Kakva ce biti reakcija Tadica na americko priznanje Kosova?

Veliki rade sta hoce, a mali sta moraju i to je vecito pravilo.
I ako kao sto je vrlo verovatno USA priznaju Kosovo, Tadic ce reci diplomatski da se nasi pogledi u vezi Kosova radikalno razlikuju i da mi ne mozemo da prihvatimo nezavisnost Kosova ni pod kojim uslovom, ali da se nasi odnosi sa USA nece menjati.
A onda cemo za par godina da priznamo i nezavisnost.

Inace hteo bih da budem optimista povodom Kosova, ali najnovije izjave koje kazu da nema podele Kosova garantuju da cemo u potpunosti da ga izgubimo. Bilo koji nacin da Kosovo bude nase onako kako mi zelimo bi ukljucivao teske zlocine protiv covecnosti i o tome necu da razgovaram.
 
ratnistrateg:
LDPjs smirite se malo, pitanje je kako ce reagovati predsednik drzave a ne radikali koji nisu na vlasti.
Да ли је за тебе свако ко није за радикале аутоматски - лдп-овац?

Ја стално питам: може ли се бити патриота, а да ниси радикал?

(Од одговора на ова питања зависиће да ли ћу се уопште више упуштати у расправу, рецимо, с тобом, и онима који слично мисле).

Ovo nije 1998, nema Milosevica nema Seselja na vlasti, osvestite se vec jednom, Gorica Gajevic je u penziji, Mira u izbeglistvu a izbelgice sa Kosova jos u kolektivnim.

7 godina vlada DOS.
А знате ли још штогод сем ове "мантре"? Мислим, то је, у принципу, тачно. Нема их више.
Али, и опште прилике су другачије, такве, какве су нас уопште довеле да се питамо за судбину КиМ. (Иако не само зато, наравно, али, ипак, добрим делом и управо захваљујући поменутима).

Sta ce Tadic da uradi?
Откуд знам.

Али, у сваком случају, надам се, оно што је - РЕАЛНО МОГУЋЕ да се уради.
Најбоље могуће за Србију, у ДАТИМ УСЛОВИМА.

(Надам се - понављам).


То је битно. Најзад - СХВАТИТИ ШТА СЕ МОЖЕ, А ШТА НЕ МОЖЕ.

А не нералностима залуђивати народ.
 
Norma Kampl:
Да ли је за тебе свако ко није за радикале аутоматски - лдп-овац?

Ја стално питам: може ли се бити патриота, а да ниси радикал?

(Од одговора на ова питања зависиће да ли ћу се уопште више упуштати у расправу, рецимо, с тобом, и онима који слично мисле).


Ja nisam radikal i ako podrzavam njihov ekonomski program posto mislim da je najbolji kao i besplanto zdravstvo.


А знате ли још штогод сем ове "мантре"? Мислим, то је, у принципу, тачно. Нема их више.
Али, и опште прилике су другачије, такве, какве су нас уопште довеле да се питамо за судбину КиМ. (Иако не само зато, наравно, али, ипак, добрим делом и управо захваљујући поменутима).

Hoces reci da siptari ne bi trazili nezavisnost da nije bilo Milosevica? Pa trazili su je i za vreme Tita a i za vreme Tadica..


Откуд знам.

Али, у сваком случају, надам се, оно што је - РЕАЛНО МОГУЋЕ да се уради.
Најбоље могуће за Србију, у ДАТИМ УСЛОВИМА.

(Надам се - понављам).


То је битно. Најзад - СХВАТИТИ ШТА СЕ МОЖЕ, А ШТА НЕ МОЖЕ.

А не нералностима залуђивати народ.


Najbolje za Srbiju (ekonomski) ce biti da se zahvali amerikancima i izvine im se ukoliko su ih Srpske vlasti omele u tom planu.

Patriotski ce biti da se automatski proteraju svi amerikanci iz Srbije, njihov ambasador i da se prekinu diplomatski odnosti ali i da se zatrazi povlacenje americkih trupa sa Kosova.
Ovakav se potez mora sprovesti u svim slojevima drustva i to: zabrana koristenje Windows operativnih sistema u drzavnim institucijama (prelazak na OpenSource), raskid ugovora i zabrana rada americkim kompanijama u Srbiji, prekid uvoza iz amerike itd.

To bi bio patriotiski odgovor koji su braca Srbi sa Kosova zasluzili a sve ostalo bi bilo vodjenje politike za razvoj grada Beograda kao sto se radilo i u vreme Milosevica.

Eto sada mozemo nastaviti.
 
ratnistrateg:
Sta mislite kakva ce biti reakcija Borisa Tadica na americko priznavanje nezavisnosti Kosova?


Da li ce to biti APEL ili neki blazi oblik neslaganja kako se ne bi pokvarili prijateljski odnosi dve zemlje?

Kako je sam rekao, samo radi svoj posao, pokusat ce sve da spreci gubitak Kosova, ali ako se desi, sta ce, reci ce "...sve sam pokusao...nije upalilo...nemere...*ebi ga...sta je tu je...zivot ide dalje...pravac EU...pravac NATO...bit ce bolje...itd..."

Sa rogatim se nemere bost
 

Back
Top