LIVE EARTH!!!!

"Spasimo zemlju" - koncerti u celom svetu - MONDO web portal
Subota, 7. jul 2007. 21:51

Čovek je upropastio Zemlju i glavni je krivac za globalno zagrevanje koje može da ugrozi opastanak Plave planete.

Da bi podigli svest čoveka, svetski muzičari su ponovo prvi inicirali globalnu zajedničku akciju - Live Earth (Spasimo Zemlju). Na svim kontinentima u subotu se održava devet koncerata na kojima učestvuje veliki broj muzičara, medju kojima Madona, Leni Kravic, Bon Džovi, Duran Duran,Šeril Krou, Šakira...

U Hamburgu su nastupili Šakira, Snup Dog, a u Londonu velike "zverke" - Red Hot Chilli Peppers, Metallica...

Projekat "Spasimo Zemlju" pokrenuo je bivši američki potpredsednik Al Gor, u saradnji sa filmskom zvezdom Kameron Dijaz.

Akcija je krenula u Sidneju, nastavljena je koncertom u Tokiju (najveće zvezde Linkin Park), a potom i u Šangaju, Hamburgu, Londonu, Johanseburgu, Njujorku i Rio de Žaneiru, a poslednje mesto u nizu biće Vašington na kojem će, pored ostalih, nastupiti grupe Police i Metallica.

Oko 40.000 ljudi je došlo na koncert u Sidneju, 10.000 se pojavilo u Tokiju, hiljade je u Šangaju gledalo nastupe, a još više ljudi je, uprkos kiši, došlo na koncert u Hamburgu.

"Kada moj sin i druga deca sveta naslede planetu Zemlju, želim da oni imaju nešto na šta mogu da oslone, a ne nešto što je u raspadu", rekao je u Japanu američki reper Xzibit.

Jedna amaterska grupa održaće istim povodom koncert u britanskoj naučnoj stanici na Antarktiku.

Nekadašnji američki potpredsednik Al Gor rekao je da koncerti, koji će se završiti na plaži Kopakabana u Riju de Žaneiru, predstavljaju početak kampanje koja će trajati izmedju tri i pet godina a čija je svrha da ukaže na opasnost od globalnog otopljavanja.

"Sada je vreme da počnemo da spasavamo našu planetu", rekao je Gor.

Bivši potpredsednik SAD želi da učesnici kampanje i gledaoci vrše pritisak na političare kako bi oni do 2009. potpisali novi protokol o klimi.

Taj protokol predvidja da se do 2050. godine zagadjivanje, koje je uzrok globalnog otopljavanja, smanji za 90 odsto u bogatim zemljama i za više od 50 odsto u drugim zemljama sveta.
 
Upravo to! Ovaj koncert je krajnje licemerje!
Jeb` im mater! Ja da vodim racuna koliko se tusiram i da ne potrosim ni kap vise, a svako od ovih pevacha (vidjeno na Cribs na VH1) poseduje najmanje jedan bazen. Grrrr :x
 
StoRmyGirl:
Upravo to! Ovaj koncert je krajnje licemerje!
Jeb` im mater! Ja da vodim racuna koliko se tusiram i da ne potrosim ni kap vise, a svako od ovih pevacha (vidjeno na Cribs na VH1) poseduje najmanje jedan bazen. Grrrr :x
Upravo...pazi da oni iz reklama u stvari rade to shto promovishu.
 
Лецемурје, чисто! Сад као сви нека екологија фурају из ЕУ и то кад се Запад развио и сад 'оће нас мале који се развијамо да коче са еколошким сра**ма. Какав Шангај и црвена Кина. Па они ће овим темпом у загађивању превазићи САД.

Живела струја из нуклеарки.


Зашто нико не води рачуна о загађивању људских душа?
 
Jaaaaaaao sad svi serete kao licemerje a u stvari zelite da izbegnete odgovornost za ono sto ste uradili planeti... ja godisnje potrosim energiju za koju je potrebno 14 tona uglja, i resio sam da smanjim tu kolicinu, da bi i za 10 godina gledao plavo nebo. Ne znam kako mozete da se pogledate u ogledalo i da vam se ne smuci kad znate da unistavate planetu. Fuuuuuj ovaj svet ce propasti sa toliko neodgovornih ljudi!
 
