Naši studenti u SAD voze rikše da bi zaradili za povratak

Danilo7

Početnik
Poruka
3
Naši studenti u SAD voze rikše da bi zaradili za povratak

Moj sin je u Atantik Sitiju. Kada ga pitam kako je, kaže da je dobro. Kao da ne znam kako mu može biti: radi po ceo dan, vozi rikšu tek da može da preživi. Iznajmljuje je za 100 dolara nedeljno i potom vozi ljude od kazina do kazina, a plaćaju mu onoliko koliko im bude simpatičan. Iz Srbije je pošao sa 850 dolara, a sada u džepu ima tek 200 dolara.

http://www.blic.co.yu/_komentari.php?id=7531&mode=view
 
Ja stvarno ne mogu da verujem sta sve ovde necu procitati.
Ljudi se nasladjuju....mesaju babe i zabe...
Ovi studenti su PREVARENI!!!!
Poenta je u tome...a ne da li su oni lenji, da li posla ima ili nema...to mi mozemo samo da nagadjamo, ali cak ni to nije poenta ove price.
Poenta je novac...ugovor - obmana.
Potpisano je jedno , kada su se tamo pojavili sacekalo ih je sve , samo ne ono na sta su pristali.
Jedna je stvar kada covek ode ...grlom u jagode, sam , prepusten sebi...pa onda zna sta moze da ocekuje...zna da nece imati smestaj, posao...zna da sve to mora sam da obezbedi...a nesto sasvim drugo kada na sve to racunas, pa shvatis da ne samo sto nema obecanog posla, nego da nemas gde..
Oni su prevareni i za to neko treba debelo da odgovara.

Pa zamislite da odete u mesaru i narucite meso...platite, dodjete kuci i vidite koske....Pa sigurna sam da bi svi ovde razbili glavu mesaru.....
Ovo poredjenje je prilicno banalno, ali nema mi druge jer zaista ne shvatam kako ljudi mogu da rezonuju u stilu " Oni su lenji....nece da rade...blabla" , kada se ovde uopste ne radi o tome. I da skratimo, da oni nisu " hteli da rade"....ne bi se otisnuli u beli svet, sa 500$ u dzepu.
 
G..
zasto tako govoris?
Stvarno me cudis?
Pa ugovor je pusten...svi su ga videli....
Nekoliko studenata je dobilo posao....ostali su izvisili....
Ajde sto ih nije cekao dogovoreni posao, vec sto ih nije cekao ni dogovoreni smestaj....ej !!???!!

Ovom Gospodinu koji se pita zasto su otisli....
ne znam da li uopste treba da odgovorim..pitanje mi je toliko strasno da cu da se smrznem...
Zbog takvih (izvinite , ali ogranicenih) smo ziveli , i zivimo u mraku vec 17 godina.
 
DjuraMornar:
G..
zasto tako govoris?
Stvarno me cudis?
Pa ugovor je pusten...svi su ga videli....
Nekoliko studenata je dobilo posao....ostali su izvisili....
Ajde sto ih nije cekao dogovoreni posao, vec sto ih nije cekao ni dogovoreni smestaj....ej !!???!!

Ovom Gospodinu koji se pita zasto su otisli....
ne znam da li uopste treba da odgovorim..pitanje mi je toliko strasno da cu da se smrznem...
Zbog takvih (izvinite , ali ogranicenih) smo ziveli , i zivimo u mraku vec 17 godina.

Ko bre zivi u mraku, o cemu pricas burazeru? Uvek je neko drugi kriv, najlakse je krivti drzavu i sistem i Slobu i ne znam koga sve za sopstveni neuspeh...
Ova prica mi lici na onu, prodao sam kucu, ulozio kod Dafine, sad zivim ko podstanar, ua Mira, ua Sloba, dole tajkuni.... a sto je meni zinulo duppe to nema veze...
Alo bre drugarice i drugovi, zivot je borba za opstanak, ako si u mraku, upali svetlo sam, niko drugi nece upaliti umesto tebe.
 
Necu da se svadjam sa vama.
Vi se nasladjujete tudjoj muci.

