ali ja sam postala čudnovato mirna, praštljiva...
Odrasla sam, mislim... :)
Ljutnja i bes su stvari za nedozrele.
To treba ugušiti u korenu, da ne bi bilo autodestruktivno...
 
impulsivna sam,i dogadja se da u trenutku napravim frku...ali,vremenom naucila sam kako da kontrolisem tu osobinu svoju...
sad,naljutim se,ali pokusavam na lep nacin da objasnim sta mi smeta,i zasto...ne mogu da cutim,iako bih mozda nekad i trebala...ali,moje misljenje je da i ako precutis nesto sto ti smeta,i predjes preko toga,neki dan se opet desi nesto slicno,i tako se to skuplja u tebi dok u jednom trenutku ne puknes i kazes i ono sto mislis i ono sto ne mislis...zato,je najbolje sacekati malo da se strasti smire i onda sesti i normalno razgovarati...
 

Back
Top