Alex 777:
Jaaaaaaao sad svi serete kao licemerje a u stvari zelite da izbegnete odgovornost za ono sto ste uradili planeti... ja godisnje potrosim energiju za koju je potrebno 14 tona uglja, i resio sam da smanjim tu kolicinu, da bi i za 10 godina gledao plavo nebo. Ne znam kako mozete da se pogledate u ogledalo i da vam se ne smuci kad znate da unistavate planetu. Fuuuuuj ovaj svet ce propasti sa toliko neodgovornih ljudi!
aaaa/...

zbog ovakvih u jekesu stoji upozorenje ''ovo su radili profesionalci.. ne pokusavajte ovo sami kod kuce''
 
Alex 777:
Jaaaaaaao sad svi serete kao licemerje a u stvari zelite da izbegnete odgovornost za ono sto ste uradili planeti... ja godisnje potrosim energiju za koju je potrebno 14 tona uglja, i resio sam da smanjim tu kolicinu, da bi i za 10 godina gledao plavo nebo. Ne znam kako mozete da se pogledate u ogledalo i da vam se ne smuci kad znate da unistavate planetu. Fuuuuuj ovaj svet ce propasti sa toliko neodgovornih ljudi!

Када они највећи неће да воде рачуна, зашто бих ја.

Оно што Србији недостаје је:

1. Култура бацање смећа јер свако баца где стигне. Ово мислим и на бацање по улици, и на приватно изношење смећа и бацање по разним пољанама, шумама, поред канала, река итд. На то се морају увести драконске казне на нивоу општина.
2. Жесток обрачун са загађивачима који то свесно раде. Довољно је погледати шта се све баца и испушта у Велики Бачки канал... Само један пример, или ово шта је било у Тимоку.
3. Свест о заштити биљног и животињског света. Не могу да верујем да и даље има људи који убијају рибу струјом, динамитом...

Надам се да нешто нисам заборавио.


Видим да се и код нас организовало у Винимацијуму, само шта ће им она паганштина.
 
DukeofSerbia:
Када они највећи неће да воде рачуна, зашто бих ја.
Najveci? Po cemu? Ja ne delim ljude na "velike" i "male" vec na dobre i lose, a tvoj doprinos, makar i najmanji, da promenis samo jednu obicnu sijalicu i zamenis je stedljivom moze da pomogne zastiti okoline, ali najvaznije je da se posle toga dobro osecas, pomogao si da se ocuva nesto vazno, ako se vi tako ne osecate i ne mislite da je planeta vazna onda ja dzabe mlatim ovde... a najgore je sto ce sve drzave sveta posle ovog bar malo da se osveste a Srbija nista kao i uvek... :-|
 
Nema planeti pomoci. Sve ce da se promeni, ljudi ce da se promene, to tako mora da ide, da se prilagode, to je sve malo, ne moze niko da prekine tekovine drustva ulaganjem tih para koje se skupljaju, to je sve lepo, pokazuje humanost, a to mnogo ulepsava zivot, daje neki osecaj onima koji se tome posvecuju da nesto moze da se uradi. Nesto malo i moze da se uradi, toliko koliko moze, oni ce toliko i da naprave. i Zoran Cvijanovic sa reciklazom. Treba tako da se radi. Samo, ja uvek gledam mnogo unapred sto se tice drzava, sveta, civilizacije, najmanje 10 godina unapred, pa onda gledam unapred 50 godina za prave promene, sta ce biti i kako se dogadjanja razvijaju.
 
Tako nekako. Necu sad da se lozim, kao ja sam neka predvidjam 100 % tacno vasu buducnost :-), ali mislim da ce se smanjivati broj stanovnika na planeti sve vise, vise, vise, vise i vise, ali to ne znaci da ce stanovnika nestati, nego to samo znaci da ce se broj smanjivati dok na Zemlji ne ostanu samo oni koji ce biti odgovarajuci za nove zivotne uslove koji ce nastati. Mozda ce u dalekoj buducnosti ponovo doci do povecanja broja stanovnika, ne mora da znaci da smanjenje znaci propast.
 
idol...:
time sto bacamo djubre u kantu ne spasavamo planetu nego odrzavamo grad cistim... dubre je djubre bilo u kanti il na putu.. nama treba recikazha... cega nema
Reciklaze bi bilo da ima para da se ulozi u to... a para bi bilo kad ne bi toliko trosili na proizvodnju i uvoz energije... a ne bi toliko trosili na energiju kad bismo svi bar malo stedeli - dakle, stedimo i moci cemo da iskoristimo prednosti reciklaze, kao sto je smanjenje kolicine otpada i padanje cena sirovina, samim tim i proizvoda...
 
То су смешне ствари...Ово је крајње безобразно, као и прошлогодишњи концерт у Лондону пред самит Г8. Скупи се највећи светски, комерцијални ''олош'', квази уметници који наводно желе добро свету, а пре свега неразвијенима. Зашто се то ради тако помпезно, толико медија, толико гламура? Колико смећа они праве, не само буквално физичког смећа, колико они трују планету духовно? За то их боли уво, важно је да продају своје јефтине глобалистичке фазоне. Неко обрће добру лову. Овако велика питања се не решавају на овај начин. Ово су педери који хоће паре и ништа више. Вода ће се тровати у истој мери, Америка неће потписати споразум из Кјотоа, Кина ће рока угљен-диоксид и даље а Африка ће да умре од глади и сиде. Глобализација је исувише велика машина
 

Back
Top