To sto sam rekla da smo zbog takvih kao sto je "Doktor" u mraku, odnosilo se na njegovu konstataciju da nisu trebali ni da idu u Ameriku...sta ce tamo??!!??...a ne na to da mi je " Sloba" kriv !

Ko je rekao da trebaju da kukaju?? Oni su se o " jadu zabavili"...i rade ko je gde stigao....ali sta su trebali?? Da cute o ovoj bruci....da cute da su prevareni??? Kako da ne!!
Nego lepo ce oni na sud sa ovima koji su im obecali i smestaj i " posredovanje"...( a od posredovanja ni traga ni glasa) ...pa ce se stvari svakako iskristalisati, mnogo bolje nego ovde na forumu!

Pozdrav svim dobronamernima.

p.s. inace , za info neupucenima....samo odlazak preko te agencije kostao je 1000e...a sa obezbedjenim poslom i smestajem 2000. Ukrali su im 1000 e....Prosto i jednostavno....ako nista, samo zbog toga treba da odgovaraju.
 
Potpuno sam zgrozena komentarima i slazem se sa Djurom mornarom oko studenata koji su prevareni odlaskom u Ameriku!
Moja cerka je trenutno tamo, ali mi smo imali srecu sa agencijom AYUSA koja je sve odlicno organizovala i to za 1000E sve uracunato. Nije slucaj moje cerke, jer je ona sama nasla posao i stan, ali znaju deca, za druge strudente koji su ovih dana stigli u Miami da traze posao, jer ga nisu nigde dosada nasli. Trenutno je jako tesko doci do posla (to mi kaze cerka koja trazi drugi, dodatni posao pa ne moze da nadje) i ta deca koja su dosla ovih dana lutaju ulicama i traze posao od radnje do radnje, od restorana do kafica i dr. i ne mogu da nadju. Ovaj decko sto vozi riksu u AC moze odlicno da zaradi, mada je to naravno tezak fizicki posao. Drugovi moje cerke voze pedy cab u Key Westu i fenomenalno zaradjuju. Zato je stvarno vazno da imaju ono osnovno za sta agencija i uzima pare, a ova deca su stvarno prevarena i ne treba nikako dozvoliti da se to zataska i da im se bar ne vrate pare ako ne mogu neku odstetu da dobiju.
Pozdrav svima koji razmisljaju kao ja, a oni koji se jos uvek pitaju zasto su deca otisla tamo, ne treba da koriste racunar ni internet jer ne vidim zasto im to treba!
 
DjuraMornar:
Ja stvarno ne mogu da verujem sta sve ovde necu procitati.
Ljudi se nasladjuju....mesaju babe i zabe...
Ovi studenti su PREVARENI!!!!
Poenta je u tome...a ne da li su oni lenji, da li posla ima ili nema...to mi mozemo samo da nagadjamo, ali cak ni to nije poenta ove price.
Poenta je novac...ugovor - obmana.
Potpisano je jedno , kada su se tamo pojavili sacekalo ih je sve , samo ne ono na sta su pristali.
Jedna je stvar kada covek ode ...grlom u jagode, sam , prepusten sebi...pa onda zna sta moze da ocekuje...zna da nece imati smestaj, posao...zna da sve to mora sam da obezbedi...a nesto sasvim drugo kada na sve to racunas, pa shvatis da ne samo sto nema obecanog posla, nego da nemas gde..
Oni su prevareni i za to neko treba debelo da odgovara.

Pa zamislite da odete u mesaru i narucite meso...platite, dodjete kuci i vidite koske....Pa sigurna sam da bi svi ovde razbili glavu mesaru.....
Ovo poredjenje je prilicno banalno, ali nema mi druge jer zaista ne shvatam kako ljudi mogu da rezonuju u stilu " Oni su lenji....nece da rade...blabla" , kada se ovde uopste ne radi o tome. I da skratimo, da oni nisu " hteli da rade"....ne bi se otisnuli u beli svet, sa 500$ u dzepu.

Ђуро као и обично погодила си суштину!
Мрзи ме на ову тему да пишем есеје, али у потпуности се слажем с овим што си рекла.
 

Back
Top