mala rasprava o bitnosti fizickogA izgleda:)

unnila

Početnik
Poruka
6
elem, koliko je bitno kako neko izgleda i gde se postavlja granica, u smislu, koliko 'kvalitet licnosti'(pri cemu, u principu mislim na kompatibilnost dvoje ljudi) nadomescuje neciji izgled ili (neizgled:)?
i, koliko se zaista te granice pomeraju u zavisnosti od toga sta trazimo (veza ili vezica, kres-varijanta, ili (usudicu se da kazem) prijateljstvo)?
'verujete' li u feromone?:)
volela bih da uporedim misljenja muskaraca i zena na ovu temu, pa odgovarajte:)
 
Ja licno pridajem vaznost fizickom izgledu kada neku osobu prvi put vidim. Stil odevanja, gradja, crte lica itd mi cesto daju odredjenu sliku o toj osobi te je na osnovu te slike svrstavam u odredjenu grupaciju na osnovu sopstvenog sistema vrednosti.

Bitan mi je fizicki izgled ali ne u smislu da tip mora biti uzasno zgodan ili lep vec jednostavno da mi njegova pojava prija.
 
unnila:
elem, koliko je bitno kako neko izgleda i gde se postavlja granica, u smislu, koliko 'kvalitet licnosti'(pri cemu, u principu mislim na kompatibilnost dvoje ljudi) nadomescuje neciji izgled ili (neizgled:)?
i, koliko se zaista te granice pomeraju u zavisnosti od toga sta trazimo (veza ili vezica, kres-varijanta, ili (usudicu se da kazem) prijateljstvo)?
'verujete' li u feromone?:)
volela bih da uporedim misljenja muskaraca i zena na ovu temu, pa odgovarajte:)

Izgled je sklop sitnica ... unutra i spolja ...
 
u fizicki izgled ulazi i psiha... Ima ljudi koji na slici (gde se vidi samo fizicki izgled) izgledaju ruzni k'o ulicne dzukele, a kad ih sretnes in RL pomislis da su lepi k'o bogovi... Nazalost, ima i onih koji su suprotni od toga...

Kad covek ume da nosi svoj fizicki izgled, bice lep ma koliko mu bila deformisana faca, koliko klempave usi da ima i sta sve ljudima ne smeta...

Psiha je ono sto cini osobu privlacnom ili ne...
 
Incognito:
u fizicki izgled ulazi i psiha... Ima ljudi koji na slici (gde se vidi samo fizicki izgled) izgledaju ruzni k'o ulicne dzukele, a kad ih sretnes in RL pomislis da su lepi k'o bogovi... Nazalost, ima i onih koji su suprotni od toga...

Kad covek ume da nosi svoj fizicki izgled, bice lep ma koliko mu bila deformisana faca, koliko klempave usi da ima i sta sve ljudima ne smeta...

Psiha je ono sto cini osobu privlacnom ili ne...
:arrow: Potpuno se slazem sa gore iznetim :)
 
Cakica:
Svaki muskarac treba na prvom mestu da poradi na svojoj duhovnoj i intelektualnoj strani, a izgled, odnosno sarm samim tim ispliva na povrsinu. Izuzetno je bitan stav koji treba da bude otvoren, duhovit i krajnje dzentlmenski, tako da se svaka fizicka mana time ponistava.
u velikoj si zabludi ako mislis da se poradjivanje na duhovnoj i intelektualnoj strani stice sarm.sarma ili imas ili nemas to se rodi sa osobom ,muskom ili zenskom ,nebitno.nikakve knjige pozorista itd te ne mogu nauciti kako ces biti sarmantan niti te iko moze tome nauciti.tu sam raspravu imao sa mojim drugarom.na primer kako mozes nekog nauciti da se u datom momentu nasmeje i kako.to treba jednostavno da izadje iz tebe.da ne nabrajam dalje jer ima dosta primera.
 
unnila:
elem, koliko je bitno kako neko izgleda i gde se postavlja granica, u smislu, koliko 'kvalitet licnosti'(pri cemu, u principu mislim na kompatibilnost dvoje ljudi) nadomescuje neciji izgled ili (neizgled:)?
i, koliko se zaista te granice pomeraju u zavisnosti od toga sta trazimo (veza ili vezica, kres-varijanta, ili (usudicu se da kazem) prijateljstvo)?
'verujete' li u feromone?:)
volela bih da uporedim misljenja muskaraca i zena na ovu temu, pa odgovarajte:)
Fizicki izgled je potreban 50%.Poznato je da vecina muskaraca zine u devojku u minicu,oskudno obucenu,ali ne mora da znaci,jer mislim da se momcima svidjaju devojke sa kojima se dobro slazu.E sad-fizicki izgled svakako nije nebitan,jer ko bi zeleo devojku ili decka koji smrde ili su neuredni.Ipak,bitnije su psihicke osobine.Sta mislite o mom stavu?????
 
Hmmmm... da pojasnim ono o uticaju psihe na fizicki izgled... SVI (izuzev flegmatici, slepi ljudi i slicni) muskarci ce se okrenuti za nekom izazovnom devojkom u jos izazovnijoj garderobi... I svi ce reci 'kako bi je rado kresn'o', ali retko da bi 10% njih to zaista i ucinilo da im se pruzi prilika, ako bi po mentalnom sklopu bila na nivou deteta od 2 godine...

Jednostavno, dzaba izgled ako ne zraci onime duboko sakrivenim u njoj... A to 'unutrasnje' moze cesto da nadjaca i zaseni spoljasnje...

Uostalom, to iznutra se i racuna... Za sve ostalo, ako bas smeta nekome, puknes 20k evrica, odes u Venecuelu podvrgnes se hiruskom tretmanu i izadjes kao Miss sveta... Ono iznutra uvek ostaje takvo, i ne moze se menjati...

Nasa stara poslovica lepo kaze: vuk dlaku menja, ali cud nikada...
 

Back
Top