Auto connect ADSL // How?

ArkantoS-Vrbas

Aktivan član
Poruka
1.615
Nisam siguran da li ovo ide ovde ili u surferski kutak...

Drug je dobio ADSL... Sagem modem... (Valda sam ja sledeći)
E sada... Dobio je CD i kada ga instalira pojavi mu se ikonica za konekciju, samo što nema broja koji poziva (Logično). Svaki put kada ugasi, restartuje komp itd... ne može da ide na net pre nego što se opet konektuje...
On hoće da mu se komp AUTOMATSKI konektuje čim startuje windows...
Probali smo da čekiramo autodial, dial if no connection present, itd... ali svaki put bi sistem pitao ili da stisne connect, ili za broj konekcije !?

Da li postoji neki način da se komp sam konektuje na net, bez da išta traži???
Znači: Start kompa = Internet


Danke :)
 
Iskreno, nisam siguran tačno kako izgleda ta konekcija, no...
Properties konekcije, Options: Show progress while connecting i Prompt for name, password... To treba da je isključeno. Kopiju konekcije treba staviti u Startup i trebalo bi da radi.
 
Da li je to Sezam Pro provajder?
U pitanju je konekcija kao da je dail up u pitanju,stim sto je number nekoliko nula (0),i moras da se konektujes na svoj user name i password...
Provajdr nije odradio plug&play modem,nego mora konekt svaki put pri podizanju sistema...
 
Nije Sezam Pro nego EuNet...
Konekcija je slična Dial-Up... Samo sto NE POSTOJI deo za upisivanje pozivnog broja...
Samo mesta za Username i Password... I onda klikneš connect i poveže se...

Postoji opcija, sada nisam kod druga ali ajde da mlatnem, dial connection every time there is no network connection... Kada to čekiram (i restartujem komp naravno), pojavi se prozor konekcije, piše failed, i kaže cannot dial, no phone number, ili tako nešto, nisam siguran ali u pitanju je broj...
 
Kao shto sam rekao program Reconnect bi trebalo da reshi taj tvoj problem..... Ja sam ga koristio kad sam imao na wireless PPPOE konekciju i radilo je a konecija je bila slichna kao tvoja odnosno u konekciji je bilo samo username i pass i nije bilo tel. broja....
 

Back
Top